Treść opublikowana przez miki1406
-
zmiana z automata na manual.. PROSZE O POMOC
A czemu chcesz to zmieniać!!! Automat to nieopisana wygoda!!! Nie mam a chciałbym mieć :roll: A ty od razu wywalić ;- :( Wiesz jak to fajnie nie dotykać lewara całą drogę do pracy... Do tego lepszy lans bo fura w automacie :norty:
-
Ukręcona śruba do odpowietrzania
Ja to rozwierciłem i wywaliłem resztki... Tylko UWAGA delikatnie wywiercić bo pod śrubką która ma długość 5-7mm jest taka miedziana tulejka i lepiej by było jej nie rozwalać na wylot... A później wziąłem śrubę...taką na klucz 17 ładnie wyszlifowałem... Dodałem o-ring i tak już latam od kąd mam bumkę... zero problemów :P
-
LPG montaz samodzielny pytanie.
nie słyszałem o przypadku eksplozji gazu w aucie... Gaz może założyć tylko i wyłącznie serwis LPG - legalizowany
-
2*FAQ... mega dawka informacji...
ciesze się, że pomagam :P uważam iż każdy kto choć w najmniejszym stopniu zaczyna zabawę właśnie z CarAudio powinien OBOWIĄZKOWO zapoznać się z lekturami tych FAQ... Wyjaśniają one niezbędne minimum jeśli chodzi o tematykę dźwięku w aucie... Dodatkowo : Dla mocniej zaawansowanych : http://audiomania.info/articles.php?topic=4&PHPSESSID=1680bf103bfd330fa3338ae194abe5cb Na tej stronie znajduje się szczegółowy opis programu Speaker Workshop a także instrukcję jak zrobić JIG'a niezbędnego do badania głośników... Można sobie w domku niezłe laboratorium wykombinować do zabawy z dzwiękiem :twisted:
-
2*FAQ... mega dawka informacji...
Zapodaje linki do dwóch moim zdaniem wartościowych FAQ'ów, które wyjaśniają mase informacji z całego zakresu CarAudio... Idealne dla początkujących, pomocne dla zaawansowanych: 1. troszke stare, ale opisuje także programy liczące skrzynie... http://rapidshare.com/files/74547086/Poradnik_car_audio.rar hasło - rozowy 2. nowsze równie pomocne http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf polecam zapoznać się z jednym i drugim :cool2:
-
Różnica pomiędzy 318is a 320i
Hej czy jest różnica w mocowaniu silnika M40 a silnika 2.0 (bez vanos'a) w budzie?? To znaczy czy muszę kupować poduszki albo w ogóle całe mocowania przearabiać?? Czy jest wszystko plug&play??? Wyjmuje wkładam skręcam??? Chodzi mi o samo mocowanie silnika 2.0
-
Po przekręceniu zapłonu nie ma testu zegarów
A jest opcja , aby tańczyły przed odpaleniem za każdym razem... bo mi to r1 przypomina... takie zboczonko zawodowe :P
-
OBNIŻYĆ????????
Dołączam się do podpowiedzi kolegów... Nic nie rób... ja mam nisko i teraz każdy "leżący policjant" jest mój :mad2:
-
demontaż głowicy
Ja to wchodze nogami na kielichy i szarpę za kolektory... Nigdy nie miałem problemu takiego, aby nie poszło...
-
Coś puka w tunelu środkowym
Ja stawiałbym na tłumik
-
Opinie BMW seria 3 E36
To dlaczego oba is'y kumpli już padają?? W obu głowice, zawory... W jednym już 3 razy była głowica robiona a nie jeździ na LPG, drugi to gazownia to można na to zwalić...
-
zatrzaśnięte kluczyki w bagażniku
Tja bo awaryjne otwieranie to coś koło 150zeta, wolałbym jakiś "trójkącik" walić :lol:
-
pytanie o kopułke rozdzielacza dla znachorow
niestety Marek ma racje :norty: zrób fotkę tej kopułki i zapodaj w sieć (oczywiście w środku kopułki) a powiemy ci co jest nie halo... P.S. Marek odezwij się na PW co tam słychać :P
-
Opinie BMW seria 3 E36
Kolego a wiesz jak jest z awaryjnością is'ów?? Fajny silnik tylko sypie się nie z tej ziemi... Moich dwóch kumpli ma i plują sobie w twarz, że te moje M40 lepiej chodzi niż ten 16 zaworowy eksperyment BMW... 2.0 to silnik nie wysilony z 6 garkami co wydłuża jego życie... warto... mega warto 2.0 kupić :cool2:
-
Opinie BMW seria 3 E36
A najlepiej zrób tak... odczekaj troszkę, poczytaj mocno i szczegółowo forum i znajdz jakąś 320 za pomocą kolegów tu z forumk.... będzie pan zadowolony :P
-
Opinie BMW seria 3 E36
M40 silnik niedopracowany występujący w pojemnościach 1.6 oraz 1.8, cechy charakterystyczne - pasek rozrządu, rozdzielacz zapłonu M43 troszkę mocniejszy, duuuużo mniej awaryjny silnik występujący w takich samych pojemnościach (w autach od roku 94') cechy charakterystyczne - łańcuch rozrządu, cewka na 4 cylindyr
-
318 tds czy 325 tds (+ dyskusja ogolna o jakosci TDS'ow)
Ja jednak kolege namawiam na zadbaną 320 z 6cylindrowym silnikiem i z sekwencyjnym wtryskiem gazu... Koszta podobne do TDSa a myśle, że ekonomia na lepszym poziomie... Chyba, że się ma dojścia do taniej ropki wtedy TDSik :P
-
Dmuchawa
a zauważcie na kółku wokoło potencjometru od kierunku nawiewu... w miejscu gdzie kierujemy na twarz nawiew jest zaznaczone kolorem niebieskim, że będzie domyślnie zimno... W oczach BMW ma to minimalizować zasypianie za kółkiem chyba
-
Opinie BMW seria 3 E36
Moje zdanie co do BMW jest takie, że czy to silnik 1.6 czy 3.2 to jest i tak i tak świetnym autem... Brat kupił też e36 i jest mega zadowolony... mimo 1.6 M43 mówi, że przyspieszenia i charakterystyka pracy mu pasi... Mam natomiast jakieś zahamowanie co do silnika 1.8is... Kilku kolegów już nie raz dłubało przy tym silniku ze względu na liczne awarie... dużo liczniejsze niż np. w M40
-
Dmuchawa
obowiązuje zasada "tttm" Ten typ tak ma... Niestety ale technicy z BMW stwierdzili, że powietrze "dmuchane" w twarz kierowcy ma orzeźwiać i na buźke leci tylko zimne... Chyba jak jest klima to jest dodatkowy potencjometr ciepłe<->zimne na nawiewy na twarz ale nie wiem dokładnie...
-
sonda lambda
nowa sonda jest pokryta (a w zasadzie jej gwint) smarem z drobinkami szkła... Po montażu i rozgrzaniu smar się wypala ale cząstki szkła zostają... ułatwiają one poślizg przy wykręcaniu sondy, ale... tyl;ko jednorazowo... powtórne założenie sondy już zmniejsza efekt... To taka informacja/porada ode mnie :cool2:
-
Po regeneracji rozrządu dalej "bocian"??
Kolego ciśnienia oleju nie sprawdzisz innym sposobem jak wkręcenie manometru (zegara od mierzenia ciśnienia) w miejsce w który wkręcony jest czujnik ciśnienia oleju do kontrolki... manometr sprawdzi ciśnienie dokładnie co do dziesiątej bara... polecam mechanika bo oni taki zegar mają a zakup do jednorazowego testu jest nieopłacalny... :P Ja polecam syntetyk bo sam na własnym aucie sprawdziłem, że jest git :P
-
NIE POZNAJE SWOJEGO SILNIKA
nawet jakby ją kolega zagiął (choć to mało prawdopodobne) to w misce są żeberka to przepust by był... mógł za to smok zasysać powietrza od spodu... nie zazdroszcze :?
-
Po regeneracji rozrządu dalej "bocian"??
Syntetykiem zalałem silnik od e30 który założyliśmy do mojej e36 i co?? zero rozszczelnienia, ZERO BOCIANA!!!, a silnik ma już bankowo 200tyś. km. Do tego kręci do odcięcia na 1, 2 i 3 biegu a 4 nie sprawdzałem ale sprawdze :twisted:
-
Muł na niskich obr. LPG
heh... ale na benzynce but jest już od ok. 2tyś obrotów i silnik wyraźnie lepiej się wkręca... na LPG czuje jakbym ciągnął przyczepę... moje wątpliwości pojawiły się po śmignięciu braciaka M43 która ma też zwykły mikserowy gaz i jemu chodzi na gazowni podobnie jak na paliwie a spala gazu w normie