Skocz do zawartości

kris1973

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kris1973

  1. A sprawdzałeś jakie masz ładowanie ?? Może regulator napięcia szwankuje i wali ponad 15V wtedy elektronika głupieje ale z drugiej strony w ASO chyba by to sprawdzili.
  2. Nie tylko serwis. Poczytaj forum. W tym dziale prawie każdy ma taki soft jak w ASO :8) i przeważnie go używa...
  3. kris1973 odpowiedział(a) na dusiu temat w E46
    A w jakim silniku ?? W M52 wymieniałem.
  4. Po pierwsze nie ten dział, powinno być w Diagnozie komputerowej. Po drugie nie piszesz nic o aucie, uzupełnionych danych w profilu też nie masz a mod o tym pisał .... Sprawdź to Inpą, zobacz jaki jest kod błędu.
  5. Czerwone pole to pikuś ale opisy są raczej wyraźne... pewnie auto się bardzo spodobało i nie zauważyłeś. Ja dlatego biorę przy kupnie kogoś ze znajomych kto popatrzy na auto chłodnym okiem :8)
  6. Na 100% jest to wersja europejska. Świecą się tylko przednie kierunki. Jak się okazało to ktoś grzebał, podłaczył kompa, próbował skasować inspekcję ale było to robione w innym mieście i koleś który to robił nie potrafił tego odkręcić więc zostawił klienta z problemem. Nie pytajcie czym i jak to było robione bo nie wiem a właściciel jest totalnie zielony i nie kojarzy czy był to DIS, NCS czy inne cudo. Wiem, że można to wyłączyć na 100% w e90 bo robią takie myki z wersjami USA. Pewnie w e46 jest ten sam patent.
  7. Znajomy kupił nie dawno e46 coupe i palą się kierunki. Wyglada jak amerykańska wersja choc auto jest z Niemiec. Wie ktoś jak to wyłaczyc DIS'em lub NCS'em ??
  8. To nie Twój błąd tylko ktoś zrobił psikusa i stworzył torrent do "starej" mapy podając nazwe nowej...
  9. Link do torrentów to mapa 2009-02, niestety.
  10. Wiesz u mnie nie ma luzu :)
  11. Lekki luz możesz mieć od strony przegrody. Ja u siebie akurat nie mam tam luzu ale dużo e90 widziałem z tym od strony przegrody czołowej. Nie wiem czy tak powinno być.
  12. Usztywnienie kielichów coś na zasadzie rozpórki.
  13. Do 2001 to M52 były produkowane a z tymi uszczelniaczami to jakaś bzdura... Bardzo dobre silniki trzeba tylko uważać na temperaturę silnika jest cały zrobiony z alu, blok + głowica tak samo zresztą jak M52.
  14. Bzdura z tym, że mają słabe głowice. Ja miałem M52 w e46 zrobiłem na nim 100 tysięcy i oprócz termostatu i pompy wody, przebieg a nie uszkodzenie, nic nie robiłem. Nie brał ani grama oleju. Wymieniałem wg wskazań czyli po ok 20 000 km. A co do 3.0 D to nie jest tak, że bije benzynowe na głowę tylko do Polski ściągają strucle w dieslach bo niby taniej. A jak się później okazuje to padają turbiny, wtryski itd bo niestety nie mają przebiegu takiego jak na blacie tylko 2-3 razy większy ... Jak chcesz kupić kup benzynę z N52 i będziesz mega zadowolony.
  15. Tak jak koledzy pisali jest wywalona klema. Klemy to te grube przewody idące do akumulatora. Jedna ma czerwony kolor i jest podłączona do + a druga czarny i do - akumulatora. Dasz już sobie radę, znajdziesz te przewody ?? Bardziej prosto juz się chyba nie da wytłumaczyć. Jak nie kumasz o co chodzi to sobie wydrukuj to z forum i podejdź do mechanika jak będzie ciut rozgarnięty to da sobie radę.
  16. Przekroczony czas przeglądu.
  17. Szczerze powiem, że chłopaki trochę przesadzają. Od samej nagrywarki ważniejsza jest prędkość zapisu. Najlepiej tak jak napisali x2. Płyty paliłem +/- TDK i działa normalnie...
  18. Nie jestem pewien na 100 % ale to chyba od blokady kierownicy, tej ELV...
  19. kris1973 odpowiedział(a) na M_ichał temat w E90, E91, E92, E93
    U mnie w ciepłe dni paliła w trasie ok 7 L/100 km ( 320i silnik N46 ) a przy tej temperaturze, dzis -22 stopnie, spalanie w trasie 7,64 L/100km. Spalanie oczywiście średnie realne czyli tankowanie pod korek i przeliczenie po ilości przejechanych kilometrach. Wskazania komputera pokładowego średnio ok 7.1 L/100 km.
  20. Zmień nazwę komputera. Max 8 znaków a u Ciebie jest ich z 15 ...
  21. Ja miałem swoją e46 1,5 roku, zrobiłem nią ponad 50 tysięcy i oprócz klocków przód, oleju, filtrów i termostatu, wahaczy i tulei ( wiadomo polskie drogi ) nie wymieniałem nic. Moja to była 320i M52. Kupiona w niemczech z przebiegiem poniżej 100 tysięcy. Pewnie trafiliście na wyeksploatowane egzemplarze. Ja swojej szukałem coś ok roku. No i nie cierpie diesla wiec brałem zawsze benzyne. Niestety auta w Polsce z 99 roku maja poniżej 200 tysięcy a w Niemczech jakoś poniżej 300-400 tysięcy 5-6 latów w dieslu nie widziałem. Teraz kupowałem w wakacje e90 też w benzynie z 2005 i miała 148 tysięcy więc nie wierzcie w to co macie na blacie :norty:
  22. Ale kombinujecie, to jest od ogrzewania. Wyłaczcie całkowicie ogrzewanie przed zgaszeniem auta i nie bedzie tego słychać.
  23. Sprawa stara jak świat. Było o tym na forum kilkanaście postów. To jest wada e90 z początku produkcji. Jest błąd w sofcie w module CAS i dlatego bez powodu zapala się ta kontrolka uniemożliwiająca uruchomienie auta. Należy przeprogramować sterowniki w aucie i powinno być ok, choć nie zawsze .... Należałoby sprawdzić jakie masz błędy bo równie dobrze może padać elektryczna blokada kiery. Reasumując bez podpięcia pod kompa nic się konkretnego nie dowiesz.
  24. W e46 nie musisz meldować aku. Ta opcja dotyczy e60, e65, e90, e87...
  25. We francuskich tak jest bo oni wszystko robią na styk. Ma wytrzymać 10 tysięcy i po tylu sie sypie... a tak poważnie to nie ma paska tylko łańcuch, więc się go nie wymienia a o całej reszcie, klocki, filtry, olej poinformuje Cię komputer. Możesz sobie sprawdzić wchodząc w BC w service i tam bedziesz miał co i jak lub na idrive w i czyli wciskasz pokrętło idriva i potem service.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.