Treść opublikowana przez sarna1
-
Bak z paliwem od innego modelu?
poszukaj na allegro - sa dodatkowe baki do E30 ktore wrzucasz w bagaznik i laczysz z glownym o pojemnosci 40-60 litrow - pochodza one z aut sygnowanych przez Hartge i Alpine bo przy spalaniu rzedu 20 litrow na 100 km te bestie szybko wypijalyby te 60 literkow z baku :D. Allegro.
-
5000 obrotwo i nic wiecej??
i drugiej funkcji :D szukaj innego silnika bo tego nie warto reanimowac :D - za duze koszta.
-
numer nadwozia M-Technic II
uzywany od 1000 pln w wzwyz - jak stan igielka to kompletny nawet 1500 pln.
-
Modernizacja Silnika , wszelkie porady mile widziane !!!!!
tam są faktycznie kute tłoki? da się założyć wał i tłoki do M20B25, czy to się zmieści a co z korbowodami? nie wiem czy wejdzie w blok od 325 ale w blok od ety wchodzi...a co do klasy w ktorej startuje - przeciez nadal bedzie mial w dowodzie 320 prawda ??? a ja sam nie wiem jaka bedzie mial pojemnosc :D - trzeba by obliczyc.
-
Dolot powietrza
tak to jest jak paprochy biora sie za montowanie instalacji.....wiercic dziury w airboxie :D takie rzeczy chyba tylko w Polsce sie dzieja :) - mogli szmata zatkac ;d
-
Modernizacja Silnika , wszelkie porady mile widziane !!!!!
jedyna opcja zeby to sie poruszalo to dol silnika od ety gora zostaje od 320 o ile masz glowice z numerem 731 na koncu - kolektor dolotowy i przepustnica, przeplywka od 2.5 - glowice obrobic (walek i dzwigienki od swiatka), przejsc na Motronica 1.3 z 325, zalozyc kompa od 325i i masz ok 200km :) i 260-280 Nm i jakies 6.5 do setki ;, mozna jeszcze sie bawic w poszukanie bardziej wypuklych tlokow i wstawienie w twoja glowice zaworow od b25. mozna zalozyc kute tloki i wal od 324td .... mozliwosci jest wiele :D Pozdrawiam
-
PDC - łatam dziury
mam czujniki po 180 pln
-
A temp -37C
jak ktos nie wie jak zrobic taki czujnik za 2.5pln to niech poszuka na forum słowa termistor :) Pozdrawiam nieswiadomych. (Czujnik od Opla tez pasuje - a nowy w ASO kosztuje 19 pln)
-
ABS - pytanie jak jest u was ?
mialem to samo w E34 - padlo serwo i pedal wpadal w podloge ale hamulce byly zeyletki mimo wszystko - po wymianie jest super :)
-
Wymiana skrzyni biegów
Otwieram warsztat w Szczecinie :D
-
Bardzo dziwny objaw 520 12v m20 POMOCY
Otoz to Mr Sosen ;) wiadomo ze oryginlane najlepsze :)
-
PDC - łatam dziury
moze chcesz nabyc u mnie czujniki ;d a szczerze to zeby to wygladalo to jedyna opcja to zaklejenie zywica i mata wyszlifowanie i malowanie inaczej to.....no wiesz sam.
-
MONTAZ KOMPUTERA POKLADOWEGO
jak bedziesz mial wiazke to - zolta wtyka do zegarow (tam gdzie masz licznik i obrotomierz - wtykasz od tylu) - zielona w zegareczek z komputerkiem - mozesz miec tez gong w komplecie ale to juz zaden problem - czujnik temp na zewnatrz np za zderzak czy kolo halogenu - no tez zaden problem Skala trudnosci 1, czas pracy 0.5 godziny ;d i piwko ;d Powodzenia.
-
jaki mam dyferek?
na moscie powinna byc tabliczka przykrecona po prawej stronie wraz z jedna sruba mocujaca dekiel - bedzie tam wybita wartosc przelozenia mostu.
-
che kupic 316 w okazyjnej cenie mam pytanie o silnik
To chyba nie przekraczasz 40 kmh i nie zatrzymujesz sie na czerwonych swiatłach :D :P Dziwne, ale katalogowo silnik 1,6 w miescie powinien palic koło 9,8litra na 100, do tego trzeba doliczyc jakies 5% w góre w zimie, no a 1,8 wiecej lub przynajmniej tyle samo powinna palic :) katalogi klamia :) sam sie o tym przekonalem - byla 320 palila wiecej od obecnego skladaka 325/27 :D a auto 2 razy szybsze :D o 316 i 318 sie nie wypowiadam bo to auta dla emerytow.
-
525tds Brak przyspieszenia
tak - taka turbodziura jest normlana - musisz startowac z wyzszych obrotow jak chcesz jezdzic dynamicznie.
-
Cche kupic E34 TDS porosze o pomoc
no ladny ale to V8 benzyna a ty chciales diesla///
-
525 tds pompa wtryskowa z 95r do 92r?
nie, byly bodajrze 3 rodzaje pomp - spisz numer ze swojej i porownaj z tym z uzywanej.
-
Wał napędowy.
koszt kompletnej podpory to ok 160 pln, robota nietrudna - zajmie ci na kanale moze z godzine. Musisz zdjac wal wybic stara podpore i zalozyc nowa - wsio. O ile oczywiscie guma juz jest rozerwana.
-
NA ile wyceniacie wstepnie moje 740i ??? :D
Frank jakos nie chce mi sie wierzyc ze 750 pali mniej od 740 :worried: To jest nie logiczne zeby 12 cylindrow palilo mniej niz 8 :? A juz w bajki ze e38 750 w miescie pali 16 litrow to nigdy nie uwierze :liar: heheh no chyba ze sie tylko odpala i gasi ;d kolega mial e38 750 i niestety przy normlanej jezdzie a nie na emeryta ponizej 20 nie mogl zejsc.
-
śmierć dmuchawy i ogrzewania!
no a co ci mamy pomoc - musisz wyjac silnik dmuchawy i jak to on jest winowajca (bo czasami jest tak ze po prostu sie zaczep zluzuje i zaprze sie o obudowe i nie moze sie krecic) to wymien i po klopocie. A slabe grzanie moze byc spowodowane wadliwa praca elektrozaworu w nagrzewnicy lub zle odpowietrzonemu ukl. chlodzenia.
-
Bardzo dziwny objaw 520 12v m20 POMOCY
znaczenie ma to ze te kable to smietnik - ja swoje wyrzucilem z pod maski po ok pol roku po objawy byly podobne a na dodatek wszystkie mialy opornosc wieksza od seryjnych o ok 10-15 kOhm !!! Kup porzadne kable np NGK lub Beru i bedziesz mial spokoj na lata.
-
Moment obrotowy
moment w tym aucie jest beznadziejny - wiem bo takie mialem, zle sie wyprzedza i ciezko jezdzi po miescie.
-
Amortyzatory bilstein... B4 czy B6
B4 to seria, B6 (mam takie w obecnej E30 a w bylej mialem na tyle) - rewelacja do obnizen do -30 - po prostu nie poznajesz auta prowadzi sie swietnie i kazda zlotowka wydana na taki amorek jest tego warta - B8 - mialem takie z przodu w poprzedniej E30 - super sprawa do sportowej jazdy - bardzo twarde, niestety musisz sie liczyc z tym ze zacznie ci wszystko skrzypiec w aucie - oraz utrata komfortu na rzecz o wiele lepszej trakcji. Ceny bilsteinow sa najlepsze u MTS'a i wcale nie jakies straszne....w koncu kupujesz rzecz high-end'owa a nie shit typu NK czy cos tam innego...
-
Wał napędowy.
tak jest gumowa podpora - www.realoem.com/bmw twoim przyjacielem :)