Treść opublikowana przez sarna1
-
M3 z instalacja gazowa
otoz to NIKI ;d ja tam taka M3LPG bym napewno nie pogardzil ;) i tak bylbym szybszy niz 99% wlascicieli beemek z tego forum ;d - a ze jest taniej :D - tylko glupi czlowiek nie oszczedza.
-
W które wodne rurki powinien być wpięty reduktor ?
po prostu zawies go nizej i bedzie dobrze - a wpina sie w weze idace do nagrzewnicy.
-
[E36] obciążenie tyłu zimą i kable do halogenow
na poczatku przygody z bmw zima jezdzilem z plytka chodnikowa w bagazniku - ale kiedy ja wyjelem to nie zauwazylem zbytniej roznicy (na sniegu) Podstawa to jak pisali przedmowcy - dobre opony...
-
Wyciek !! pomocy 325tds
pierwsze co zrob to zaloz na wezyk zaworek zwrotny tak aby ropa nie cofala sie do filtra.
-
zderzak z 88r do 91r?
zmien ten zderzak jak najszybciej ;d bo ten ktory masz wyglada jak.....lepiej nie pisac.
-
trzy piknięcia w róznych okolicznosciach???????????
wybija pelna godzina ;d a dokaldnie wybije za 15 sec. To przypomnienie od zegarka.
-
Ile sztuk e30 m3 może być w Polsce?
Słupsk - byly dwie czarna i srebrna - zostala jedna ta srebrna - czarna pojechala w Polske.
-
odkręcanie tapicerki przy wymianie amortyzatorów?
tak trzeba.
-
Przód ucieka-pomocy
majac 325i to nawet malpa baka wykreci (oczywiscie 325i zachowujaca seryjne parametry) kapcie moga zostac - 245 powinno palic na I biegu lekko wystarczy lekko rozkalibrowana zbieznosc aby auto przy duzym skrecie (a przy paleniu taki jest) wyjezdzalo - mam to samo - jezdze tak juz od 5 tys km a po oponach nie widac - nie ustawilem zbieznosci bo po prostu nie ma czasu. P.S. Jezeli odebrales moj post jako agresje w swoja strone to przepraszam - nie tak mialo byc ;d
-
Wymiana tarcz hamulcowych tył
Jak ja sie ciesze ze ja ROZBIERAM a nie naprawiam ;d (oczywiscie wszystko poza swoja lalka) no ogolnie to nieciekawa robota - mozna wykretakiem probowac,
-
Przód ucieka-pomocy
To sie De nie wypowiadaj....po co zasmiecasz. Wina lezy po 1. Nie ustawiona zbieznosc kol przednich. 2. Bardzo slabe przednie opony 3. wyjezdzone przednie amorki...
-
Poduszka powietrzna - taka będzie dobra?
bo juz kilka razy uzywana :D P.S. Cena dobra - kupuj.
-
Spalanie 2,4D 90r
moze cos z pompa
-
Chłodnica cieknie na łączeniu z częścią plastikową
A ja u siebie wyeliminowalem ta usterke - rozgielem chlodnice - napakowalem jakiegos kitu z fabryki Scani i trzyma jak nowe :) - przejdz sie do chemicznego to doradza ci jakas paste.
-
niemam drążka stabilizacyjnego w tylnym zawieszeniu
nie ma bo masz 316 ;d a one z racji swojej powolnosci do sprinterow na zakretach nie naleza - mozesz sobie zalozyc taki stabilizator - koszt uzywki ok 100 pln kompletny i bedzie sie jezdzilo lepiej (wiem z autopsji bo w 320 nie mialem i dokladalem) auto mniej bedzie sie wychylalo w zakretach i ladniej bedzie szlo boczkiem w zakrecie.
-
PRZEDNIE LAMPY - jakie, gdzie?
zaloz xenon albo wyczysc lampy i zaloz dobre zarowki i bedzie zdecydowanie lepiej.
-
niech ktos w koncu sprecyzuje jaki olej do silnika
ja polecam takze oleje firmu Carlube - zadnych problemow. Nie polecam Shella bo mi silnik ubil w 320 :D
-
Jak odpowietrzyc chłodnicę ?
ja robie to tak :D 1. Zalewam plynu do pelna 2. Ustawiam grzanie w aucie na pelne 3. Zakrecam wszystkie korki 4.Odpalam 5. Po dojsciu do I kreski otwieram na moment odpowietrznik - chwile poleca bombelki i zakrecam 6. Po dojsciu do polowy i zaleczeniu wiska odkrecam na ok 1 min az do czasu jak leci sam plyn bez bombelkow. 7. Wylaczam silnik i jak wszystko ostygnie sprawdzam stan (po jakis 2-3 godzinach) i ewntualnie uzupelniam. Robilem tak juz XX razy i wszystko ma sie ok. Oczywiscie auto podczas rozgrzewania trzymam na jakis 2.5-3 tys obrt - wtedy caly proces odpowietrzenia autka to maks 10 min. Pozdrawiam
-
Stłuczka
nie. Nie ma policji, swiadkow, twojego przyznania sie do winy,,
-
E30 eta
ja mam ete na szerokiej z tym ze kiedys bylo to 325 ;)
-
czy to normalne zeby 316 tyle palila
no i w ten sposob poszedles w moje slady ;d przerobiles instalke na I gen :D i potwierdzasz maja opinie ze auto na II gen jest wolowate ;) jakbys nie kombinowal. vero: bawilem sie sam z roznymi silnikami krokowymi, kompami ogolnie kaszana...sruba to jest to ;d
-
Zestaw naprawczy maglownicy
rozbierz maglownice i dobierz sobie simmeringi samemu - suwmiarka w reke i juz wiesz co ci potrzebne - ja wymienilem dwa za cale 7 pln i suchutko :) - a zestaw naprawczy w ASO bmw kosztuje ok 180 pln :D za kilka uszczelek...
-
czy to normalne zeby 316 tyle palila
w poprzedniej bumce - 320i - probowalem bawic sie z komputerem itp (czyli instalacja II gen) w porownaniu do I gen auto palilo moze ciut mniej ale bylo bardziej wolowate...zarowno w E34 525 24V z vanosem jak i w obecnej 325 mam instalacje I gen i chodza bez zarzutu.
-
Odciecie cewki w bmw e30
ja wpielem sie pod puszka z bezpiecznikami - w e30 jest to zielony kabel, numer pinu 7 w wiazce idacej do komputera.
-
czy to normalne zeby 316 tyle palila
tez mam instalacje I generacji :) ogolnie instalacje II gen (jak to ladnie brzmi) wedlug mnie to pomylka...