Treść opublikowana przez miki1406
-
316 z 1995 - jak to zrobić by później nie kląć
Ja też, ale co zrobisz... taki kraj :evil: Jakbym zobaczył niemca z gazem to bym się śmiał, ale w polsce to norma przy cenach paliwa. I ku jasności... Kocham jazde na paliwie i uważam że auto jest do niego stworzone, ale niestety przy moich zarobkach ok.1400-1500zł nie stać mnie jeździć na paliwie do pracy codziennie... :mad2: skidmarks - zgadzam się z tobą... rekinowatość bmw straciło wychodząc powyżej 39 w nazwie modelu :norty: Od kiedy jakiś amerykaniec je projektuje takie moje zdanie...
-
subwoofer
Ja wczoraj montowałem suba w moim sedanie bez dzielonej kanapy :? ile trzeba się nabawić z paroma kablami to szok... i zazdroszcze kolegom co mają akumulator z tyłu :norty: ja wywierciłem dziurę w nogach kierowcy przeciągnąłem dodatni kabel później pod popielniczkami pod platikiem, obok ręcznego wszedłem pod wykładzine. Wyszedłem podkanapą i na tylnej blasze za oparciem kanapy znalazłem i z lewej i z prawej duże otwory z fajnymi zaślepkami co sobie można w nich wyciąć pod kable otworki. po prawj stronie puściłem kabel do bagażnika. Kabel sygnałowy+remote puściłem po stronie lewej. Z pod radia w ten tunelik od popiołek i dalej pod kanapę itd... generalnie same komplikacje ale teraz chociaż mi muza gra, że hej :P
-
Radio się dziwnie zachowuje
moja rada - odepnij kostkę iso od głośników... przy radiu jeśli masz oddzielne kostki... włącz i słuchaj radia znaczy nie z głośników tylko czy cyknie... jeśli nie to masz zwarcie na którymś głośniku i funkcja "protect" końcówki mocy ją wyłącza
-
jak skutecznie zblokować EGR?
To pokaż mi kolego gdzie jest EGR w M40 to ci pokaże jak go usunąć... Z moich informacji wynika, że M40 takowego zaworu nie posiada :cool2:
-
centralny zamek
A masz może problem też ze światełkami wewnątrz auta?? oświtleniem kabiny znaczy??
-
Problem z oswietleniem wewnetrznym
Kolego twój problem tkwi w czujnikach zamknięcia dzwi (pasażera i/lub kierowcy) przyglądnij się dokładnie części zamka przykręconej do słupka, jest tam przycisk/guzik/mikrostyk.... na 99% jest u ciebie wytarty... Ja nadrobiłem wytartą część tego styku poxiliną, najlepiej wymienić, ale u mnie poxilina trzyma już pare miechów :cool2:
-
jak skutecznie zblokować EGR?
Ja zrobiłem identycznie u brata w vectrze 1.6i tylko wyciąłem zaślepkę z puszki od piwa :P Bardzo odczuwalny wzrost mocy na LPG troszke mniej na Pb
-
regulacja licznika
teraz pozostaje ci tylko zabawa :mad2: Niestety są dwa minust dotykania zegarów... "martwy punkt" wskazówek zaznacza się dleikatnie na brzegu lub spodzie tarczy przed zdjęciem wskazówki... Dodatkowy minus jest taki, że jeśli się szarpiemy ze wskazówkami to rozciągamy sprężyne która minimalnie zmienia wartości... Moja rada : kombinuj :P
-
Problem z odpalaniem jak ciepły 1.8i M40
uszkodzony czujnik obrotów wału ma podobne objawy
-
kilka pytań odnośnie elemetów silnika
2- jest to filtr węglowy - działa to cudo tak, że podczas jazdy postoju itd aktywny węgiel absorbuje opary paliwa ze zbiornika i magazynuje je w tej puszeczce właśnie... 5- zawór filtra węglowego- działa przy odpalaniu... otwiera się na chwilkę i pozwala podciśnieniu wyssać opary z filtra węglowego i przepalić je w silniku... 1,3,4, X myśle, że pomogą (albo i nie :worried: ) koledzy którzy mają 2,5...
-
problem z inspekcją a właściwie z jej skutkami...
Mając nauczkę proponuje wykonać sobie fajny patent :P Prosty jak diabli a eliminuje ryzyko złego podpięcia w 100% Kupiłem sobie http://allegro.pl/item415977083_oryginalny_wtyk_do_samochodow_bmw.html taki wtyk... W środku połączyłem pin kasowania inspekcji pod guzik, guzik pod żarówkę, a żarówkę pod pin z masą... Teraz wpinam sobie mój full profesjonal kasowacz inspekcji i naciskam paląc jednocześnie fajkę i się nie martwie... :mrgreen: Chyba zrobie pare sztuk nakleje naklejkę i będe sprzedawał po 99,99 :twisted2: Sprawdziłem pin 7- diagnostyka (pin kasowania inspekcji po zwarciu z masą) pin 19 - masa pin 14 - 12V (tu można sobie zrobić we wtyku bajerancką niebieską diodę i handlować 20zł drożej :norty: )
-
Nie chce odpalić
pewnie... jedz i zapłać z 80zł za podłączenie pod kompa i ci powiedzą, że nic nie wykazuje, a uszkodzony jest na przykład kabel WN... Pojedz na kompa jak już załamiesz ręce... sprawdz iskrę, paliwo, pompkę... wszystko to co możesz sam... jak już wyeliminujesz wszystko wtedy na kompa...
-
Centralny odbija
ja też zgodnie z radami ładnie nadlałem poxipolem i smarem posmarowałem (mniejsze tarcie) i śmiga... Na 100% masz też problem z migającym podświetleniem wnętrza
-
Nie chce odpalić
duszenie na paliwie to może być przepływomierz... a nie chce odpalić?? Hmm sprawdz czy nie zamarzł parownik i zerknij pod kopułke
-
Zakup, kilka wersji do wyboru+pytania
zaszalej kup sobie 320d i jak już wymienisz pół części że podwoisz wartość auta to stwierdzisz... " trzeba było kupić w tej kasie E36 rodzynka" http://moto.allegro.pl/item409538540_bmw_328_cabrio_igielka.html http://moto.allegro.pl/item414531497_bmw_328_cabrio_e36.html A kup ta to bede ci bardziej zazdrościł niż e46 z 200tyś przebiegu --->http://moto.allegro.pl/item414801751_bmw_m3_smg_6_biegow_321_km.html http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5508465 http://moto.allegro.pl/item415852390_bmw_m3_cabrio.html Ewentualnie 5ke http://moto.allegro.pl/item410170980__bmw_528i_gaz_sekwencja_194ps_mega_full_opcja_.html http://moto.allegro.pl/item411007432__bmw_520i_m_pakiet_full_opcja_.html Jakbym mial osobiście 30koła to pojechał bym pędem po to ---> http://moto.allegro.pl/item414052511_super_bmw_850_5_0l_300km_wgniata_w_fotel_automat.html
- 1.8i m40
-
Awaria!!!!! Bierze olej :(
jeśli zużyy się normalnie bez pęknięcia to auto potrafi chodzić momentamiu lepiej :jawdrop: To powód zmniejszonego tarcia
-
Sekwencja - zrób to sam XD
no właśnie się doczytałem... myśle, że powinien mieć jakiś zapas ale jeśli ma sprawiać problemy to wole większy
-
Sekwencja - zrób to sam XD
Włacha :norty: A jak mam instalacje gazową już wbitą to przód mam zgłaszać... będzie git :cool2: Skoro instalacje zakładają ludzie a nie kosmici to i ja dam sobie rade... Na razie gromadzę literature i się zagłębiam... Bardzo przydatne rady dodaliście co do instalacji... Ktoś mi podpowiadał, że właśnie lepszy byłby stag 300 (w jego opini łagodniej przechodzi z pb na lpg) pisze także podstawy i głupoty bo nie każdy na forum jest fachowcem do gazu, a temat jest dla każdego... :cool2: Projekt wypali... Tylko dziś miałem zamawiać tego staga 200, ale jak piszecie, że to lipa to się wstrzymam... Generalnie najwięcej pytań pojawia się w kwestii montażu wkrętek i ich ułożenia... jakby ktoś dysponował zdjęciem kolektora z wkrętkami od m40 to byłbym rad o zarzucenie jakiegoś linka bądz wklejenie takiej fotki... Dzięki kumod za chęć pomocy :cool2: Na pewno skorzystam :P A co do fachowości to mam 2 kumpli gaziarzy to wrazie co to i do nich podejde z pytaniem... Myślę, że największa zabawa jest tak na prawdę z ustawieniem sterownika... Ale dam rade :roll2:
- lpg i juz
-
problemy bmw e36 M3 3,2
Ja się zgodze z opinią o sprzęgle... P.S. szczerze gratuluje i zazdroszcze maszynki :twisted:
-
Pojemności układu chłodzenia/nagrzewanie/związek z LPG.
w stagu możesz ustawić przełączanie na LPG już od 20-25stopni także nie ma paniki :P
-
Problem z obrotami i odpalaniem....
W układzie paliwowym silnika M40 nie ma czujnika ciśnienia paliwa... Dlatego komp nie wywali błędu przy awarii pompy paliwa... sprawdzić ciśnienie można zegarem specjalnym... Nie wierzcie tak w tego kompa bo on potrafi pokazać 1/10 tego co się może popsuć przy silniku i jego osprzecie... Nie zdiagnozujemy układu zapłonowego np. komputerem... bo ani kable WN ani świece ani kopułka nie ma podłączenia do kompa :nienie:
-
Awaria!!!!! Bierze olej :(
Nowych już nie robią, a używka będzie na 95% w gorszym stanie... :nienie: Lepiej dorzucić w wyremontować ten... wtedy będziesz miał bez żartów nowy silnik :cool2:
-
miętkie sprzegło
O stary :twisted2: Wymiatasz :cool2: