Treść opublikowana przez Borsuczek
-
BMW E93 2.0i VIN WBAWK71080P232345
Borsuczek odpowiedział(a) na Dargol temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTreść tego ogłoszenia w ogóle jest dziwna. Lista zmian/prac zawiera same części eksploatacyjne: amortyzatory, sprężyny, tarcze, klocki. To przecież trzeba wymienić, żeby auto przeszło przegląd. "Nowe sprzęgło - identyczne jak na montażu fabrycznym". Jakie inne pasuje? Tłumik przerobiony na dwururkę. Czyli wyrzucony czy dospawana końcówka? Nowy rozrząd (zalecenie producenta przy 160-200k przebiegu). Zalecenie? Jest wyciągnięty to się zmienia. Świece, olej Petronas AMG. Jakie to prace/zmiany? Koła normalne seryjne do E9x. Pełna 2 etapowa korekta lakieru to po prostu polerka. Zmiany to jedynie te dystanse, nie wiadomo po co? i ceramika.
-
BMW E93 2.0i VIN WBAWK71080P232345
Borsuczek odpowiedział(a) na Dargol temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNa kierownicy są jakieś podejrzane, srebrne wycinanki, naklejanki 😉 Spokojnie obejrzeć może być ciężko. Teksty: "BMW hobbystycznie doprowadzone do ideału" oraz "Bardzo proszę o kontakt tylko osoby poważnie zainteresowane zakupem", świadczą o tym, że kupujący ma wiele nie oglądać tylko wykładać kasę. Jeżeli ten silnik nie pracuje równo, gaśnie albo szarpie to jest nie warty zakupu.
-
E60/E61 Jaki silnik wybrać? 530/535d 530i (n52b30)
Nie wiem 😉 Modyfikacje zawsze powinny wzmóc czujność. Praca, szkoła, życie prywatne, inne hobby i różnie z kasą. Jeśli są zmienione np. lampy to może stare wypłowiały, a może był wypadek? Szczególnie że często leci ściema - odwracacz uwagi - patrz jak ładnie świeci, a tam kable wiszą jak rozgotowany makaron 🙂, nie działa poziomowanie, wokół brakuje połowy plastików, a pas przedni albo tylny jest sklepany młotem.
-
E60/E61 Jaki silnik wybrać? 530/535d 530i (n52b30)
Jako, że to ma być samochód prawie dwudziestoletni i wiele mogło mu się przydarzyć, trzeba obejrzeć dokładnie nadwozie i podwozie. Czy otwierają się wszystkie drzwi i szyba w tylnej klapie (touring) czy są dobre spasy? Czy na dachu nie ma szpachli? Trzeba pojechać koniecznie na stację diagnostyczną, nawet na zwykły przegląd za 100 zł, który sprawdzi stan zawieszenia, czy to hamuje? Opony też tanie nie są itd. Będziesz wiedział czy światła świecą, czy regulacja działa etc. Potem otwierasz maskę i patrzysz czy uchwyty reflektorów nie są poklejone, czy wiązki elektryczne są w fabrycznej izolacji, czy nie wiszą luźne przewody? Żeby się nie zjarać na drodze 🫤 Silnik N52 będzie chodził, to ostatnia w miarę bezawaryjna i prosta benzyna. Ważne by pracował równo, nie potykał się, nie kopcił i nie było wycieków. Trzeba otworzyć korek wlewu oleju i zobaczyć na czym to jeździ? Czy olej nie jest gęsty od jakiegoś miodu czy innego cerateca i będzie spoko. Czy się nie grzeje? Diesel też jest ok, jedyny minusem jest że spełnia normę Euro 4, co może być w problemem w kontekście planowanych SCT. Wsiadasz do środka, włączasz zapłon i patrzysz czy przed zapaleniem pojawią się wszystkie kontrolki. Elektryka jest droga w naprawie. Koniecznie trzeba zobaczyć czy działają szyby, lusterka, czy klima działa, czy grają muzykanci? 😉 Odradzam auta modyfikowane i takie w których ktoś wyciął części żeby było taniej np. EGR, DPF czy koło dwumasowe. Prawdopodobnie oszczędzał na wszystkim co się dało. Uważaj na sprzedawców, którzy będą z Ciebie chcieli zrobić kumpla, opowiadać o zlotach, pasji do marki i taniej regeneracji dekorów 🙂Przebiegi są powszechnie kręcone, liczy się przede wszystkim stan. Polecam sedana, jeśli nie zależy Ci na maksymalnej praktyczności. Ma wyższy prestiż i lepiej trzyma cenę. Za 35 tys. zł coś kupisz. Nie ma reguły. Trzeba kupić coś dobrego i nie przepłacić. Powodzenia!
-
BMW E90 - tuleje wahacza
Najlepiej nie zgadywać tylko pojechać na ścieżkę diagnostyczną.
-
X1 1.5 benzyna pierdzi z wydechu przy 1200 obotów
To nie jest normalne. Jest nieszczelność w układzie wydechowym.
-
Zawór EGR, recyrkulacja spalin. 4A64, 4873
Przy 230 tys. km w EGR nie czyszczonym od nowości nie ma tyle nalotu. Licznik był skręcony. Lepiej nie sprawdzać o ile.
- Opóźnienia w odbiorze
-
Chiptuning a gwarancja
To są i tak czyste dywagacje, bo kto mający nowe 540i wsadzi sobie jakieś magiczne pudełeczko.
-
Oryginał czy Swap?
Z czym kojarzy się BMW E36? Z dynamiczną linią, dobrym prowadzeniem i pięknie brzmiącym R6, najlepiej 325i albo 328i. M3 oczywiście też ale to ciężki temat. O takich wozach marzyli dzisiejsi czterdziestolatkowie. Ich plakaty mieli w młodości nad łóżkiem obok Sharon Stone 😉 Za takie marzenia są skłonni zapłacić. Tacy klienci nie chcą swapowanego auta. Chcą mieć w dowodzie rejestracyjnym, że to 328i. Ten model kosztował sporo kasy przez co posiadanie nowego oznaczało klasę i prestiż, dwa razy większy niż jakiegoś tam 318i. Coupe i dobry VIN to podstawa jeżeli zamierzamy wkładać pieniądze w remont. W Twoim przypadku kupiłbym używany silnik M43B18 za 1000 zł. Jeździłbym i cieszył się autem. W razie sprzedaży powinieneś odzyskać włożone pieniądze. Jeśli zrobisz swap to przeinwestujesz, bo za składaka nie dostaniesz 40 tys. zł czyli maksymalnej kwoty za perfekcyjne 318i Cabrio z pełnym wyposażeniem, w pięknym kolorze, z M-Pakietem, zgodne z VIN.
-
Problem ABS E65
Jaki kod błędu?
-
E61 3.0d 218km nie odpala po wymianie silnika
To się nie wyklucza. Był wymieniany osprzęt i jakieś uszczelki. Mogło, odpukać, wpaść coś do głowicy.
-
E61 3.0d 218km nie odpala po wymianie silnika
Mierzyłeś kompresję, sprawdzałeś ustawienie łańcucha rozrządu?
-
Chiptuning a gwarancja
Jeśli ma to dać przyrost 60 KM, a jest to dużo nawet przy seryjnych 340 KM bez modyfikacji mapy silnika, to ta zmiana wskazań czujników musi być duża. Biorąc pod uwagę zawansowanie sterownika w nowym BMW takie odchylenie uruchomi tryb awaryjny i wyrzucenie "check engine" co auto zgłosi automatycznie do serwisu BMW. Minimalna zmiana sygnału z czujników nie da z kolei wzrostu mocy.
-
Chiptuning a gwarancja
Te boxy oszukują sterownik, że silnik jest zimny żeby było podawane więcej paliwa czy są bardziej wyszukane?
-
Oryginał czy Swap?
Wartość takiego kabrioletu nie wzrośnie po swapie. Na zawsze pozostanie 318i. Swap jest ekonomicznie nieopłacalny i może mieć uzasadnienie jedynie osobiste w przypadku gdy przez lata marzyłeś o E36 z silnikiem R6 albo masz swój warsztat i wykonasz go sam, dzięki czemu zyskujesz doświadczenie i auto pokazowe, by w przyszłości łatwiej wykonywać tego rodzaju prace odpłatnie dla klientów. Stopień utraty wartości auta zależy od jego stanu. Są dwa przypadki skrajne: Przypadek 1. Samochód jest w idealnej kondycji (stan auta 3-letniego). W zależności od jego wersji i wyposażenia jest wart od 30 do 40 tys. zł. Po swapie jego wartość mocno spadnie. Przypadek 2. Samochód jest mocno zużyty i wymaga gruntownego remontu. Wartość od 7 do 10 tys. zł. Po swapie straci nieznacznie lub wcale na wartości i będzie łatwiej go sprzedać.
-
Pierwsze auto, projekt na daily
Dolicz blacharza i lakiernika, bo E46 Coupe z R6 za 24 tys. zł będzie mieć duże problemy z korozją 😉
-
Czerwona kontrolka akumulatora
Moim zdaniem alternator jest zepsuty. Dobry elektromechanik powinien go przejrzeć. Jakim komputerem był sprawdzany?
-
Wentylator
Nowoczesne silniki są mocno wysilone i dla zwiększenia wydajności pracują przy wyższych temperaturach. Chłodzenia cieczą wymaga również turbosprężarka. Po wyłączeniu silnika, zwłaszcza po ostrzejszej jeździe i w czasie upałów elektryczna pompa płynu chłodzącego i wentylator chłodnicy nadal pracują, żeby wydłużyć żywotność silnika.
-
G31 zestaw naprawczy opony
Mobility System BMW 5' G31 518d Touring ECE - Lista części (bmwstore.pl) GENUINE BMW 5 6 SERIES G31 G32 MOBILITY TYRE PUNCTURE REPAIR PUMP SEALANT KIT | eBay
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Krytykowanie europejskiego przemysłu motoryzacyjnego jest dziwne, jako że masa Polaków pracuje w tym przemyśle czy to zagranicą czy u poddostawców w naszym kraju. Wierzycie, że USA zrobi z Polski mocarstwo? Może chcecie wyjechać z Polski do USA? Na szczęście nie ma wojny handlowej między USA a UE i konflikty, niewielkie jak na skalę współpracy UE - USA będą rozwiązane. Co z Izerą? Chociaż jeśli miałaby być chińska to może i lepiej, że plan upadł? 🙂
-
F30.31 WBA3H11000F277672 - spokojny zakup?
Borsuczek odpowiedział(a) na JacekMat temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTen samochód był już wrzucany na forum. Jeśli przez dwa miesiące się nie sprzedał to można negocjować cenę 😉 F31 WBA3H11000F277672 - Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż - BMW Klub Polska - Oficjalne forum (bmw-klub.pl)
-
F11 b47 ekologia
EGR się usuwa kiedy silnik ma takie przedmuchy, że kolektora i samego zaworu nie idzie wyczyścić. W Internecie pełno jest takich filmików gdzie ktoś ma kilogram mułu na zaworze. Silnik ma milion kilometrów, a na nowe auto nie ma kasy. Życie.
-
Problem z aktualizacją softu sterowników
Na pewno nie ma po VIN opcji 2VH? 😉
-
Opóźnienia w odbiorze
Również felgi, listwy zewnętrzne i wewnętrzne.