Treść opublikowana przez kris1973
-
[E90] 320D dziwne zachowanie licznika
A sprawdzałeś jakie masz ładowanie ?? Może regulator napięcia szwankuje i wali ponad 15V wtedy elektronika głupieje ale z drugiej strony w ASO chyba by to sprawdzili.
-
adaptacja akumulatora DIS-em
Nie tylko serwis. Poczytaj forum. W tym dziale prawie każdy ma taki soft jak w ASO :8) i przeważnie go używa...
-
Termostat - jak wymienic
A w jakim silniku ?? W M52 wymieniałem.
-
DIS pokazał błąd DDE - 3EED
Po pierwsze nie ten dział, powinno być w Diagnozie komputerowej. Po drugie nie piszesz nic o aucie, uzupełnionych danych w profilu też nie masz a mod o tym pisał .... Sprawdź to Inpą, zobacz jaki jest kod błędu.
-
cofanie licznika - jak to się robi w e83 X3
Czerwone pole to pikuś ale opisy są raczej wyraźne... pewnie auto się bardzo spodobało i nie zauważyłeś. Ja dlatego biorę przy kupnie kogoś ze znajomych kto popatrzy na auto chłodnym okiem :8)
-
Świecące kierunki w e46
Na 100% jest to wersja europejska. Świecą się tylko przednie kierunki. Jak się okazało to ktoś grzebał, podłaczył kompa, próbował skasować inspekcję ale było to robione w innym mieście i koleś który to robił nie potrafił tego odkręcić więc zostawił klienta z problemem. Nie pytajcie czym i jak to było robione bo nie wiem a właściciel jest totalnie zielony i nie kojarzy czy był to DIS, NCS czy inne cudo. Wiem, że można to wyłączyć na 100% w e90 bo robią takie myki z wersjami USA. Pewnie w e46 jest ten sam patent.
-
Świecące kierunki w e46
Znajomy kupił nie dawno e46 coupe i palą się kierunki. Wyglada jak amerykańska wersja choc auto jest z Niemiec. Wie ktoś jak to wyłaczyc DIS'em lub NCS'em ??
-
BMW Road Map Europe 2010-01 BUSINESS
To nie Twój błąd tylko ktoś zrobił psikusa i stworzył torrent do "starej" mapy podając nazwe nowej...
-
BMW Road Map Europe 2010-01 BUSINESS
Link do torrentów to mapa 2009-02, niestety.
-
Pytanie o część - poprzeczka
Wiesz u mnie nie ma luzu :)
-
Pytanie o część - poprzeczka
Lekki luz możesz mieć od strony przegrody. Ja u siebie akurat nie mam tam luzu ale dużo e90 widziałem z tym od strony przegrody czołowej. Nie wiem czy tak powinno być.
-
Pytanie o część - poprzeczka
Usztywnienie kielichów coś na zasadzie rozpórki.
-
Silniki M54 i następne generacje benzynowych
Do 2001 to M52 były produkowane a z tymi uszczelniaczami to jakaś bzdura... Bardzo dobre silniki trzeba tylko uważać na temperaturę silnika jest cały zrobiony z alu, blok + głowica tak samo zresztą jak M52.
-
silniki M54 i ich następcy - trwałosc?
Bzdura z tym, że mają słabe głowice. Ja miałem M52 w e46 zrobiłem na nim 100 tysięcy i oprócz termostatu i pompy wody, przebieg a nie uszkodzenie, nic nie robiłem. Nie brał ani grama oleju. Wymieniałem wg wskazań czyli po ok 20 000 km. A co do 3.0 D to nie jest tak, że bije benzynowe na głowę tylko do Polski ściągają strucle w dieslach bo niby taniej. A jak się później okazuje to padają turbiny, wtryski itd bo niestety nie mają przebiegu takiego jak na blacie tylko 2-3 razy większy ... Jak chcesz kupić kup benzynę z N52 i będziesz mega zadowolony.
-
[E87] 116i - Nie uruchamia się silnik, po wypadku
Tak jak koledzy pisali jest wywalona klema. Klemy to te grube przewody idące do akumulatora. Jedna ma czerwony kolor i jest podłączona do + a druga czarny i do - akumulatora. Dasz już sobie radę, znajdziesz te przewody ?? Bardziej prosto juz się chyba nie da wytłumaczyć. Jak nie kumasz o co chodzi to sobie wydrukuj to z forum i podejdź do mechanika jak będzie ciut rozgarnięty to da sobie radę.
-
Czerwona kontrolka samochodu na podnośniku. HELP
Przekroczony czas przeglądu.
-
"Jak wykonać kopię płyt BMW DVD Proffesional? "
Szczerze powiem, że chłopaki trochę przesadzają. Od samej nagrywarki ważniejsza jest prędkość zapisu. Najlepiej tak jak napisali x2. Płyty paliłem +/- TDK i działa normalnie...
-
[inpa] co to za error?
Nie jestem pewien na 100 % ale to chyba od blokady kierownicy, tej ELV...
-
Spalanie zima
U mnie w ciepłe dni paliła w trasie ok 7 L/100 km ( 320i silnik N46 ) a przy tej temperaturze, dzis -22 stopnie, spalanie w trasie 7,64 L/100km. Spalanie oczywiście średnie realne czyli tankowanie pod korek i przeliczenie po ilości przejechanych kilometrach. Wskazania komputera pokładowego średnio ok 7.1 L/100 km.
-
Problem z disem o co chodzi?
Zmień nazwę komputera. Max 8 znaków a u Ciebie jest ich z 15 ...
-
320d - brak moralonsci awaria za awarią
Ja miałem swoją e46 1,5 roku, zrobiłem nią ponad 50 tysięcy i oprócz klocków przód, oleju, filtrów i termostatu, wahaczy i tulei ( wiadomo polskie drogi ) nie wymieniałem nic. Moja to była 320i M52. Kupiona w niemczech z przebiegiem poniżej 100 tysięcy. Pewnie trafiliście na wyeksploatowane egzemplarze. Ja swojej szukałem coś ok roku. No i nie cierpie diesla wiec brałem zawsze benzyne. Niestety auta w Polsce z 99 roku maja poniżej 200 tysięcy a w Niemczech jakoś poniżej 300-400 tysięcy 5-6 latów w dieslu nie widziałem. Teraz kupowałem w wakacje e90 też w benzynie z 2005 i miała 148 tysięcy więc nie wierzcie w to co macie na blacie :norty:
-
Dziwne brzęczenie pod maską po wyłączeniu zapłonu [E90 320d]
Ale kombinujecie, to jest od ogrzewania. Wyłaczcie całkowicie ogrzewanie przed zgaszeniem auta i nie bedzie tego słychać.
-
Electronic steering wheel lock ELV
Sprawa stara jak świat. Było o tym na forum kilkanaście postów. To jest wada e90 z początku produkcji. Jest błąd w sofcie w module CAS i dlatego bez powodu zapala się ta kontrolka uniemożliwiająca uruchomienie auta. Należy przeprogramować sterowniki w aucie i powinno być ok, choć nie zawsze .... Należałoby sprawdzić jakie masz błędy bo równie dobrze może padać elektryczna blokada kiery. Reasumując bez podpięcia pod kompa nic się konkretnego nie dowiesz.
-
330d M57N - Czy trzeba rejestrować nowy akumulator?
W e46 nie musisz meldować aku. Ta opcja dotyczy e60, e65, e90, e87...
-
program serwisowy
We francuskich tak jest bo oni wszystko robią na styk. Ma wytrzymać 10 tysięcy i po tylu sie sypie... a tak poważnie to nie ma paska tylko łańcuch, więc się go nie wymienia a o całej reszcie, klocki, filtry, olej poinformuje Cię komputer. Możesz sobie sprawdzić wchodząc w BC w service i tam bedziesz miał co i jak lub na idrive w i czyli wciskasz pokrętło idriva i potem service.