Skocz do zawartości

szumrak

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez szumrak

  1. Zbiornik ma koło 60L podziel na dwie sekcje.
  2. szumrak odpowiedział(a) na szumrak temat w E39
    Dokładnie, pin7 do I-bus. Pin 4 to masa a pin 16 to 12v. Ja teraz walczę z czymś takim:
  3. szumrak odpowiedział(a) na szumrak temat w E39
    Z chomika pobierz navcoder. Kabelkiem od inpy musisz się podpiąć do I-bus. Poźniej naciskasz każdy przycisk kilka razy i patrzysz co wyskakuje po każdym naciśnięciu.
  4. Jak coś to ja ci to ogarnę 😉
  5. szumrak odpowiedział(a) na szumrak temat w E39
    A powiedz jeszcze czy bibliotekę IR_REMOTE w Arduino IDE zainstalowałeś w wersji 2.0.1 czy nowszą? Oraz czy zainstalowałeś bibliotekę ibusTrx?
  6. Elektronik samochodowy. Zawsze można wysyłkowo zrobić.
  7. szumrak odpowiedział(a) na Paluch2512 temat w E39
    Znaczy jak nie powinno być?
  8. szumrak odpowiedział(a) na Paluch2512 temat w E39
    E39? Jaka pojemność silnika?
  9. szumrak odpowiedział(a) na szumrak temat w E39
    Musisz odczytać ramki
  10. szumrak odpowiedział(a) na szumrak temat w E39
    Ale jesteś pewien że bieguny diody są właściwie wlutowane? Odwrotnie nie zadziała. Bawiłem się z fabrycznymi antenami i lipa. Odebrałem na nich tylko TVP1, TVP2. Na jakimś forum znalazłem info że w Polsce jest za mało nadajników żeby telewizja w aucie działała. Obawiam się że w twojej konfiguracji sprzętu mogą być inne ramki na klawiszach. Musisz pobrać navcoder z chomika podłączyć się kablem od inpy do ibus i odczytać ramki z klawiszy. Poprawie program. Z multifunkcji też nie działa? Góra doł powinno zmieniać kanały.
  11. szumrak odpowiedział(a) na Paluch2512 temat w E39
    Wrzuć swój wsad, zerknę na niego w wolnej chwili. [email protected]
  12. To ktoś się nie postarał przy cofaniu licznika. Rozebrać licznik wgrać nowy eprom z ustawionym właściwie przebiegiem.
  13. szumrak odpowiedział(a) na szczuri temat w E46
    Nie wiem co ten film miał wnosić do tematu. Podłącz pod niezwykle obd i odczytaj błędy z ABS.
  14. szumrak odpowiedział(a) na Virtual28 temat w E36
    Podpiąć pod komputer i sprawdzić.
  15. szumrak odpowiedział(a) na szumrak temat w E39
    Masz może navcoder żeby sprawdzić ramki z przycisków? Tak to analizuje w głowie i część odpowiedzialna za odczyt I-bus musi być ok bo po przytrzymaniu przycisku 6 przełącza obraz na Ori tuner. Pozostaje problem z ramkami przycisków lub z diodą. Włącz aparat w telefonie i zobacz czy dioda reaguje po wciśnięciu przycisku na monitorze, możliwe że ta dioda ze starego pilota działa w innym paśmie. Możesz wylutować z oryginalnego pilota, na 2 bateriach AA lub AAA połączonych szeregowo (3v) podepnij diodę i sprawdź telefonem czy świeci jak nie to zamień bieguny. Jak świeci to zobacz która noga jest podłączona do minusa i ta noga idzie do GND.
  16. szumrak odpowiedział(a) na szumrak temat w E39
    Działa czy nadal jest problem?
  17. szumrak odpowiedział(a) na szumrak temat w E39
    Zobacz czy dioda mruga przy próbie zmiany z panela, w aparacie na telefonie będzie widać. Jak nie to może dioda odwrotnie wlutowana (+/-)
  18. szumrak odpowiedział(a) na szumrak temat w E39
    Zamontowałeś płytę podobnie jak ja. Też miałem taki objaw, powód wciśnięty był przycisk o obudowę tunera, wyprostuje sobie te żebrowania w obudowie. Tam pod diodą nadawczą.
  19. Najprościej przelutowac eprom z jednych zegarów do drugich.
  20. Żeby założyć elektryczną kolumnę musisz mieć fotele z pamięcią. Do dwunabojowej musisz dołożyć przewody między poduszką a sensorem AIRBAG. Przekodować sensor. Problem foteli można rozwiązać w taki sposób:
  21. Czasem sterownik nie był modzony?
  22. szumrak odpowiedział(a) na szumrak temat w E39
  23. szumrak odpowiedział(a) na szumrak temat w E39
    To wysoka wersja PPGARAGE. 😉 Razem z użytkownikiem Piotr520 przerobiliśmy zwykły licznik HIGH na M5 działa tak jak Ori. W moim przypadku tarcze to druk 3D. Piotr Kupił na zamówienie. Tu masz kilka filmów jak chcesz:
  24. szumrak odpowiedział(a) na szumrak temat w E39
    - diodę nadawczą IR podpinam pod piny Arduino D3 i sąsiednie GND? Nie ma znaczenia pod którą masę podepniesz, wszystkie są ze sobą połączone. - na rozpisce brak podłączenia masy audio z pinu 4 złącza scart co z tym? Masa jest ta sama dla video więc można pominąć. - masę z AV scart na emiter tranzystora, baza tranzystora niby na Arduino D5 chociaż na Twoim zdjęciu ten pin Arduino jest nieobsadzony??? To może być masa z Arduino lub nawet obudowy tunera. Nie patrz tak dokładnie na zdjęcia, bo były robione na różnym etapie. Trzymaj się schematów. - o co chodzi w ostatnim zdaniu pkt 4 pod zdjęciem "Masę AV z DVB-T2 .......", czy to jakieś dodatkowe bezposrednie podłączenie? (Mamy ja już podłączoną przez tranzystor) Nie mamy, przewód AV ma rdzeń (sygnał) i ekran (masa). - co masz podpięte pod 6 pinowe złącze Arduino oprócz drugiej nóżki Już nie pamiętam ale pewnie masę i 5v pozostałe punkty są do programowania.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.