Treść opublikowana przez zornold
-
Funkcja FLA (asystent świateł)
Ja kupiłem, mam chyba z 1,5 roku i użyłem 2 razy. Do tego na drodze gdzie jest sporo górek samochód spóźniał się ze zmianą na krótkie. Na prostej drodze działa sprawnie. Jeśli dużo jeździsz po krajowkach to bierz.
-
G50 SOP 11/26...
Ta, w biedo chromie i dziadowskiej konfiguracji, daj czarny grill i przyzwoitą felgę i już masz nowy samochód. Nowa piątka to wygląda jakby miała dodatkowy chromosom
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Mi pali na 98 0,5 litra na 100 mniej przy 120 km na h. Pamiętajcie też że E10 95 to 3-4% większe spalanie niż E5 95 która u nas nie jest oferowana. Do tego na 98 są albo lepsze promocje, albo dodatkowe punkty i na każdym litrze można jeszcze urwać z 10-20 groszy. Na Moya 98 jest w ogóle tańsza niż np na Orlenie i jak masz działalność to masz 12 punktów za litr czyli 12 groszy na litrze. Licząc to to wyjdzie, że wcale nie dopłaca się 35 PLN do baku tylko z 10-15, a to żadna różnica. Silnik pracuje na lepszym paliwie E5, mniej spalania stukowego bo to 98. Ja bym się o te 10 PLN nie szarpał.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja czuję różnicę, mam też dwóch wujków, jeden jest muzykiem i zawsze mówi, że jest różnica jak użyje cerateca, czy zaleje 100, drugi mówi że nie ma żadnej różnicy. Ja słyszę różnicę. Myślę że to indywidualne predyspozycje decydują o tym czy możesz w ogóle poczuć czy usłyszeć różnicę. Są osoby którym słoń na ucho nadepnął i choćby silnik nagle chodził jak zegarek na 100, a na 95 jak stary gruz to i tak nie zauważą różnicy. Tak jak zwykły człowiek nie określi czy instrument jest poprawnie nastrojony czy nie.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Niektórym wstawili silnik, a innym atrapę i każą wtedy jeździć na 95
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja jak ściągnąłem auto i je zainstalowałem to też nie odpinałem czujnika.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
M340i g20 prowadzi się fenomenalnie. Możesz każdy zakręt brać power slidem, możesz robić spirale na autostradzie 120 km na godzinę i opona nawet nie piśnie. Dość duża moc, dobry rozkład masy i szpera sprawia że mało co lepiej się prowadzi. Tu ta M-ka jest jak najbardziej zasłużona. Stage one daje już 450 koni. M550i to śmieć, a nie silnik, nawet nie ma co o tej skarbonce wspominać.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Piątka jest szkaradna, seria 3 i seria 8 to jedyne modele, które mają ponadczasowy wygląd i są wciąż oferowane. Ja za darmo bym piątki nie chciał, a co dopiero dopłacać.
-
Kodowanie G20 - co można zakodować i jak?
Ja ustawiłem to w sport individual i mam około 1500 obrotów utrzymywane. Musiałbym sprawdzić co jest tam ustawione, ale chyba silnik sport skrzynia comfort I wychodzi taki efekt. Cały czas jednak trzeba się i tak przełączać bo samochód odpala się w comfort
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja opon nie słyszę w ogóle do 140km na h, audi A4 B9 było dużo głośniejsze nawet 2 razy. Po wyciszeniu drzwi, bagażnika może dopiero na równi z g20. Teraz mam też mate bitumiczna na na grodzi bagażnika (goła blacha jest w standardzie) i do tego akustyczną mate piankową pod podłogą bagażnika. Chyba że m340i ma jakieś lepsze wyciszenie niż wasze wersje bo dla mnie brzmi to dziwnie.
-
Kodowanie G20 - co można zakodować i jak?
To są bajki, obcym ludziom problemów narobisz, ktoś zakoduje jakaś bzdurę, silnik padnie i wtedy jak się pojawią koszty zacznie się weryfikacja oprogramowania. Zdjęcie gwarancji i koniec historii. ASO zawsze może odmówić naprawy bo złamałeś warunki gwarancji.
-
Kodowanie G20 - co można zakodować i jak?
Z gwarancją się należy pożegnać grzebiąc w kodowaniu, nie słuchajcie żadnych zapewnień że ktoś potem to zignoruje. Chcesz grzebać to po gwarancji, chyba że uznasz, że jest ci niepotrzebna.
-
Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
Przy późnej wymianie na 120k miałem wrażenie przy pierwszych jazdach, że skrzynia bardziej miękko zmienia biegi. Tylko były resetowane też adaptacje więc nie wiem czy to nie efekt tego resetu
-
Wymiana oleju w skrzyni automatycznej.
ZF podawał informacje, że rekomenduje statycznie, ja robiłem statycznie przy 120k, wcześniej olej nie był wymieniany, wszystko śmiga nie ma problemów, teraz mam 132k.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja tam wolę ceramikę niz oklejanie, znajomy okleil, na myjni lance za blisko przytrzymał i się zrobił zadzior.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Nagrzewa się znacząco, odpalaj klimę żeby miał chłodzenie
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Robiłem test w m340i: shell 100, pali mi mniej nawet o 1 litr na 100 km niż 95 przy spokojnej jeździe 120-140, silnik pracuje bardziej gładko, tylko że na 98 z Orlenu było to samo, i nawet na 98 z Moya jest to samo, a jest tańsza
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Nie działa w sport domyślnie, jest na każdym forum w internecie taka informacja
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Jeśli masz tryb Sport to nie działa, w comfort powinno działać. Nie wspomniałeś nic o trybach
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Trzeba się przyzwyczaić, w audi czujniki łapały mi już z 1,5 metra, w BMW z 0,5
-
Zamiana g20 na cos mniejszego
Tylko M240i w takim razie
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja mam runflaty 19 mieszane i wielokrotnie hamowałem z 200 do 50 nie odczułem żadnej niepewności. Robiłem to na pustej drodze w celu wyczucia hamulców.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja mam to dożywotnio, nie muszę płacić subskrypcji. Czyli as serwerów nie wyłącza dla tego modelu