Treść opublikowana przez Borsuczek
-
Klima wentylatory - potrzebna pomoc
Ten czujnik jest na pewno dobry? Opory: -20 °C: 2.5 - 3.0 kOhm -50 °C: 0.7 - 0.9 kOhm -100 °C: 0.12 ‐ 0.17 kOhm
-
BMW E93 VIN WBADV51010E424592
Borsuczek odpowiedział(a) na Dargol temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWg. Auto DNA odnotowano uszkodzenie pojazdu. Stan licznika: 07.08.2019 83490 km Niemcy 18.10.2018 76024 km Niemcy
-
[e90] Jaki olej?
Gdzie jest rozlewany Millers? W Polsce czy w tej hali w Wielkiej Brytanii?
-
Błędy w FEM 9307AE 9307BA
Akumulator ciężko jest doładować do pełna. Szczególnie na krótkich odcinkach. Od czasu do warto podładować prostownikiem. Co do błędu. Uszkodzona jest elektronika klamki zewnętrznej drzwi pasażera z przodu, wtyczka albo przewody do niej lub zepsuty moduł sterujący.
-
[e90] Jaki olej?
Mnie produkty małych rafinerii nie jarają😀 Może to przez marketing koncernów? W każdym, bądź razie Eurol jest zatwierdzony przez BMW, więc zły nie jest.
-
[e90] Jaki olej?
Na stacji benzynowej nie było olejów nie markowych w rodzaju Eurola. Na stacjach są głównie Total, Shell albo Aral z ogromną marżą. W tym sklepiku były oleje 5W40 Eurol, Mannol i jeszcze coś innego w cenie około 6 Euro za litr oraz Motul za 10 Euro i tyle.
-
[e90] Jaki olej?
Tak mi tłumaczył jakoś rok temu sprzedawca w sklepiku przy małym warsztacie w dzielnicy przemysłowej Kleve, kiedy zapytałem dlaczego są takie tanie? I czy mogę dolać pół litra do Shella? Na stacji paliw Shell, olej kosztował 18 Euro za litr 🫤
-
[e90] Jaki olej?
Nie ściemniam. One pochodzą z Niemiec, z recyklingu olejów w tamtejszych rafineriach. Kupuje się je tam w małych sklepikach motoryzacyjnych. Są tam o połowę tańsze od markowych. Nie oznacza to, że one są z automatu złe. Do Castrola jednak startu nie mają.
-
[e90] Jaki olej?
Eurol i Mannol to oleje z recyklingu 😉
-
[e90] Jaki olej?
Eurol i Valvoline nie 😉 Najlepsze są typowe i sprawdzone: Elf, Shell, Castol, Motul, Total. Ravenol, Liqui Moly czy Millers też OK, ale w normalnej cenie.
-
[e90] Jaki olej?
Marka jaka Ci pasuje, ale do 200 zł za piątkę maks. 😉
-
Zakup bmw e46 i problem
Najważniejszy jest stan techniczny. Auto swoje lata ma. To czy 20 lat temu jeździło na przeglądy do ASO nie ma większego znaczenia.
-
[e90] Jaki olej?
Nie ma sensu przepłacać.
-
Dlaczego fani BMW przesiadają się na Porsche
Mnie się XM podoba. Jest mocarne i futurystyczne. Nie podoba mi się X7, które wygląda jak tani minivan z wymienionym przodem 😀
-
E82 n47 177km błędy turbiny
Może ten EGR. Jeśli jest zaślepiony to sterownik może nie ogarniać składu mieszanki.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Dramatyzujesz. Samochodu spalinowego też nikt nie wyciągnie, szczególnie jeśli ma instalację gazową.
-
P05AF błąd aktywnych rolet żaluzji na grillu.
Wymienione błędy dotyczą dolnych żaluzji i mówią o zacięciu mechanicznym związanym z zabrudzeniem. Oczywiście trzeba też sprawdzić wtyczkę i przewody.
-
Dlaczego fani BMW przesiadają się na Porsche
Te konkluzje są całkowicie niesłuszne 😉 Ten filmik to reklama warsztatu zajmującego się renowacją starych aut. Ze względu na rozwój techniczny samochody są coraz trudniejsze do remontów. Niedługo takie renowacje będą praktycznie niemożliwe. Autor próbuje więc maksymalnie wykorzystać schyłkowy okres zainteresowania autami w rodzaju M3 E30. Pasjonaci tego modelu są już po 50-tce. To jest zwykłe bazowanie na sentymentach, podobnie jak moda na auta PRL. Dlaczego maluch jest rzekomo fajny? Ponieważ jego remont jest prosty i tani. Stare auta prowadzą się lepiej? Oczywiście, że nie. Nowe mają choćby aktywnie regulowane zawieszenie w czasie rzeczywistym, które można nawet dostosowywać do każdego zakrętu toru z osobna. Dołóżmy do tego utratę sztywności nadwozia starego BMW z kilkukrotnie spawaną podłogą i szpachlą gdzie popadnie. Co do BMW. Zarzut, że BMW M się kończy ponieważ nowe M4 ma niewiele wspólnego z torowym M4 DTM to kompletny odlot. Seryjnie produkowane w dziesiątkach tysięcy M3 E30 i M3 E36 też miały bardzo mało wspólnego z wyścigowymi odpowiednikami. Kiedyś auta BMW to była tylko pasja, a dziś to sposób na zarabianie pieniędzy przez koncern? To jest oczywiście nieprawda. To była i jest pasja połączona z zarabianiem pieniędzy. Sport samochodowy przyczynia się do rozwoju technologii i promuje sprzedaż. Większość klientów kupowało zawsze proste modele np. 318i. Dziś ogląda się reklamę M Town 😉i kupuje X1. Autor mówi, że nie stać go na zaawansowany sportowy model CSL. Czy jego ojca było stać na nowe M1 w 1980 roku? 😀 Czy XM to ujma dla marki? Oczywiście, że nie. Jest nowoczesne i bardzo szybkie. Ale BMW wcześniej tak nie robiło. Na pewno? M Pakiet w starych 318i albo 520i choćby. Też można powiedzieć że to profanacja M? Żyje się dniem dzisiejszym i przyszłością. Czy to źle, że nabywcy chcą auta fajnego z ambientem? Co do Porsche. Czy 911 zachowało wszystko z tradycji modelu? Oczywiście, że nie. Nowe 911 tylko wyglądem przypomina stare modele. Dlaczego Cayenne nie jest ujmą dla Porsche, a XM dla BMW niby jest? 😀 Reasumując. Nie warto żyć przeszłością 😉
-
E87 Problem z obd
Sprzęt do diagnostyki (komputer + interfejs) działa z innymi autami?
-
Schemat elektryczny silnika M54B22 potrzebny
BMW WDS Online (bmwteka.com) Sprawdź bezpiecznik nr 3 pod maską, na podszybiu z prawej strony samochodu i zobacz czy są poprawne wskazania położenia wału i wałków w programie diagnostycznym.
-
F34 Hak holowniczy nie chce się schować, złożyć
Przed ewentualnym odkręceniem sprawdź błędy.
-
F34 Hak holowniczy nie chce się schować, złożyć
Jeśli chce, a nie może 😉 , to trzeba odkręcić hak z silniczkiem i przejrzeć mechanizm pod kątem uszkodzeń, w razie potrzeby przesmarować.
-
Swap na M62B35 do E46
Swapy są generalnie dobre dla osób, które handlują autami BMW, prowadzą szroty, mają dużo części i warsztat w którym to zrobią. Musisz wiedzieć, że wartość auta nie wzrośnie. Nadal to będzie 318Ci z VINu. M62B35 to kloc o mocy zbliżonej do M54B30. M62B44 byłby lepszy, ale jest drogi i też za ciężki do E46. Wsadzenie skrzyni i ogarnięcie wału napędowego to będzie duża rzeźba 😀 Silnika M52B28 nie da się już kupić dobrego. Automat 6-biegowy i kombinowanie jak to połączyć to kolejna strata czasu, nerwów i kasy. Jedyne sensowne swapy to M54B30 albo M54B25 plus seryjna skrzynia. Porównałbym koszt takiego swapa na gotowo, wliczając zawieszenie, dyfer i hamulce do kosztu remontu/wymiany N46 i wtedy decydował.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Wszystkie filmy w których ktoś opowiada o czymś, niby w tajemnicy, nie są nic warte.
-
Swap na M62B35 do E46
Bez sensu jest taki swap. Wyjdzie z tego ulep z V8 do driftu po włożeniu turbo za kilkanaście tysięcy złotych, bo ten silnik ma tylko 240 KM. Dźwięk będzie fajny, ale przez złe wyważenie pogorszy się prowadzenie. M54 będzie znacznie łatwiej wrzucić i podłączyć elektrykę. Do tego seryjny 5-cio biegowy automat. To już nie te czasy dziadowania. Aut jest w opór. Można kupić coś oryginalnego z V8 i 6-cio biegowym automatem.