Treść opublikowana przez kris1973
-
Wyświetla się serwis - Break Fluid + 2 pytanka
Płyn hamulcowy absorbuje wodę i po 2 latach powinno się go wymieniac ze względu na to, że traci swoje właściwości.
-
320d dane z testu zegarów
Pewnie masz auto z niemiec a tam jako data produkcji jest data sprzedaży. Różnice zawsze będą, przecież nie składają auta 1/6/1999 i od razu trafia do salonu a tam ktoś już czeka i je odbiera. Różnice w poszczególnych sterownikach mogą byc nawet do roku.
-
Problem z DTC W E91
Komputer prawdę powie. Nikt nie odpowie co boli Twoje auto. Podjedź do kogoś to ma inpe i bedziesz wszystko wiedział
-
dokodowanie VIN do licznika
Przepisuje vin z innych modułów ale to raczej NCS'ie musisz zrobić albo dis'em
-
Branie oleju w 520i
A co to reduktor przepływu oleju ?? Chyba miałeś na myśli słynny separator oleju.
-
INPA
A kolega widział w viście coś takiego jak tryb zgodności z xp ?? Nie potrzebna jest "specjalne" INPA. Chodzi nawet pod windows 7.
-
czy można sprawdzić termostat inpą/disem?
Jeżeli uszkodzenie elektroniczne to można. Ludzie piszcie jakie macie silniki.
-
DSC Hydro control unit
Byłeś gdzieś w aso bmw na potwierdzenie tego błedu ?? Żeby się nie okazało że wywalisz 1200 euro i to nie będzie to ...
-
Jaki silnik do e90?
Szyber nie trzeszczy, u mnie sedan. Ja nawet uszczelek w nim nie smarowałem tylko te w drzwiach bo po zakupie myślałem, że wozem drabiniastym jade tak trzeszczało. Informacje o przepalonych żarówkach to we wszystkich BMW po 97 roku standard.
-
luz na wale
Natek to co opisujesz to DSC a nie DTC. DTC pomaga przy ruszaniu gdy auto traci przyczepność i nic więcej. Jak nie wierzysz to poczytajcie sobie w instrukcji obsługi auta.
-
Spalanie zima
Ja mam benzyne i 90% trasy. Nie zauważyłem różnicy w spalaniu. Może masz walnięty termostat i auto jest niedogrzane i dlatego więcej pali. 4 litry różnicy to bardzo dużo.
-
320d - awaryjne otwieranie maski samochodu
Dziwne z tym światłem w bagażniku. Jak miałem e46 sedan to po ok 15 minuch, jak nie zamkniety bagażnik czy drzwi to światło i tak samo gasło nie pozwalając rozładować się aku ale może miałem lepszy wapas nie miałem klekota tylko benzynkę R6 :norty:
-
525d nie działa abs/dsc oraz cisnienie opon
Kasowałeś ponownie błedy po wymianie ??
-
318i Amortyzatory BILSTEIN
Nie kupisz olejowych amorów do e46 tylko gazowe, mówię o markowych a nie jakiś shitach... Kup amory sachs, takie idą na 1-szy montaż.
-
luz na wale
Moją na śliskim przy prędkości do ok 45 km/h ciężko wyprowadzić z "równowagi". Nie ma porównania do e46. Tam wystarczyło, że było trochę ślisko i przód potrafił wyjechać ale tam miałem ASC więc przodu nie wyhamowywał. E90 ciężej wyprowadzić z równowagi niż e46... Nawet na zakręcie 90 stopni 2 bieg i but w podłogę autem trochę zarzuciło i zaraz ją prostuje na prawidłowy tor jazdy.
-
luz na wale
Może i normalne to walenie tylko że u mnie nic takiego nie słyszałem w poprzednim aucie, e46, też tego nie było. Co tam niby walić, że piszecie o normalnym zachowaniu ?? Przecież to tylko przychamowuje koła tracące przyczepność i odcina przepustnie.
-
E92 335d Uszkodzona aktywna kierownica.
Poszukaj na forum w dziale dotyczącym e60 lub e65 ktoś miał podobny problem ale nie pamietam czym się to skończyło.
-
luz na wale
Hmmm ja mam przejechane 150 tysięcy i nie mam żadnych stuków. Miałem coś takiego w e46 i był to luz na wyjściu ze skrzyni biegów ale nic z tym nie robiłem. Przejechałem nią z tymi stukami 40 tysięcy i zero problemów. Skoro aso nie widzi problemu to jeździj i sie nie przejmuj.
-
wyłączenie ostrzegania o przepalonej żarówce.
Co do wyłaczenia to może i można ale domowym sposobem tego nie zrobisz. W starszych modelach, e39, e46 mozna było zmienić w LCM po "wyciągnięciu" do pliku softu zmianie i ponownym wtłoczeniu. Nie robiłem tego w e90 i nie mam zamiaru. Jest duzo więcej modułów do uwalenia...
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Jak byś dokładnie poczytał to byś wiedział, że wszystko chodzi po Vistą. Taka odpowiedź Cie zadowala ??
-
Wyświetla się serwis - Break Fluid + 2 pytanka
Da sie to usunąć na BC. Tutaj masz opis: viewtopic.php?f=15&t=12999 Słabo szukałeś na forum ... Opowieści dziwnej treści z tym przekroczonym terminem przeglądu i zatrzymaniem auta. Będzie odliczał przebieg ze znaczkiem minusa przed wartością do przeglądu czy wymiany czegoś tam.
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Wszystko chodzi pod vista i windows 7. Co Ci sie kładzie ?? Przecież dis potrzebuje virtualnej maszyny jak nie śmiga to ściągnij nowszą wersje.
-
ustawienie zbieżności
Równie dobrze mógł ktoś wpaś w dużą dziurę i masz skrzywione mcpersony albo dolne mocowanie amora jest coś nie halo. W każdym nowszym aucie kątów sie już nie ustawia w przednim zaiweszeniu, niestety ... ale równie dobrze może być auto po dzwonie i są ciut źle wspawane kielichy.
-
x5 e70
Zawsze jest ryzyko uwalenia jakiegoś modułu a przeważnie tacy goście z allegro rozłożą ręce i zostawia Cię z problemem. Jeżeli masz auto na gwarancji to w ogóle odpada bo ją tracisz ...
-
nawigacja professional nie czyta płyty
Wypal płytę najmniejszą prędkością jaka masz dostępną. U mnie ruszyło jak wypaliłem x2. Oczywiście tylko firmowe płyty. U mnie ruszyło na DVD+R na minusach nie chciało. A co do czułości napędów to raczej chodzi o to, że starsze napędy nie czytają wypalanych płyt tylko tłoczone. Tak samo było w stacjonarnych DVD szczególnie sony ori wszystko śmigało a wypalane nie, nawet muza na cd ...