Treść opublikowana przez BaX
-
Kontrolka oleju świecąca na żółto
zielo: odpalam, cofam, wrzucam jedynke, ruszam i sie zapala. Chodzi o to, że nie zapala się przy cofaniu ale jeździe do przodu.
-
Kontrolka oleju świecąca na żółto
No wątków odnośnie kontrolki znalazłem ze 20, większość wskazuje na czujnik poziomu, w drugiej kolejności na ciśnienia. Może ktoś z Wrocławia ma wiedze i sprzęt aby podpiąc się do mojego auta i popatrzeć na odczyty, ewentualnie Śląsk? :mrgreen: U mnie nie bardzo jest komu, a serwis to wiadomo jak działa. :duh:
-
Kontrolka oleju świecąca na żółto
A miałem właśnie zakładać temat o tej kontrolce. Czy te czujniki ciśnienia i poziomu gdyby nawalały powinny wykazać błędy przy diagnostyce komputerowej? Podejrzewam, że i u mnie któryś z czujników nawala bo czasami po ruszeniu zapali się na pomarańczowo ale co najdziwniejsze dzieje się to najczęsciej jak cofne i rusze do przodu. Olej mam 3/4 poziomu na miarce.
-
Awaria apteczki (Uważaj kogo wozisz jako pasażera!)
:shock: Jak bym czytał siebie. :twisted2: Albo staje na samym końcu parkingu pod marketem bo chołota to jak by mogła wjechała by do drzwi, tam mam szanse że nikt koło mnie nie zaparkuje. :mrgreen:
-
jak usunąc zaciek wyschniętego kleju ???
Taki klej nie powinien się związać z podłożem więc to na pewno nie "coś w tylu butapren". To klej "twardy" czy "miękki"? Jeżeli twardy i nie da się go odłupać od lakieru to niestety zapewne związał się z nim i tak czy siak zostanie plama, wszystko zależy jak głęboko się dostał. W sklepach z lakierami chemią do lakierowani samochodów są specyfiki do usuwania różnego rodzaju klejów, może tam popytaj.
-
Poziomowanie lusterka podczas włączenia wstecznego !
No to pomyśl co by się stało jak bys podczas jazdy wcisnął ten przycisk przypadkowo i fotel rozłożył ci się całkiem bo takie by miał zapamiętane położenie. :mrgreen:
-
Poziomowanie lusterka podczas włączenia wstecznego !
U mnie się niestety nie ustawiaja ;/ A jeszcze pytanko do posiadaczy el. foteli z pamięciami. CZy wybierając np. przycisk numer 2 dusicie raz i sie fotel ustawia ? bo ja np. musze trzymać..... ? Tak powinno być, to dla bezpieczenstwa co byś sobie np. paluchów nie uciął albo komuś nogi nie połamał.
-
Światła cofania
Ja w E36 to ze 2 miesiące z tym walczyłem, najśmieszniejsze że jak wymieniłem czujnik to dalej raz mi działało, raz nie. Zanim wykręcisz czujnik zmostkuj styki we wtyczce i sprawdz czy działa. U mnie najnormalniej zaśniedziały styki we wtyczce bo po przeczyszczeniu działało bez problemu na starym.
-
jak odzyskać kasę za szybę wybitą kamieniem z jadącego ...
Nie miałeś kompletnie racji i w dodatku się sam na siebie doniosłeś. Trza mieć talent. :mrgreen: A DR zatrzymany jak najbardziej słusznie.
-
jak zdemontować łożysko w tylnym kole?
Tak, poskładać, zrobić geometrie, odpowietrzyć hamulce, ustawić ręczny. Szkoda grzebania za koszty wymiany w warsztacie który to zrobi bez wyciągania wachacza.
-
Praktyczne narzędzia do demotazu
Mnie sie podoba "szczelinomierz" :mrgreen:
-
klimatyzacja nie chłodzi - szczelna, sprężarka się włącza
Znaczy nie dmucha nawiew? Pewnie "jeż" poszukaj na forum.
-
czujniki cofania
No o to właśnie się rozchodzi jakie sygnały przychodzą na moduł po wiązce z auta.
-
czujniki cofania
Tak się chyba nie da ale ja widze dwie opcje, wstawienie jakiegoś zestawu z allegro w otwory po oryginalnych czujnikach albo odpalenie oryginalnego modułu "przez" światło cofania. Podejrzewam że się da ale trzeba by jakiś schemat elektryczny którego pewnie brak.
-
czujniki cofania
Na allegro są moduły do kupienia ale jeżeli fabrycznie nie ma instalacji to nie ma wiązki i wszystko by trzeba ciągnąc od podstaw.
-
czujniki cofania
Jak nie masz instalacji pod PDC to do niczego nie wepniesz. Moduł powinien być za wykładziną boczną po stronie wlewu paliwa.
-
330i NGK BKR6EQUP vs NGK BKR6EQUP V-line 30
A jaki wlałeś? Na czym jeździłeś wcześniej i czy go ubywało? ;)
-
330i NGK BKR6EQUP vs NGK BKR6EQUP V-line 30
No weź mi tu nie motaj w głowie, na pewno to autosugestia i chodzi tak samo. :mrgreen:
-
drgania kierownicy po wymianie tarcz
A nie zrobili ci serwisu Kubicy i masz zamienione koła lewo/prawo? :mrgreen:
-
zaprawki czy warto
To jest jakiś bubel w E46, jak szukałem dla siebie auta to każde które miało maske oryginalną /i lakier też/ w tych miejscach miało robione zaprawki. :duh:
-
kierownica lekko przekrecona ?
Jak nie wjechałeś w dziure albo nie zeszło powietrze z koła to może padła tuleja wachacza, zbieżność sama się nie przestawia bez przyczyny.
-
pióra wycieraczek - problem z budową
79-35 to raczej ma się daleko do 100zł.
-
zaprawki czy warto
To czernienie miejsc po kamyczkach to efekt działania atmosfery na ocynk, nie powinno się do tego dać rdza, chyba że element był klepany, grzany i ocynku już nie ma pod farba. pozdro.
-
pióra wycieraczek - problem z budową
zent: lotka to żadne zmartwienie, valeo nie ma tego plastikowego dinksa na końcu którego pewnie nie przełożysz ze starych i wycieraczka będzie ci latać po szybie. Z tego co ja znalazłem to albo ASO albo BOSH "speszyl edyszyn for bmw" z tym plastikiem. Na allego z wysyłka cosik koło 150zł, nie kupuj wycieraczek bez tego plastiku bo będzie źle zbierać, on musi wejść w ramie wycieraczki inaczej będzie przeskakiwać po szybie.
-
Stłuczka - uszkodzenia tylniego zderzaka
BaX odpowiedział(a) na jarek189 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneJa miałem idento przypadek w E36, tylko, że mnie koleś przepchnął przez pasy. Troche dziwne te Twoje uszkodzenia /duże/ bo u mnie był tylko odpryśnięty lakier ze zderzaka i porysowana dokładka. Tylna belka to kompozyt dosyć sporych rozmiarów, raczej nieodkształcalna, prędzej pęknie, te amortyzatory są mechaniczne, rura w rurze. Jak masz wgniecioną ścianke to pewnie uderzenie poszło na bok, u mnie centralnie. Ja po jednym odwołaniu dostałem koło 700zł kosztów + zwrot za nową dokładke z ASO. /do malowania miałem tylko zderzak, dokładke po wypolerowaniu założyłem spowrotem, nie było nawet widać rys/ Delikwent w jakimś pełgełocie odjechał na lawecie, rozwalony przód, chłodnica, maska, obie lampy. :mrgreen: Jak wysiadłem z auta po jego uderzeniu to myślałem że nie mam tyłu, widząc jego uszkodzenia w lusterku. A tu pare rysek i odpryśnięty lakier, zderzak nawet nie wyskoczył z mocowań bocznych, jedynie się przesunął. Pozdro.