Treść opublikowana przez emir55
-
BMW E36 wysokie spalanie gazu/benzyny + dławienie.
Kolego odłącz tą instalację i najpierw doprowadż do poprawnej pracy silnika na benzynie przy dwóch zasilaniach trudniej zlokalizować usterkę
-
bmw e36 318i m43 1994 r. temp. silnika na komputerze -37
-37 to może być temperatura zewnętrzna przy uszkodzonym czujniku czy auto jest prawidłowo odpowietrzone? dodając gazu w zbiorniczku wyrównawczym musi być widoczny przelew płynu czy działa ogrzewanie?
-
Jaki dyferencjał do e36 320i szpera 100% do driftu i palenia
do driftu to trzeba zmienić dyfer na dużą głowę plus półośki i wał im większa liczba na dyfrze,to biegi będą krótsze
-
Wtryskiwacze e36 320i b"Ę"zyna bez gazu
a jaki masz kłopot kolego,że podejrzewasz wtryski?
-
bmw e36 m43 1994 nie odpala, dusi się, strzały w silniku
możliwe,że coś zostało urwane lub nie podłączone przy robocie z rozrusznikiem
-
325 posypał się dyfer jaki wstawic?
coś tam jest nie tak,między 3,38 a 3,45 jest malutka różnica
-
Problem z przyspieszeniem
przyczyn może być sporo,np. ślizgające się sprzęgło
-
325 posypał się dyfer jaki wstawic?
przełożenie dyfra ma wpływ na przyspieszenie i prędkość max. w zależności od mocy silnika popatrz na tabelkę viewtopic.php?f=68&t=213319
-
325 posypał się dyfer jaki wstawic?
też robiłem swap na M52b25 z M52b20 dyfer zostawiłem 3,45 mała głowa,jakoś daje rade na tym jeżdzić co prawda nie latam bokiem możesz włożyć każde przełożenie,ale na małej głowie,czyli dyfry od 316 do 320
-
325 posypał się dyfer jaki wstawic?
jeżeli chcesz seryjny z M50b25 to już jest duża głowa a wiec półośki i wał do wymiany
-
zbyt wysokie obroty na biegu jalowym ;/
możliwe,że po rozgrzaniu przepustnica nie domyka się do końca trzeba zdjąć gumę i tam zajrzeć a najlepiej przemyć ta taśma na gumie,to też powinna być tylko awaryjnie a nie docelowo
-
m43 1.6 cieknie plyn z skrzyni
pewnie cieknie ten za głowicą
-
E36 m52b20 nie odpala
83-czujnik wału 100-DME Control 202-lambda bank1
-
Nowy przepływomierz e36 320i
wszystko można sprawdzić na kompie,ale trzeba trochę wiedzy według mnie powinieneś wymienić czujnik wałka rozrządu,częsty przypadek w starych M52 błędu nie ma a auto jest słabe
-
316i wzrasta poziom oleju.
Po odkreceniu korka wlewu to mi bryzga olej ( podobno te silniki tak maja ). Nie wiem jak bym mial zaobserwowac te opary benzyny. Kolego te ewentualne opary widać na wyłączonym,gorącym silniku
-
Kupno e36 (320i)
czujnik ciśnienia jest pod filtrem oleju z temperaturą gorzej,ludzie zakładają zegary od M3 a czujnik jest wkręcony w miskę olejową w miejscu korka
-
316i wzrasta poziom oleju.
chodziło mi o to,że np. przy uszkodzonym czujniku temperatury komp daje większe lub mniejsze dawki paliwa silnik tego nie dopala i nadmiar może pójść do oleju niekoniecznie musi to występować u Ciebie
-
bmw e36 2.0 vanos ciezko pali
takie objawy może powodować uszkodzony czujnik temperatury,który daje sygnał na kompa można to sprawdzić po podłączeniu do kompa diagnostycznego duże znaczenie ma też ciśnienie paliwa
-
Kupno e36 (320i)
320 to trochę taki dziwoląg owszem jeżdzi,ale ni to 1,8 ni 2,5 jak chcesz przycisnąć to sporo pali a efekt taki sobie do jazdy według mnie najlepszy 323 170km,dobry moment i nieżle ciągnie,ale do zabawy to 2,5 albo 2,8 na 2,0 nie nauczysz się jazdy bokiem,trzeba już nieżle to umieć,żeby go do tego zmusić
-
Dławienie między obrotami e36
możliwe,że coś z ciśnieniem paliwa
-
316i wzrasta poziom oleju.
ta mazia w zbiorniczku może być oznaką uszkodzenia uszczelki pod głowicą na kanale olejowym ciśnienie oleju w układzie jest wyższe i dlatego olej idzie do układu chłodzenia a nie na odwrót poza tym trzeba auto podłączyć do kompa bo jest tam jeszcze jakaś usterka czujnika i mogą lać wtryski stąd benzyna w oleju
-
E36 Compact 1.8 Is problem z zawieszeniem..
trzeba zdjąć koło,możliwe,że sprężyna pękła
-
Kupno e36 (320i)
2,5 to minimum,silnik M50
-
Czujnik temperatury zasysanego powietrza silnik M52
Kolego jeżeli masz gaz to może być to powiązane z instalacja gazową może wyłącz gaz i zobacz czy ba Pb też są kłopoty być może trzeba podjechać do gazownika faktycznie z tym dyndającym czujnikiem nie zauważyłem,że chodzi o inny wpis
-
Czujnik temperatury zasysanego powietrza silnik M52
jeżeli ten czujnik dynda,to możliwe,że od spodu w kolektorze ssącym jest dziura i ciągnie powietrze ten czujnik jest dość ważny i musisz coś z tym zrobić nie wiem czy trzeba zdjąć kolektor,ale gdzieś czytałem,że z trudem,ale da radę go włożyć lub wyjąć