Treść opublikowana przez zornold
-
Co kupić do G20
Nie wybrzydzałbym na różnego rodzaju gadżetach z Ali, ale nigdy bym nie kupił czegoś co może mieć kontakt z wysokimi temperaturami czy być podatne na różnego rodzaju przeciążenia. Ogólnie to jest tanie nie bez powodu, a tym powodem jest brak atestów
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Do rozwalenia pneumatyki wystarczy podnieść samochód do góry na podnośniku
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ta różnica w zawieszeniu adaptacyjnym jest, ale rozumiem, że dla niektórych może być za mała. Dla mnie jest ona ani mała ani duża, jeśli twarde to ma być beton, a comfort to ma pływać jak statek to twarde w G20 adaptacyjnym jest ledwo twarde, a miękkie jest ledwo miękkie. Najlepiej się przejechać bo ciężko to wytłumaczyć słowami.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Sprzedasz ale pewnie za 60-70% wartości rynkowej analogicznego samochodu z PL. Ogólnie to lepiej kupować coś takiego jak chcesz długo jeździć. Płacisz też mniej więc tankwota odsprzedaży się jakoś wyrównuje.
-
G50 SOP 11/26...
Ale ktoś to przemyślał dobrze, znaczy nie przemyślał w ogóle XD
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Zrobiłbym to gdybym chciał tym samochodem jeździć kolejne 25-50 lat. W innym wypadku sztuka dla sztuki. To nie Japończyk co zgnije w 10 lat, a nawet jak się jakaś korozją pojawi to będzie mało znacząca w okresie użytkowania tego pojazdu przez kogoś, kto nie ma na imię Sebastian czy Mateusz i nie będzie się zawijał nim na pierwszym drzewie na zakręcie na krajówce w Polsce powiatowej
-
G50 SOP 11/26...
Nie wiem o czym tu mowa, kupuje Dacię za 80-100k i nie mam oczekiwań, mogą być twarde plastiki. W BMW za samochód w najbiedniejszej wersji płaci się 220k+ i nie ma znaczenia czy będe macał te plastiki codziennie czy nidy nie dotknę. Jakość ma być lepsza niż w samochodzie za 100k i tego oczekuję jako klient marek "premium".
-
G50 SOP 11/26...
Nie wiem czy ludzie są świadomi jak wygląda bagażnik Oktawii, a w bagażniku Superba to już nawet można w ogóle całą G20 zaparkować
-
Co kupić do G20
Widzę że jak będę sprzedawał przedlifta to za te dodatkowe schowki i siatki w bagażniku chyba doliczę parę tysięcy, cena będzie musiała być wyższa od roczników 2-3 lata młodszych. Skoro BMW tyle na tym oszczędziło to ja nie mam zamiaru za bezcen oddawać.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ścierają się różnie, tył ściera się bardziej jak często ruszasz z pedałem w podłodze, przód ściera się bardziej jak często wchodzisz w zakręt na dużej prędkości i ostro hamujesz. Ciężko to wyśrodkować bo może lubisz depnac na pasie rozbiegowym ale potem już jedziesz rozważnie, albo często rozpedzasz się stopniowo ale jeździsz z małymi odstępami i nerowowo hamujesz. Ogólnie różnica w zużyciu przodu i tyłu nie powinna być w xdrive zbyt duża bo wtedy zaczną się problemy
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Jak masz wolne 0,5 mln to jak najbardziej, to prestiż dla bogaczy, przecież nikt nie szacuje tu stosunku jakości do ceny.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Jeden chłop mówi że mu się psuje ale to lubi, drugi ma 1,5 roku czyli już mu pewnie cieknie po słupkach A ale jeszcze za mało żeby zauważył. Jak mówiłem, tylko dla masochistów
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Szyberdach do zło z piekła rodem, problemy będą pod każdym względem, bije od niego gorąco nawet jak roleta jest zasłonięta, hałasuje- trzeba smarować co 1-2 miesiące bo trzeszczy niemiłosiernie, podsufitka przy szyberdachu też trzeszczy. Zatkaja się kanały odpływowe -woda leje się do środka. Psują się też mechanizmy rolety. Ogólnie dopłacać za to polecam masochistom.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
340d szybsze przez pierwszą sekundę przyspieszania, 340i szybsze w pozostałym zakresie
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Mieć zamówiene m340i i zamienić na diesla to jak mieć kupon z 6 w lotka i wywalić go do kosza i kupić drugi kupon
-
Koszt ubezpieczenia AC/OC m340i (leasing BMW)
Porównywanie cen AC nie ma sensu bo ludzie piszą że płacą 7, inni że 5, a nikt nie wspomina że ubezpiecza samochód na 75% rynkowej wartości lub mieszka we wsi mającej 20 mieszkańców w Bieszczadach, a nie w Warszawie czy Krakowie.
-
G20 330i LCI - nowa konfiguracja do oceny
Otwieranie nogą jest przydatne i żadne fikołki tego nie zmienią. Jeśli ktoś się lęka kradzieży na walizkę to etui rozwiąże sprawę, wyjęcia kluczyka z etui to to samo co wyjęcie go z kieszeni i naciśnięcie przycisku, tylko że można to zrobić wychodząc z domu lub wracając ze sklepu przed zbliżeniem się do samochodu lub przed podniesieniem toreb z zakupami. Ogólnie to co drugi raz jak podchodzę lub oddałam się od samochodu jestem obładowany jak rumun i zamykam bagażnik nogą lub go nią otwieram. Samochód służy do wożenia rzeczy, ten kto z bagażnika chce korzystać będzie się cieszył z tego rozwiązania.
-
320d xdrive Warto?
Jak się zima tegoroczna powtórzy to ten xdrive jest koniecznością. Widziałem kilka razy samochody tylnonapędowe co kręciły w miejscu pod minimalną górkę. Niektórzy z miejsca parkingowego wyjechać nie mogli bo stanęli na lodzie, do tego każde miejsce w mieście było swego rodzaju lodowym zagłębieniem bo śnieg padał dookoła stojących samochodów.
-
G20 330i LCI - nowa konfiguracja do oceny
Dają GAP i po kilku latach, pewnie zależy od agenta ubezpieczeniowego co tam ma w ofercie. Mi jeszcze oferowali jak samochód miał 4 lata i nie był w leasingu już. Nie brałem i mi nie ukradli więc osiągnąłem zysk.
-
G50 SOP 11/26...
Wnętrze uchwyty rączki od środka po 7 latach i 150k, zero rys. Nie wiem z czego wam te samochody zrobili, ale mi chyba zrobili z czegoś lepszego
-
G50 SOP 11/26...
Ja mam przedlifta i kupiłem premium, wszędzie skóra, lci to plastic fantastic za więcej pieniędzy. Ktoś pisał, że te rysujące się rączki wewnętrzne , które były porysowane po 2 dniach w nowym ix3 to takie samo badziewie jak w serii 3, nie prawda mam 150k na liczniku, i żadnej rysy na tych plastikach chyba że właśnie w lci już przyoszczędzili
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
ZF zaleca wymianę statyczną oleju w skrzyni, nawet dynamiczna może naruszyć grubszy osad, który nie jest zły bo skrzynia się do niego zaadaptowała, ale jak coś się właśnie grubszego zerwie i zalepi jakieś kanaliki to kaplica. Takie rzeczy tylko w świeżej skrzyni jak wymieniasz olej co 30k. Na przykład jak ktoś nie wymienił oleju do 120k to zalecany jest brak wymiany, żeby właśnie nie dobić skrzyni bo sama jeszcze do 200 dociągnie
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Czarny najgorszy bo samochód się zlewa z otoczeniem. Jak postawisz BMW z lakierem Tanzanit obok czarnego to ludzie podziwiając piękny Tanzanit mieniacy się w słońcu prawdopodobne potkną się o ten czarny bo nawet go nie zauważą. Do tego czarny zwiększa zużycie paliwa bo klima pracuje 2 razy mocniej niż przy jaśniejszych kolorach.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Comfort od Sport indywidual w comfort różni się luźniejszym podejściem kontroli trakcji przy ostrym traktowaniu pedału gazu. Ja osobiście zawsze jeżdżę w Sport indywidual, ale w trakcie deszczu muszę być w comfort bo inaczej pójdę do więzienia za driftowanie przy obecnych przepisach.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Jak wiadomo samochód w którym cały czas ktoś korzysta ze start stop jest przystosowany fabrycznie na to, żeby wytrzymał całą długość życia z tym systemem, czyli 100 tysięcy kilometrów. Potem na żyletki. Tak jak skrzynie biegów z dożywotnim olejem.