Skocz do zawartości

kris1973

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kris1973

  1. Jest to możliwe że pokazuje 150 tysi. Ja jak swoją kupiłem pokazywał przód 39 tysięcy a teraz 50 tysięcy do wymiany. On przelicza sobie ilość i siłę hamowania a nie tylko opiera się na czujnikach tak jak to było np: w e46.
  2. No to jak masz 3/4 klocków to po co kasujesz ?? Nie rozumię co chciałeś tym osiągnąć ?? Żeby pokazywał 80 000 km do wymiany ?? Klocki wymieniasz jak jest potrzeba, zakładasz nowe klocki i czujniki kasujesz inspekcję i po sprawie.
  3. A czym kasowali, że wywaliłeś 5 stów ??
  4. Było opisywane z 10 razy. Nie kasuje sie ot tak bo sobie wymyśliłeś. Wymień klocki i czujniki skasuj inspekcję i będzie ok. Inaczej będzie błąd.
  5. To nie windoza że się popsuje soft ... Podepnij pod kompa i zobacz czy komunikuję się z modułem navi. Jak szalało napięcie przez uszkodzony alternator to jest szansa że masz uwalone navi.
  6. Świece żarowe masz do wymianu albo moduł odpowiedzialny za ich grzanie, dodatkowa pompa wody, to takie cudo elektryczne jak maske otworzysz po prawej stronie, bład w module frm-lm auto jest z 2005, 2006 ?? standardowy błąd. Reszty nie znam. Najbardziej poważny to bład w module lamp. Wszystko działa, chodzi o oświetlenie ??
  7. Pin 14 - +12 V Pin 19 - masa Pin 17 lub 20 - linia K Pin 15 - linia L Pin 7 - reset inspekcji. Jak byś sie trochę wyślił to w necie jest full opisów wraz ze zdjęciami ...
  8. Kolego daj sobie spokój z tymi wynalazkami. Kup, nawet na alledrogo, dojazdówke 17" i podnośnik. Po zastosowaniu takiego żelu opona do wywalenia.
  9. Czyli byłeś w ASO ze swoim autem ??? Auto się nie łączyło z Monachium tylko soft, tak dla ścisłości :norty:
  10. w aso można kupić cały komplet naprawczy czyli koła, podnośnik, klucz i pokrowiec. Wrzucasz do bagażnika i już. Sam się zastanawiam nad czymś takim bo letnie mam do wymiany po tym sezonie więc i tak muszę kupić nowe oponki ...
  11. U mnie w Inpie pokazuje między 92 a 95 stopni, jak jest nagrzany czyli trasa ok 4-5 km
  12. Każde e46 przed 2001 rokiem ma 2 złacza diagnostyczne. Pod kierą OBD ale tam czyta tylko silnik i pod maską okrągłe 20 pinowe, na którym czyta wszystkie moduły. Nie ważne czy to diesel czy benzyna.
  13. No niestety e90 jest niżej zawieszona jak a4 nawet jak e46. Ja też mam pościerany lekko zderzak no ale takie uroki życia w naszym kraju. Kup sobie koło dojazdowe a nie wynalazki typu komplet naprawczy w sprayu. Po czyms takim żaden porządny oponiarz nie naprawi już oponki tylko zakup nowej. Ori koło zapasowe do e90 to jakieś 500 zł w aso do tego podnośnik i klucz.
  14. Próbowałeś ten błąd wykasować ??kod błędu to FRM - 9CCF communication with LIN operator unit disturbed ??
  15. Na początek sprawdź czy masz pingi z pod windozy. Jak odpalisz disa wejdź w cmd i ping 192.168.68.30 jak idą to sieć widzi. Jaki masz adres tcp/ip i port w edibas.ini ?? Powinien być port: 6801 a tcp: 192.168.68.1. Rozumię, że ustawienia virtualnej sieciówki są oki w vm i w viście masz przy ipv4 automat ?? Jak masz automa to zobacz jaki adres dhcp przyznało, powinien być 192.168.68.1 oczywiście przy tej karcie virtualnej.
  16. Kolego masz czujnik steujący otwarciem termostatu w jego obudowie. Nie wiem jakie widziałeś M52 ale te które ja widziałem każdy to miał ... Sprawą oczywistą jest, że czujnik w termostacie nie podaje temperatury "na zegary".
  17. W Inpie sprawdzisz temperature silnika w live data. Może tak być że jest do wymiany. W mojej byłej też się dogrzewał do 90 ale w trasie przy ostrym przyspieszaniu temperatura na wskaźniku spadała no i pokazywał błąd 123 - przerwa w obwodzie termostatu a za to jest odpowiedzialny czujnik mieszczący się w obudowie termostatu. Samego czujnika nie wymienisz bo jest zintegrowany z obudową termostatu.
  18. Może i w dieslu tak jest ale autor postu ma benzyne M52 więc proszę czytać dokładnie i dopiero odpowiadać. Poza tym piszemu tu o temperaturze silnika w pełni dogrzanym a nie od ilu wskazówka jest w pionie...
  19. 83 to troche mało. Powinien mieć od 90. Ja jak miałem e46 to termostat otwierał się w okolicach 97 stopni. A taka standardowa temperatura była między 93-95 stopni. U mnie wskazówka w pionie była po ok 3-4 km trasy, zima lato nie było dużego znaczenia.
  20. Wszystko jest możliwe. Przy kręceniu nie zapala się kontrolka od DSC i ABS ?? Jeżeli tak to aku na 100% do wymiany jeżeli nie ... no cóż, może być pompa, wtryski ....i wiele wiele innych rzeczy. Nigdy nie licz na uczciwość sprzedawcy bo każdy mówi że coś robił jak nie ma na to faktur to traktuj to jako opowieści dziwnej treści.
  21. Ciężko powiedzieć z tym tłumikiem drgań, nigdy tego nie wymieniałem, nie miałem padnietego. A z tym dużym ładowaniem to znajomy miał w 1er taki sam objaw. Podczas jazdy obrotomierz i prędkościomierz spadały do zera po czym znowu wracało do normy. Pod Inpą pokazywał ładowanie 15,1 V. Po wymianie regulatora wszystko wróciło do normy.
  22. No nie zupełnie jest to część mechaniczna. Mechaniczny był w M50, nie miał sterowania elektronicznego. Masz na górze czujnik, w M52, na obudowie termostatu, który steruje jego otwarciem. Często pada lub też urywają się plastikowe łapy trzymające "termik" i termostat nie działa. Objaw jest takie że przy przyspieszaniu w chłodne dni spada temperatura na wskaźniku. Otwarcia termostatu nie sprawdzisz jako tako. Jedynie wchodzisz w Inpie w live data i tam obserwujesz jaka jest temperatura silnika. Co do sprawdzenia elektroniki termostatu to błedy w Inpie pokazuje przy odczycie błedów z silnika.
  23. Kolego sprawdź ładowanie, prawdopodobnie masz uszkodzony regulator napięcia i dlatego elektronika wariuje. Jak dostanie strzał powyż 15 V to dzieją się takie cuda. Przy słabym aku pokazuję się kontrolka akumulatora, taka duża, i przy zapalniu pali się dsc, abs a nie ręczny.
  24. Masz OBD w kabinie i na nim chodzi silnik. Masz pewnie jakąś nie pałną przejściówke i dlatego na 20 pinowym nie czyta silnika. Do 2000 OBD w kabinie robi tylko silnika a okrągłe ogarnia całe auto.
  25. Raczej nie, czujniki od klocków to inna bajka.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.