Skocz do zawartości

BaX

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez BaX

  1. Tyle, że popatrz od strony sprzedającego, nie tego konkretnie ale w ogóle, jedziesz z kolesiem do ASO, palisz paliwo, płacisz za przegląd przekonany o tym, że koleś bierze auto jak nie ma usterek, a gość mówi, że się zastanowi. I co zmusisz go do kupna albo oddania za paliwo/przegląd? Co w aucie go zamkniesz? Facet może odmówić kupna auta z byle powodu, że mu powiedzą w ASO, że tarcze będzie trzeba wymienić w niedługim czasie i kupiec ci powie, że masz mu dać na wymiane albo on go nie bierze. :duh: Albo że opony są na sezon, to Ci powie, że masz mu opuścić na nowe bo te na wiosne pójdą do śmieci. A takie rzeczy to możesz sam sprawdzić bez ASO, zresztą sprzedający wcale nie musi się na tym znać i dla niego będą ok, ba nawet na przeglądzie poł roku tem mogły być ok. Nie traktujecie wszystkich jak siebie bo 99% ludzi to nie osoby z forum które maja jobla na punkcie BMW. I nie chodzą z suwmiarką co tydzień mierząc tarcze albo klocki, albo głębokość bieżnika, nie mówiac 1000 innych pierdół. Chcesz jechać na przegląd, proste jedź ale płacisz za niego, chyba że wyjdzie że auto ma ewidentny defekt typu walnieta skrzynia/sprzęgło/silnik/turbine itp ale nie wycieraczki do wymiany czy opony za sezon.
  2. No cóż mi pozostaje dodać. Dwa razy widziałem czecha u znajomego w Cieszynie na warsztacie i jego zmodyfikowane M5 do wyścigów na 1/4. koleś ma fioła na punkcie 'M' i jeszcze większego na punkcie modyfikacji. Na lawecie za 4.4 M5 przyciągnał M5. :mrgreen: Z tego co wiem to od jakiegoś czasu modyfikuje M6, dla mnie to niezrozumiałe troche ale, że dla niego 'kasa nie gra roli' więc ciągnie ze stanów takie wynalazki włącznie z ręcznie robionymi skrzyniami specjalnie pod wyścigi, a kwoty jakimi tam się obraca to setki tyś. koron. Człowiek jest znaną postacią w ich światku wyścigów, a mnie szczęka opadła jak usłyszałem, że 'modyfukuje' M6 "bo za mało i za wolno" :modlitwa:
  3. To nie jest takie proste jak się pisze. Wahacz klinuje tuleje i trzeba mieć dużo szczęścia aby zdjąc tuleje z wahacza, gdy jest on zamontowany w samochodzie. W E36 końcówka wachacza jest okrągła więć można trzymając za mocowanie kręcić nią tak długo aż zejdzie, jest prościej. Nałożyć "wkręcając" nie polecam, po co męczyć gumę, lepiej nabić. W E46 jest wielokątny i tak samo otwór w tuleji jest wielokątny, nie da się go 'nakręcić' ale można spokojnie nabić gumowym młotkiem po posmarowaniu zwykłum ludwikiem. Nic się nie stanie, zresztą nawet na wymontowanym wachaczu nikt tego w prasie nie zrobi. Wewnętrzna strona tuleji bezpośrednio stykająca się z wachaczem jest z gumy więc nie ma problemu z założeniem tego. Zgoda, że jest zapieczona ale właśnie ta obudowa i większe ramie siły daje możliwość przekręcenie tuleji ale nie w E46 bo to wielokąt. /przynajmniej w 330Ci/ Ja sobie poradziłem zwykłym ściągaczem i zdjęcie tego po rozebraniu obudowy ze spodu zajeło mi ok 20min na strone. Ale trzeba mieć kanał lub podnośnik ramowy, inaczej tego nie widze. Po co smarem, woda z mydłem, płyn do naczyń jest neutralny dla gumy, a po pierwszym deszczu albo nawet kałuży nie ma po nim śladu. Serwis nie demontuje wachaczy, nie ma takiej potrzeby bo pytałem o to, tak samo jak do wymiany łożyska w tylnym kole. W M-Auto w Katowicach powiedzieli mi za wymiane 120zł, wymieniłem w domu w godzine, więcej bym stracił czasu na dojechanie do nich. Szczególnie, że to w sumie banalna robota. BTW: za zrobienie całego zawieszenia z przodu w E36 /wszystkie tuleje, łączniki, amortyzatory, drążki/ zapłaciłem ze 3 lata temu 200zł u znajomego w warsztacie. ;) Roboty mieli na 6 godzin bez geometrii bo nadzorowałem sprawe.
  4. Ciekawe czy to się nakleja na klapke wlewu czy nad wydechem? :lol:
  5. BaX odpowiedział(a) na qasdf temat w E46
    Albo klocki nie odbijają w prowadnicach i trzą po tarczy.
  6. BaX odpowiedział(a) na transporter0 temat w E46
    Hyhy, ile aut, tyle klapek :D Ok dzis sprawdze na zgaszonym czy sie rusza w ogóle.
  7. To raczej działa w obie strony, kto normalny oczekuje po 13-letnim aucie stanu salonowego? :norty:
  8. BaX odpowiedział(a) na Drifte temat w E36
    No tak to je na pewno połamiesz. :duh: Nerki są poskładane z dwóch elementów, wewnętrzny i zewnętrzny. Zatrzaski są od środka i jest ich kilka. Trzeba zdjąć czarną,górną zabudowe przed chłodnicą i kolejno odblokowywać zatrzaski rozsuwając niklowaną część zewnętrzną, z czarnej wewnętrznej. Niklowana ramka idze 'na zewnątrz', a żaluzja "do środka".
  9. BaX odpowiedział(a) na transporter0 temat w E46
    Czy da sią nią ruszyć palcami, w momencia jak auto stoi odpalone 'na luzie'? Albo czy w ogóle się powinno dać np. przy wyłączonym aucie?
  10. BaX odpowiedział(a) na michal_325d temat w E46
    Andreas: na słowo im wierzysz? Niech ci nakleją kawałek tej foli i zmierzą ile wychodzi %. Inaczej to możesz się zdziwić jak to ktoś sprawdzi przy kontroli albo na przeglądzie.
  11. BaX odpowiedział(a) na qidd temat w Oleje
    No, a co ma powiedzieć innego. Ty byś odsyał ludzi z kasą z warsztatu? :D Ty to wogóle nie zmieniaj oleju bo po co? :duh: :lol: A czy ja coś takeigo powiedziałem? Gdzie?!
  12. BaX odpowiedział(a) na qidd temat w Oleje
    No, a co ma powiedzieć innego. Ty byś odsyał ludzi z kasą z warsztatu? :D
  13. BaX odpowiedział(a) na PIOTREK-LHR temat w E36
    Bo tym smarem to się smaruje np. prowadnice klocków czy miejsce styku felgi z piastą żeby się nie zapiekała ale nie tłoczek. Swoją drogą to nie rozumiem napisu na opakowaniu smaru miedziowego bol-a "nie do wersji z ABS-em'?
  14. BaX odpowiedział(a) na lukaszsiwy temat w E46
    Jak te nakładki są takiej jakości jak grile zamienniki to po zimie do kosza. Chyba że ktoś lubi śniedż, mat i bąble. :lol: Pozdro.
  15. BaX odpowiedział(a) na PIOTREK-LHR temat w E36
    No własnie tłoczek jest to własnie specjany smar do tego przeznaczony. Ale nie mysl sobie ze od stronu klocków hamulcowych, smaruje sie go za ta guma która zapobiega przedostawanie sie brudu SMAR MIEDZIOWY na pewno nie jest przeznaczony specjalnie do tego, zresztą jak każdy smar na bazie składników ropopochodnych źle wpływa na elementy gumowe. ASO w zestawie sprzedaje chyba nawet uszczelki ze smarem /lub można dokupić/ ale to nie smar miedziowy i o ile dobrze pamiętam jest koloru białego. /smar miedziowy raczej biały nie będzie/ pozdro.
  16. BaX odpowiedział(a) na PIOTREK-LHR temat w E36
    A co chcesz smarować tym smarem bo chyba nie tłoczek? ;)
  17. BaX odpowiedział(a) na Yacek temat w E46
    Bo na wycieraczce musi być taki 'dinks' który zapobiega jej wyskakiwaniu, inaczej lipa pewnie będzie. W sumie tylko w BOSCH-ach go widziałem. Ale ludzie stosują inne wycieraczki więc jakoś chyba sobie radzą.
  18. BaX odpowiedział(a) na qidd temat w Oleje
    Ja myśle, że troche przesadzacie w obie strony. U mnie BC pokazywał 22kkm do kolejnego serwisu po wymianie oleju, zrobiłem z 4kkm, a BC pokazuje 17kkm do zmiany więc tak naprawdę BC sam koryguje swoje założenia początkowe. W efekcie zrobie pewnie 16-18kkm do wymiany oleju o ile wcześniej nie minie rok więc i tak pojade na wymiane. Nie popadajmy w paranoje bo wymiany rzędu 10-12kkm w silnikach gdzie lejecie fullsyntetyki to przesada, no chyba, że ktoś ma syndrom prostego kolana i uznaje tylko dwie pozycje gazu, zero i full obojętnie czy silnik zimny czy gorący.
  19. BaX odpowiedział(a) na chemik666 temat w E46
    Jest, mnie podał koszta ok 4kzł dla dużej navi.
  20. W m-auto pracuje większość /jak nie wszyscy/ ludzi ze starego zlatexu obecnie bawarii. Pozdro.
  21. BaX odpowiedział(a) na Ernidebest temat w E46
    :duh: No co Ty robisz człowieku, 3.0 benzyna to musowo 12, a w zimie nawet 15, nawet głosno nie myśl, że to Ci pali 10. Na pewno masz cos popsute, hehehehe. Pewnie kalkulator którym liczysz to spalanie. ;) Pozdro. P.S. Witaj w klubie popsutych kalkulatorów, mnie pali podobnie jak Twoja. :twisted2:
  22. BaX odpowiedział(a) na bezy74 temat w E36
    Tak, z tymi co miałem kontakt były tak badziewne że po zimie całe zaśniedziały o powyskakiwały bąble. Kupiłem kolejne oryginały i do tej pory z tego co wiem to na aucie wyglądają jak nowe.
  23. Muszę to przekalkulować. Powiedz mi, jeśli robiłeś inspekcję II, rozumiem że nie w ASO w jakiej kwocie się zamknąłeś? Nigdzie nie znalazłem na forum takich danych. Jeśli będzie to różnica 300zł to skorzystam z ASO, bo wystawiają fakturę vat, a samochód mam na firmę. Qrde nie pamiętam dokładnie ale w stosunku do tego co mi powidzieli z materiałem w Bawari w Katowicach to jakaś połowa ceny. Robiłem w mauto w Katowicach.
  24. BaX odpowiedział(a) na berbeto temat w E46
    O ile jedyne uszkodzenia to te co widać, a nie inne których nie widać np. w silniku i skrzyni to pewnie warto. Tyle, że zapewne jakaś przyczyna jest, że ono tylko tyle kosztuje bo za dużo większe rozbitki chcą dużo więcej kasy.
  25. BaX odpowiedział(a) na snake111 temat w E36
    mam w skarpecie i na dodatek w bilonie :mrgreen: bax, jak masz tyle kasy to dlaczego jezdzisz starym E46, a nie najnowszym E90 M3? Bo tu nie chodzi o to czym się jeździ ale o to że ciągle ktoś powołuje się na oszczędności. A wymierne oszczędności to ma ten co jak napisłem wcześniej jeździ na benzynie i założył gaz, a nie ten co jak by nie miał gazu to pół miesiąca stoi na klockach. I tak jak ktoś napisał wcześniej, paradoksalnie to wlaśnie bogaty który założy gaz zaoszczędzi najwięcej bo jego i tak stać na paliwo, a biedny nie zaoszczedzi bo to dla niego albo mieć auto albo nie mieć. I w takim wypadku mowa o oszczędnościach z tytułu jazdyna gaz to obłuda i oszukiwanie samego siebie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.