Skocz do zawartości

kris1973

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kris1973

  1. kris1973 odpowiedział(a) na bogumil temat w E46
    Sprawdź gdzie jest ten luz. Zdarza sie że jest na wyjściu ze skrzyni.
  2. A ten dodatkowy układ jakie ma zadanie ?? Chodzi o baterie i zapłon w inpię ?? bez tego nie działa kodowanie.
  3. Co do opon Run Flat to opinię, że nie powinno się zmieniać na zwykłe i że zawiecha została zaprojektowana pod te opony to ja usłyszałem od Pana z serwisu BMW jak chciałem zwykłe zimówki kupić. No i oczywiście, że najlepiej to kupić komplet na alu u nich za 6000 pln i takie tam. Ja teraz kupiłem ori stalówki 16" i do tego nowe RF zimówki i zobaczymy jak się bedzie jeździć. Dla mnie to bedzie pierwsza zima z e90. Acha nie ma dojazdówki ani miejsca na nią. Można kupić ale do tego podnośnik tez trzeba by kupić. Robi się trochę bałagan w bagażniku...
  4. Nie wiem dokładnie o co chodzi ale z tego co widziałem to łaczą pin 4 z 5 i 7 z 8 ale czy coś trzeba dodatkowo wlutować to tego nie wiem i ja u siebie tego nie robiłem. Nie chce sfajczyc komus ani sobie auta. Poza tym ja nie robie tego zarobkowo tylko jak moge komus pomóc to czemu tego nie zrobic. Miałem fejs pod inpe od piwka z płocka i tez nie łaczył się z silnikiem w e90.
  5. Do kolegi nerwus - tak próbowałem w aucie. Na 2 różnych kablach i jest to samo z silnikiem sie nie łaczy. Chciałem nawet drucik od Ciebie kupic ale to nie ma sensu. Tu jest kwestia INPY a nie kabla... Żeby uprzedzic pytania czy z autem wszystko oki to odpowiadam że tak. Na sprzetowym GT1 w Niemczech przed zakupem łaczył sie normalnie.
  6. BMW do 99 z 20 pinowym i OBD tak miały. Na OBD w kabinie tylko silnik reszta modułów na 20 pinowym pod machą. Ja przedtem miałem e46 z 99 roku i też tak było.
  7. Kolego czestek1 masz e46 i narzekasz na komfort jazdy ?? Pojeździj na dziurawych drogach e90 to dopiero sie załamiesz... Jak sie przesiadłem z e46 na e90 to byłem w lekkim szoku, że jest tak sztywna i jeszcze te opony rsc, ogólnie masakra. Na równych drogach bajka, idzie jak po szynie ale ja 90% jazdy wykonuje po naszych super drogach i tu jest ból. A co do lexa vs e90 to tylko jazdy próbne i sam musisz podjąć decyzje co będzie dla Ciebie lepsze.
  8. Ja jak miałem e46 z M52 tez tak miałem. Po wymianie termostatu na nowy szybko sie nagrzewał i długo trzymał tylko że ja miałem visco a elektryczny od klimy.
  9. Amory w jakim masz stanie ?? Przednie oczywiście.
  10. Niech zgadne ten z przodu auta na chłodnicy a nie ten chodzący cały czas jak pracuje silnik pomiedzy silnikiem a chłodnica ?? Jeżeli tak to jest od klimy i chodzi tylko wtedy jak działa klima lub jak ten na visco nie daje rady to go wspomaga.
  11. Nie będziesz mógł programować w disie. A ten fejs od VAG'a to przerabiałeś ( pin 7+8 ) czy tak na żywca ?? Ja mam taki na FDI i zasuwa aż miło bez żadnych przeróbek za całe 50 pln :mrgreen: A auto który masz rocznik ?? W starszych autach na tych fejsach nie bedziesz miał tych 2 kontrolek. Ja w e46 nie miałem a w e90 mam na tym samym kablu.
  12. Takie są ceny tego modelu felg. Znajomy sprzedaje juz 5 miesięcy takie same z oponami za 1200 pln i nie ma jakos chetnych. Do 1er nie będą pasował. Te mają ET47 a do 1er musi byc ET34.
  13. No tak tylko że nie mozna przeskanować auta no to chyba nie powinno tak być ??
  14. Witam. Mam mały problem z odczytem danych z e90. Sterownik silnika to me9.2 do N46. Na sucho, bez podłaczenia pod auto, w edibas toolset32 przy próbie wczytania pliku MEV9N46.PRG wywala błąd: EDIABAS Fehler 100 : SYS-0010: INITIALIZATION ERROR. Podczas wczytywania innych jest ok. Natomiast tych od silnika N46 nie chce wczytać. W czym może lezeć problem ??
  15. Wejdź, jak nie chcesz dzwonić do ASO, na realoem.com wpisz tam 7 ostatnich znaków vin i sekcji chłodnica odszukaj zbiorniczek wyrównawczy masz tam cene w dolarach przemnóż sobie to przez aktualny kurs i masz cene w ASO. Mogą być drobne różnice w cenie ale nie jakieś kolosalne.
  16. kris1973 odpowiedział(a) na Grzesiek_ostry temat w E46
    Sprzedaj to co masz i kup fejs pod inpe. Jest specjalny dział. Tam dowiesz się wszystkiego.
  17. kris1973 odpowiedział(a) na buska10 temat w E60, E61
    Jeżeli masz mozliwość sprawdź na innej stacji. Ja kupiłem z Niemiec e90 jak pojechałem na badanie to przód miałem 32 %. Kupiłem nowe sachsy, komplet czyli amory, odboje, gumy, łożysko i pokazał... 54% czyli też nie za wesoło. Na innej stacji miałem ponad 80% czyli wychodzi, że wywaliłem 1200 na części bez sensu bo te stare miały pewnie ponad 60%.
  18. Ja już pół roku temu pisałem w tym poście, że to nie vanos.
  19. kris1973 odpowiedział(a) na endru temat w E46
    Jak masz drgania na pedale sprzęgła i metaliczne stuki zobacz czy ten nowy dwumas jest na 100% ok bo objawy wskazywałyby właśnie na padniete koło dwumasowe.
  20. Jeżeli masz problem z elektroniką to tak ale jak masz walnietą uszczelkę pod głowicą to tylko dobry mechanik, który Cię nie naciagnie i zrobi to dobrze.
  21. Na bank termostat do wymiany jest on razem z plastikową obudową. Musisz znaleść przyczyne tak wysokiego ciśnienia, że rozerwało zbiornik wyrównawczy. Jak tego nie zrobisz nie pociesz sie długo nowym zbiornikiem i chłodnicą.
  22. W kazdej tak jest. Tył jest załączany jak wrzucisz wsteczny czyli nie potrzebuje przycisku a przód sam decydujesz i dlatego jest przycisk.
  23. Jesteś pewnien, że to wentyl od płynu a nie od klimy ?? Też miałem takie auto i tam elektryczny był od klimy a visco od chłodzenia silnika.
  24. Można sobie ściągnąć wersję do testów z torrentów, żeby wypróbować i oczywiście kupić potem oryginał jak się Wam spodoba :wink:
  25. Zerknij na allego. Ja kupiłem nową instrukcję bez idriva za 50 pln + przesyłka. Do samego idriva kosztuje ok 80 pln.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.