Skocz do zawartości

miki1406

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez miki1406

  1. morze rozwiń swoją wypowiedź, bo nie bardzo rozumiem co chciałeś powiedzieć Dajesz mordke za mordką a to nic nie wnosi do rozmowy... Za takie "incydenty" dostaje się ostrzeżenie... Kolega w specyficzny sposób dał do zrozumienia, że łamiesz regulamin...
  2. miki1406 odpowiedział(a) na mr.extreme temat w E36
    Dwa podstawowe podzespoły do sprawdzenia : Przepływka - tu uszkodzenie powoduje niesamowite zamulanie i duże spalanie Sonda Lambda - na 100% powoduje maskaryczne spalanie Mowa oczywiście o objawach uszkodzeń tych elementów
  3. Kolego ssanie niby jest... polega to na tym, że silnik ma dwa czujniki temperatury płynu chłodzącego... Jeden do zegarów, a drugi do DME (czyli komputera)... Po odpaleniu silnika zimnego komp zbiera sygnał właśnie z tego czujnika i ustawia kompa na takie jakby ssanie... znaczy daje silnikowi więcej paliwa... Stawiam na uszkodzenie tego czujnika!!! Genarlnie co można zrobić zanim się wymieni czujnik... sprawdzić stan przewodów wysokiego napięcia - przebicie może występować przy wilgoci która na zimnym silniku jest obecna, a po nagrzaniu znika... Zresetować kompa - Może się biedak pogubił i musi się od nowa "nauczyć" co ma robić jak ma zimno :cool2: Jak zresetować znajdziesz na forum :mrgreen:
  4. miki1406 odpowiedział(a) na kamil560 temat w E36
    nawet bardzo możliwe!!! mogą być też inne elementy gumowe na wahaczu... A robiłeś po wymianie zbierzność?? jeśli nie to radze jeszcze raz pojechać na "szarpaki" i ustawienie zbierzności
  5. Kontrolka oleju )mawa o czerwonej kontrolce!!!) To nie kontrolka stanu oleju, a kontrolka CIŚNIENIA OLEJU!!! Jeśli zacznie się zapalać to jesteś o krok o zatarcia silnika... Zasada jest taka... Najpierw zapali ci się czerwona kontrolka, później zacznie się "cykanie rozrządu", dalej zaczną walić panewki (notabene już wydarte) a na koniec urwie się korbowód i będziesz mógł go oglądnąć przez zajefajną dziurę w bloku... Jak będziesz miał więcej szczęścia to silnik stanie na pierścieniach i skończy się na szlifie bloku i wymianie tłoków z pierścieniami... :duh: A jak będziesz miał trochę oleju w głowie to nalejesz go też do silnika i nie będziesz się zastanawiał, kiedy "korba wyjdzie bokiem" :mad2:
  6. Ja na woim miejscu to otworzyłbym tylną klapę... później dobrał się do kabli między klapą a budą (konkretnie to zdjąłbym gumę która je osłania) i sprawdziłbym, czy kable nie popękały i nie robią na przykład zwarcia...
  7. Możesz też kupić do M40 tzw. uszczelkę po planowaniu głowicy... Domyślam się, że jest grubsza i to nie jest mit bo taka uszczelka występuje normalnie w katalogu ElRing'a... Wtedy chyba może być plan o więcej niż 0,5mm
  8. miki1406 odpowiedział(a) na qdbe temat w E36
    Jak już się mega uprzesz to wywalasz oryginalne żarówki z kierunków i wstawiasz (wraz z odpowiednimi obsadkami, bądz w starej ale bebechy wywalasz i kable lutujesz) żarówkę 5W/21W... 5W podłączasz pod mijania a 21W pod kierunek... Ale to przeróbka niehomologowana i psiaki mogą dowodzik zabrać...
  9. miki1406 odpowiedział(a) na Wisnia61 temat w E36
    Elektro zawór... sprawdz pod maską przy grodzi silnika... blisko środka choć troszkę w stronę puszki z bezpiecznikami... to on się lubi zaciąć/uszkodzić... możesz go spróbować obejść stosując kolanko wyciete z rurki np. od kranu, lub zrobić sobie z miedziuchy... ważne aby ominąć zawór... później do auta i jak grzeje to grzejesz do ASO/sklepu po nófke nie śzmiganą :P
  10. miki1406 odpowiedział(a) na duhasz temat w E36
    Nie wstydz się bo oficjalnie skalowanie podaje się do ostatniej "cyfrowej" wartości na blacie także masz racje jakby nie było... Rację ma też kolega który twierdzi, że zegary są do 250km/h bo w praktyce tak jest :P
  11. Hehehe... Standard w tych autach :lol: I niech zgadne... Wariuje ci też podświetlenie wewnątrz co?? Zapala się i gaśnie?? Cuda się dzieją... A problem jest tak śmieszny, że będziesz w szoku... Jak otworzysz sobie dzwi kierowcy i/lub pasażera zerknij sobie na część zamka z bolcem... tą w słupku... Ciepło!!! Ciepło!!! :lol: W otworku zauważ taki mały "pstryczek"... Jakiś dziwny prawda?? Jakby ranty większe... Stwierdz, sobie, że kupisz tzw. czujnik krańcowy zamknięcia dzwi w ASO wymień na nowe i ciesz się powrotem do normalności... albo... stwierdz, że nie masz monetki... Pobiegnij do sklepu i zakup sobie Poxiline dwuskładnikową ( w tubkach) ukręć tego cudu małą ilość i z zegarmistrzowską precyzją wyrównaj oba czujniki krańcowe... No nie no same czubki bo się później nie wcisną jak zakleisz całe... Poczekaj z 2 godzinki... Kurde jakieś nierówne te nowe krańcówki co?? Weź sobie pilniczek (gitowy jest od paznokci bo jest w miare wąski to wejdzie w szczelinę i trochę podrównaj... kurde... Myślisz i stwierdzasz, że zaraz i tak się wyrobi albo wytrze... no to lecisz do garażu (a jako, że z kasą cieńko) to znajdujesz puszkę komunistycznego cudu od motocykla WSK coto go dziadziuś w ASO z WSKami kupił o nazwie ŁT4 (czyli smar do łożysk tocznych) i lekko pokryj wykonany przedmiot... Delikatnie zamknij dzwi i przekręć kluczyk... upragniona chwila... klik i zamek się zamknął... kilka milisekund a twoje podświetlenie zgasło z niesamowitą gracją... I pamiętaj!!! Nie zapomnij podziękować na swoim ulubionym forum BMW-klub.pl Dla państwa opracował Adam Miki Słodowy Cichy :twisted:
  12. miki1406 odpowiedział(a) na maestroR19 temat w E36
    Mimo, że sam mam "czfórkę" to musze się zgodzić :roll: Przejechałem się 325i (i to bez Vanos'a) i już wiem co to jest prawdziwy silnik w BMW... Najlepsza jest 12 (750i jechałem, 850Ci sobie marze :P )... Planuje u siebie SWAP na złoty środek czyli 2.0 6R ale to plany na które aktualnie brak funduszy... Dlaczego 2.0?? Chcę wymienić tylko silnik, a przy 2.5 to by się zdało hample, skrzynie, dyfer itd... :twisted:
  13. miki1406 odpowiedział(a) na brunoz temat w E36
    Kurde!!! Panowie!!! Przekaźnik!!! Jak działa?? Są dwa obwody... Wysokiego i niskiego natężenia tak?? Tak... Kiedy Na obwód niskiego natężenia podamy napięcie to połączy on obwód wysokiego natężenia... Tak?? Tak... Więc mamy takie wyjścia : - Wysokie napięcie - + 12v po stacyjce - Wysokie napięcie - kabelek do pompki (jutro sprawdze jak to mostkowałem, ale po wyjęciu przekaźnika i zrobieniu mostka z 2cm przewodu, auto może wogóle nie mieć przekaźnika bo pompka załączy się po przekręceniu stacyjki i tyle!!! Tak śmigałem, przez 2 miechy i zero problemów było... - Niskie natężenie - kabelek ECU (który nota bene załącza minus) - Niskie natężenie - kabelek do +12v Czyli jak będzie problem z bezpiecznikiem od niskiego natężenia to - awaria ECU?? Nie awaria sterowania przekaźnikiem Zasada jest taka... Najpierw mostkujemy przewody grube i sprawdzamy czy pompka zaskakuje po stacyjce... Później sprawdzamy obwód niskiego natężenia... to proste probówke w pozostałe dwa styki i kręcimy stacyjką Generalnie u mnie problem był taki, że jak była walnięta przepływka to komp tak szalał, że sobie pompkę raz włączył raz nie... Wymiana uszkodzonego elementu i reset rozwiązały problem raz na zawsze... P.S. i też miałem już w ręku motronic za 80zł na wymiane z moim... i co?? i bym 80zeta był w plery, czyli jakieś 240km na LPGie :norty:
  14. miki1406 odpowiedział(a) na Ratli temat w E36
    No właśnie :? Jak byś opisał ten dzwięk?? Może "kratka" katalizatora się rozleciała/ oderwała i brzęczy
  15. miki1406 odpowiedział(a) na miki1406 temat w E36
    Czyli amory mam git tak?? No prowadzi się fajnie :P
  16. miki1406 opublikował(a) temat w E36
    Jako, że zmieniałem sobie ostatnio butle na butle w kole zauważyłem, że śmigam na amortyzatorach firmy BOGE o nazwie Automatic... Znacie tą firmę?? Co warte są te amortyzatorki?? Z netu wynika, że są to amorki gazowo-olejowe... Co sądzicie?? Coś jak na tej aukcji ---> http://allegro.pl/item432456996_amortyzatory_tylne_gazowe_boge_komplet_bmw_7_e38.html
  17. miki1406 odpowiedział(a) na brunoz temat w E36
    300zeta to dużo za dużo!!! Mi się przewijały przez łapki i za 100zeta sterowniki... Generalnie proponuje najpierw reset wykonać bo u mnie pomogło na niezałączanie pompki... Sprawdz też czy przekaźnik jest dobry i czy pompka na krótko odpala
  18. 1. Fiat 126p 2. Fiat 126p - Zrobiłem prawko :mrgreen: 3. ZAZ Tavria 1.1 4. ZAZ Tavria 1.1 (która później startowała w rajdach po ostrych modach... mocy nie mierzyliśmy ale V-Max 170km/h) 5. Polonez Caro 1.5 6. Opel Astra 1.6 7. Opel Calibra 2.0 8v 8. Opel Calibra 2.0 16v (tuningowana w Niemczech... 169KM... rozbiłem ją :mad2: ) 9. BMW 316i M40 Sedan 10. ... <--- Tu ma się pojawić BMW 850Ci :cool2: :twisted:
  19. Panowie panowie... Wystarczy poszukać http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=87353&highlight= P.S. Hej w okolicach Pruszcza mam kuzyna nazywa się Stiwen Lewiński :P Konkretnie to z Rokitnicy jest albo Radunicy (zawsze mi się mota) :twisted:
  20. A po co ma nie lać wtrysk paliwa?? Aby nie zatruć katalizatora... Paliwo w czystej postaci może kata zniszczyć
  21. miki1406 odpowiedział(a) na miki1406 temat w E36
    Zrobie fotkę, ale na 100 procent to nie złącze impulsatora prędkości bo prędkościomierz działa i czujnik jest wpięty... Kabel czujnika klocków też raczej nie bo moja buma fabrycznie takiej opcji nie miała... poza tym generalnie przewód z tym jakby fabrycznym mostkiem jest na środku, zaraz za dyfrem :roll:
  22. Wszystko zależy jaki masz fejsik...
  23. miki1406 opublikował(a) temat w E36
    Grzebałem trochę w okolicy mostu i wylazł mi spod jakiejś blachy kabelek... Kabelek ma normalną kostkę i jest w nią wpięty mostek z kabelka... Ktoś wie co to za ustrojstwo?? kostka jest na 2 piny okrągła??
  24. O ile mi dobrze wiadomo to Nie było takiego modelu jak 320is?? Była 318is albo 320i...
  25. miki1406 odpowiedział(a) na masilis temat w E30
    Sprawdziłem i według vikipedi max to 2,5 vanos przy tych silnikach http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Silniki_BMW

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.