Treść opublikowana przez sarna1
-
Ceny M5 na calym swiecie
Dunski podatek jest zabojczy ...
-
Stopniowy upadek prędkości obrotowej. Pomocy!!!
przeciez na forum masz juz tyle dyskusji dotyczacych tego tematu ze az sie niedobrze robi :) poszukaj po prostu i wybierz najmniejsze zlo :D (dla portfela)....mozesz naprawic swoj silnik a mozesz wstawic jakas jednostke 6cio cylindrowa lub silnik M42 (IS). Koszta podobne.
-
Mikser gazu systemu BLOS
niestety musze cie zasmucic ale kolega z klubu Xeon zakladal do 535 i blos sie nie wyrabial, nawet mix dwoch parownikow i 2 blosow byl za slaby dp tego auta. Jest stwierdzone ze blos starczy do mocy ok 150-160 koni. Podobno byly jakies wieksze ale 2-3 lata temu przestali produkowac. Znam 2 osoby ktore mialy/maja blos'a i sobie bardzo chwala - oba silniki to ety, pali malo i chodzi praktycznie jak na benzynce - ale wymog to jak najwiekszy parownik w nienagannym stanie i szczelny dolot. Sam bede mial blosa w poazdzierniku takze napisze jak to sie u mnie sprawuje. Pozdrawiam
-
sprawdzenie stanu zawiechy
no chyba ten w ktorym chcesz robic auto - po co wozic bryke po miescie i za lawete bez sensu placic.
-
glosnosc tlumika
dokladnie nie ma wiekszej wiochy niz auto ktore glosno ryczy a nie jedzie.
-
glosnosc tlumika
no to na pewno poglosni wydech.
-
sprawdzenie stanu zawiechy
podnies auto do gory i sam zobaczysz co jest do wywalenia a co jeszcze sie nadaje do uzytku, a jak sie nie znasz to popros kogos kto sie zna. Tego nie powiemy ci on line :) Z reszta juz w tamtym temacie pisalem ci ze naprawa jest nieoplacalna - lepiej sprzedaj wrak dorzuc to co mialbys wydac na czesci i kup druga. Przelicz sobie ile bedzie kosztowalo samo doporwadzenie blacharki i powloki lakierniczej do stanu z przed dzwona to odechce ci sie naprawiac auta - no chyba ze naprawde masz do niego ogromny sentyment.
-
Woda w Bumci...Pomocy....
jakis drut ale nie za twardy albo liinka stalowa zagieta na koncu i tak swidruj jakbys go wkrecal .... oczywiscie jesli to wina kanalow - a sprawdzic je latwo - otwierasz dach, polewasz woda w kanalu i widzisz czy splywa czy nie. A woda pod nogami pasazera to w 80% zgnite nadkole albo zgnite podszybie. No ale zeby to zobaczyc to trzeba zdjac tapicerke.
-
Gaz zalozony - dziwnie wysokie spalanie - instalka BRC
z Blosem nie ma problemu kilku kolego z beemka-klub.pl ma i sobie chwali ja tez mam w planach zakup tego urzadzenia. Na naszym foru sa takze linki do instrukcji jak sie to urzadzenie reguluje. Instalacje zakladalem w Ustce-komplet BRC z butla w kolo 1500pln
-
Nastawnik pompy w TDS
oczywiscie ze tak
-
jaka głowica ?jaką kupić
tylko glowica z koncowka numery 885 czyli od 2.5. Zadna inna. (z superety tez podejdzie - to ta sama glowica - koncowka numeru 885).
-
Nastawnik pompy w TDS
oczywiscie ze wymagana jest regulacja, na oko to facet w szpitalu umarl :D
-
Czujnik świateł stop...
w ASO albo w InterCarsie - cena zalezna od typu - 30-80 pln :) Pozdrawiam
-
318is - metaliczny dźwięk przy 2500-3000rpm :(
:duh: Zalozyciel topicu ma na pewno lancuch - przeciez ma IS'a a o dzwonieniu w M40 napisal Kyokushin ... ktory w swojej bumie ma pasek wiec NA PEWNO nie dzwoni mu lancuch :D
-
szyberdach czy mozna wstawic elektryczny zamiast na korbke??
nie ma najmniejszego problemu - przekladaj
-
318is - metaliczny dźwięk przy 2500-3000rpm :(
Jakbys dokladnie czytal forum to bys wiedzial ze to na 100% wina rozrzadu - w M42 po ok 150 tys to bardzo czesta wada. Za slaby material - a co sprawdzic napisal kolega Janek P.
-
Dysze spryskiwaczy szyby przedniej...
tez stawiam na zaworek pod maska - to pewnie on zdechl.
-
średnica wydechu a pojemność silnika
belgus ;) Twoja rada zawsze w cenie --- sory ale nie moglem sie opanowac :) Co do srednicy wydechu - tak ma to znaczenie - w moim poprzednim aucie uderzenie o asfalt zlozylo dwururke przy ostatnim tlumiku (srednica zmiejszyla sie o jakas 1/3 i z auta zrobil sie mul....tak jakby ktos mi ziemniaka w wydech wsadzil --- po wymianie tego odcinka auto chodzilo jak dawniej. myszkm - dopasowywanie wydechu nie ma sensu - po prostu zmierz srednice rury z tej siodemki - jedz na warsztat zajmujacy sie wydechami i powiedz zeby ci takiej srednicy odpowiednio wyspawali. I gotowe :D
-
spalanie a rodzaj instalacji gazowej
Lego przeciez to co napisales to jakas bzdura.....to tak jakby samochod jezdzil na koks - ty bys wsypal tyle samo wegla i powiedzial ze jedzi tak samo :D ----- LPG i PB roznia sie kalorycznoscia tak jak wungiel i koks ;) i tego nie obejdziesz.
-
318i na zimno klepie jak diesel
nieorginalne czesci....przeczytaj to co napisalem wyzej.
-
Jak naprawić wyciek oleju?
:duh: Jak leci ci spod duzego kola na dole to zapewne walnal uszczelniacz na wale korbowym :) sam uszczelniacz kosztuje malo bo jakies 20 pln ale roboty zeby go wymienic jest duuzo. Polecam stronke www.realoem.com/bmw i sam sobie zobaczysz na schemacie co i jak rozbierac. I zmien opis --- BMW masz R6 a nie V6 :shock:
-
luz na drazku kierowniczym
no jak nie czujesz jakiegos ogromnego luzu na kierownicy to nie jest zle - ale skoro jest luz to dobrze tez nie jest - wiedz o tym ze bedzie sie powiekszal coraz bardziej. Ale wiesz jak jest z mechanikami - moze tylko masz malutki luz a on juz chce wymieniac.
-
luz na drazku kierowniczym
jasne ze moze - wymien szybko.
-
Jaka bezproblemowa instalka??????
Hej W poprzedniej - wlasnie 320 mialem instalacje Lovato na srube - przelatalem 60 tys km i bylo ok tyle ze osiagi lipa - bo 320 ciagnie od 4 tys obrotow a na gazie wtedy przestaje jechac. O spalaniu itp pisalem wiec poszukaj w moich postach, o osiagach tez bylo. Teraz mam instalacje BRC, i auto chodzi lepiej, jest dynamiczniejsze. Parownik mam duzy, mikser tez. Wszystko puki co sprawuje sie ok. Koszt instalacji na srube z butla w kolo to nie wiecej niz 1500 pln (BRC) Instalacja I gen do silnika M20 jest jak najbardziej ok.
-
Gaz zalozony - dziwnie wysokie spalanie - instalka BRC
Nie to nie jest blos - zwykly mikser BRC ale ma duze oko - wieksze niz w tym ktore mialem w E30 320i. Naprawde spisuje sie ok ale mam plan zalozyc blosa.