Treść opublikowana przez kris1973
-
NAWIGACJA E90 E91
Zalezy od rocznika auta. Do 2007 buisness, 1 czytnik, navi jest strzałkowa a professional, 2 czytniki, jest pełna mapa z drogami itd. Wymiana jest nie opłacalna, ceny części + programowanie całego auta, bez sensu. Jak zależy Tobie strasznie na navi to kupuj z professionalem.
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Felgi podane przez autora postu są używane więc zawsze jest ryzyko, że będą krzywe i kasa w piach. Co do tego czy są pełnowartościowe to jeżeli BMW wypuszcza nowe felgi do sprzedaży to muszą być ok. To nie Polska że wyciekną z fabryki i ktoś je sprzeda poza ASO. Felgi z drugiego linku nie pasują do e87, mają inne ET.
-
kontrolka niskiego cisnienia w oponach
Wszystkie e90 mają funkcje kontroli ciśnienia w oponach. Nie ma znaczenia rok produkcji. W idrive jest tylko informacja na włączonym silniku czy jest ona aktywna i nic więcej. Pokazuję informację jeżeli jest coś nie tak. Możesz sobie wejść i zresetować czyli dostosować do aktualnego ciśnienia jako wzorcowego. Jeżeli nie możesz wejść w tę funkcję to może coś nie tak ze sterownikiem i będziesz musiał wgrać nowy soft do auta. Jeżeli masz opony RSC to powinieneś mieć sprawną tę funkcję. Na "oko" będzie ciężko zobaczyć czy jest odpowiednie ciśnienie. Jak będziesz jeździł bez powietrza to w pewnym momencie opona powie sajonara a Ty możesz mieć zwiedzanie przydrożnych rowów czego osobiście nie polecam :mrgreen:
-
radio - jak wyjąć ?
... ano to mają, że pod listwami masz 2 śrubki mocujące radio...
-
Thermostat heater-błąd 525i
Chodziło mi o to czy sprawdzałeś to Inpą a nie o to jaki wybierasz silnik. Jak miałem e46 też się nie przegrzewała a był ten błąd po wymianie termostatu nie było już błędu, choć wcześniej kasowałem zawsze wracał. Może być patent taki że urwało się któreś ucho trzymające termik i nie styka do główki czujnika i wtedy łapie błędy. Znana sprawa z termostatami w m52/m54.
-
Wymiana tarcz??
A jakie auto, silnik, rocznik ?? W opisie jakoś nie masz.
-
Thermostat heater-błąd 525i
Jeżeli masz M52 to do wymiany termostat. Jest w nim czujnik który pada. Radzę wymienić termostat bo możesz przegrzać silnik, koszt nie jest kosmiczny a będziesz miał spokój. Skąd odczytałeś taki opis błędu ?? 123 to przerwa w obwodzie termostatu, tak mniej więcej brzmi z niemieckiego...
-
Gdzie kupic , zamówić ten Mieszek ( rubber boot ) ??
Tu masz nr gg do gościa który sprzedaje oryginalne części do BMW: 9792715 ceny ma takie jak w aso. Kupowałem u niego kilka rzeczy do różnych modeli BMW i wszystko miał od ręki.
-
E90 BLOKADA ZAPŁONU BLOKADA KIEROWNICY POMOCY
Nic sie nie zmieniło. Dziś dzwoniłem do ASO, koszt podłączenia i adaptacji, cokolwiek to znaczy, koszt 460 zł. Równie dobrze może być uwalona blokada kierownicy o koszty wzrastają, nie dopytałem już ile. Ta adaptacja to pewnie wgranie nowego softu. Pytałem gościa czy można to dziadostwo wyciąć z softu to ASO tego nie robi. Ogólnie to jakaś kicha...
-
[E87] Usunięcie serwisu
A sprawdzałeś które klocki, przód czy tył ?? Jeżeli masz klocki do wymiany i ich nie wymienisz wraz z czujnikiem to kasowanie serwisu nic nie daje. Należy założyć nowe z czujnikiem i dopiero wykasować.
-
E90 BLOKADA ZAPŁONU BLOKADA KIEROWNICY POMOCY
Kolego Dav5 napisz co zrobił ten mechanik ?? Wykasował tylko błędy w CAS czy coś zmieniał głębiej. Ja u siebie najchętniej wywalił bym całkowicie tę blokdę. Potrzebne to jak dziura w moście....
-
[e90] Z czy bez iDrive?
Do wymiany masz moduł z pokrętłem. Koszt w ASO ok 900 pln.
-
Filtr powietrza - wymiana
Filtr kupiłem w intercars co do ceny to jakoś ok 60 zł firmy KNECHT LX1651. Koleś tam pracuję i wszystkie części mam ok 10% taniej.
-
316i wygląd świec zapłonowych
Masz nieprawidłowy skład mieszanki i dlatego są okopcone. Myślisz, że instalke 4 generacji nie trzeba ustawić pod silnik, który masz w aucie ?? U nas każdy kto potrafi wrzuć instalke do auta i jakoś tam skleić to do kupy to już jest ekstra spec od gazu a tu przykra niespodzianka trzeba odpowiednio weedytować mapę paliwa dla gazu tylko, że to czas a każdy ma to gdzieś. Jedź do gazownika i niech się weźmie za robote czyli poprawi co spaprał...
-
Filtr powietrza - wymiana
Ja robiłem, może z 15 minut to trwa :mrgreen: Odkręcasz całą puszkę z filtrem i przepływką, wyjmujesz ją odczepiając tunel ten z lewej strony puszki. Odwracasz ją do "góry nogami" rozkręcasz puszkę i wyjmujesz filtr. Wkładasz nowy wkład i składasz w odwrotnej kolejności. Żadnych dodatkowych plastików nie trzeba rozkręcać. Tak to wygląda u mnie: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VA71&mospid=48481&btnr=13_1146&hg=13&fg=20
-
[E87] Waga koła 16 a 18 cali
Ważyłeś te koła i stąd wiesz, że są cięższe czy tylko wnioskujesz po tym jak auto się prowadzi ?? Zwróć uwagę, że masz szersze lacze więc auto będzie się inaczej prowadzić ze względu na większe opory toczenia a nie wagę kół.
-
Jak zmienić soft w nawigacji? Gdzie? NAVI business
Zamiast trasy tak jak w "normalnych" navi takich dokładanych jest zielone tło i jasne strzałki z kierunkami a na dole są nazwy ulic, miast itd... Nie ma mapy topograficznej terenu ani dróg, skrzyżowań. Same strzałki i babka zasuwa po anglijsku gdzie masz jechać. Foty masz w tym linku podaje je użytkownik piteerus: viewtopic.php?f=91&t=111389&start=15
-
[E87] Waga koła 16 a 18 cali
Jeżeli pytasz o zwykłą oponę 18 wraz z felgą to będą na pewno lżejsze. 16" run flat waży ok 15 kg sama opona...
-
Jak holować e90 czerwona kłódka pomocy
Kasowałeś błędy w CAS Inpą ?? Zacznij od tego. Nie baw się KTS czy innym szitem do wszystkiego bo mają bardzo kiepskie wsparcie dla BMW. Jedynie DIS lub Inpa coś może pomóc.
-
odpowietrzanie hamulców
No jak nie ma jak jest ori płyn tak samo jak do chłodnic tylko że robi to castrol... ale naklejka BMW musi być.
-
Jak zmienić soft w nawigacji? Gdzie? NAVI business
Moment eXiDe piszesz, że u Ciebie jest widziana trasa z mapą a nie tylko strzałki kierunków na zielonym tle ?? Takie cuda to były w wersjach po 2008 a kolega ma auto z 2006 więc będzie miał tylko strzałki.
-
Szorstki lakier
Też to zauważyłem na błotnikach i dolnej części drzwi. Latem tego nie było. Nie jest to zależne od temperatury nagrzania bo błotniki ani drzwi się nie nagrzewają no chyba że od szybkiej jazdy :mrgreen:
-
odpowietrzanie hamulców
Kolego jeżeli nie masz zielonego pojęcia, kanału lub podnośnika na którym podniesiesz całe auto to daj sobie spokój. Podjedź do jakiegoś mechanika i na pewno da sobie z tym radę. Hamulce to bezpieczeństwo i lepiej nie bawić się metodą prób i błędów.
-
dojazdówka e91
Skoro producent tak przewidział to tak ma być. Zawsze możesz podjechać do ASO czy też zadzwonić i na pewno udzielą takiej informacji. W każdym BMW jakie miałem części czy materiały eksploatacyjne zamawiałem po nr z tej strony i zawsze wszystko było ok.
-
dojazdówka e91
Najprostsza sprawa to wejdź na www.realoem.com wpisz 7 ostatnich znaków vin i tam będziesz miał informację o kole dojazdowym, wymiary, et itd. Do e90 dojazdówka jest 17"