Treść opublikowana przez BaX
-
Koła przednie zbyt pochylone
Zmierz sobie odległość od środka krawędzi nadkola do osi piasty koła, jak będzie różnica lewa/prawa strona to będzie znaczyło, że masz różne długości amorów albo jedną sprężynę zjechaną bardziej. Nie mierz do podłoża wyeliminujesz błąd opony. Ale założenie musi być takie, że blachara nie była ruszana, inaczej pomiary będą błędne. Różna długość amortyzatorów może mieć wpływ na pochylenie, tyle że musisz być pewny reszty elementów. Inaczej nie dojdziesz z tym do ładu bo w najgorszym przypadku może się okazać, że buda jest krzywa, a zawieszenie było dopasowywane do reszty żeby auto jako tako wyglądało. Jak założysz nowe dobre części będzie rzeźnia. Pozdro.
-
sportowe dostosowanie podwozia
Dziś rano przeglądałem na realoem swoje zawieszenie i chyba oprócz innych samych amorów w wersji "sport" z tyłu sam stabilizator jest grubszy bo ma 19mm, a nie 18mm. U mnie sprężyny maja niebieskie paski.
-
Jakie prawidłowe ciśnienie w oponach.
Na słupku w drzwiach powinna być nalepka z zalecanymi ciśnieniami dla konkretnych rozmiarów opon.
-
xenon kit - oślepiam innych
Opinia jest jedna i ta sama, auto powypadkowe jak 9/10 na allegro. Xenony wsadzone przy okazji wymian lamp.
-
xenon kit - oślepiam innych
Odnośnie linków już Ci wcześniej odpisali, nie ma takiej opcji aby w BMW było ręczne poziomowanie z kabiny i zamontowane były xenony i to w autach po 2000 roku. :duh: 9/10 to inwencja 'naprawiacza' który do rozbitka wstawia modne xenony ale z racji kosztów nie dokłada spryskiwaczy, nie mówiąc o systemie poziomowania który wymaga czujników na zawieszeniu. A odnośnie pytania, wystarzczy sprawdzić VIN auta, jeżeli zawiera opcje xenon to automatycznie zawiera samopoziomowanie i spryskiwacze ale wszystkie auta które ja oglądałem i miały xenony bez spryskiwaczy nie miały wzmiance o xenonach w VIN. Wniosek z tego prosty, że zostały dołożone.
-
xenon kit - oślepiam innych
Halloooo, pobudka. :lol: Jest dokładnie jak piszesz, auta 'po lifcie' to już na 1000% seryjnie mają przy xsenonach spryskiwacze i samopoziomownanie. NIE MA INNEJ MOŻLIWOŚCI.
-
Przedni zderzak M3 - kupić oryginał czy zamiennik?
Zderzaki się "spawa" takim samym materiałem z jakiego są wykonane, różnicy nie ma żadnej w wytrzymałości. Oczywiście jak ktoś tego nie spasuje przed to nie ma co oczekiwać dobrego efektu.
-
Przedni zderzak M3 - kupić oryginał czy zamiennik?
Lepszy poklejony oryginał niż nówka z byle-czego. Klejenie oryginalnych zderzaków w żaden sposób nie wpływa na ich trwałość. Oczywiście najlepiej nieklejony ale..
-
330 coupe chce wiecej MOCY
Byłeś pośmiewiskiem w szkole, nie miałeś kolegów, dziewczyny i dowartościowujesz się w "dorosłym" życiu autem? :duh: Godne politowania.
-
Zmiana opon z zimowych na letnie które kupić
Hmm, w sobote chyba wymienie koła, ciekawe co będzie jak na tył dam 245/40/17. :mrgreen:
-
Nadkole i wahacz do touringa z innej wersji
Coupe to raczej blacharke ma inna, compact też pewnie ;) Nadkola z coupe/compakta chyba nie podejda.
-
Jaki dobry środek do likwidacji asfaltu z progu i drzwi?
W sklepie z akcesoriami lakierniczymi do samochodów kupisz specjalny rozpuszczalnik którym lakiernicy odtłuszczają elementy przed malowaniem. U nas można to kupić na litry z beczki wychodzi taniej, są też pakowane oryginalnie. Produkt o ile pamiętam jest angielski i działa doskonale. Nie kupuj i nie uzywaj pod żadnym pozorem jakiś wynalazków typu anty-smoła co sprzedają na stacjach paliw. Mam takie coś z orlenu i narobiłem sobie niezłego syfu używając na aucie żony. Zmatowio cały lakier. :duh:
-
Stuki w zawieszeniu, a montaż amortyzatorów
A nie stuka ci tył, właśnie te górne mocowania amorów?
-
Zmiana opon z zimowych na letnie które kupić
To nie ta którą miałem wiec się nie wypowiem.
-
Zmiana opon z zimowych na letnie które kupić
M330d: Na Michelin jeździłem jeszcze w E36, nie wiem o której wersji mówisz ale te które ja miałem to w uproszczeniu bieżnik miały taki |||| coś jak zeszłoroczne w F1. Były dobre jak były w miare nowe, a droga była sucha, w deszczu i na bardzo mokrym ze względu na brak odprowadzenia wody na boki /rowki wzdłużne/ była tragedia.
-
Zmiana opon z zimowych na letnie które kupić
DITUR: ja sie nie upieram przy oponach za 230zł/szt, wskazuje jedynie, że bardzo mylnym może być przeświadczenie o cudowności opon markowych szczególnie używanych lub leżakowanych po kilka lat. I w bardzo wielu przypadkach jak ktoś ma wylecieć z drogi to i tak wyleci obojętnie czy pojedzie na oponach za 200 czy za 1200zł.
-
problem z odkręceniem śrub tylniego wahacza. co dalej??
No i nic prawdopodobnie Ci to nie da bo tuleje w które są wkręcane śruby są; o ile pamiętam; zaślepine na końcu więc nie dostaniesz się od nich 'od góry'.
-
problem z odkręceniem śrub tylniego wahacza. co dalej??
Tam niestety nie ma możliwości "popsikania" bo to nie śruba z nakrętką tylko śruby wkręcane w otwory i wystaje tylko główka.
-
problem z odkręceniem śrub tylniego wahacza. co dalej??
Jak nic nie wydumasz to musisz zrobić tak: w nadkolu od środka wycinasz kawałek blachy, dojdziesz do śrub od środka, będziesz musiał wyciąć trzy rurki w które wkręcone śruby. Rozkręcasz to na warsztacie, potem wspawujesz wszystko do środka i zamykasz nadkole. Tak to właśnie robili na warsztacie w E36 którą widzialem. Te śruby to jest poważny problem jak zardzewieją, niektórzy mechanicy co znają sprawe wręcz nie chcą wymieniać tych tuleji w wachaczu bo wiedzą co ich czeka jak pourywają śruby. Pozdro.
-
Zmiana opon z zimowych na letnie które kupić
A weź może do ręki w wolnym czasie i przejrzyj testy porównawcze opon bo pisanie, że coś jest lepsze bo droższe i jest znanej marki to raczej głupota. Z takimi potentatami jak Pirelli czy Michelin potrafią wygrywać 'zwykłe' Uniroyale' za 50% ceny. Poza tym im lepsza opona na suche warunki tym gorsza na mokre i odwrotnie. Jak lepiej jedzie w deszczu to gorzej pojedzie w słoncu, nic odkrywczego, wystarczy popatrzeć na F1.
-
Zmiana opon z zimowych na letnie które kupić
Znajomy z firmy obok kupił takie coś; http://moto.allegro.pl/item580566366_wanli_225_45r17_w_270km_h_hurtownia_warszawa.html Przejechał na nich 35kkm od zeszłego roku i powiedział tak, jak by miał kolejny raz dać 400zł/szt "markowej opony" sezonowanej nie mówiąc o uzywkach to lepiej kupić dwa komplety takich po 230zł/szt. i wymienić szybciej na nowe. Jednak co nowa guma to nowa.
-
Jak to jest z tym ET w felgach M3?
Dzieki, to już wiem wsio ;)
-
Jak to jest z tym ET w felgach M3?
Witam. Ktoś się orientuje o co chodzi i czy faktycznie było tyle różnch rodzajów tych felg? Chodzi o http://moto.allegro.pl/item579082230_orginalne_bmw_m3_17_5x120_stan_idealny.html To że jest 7,5J i 8,5J /przód/tył/ to wiem ale ET spotykam różne na różnych aukcjach 41,51 albo 41,50 albo 47,50 :? Tyle było różnych czy handlarze źle odczytali? I jakie wejdzie do E46? Pozdro.
-
Zmiana blacharki zwykłego coupe na M3
Żeby zbytnio się nie rozpisywać to powiem tak: - taka przeróbka zrobi z auta karykature - jak chcesz żeby to było dobrze zrobione to będziesz musiał wsadzić naprawdę kupe kasy bo wielu rzeczy nie kupisz nigdzie po za serwisem - jak planujesz tyle kasy wsadzić w 9 letnie auto to lepiej poszukać młodszego np. 330 z fabrycznym m-pakietem - nie wiem jak 2000 ale 2001 na pewno nie kupisz 328 tylko 325 lub 330 - jak zaczniesz przygode zwaną poszukiwaniuem idealnego auta szybko dojdziesz do wniosku ze 30kzł na 330Ci to może być za mało bo ceny "rynkowe" allegro to żart. Pozdro.
-
Listwy zderzaka - jak zdjąć ?
Wyjmujesz najpierw środkową, jeżeli to przód to zaślepke na hak. Boczne na zderzaku mają zaczepy więc musisz najpierw przesynąć listwy i dopiero ciągnać do siebie. Ciężko to wytłumaczyć, listwy są na zakładkę więc środkową musisz podważyć z odpowiedniej strony.[/code]