Treść opublikowana przez Ponta
-
E87 Wycieki po wymianie oleju i dymi na niebiesko
Uszczelniacze na bank, dodatkowo podstawa filtra oleju i na łączeniu z chłodniczką, to samo miska. Zaraz na katy olej pójdzie i po nich będzie. Silnik żłopie olej aż miło. No i mus rozrząd przy tej okazji. Licz do 3-4k zł.
-
JR11 8,5J I 9,5J
Podaj ET dla felgi 8,5 i 9,5. Pakujesz to do e46? To nie wejdzie nie robiąc Hondy Civic z bety.
-
X4 na felgach 20"
https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p-zero-245-45-r19-102-y-pz4-xl---l-s#374774662 https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p-zero-245-45-r19-102-y-pz3-xl-#373880820 https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p-zero-275-40-r19-105-y-pz4-xl-zr---s-c#376185224
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Niech przyjmie chłop założenie, że szuka bez xDrive, a jak się trafi dobry egzemplarz z xDrive to go brać a nie odrzucać i tyle.
-
X4 na felgach 20"
Znalazłem Pirelli P Zero. Na oponeo masz komplet z homologacją BMW wzmacniane XL bez rft za 3260 zł, tylko zaraz się wyprzedadzą. Michelin Primacy 3 znalazłem tylko na przednią oś, może jakiś sklep załatwiłby na tylną, ale nie szukałem.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Podałeś same zalety xDrive :roll: Jak nie mieszka na południu Polski to po co mu xDrive? Droższe opony i serwis auta.
-
Pozostałości kleju po emblemacie
Oddaj do detailera. To schodzi benzyną ekstrakcyjną. Widocznie ktoś to przykleił na jakiś wynalazek.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Ja uwielbiam jak przychodzi gość z 1 postem na forum i się pyta o takie rzeczy w temacie na 90 stron stricte odpowiadającym na jego pytanie. Przecież my nie będziemy za ciebie podstawowych rzeczy robić, jak kwestia paliwa, napędu i tego czy ty potrzebujesz składane lusterka mieć. Masz założenia w ogóle jakieś? Z czego startujesz? Porównywać możesz 318i vs 320i jak masz ograniczony do nich budżet, jak masz więcej to bierz 330i, które w zjada 320i dynamiką i elastycznością, więc jak w ogóle możesz to porównywać? Żadne dodatkowe wyposażenie 320i nie sprawi, że będziesz zadowolony względem 330i, którego nie wziąłeś. Auto daje więcej frajdy z jazdy, a jak jesteś z tych co to potrzebują auta tylko do poruszania się z punktu A do B, to 330i jest zwyczajniej bezpieczniejsze, ze względu na sprawniejsze wyprzedzanie. 330i ci spali tyle co 320i.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Chcesz zamawiać 320i vs 330i a to przepaść.
-
BMW e90 335d WBAPN73569A266336
Ponta odpowiedział(a) na Gawronciox temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAdblue czy jego pierwowzór.
-
F34: BMW 3 GT - opinie i uwagi
Głuche stuki na dołkach to może być łożysko amora.
-
Zimowe opony- rozmiar
Nieprawidłowy rozmiar opon to podstawa do odrzucenia reklamacji na każdej płaszczyźnie układu napędowego i pewnie hamulcowego.
-
Zderzak przód F11 2100r kod/nazwa lakieru
Te same, zwróć uwagę czy nowy zderzak ma otwory na PDC, no i kwesta liftu jeszcze.
-
Zderzak przód F11 2100r kod/nazwa lakieru
Lakierowanie cię nie ominie. Nie znajdziesz zderzaka, który nie wymaga lakierowania to raz, a dwa i tak będzie się różnił odcień, nawet jak to ten sam kod lakieru. Kolor: Sophisto-grau Brillant Metallic (A90)
-
BMW F30 335i Sport-Aut WBA3A91060F268493
Ponta odpowiedział(a) na dawcia02 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKlapa tył nieprawidłowo założona. Wymienione wnętrze. Szkody w historii. Ten silnik potrafi generować wręcz ogromne koszty. To czemu z fabryki jej nie wziął :roll:
-
Zimowe opony- rozmiar
Nie na każdą felgę nałożysz opony rft. Nie kupuj rft tylko zwykłe wzmacniane. Pozorna oszczędność, lepiej mieć dwa komplety kół niż przekładki robić co pół roku i niszczyć felgi i opony ciągłym zakładaniem i składaniem. Umawianie się i stanie u wulkanizatorów i ciągłe wyważanie kół. Kup 4x felgi 17" iw jednej szerokości i opony w jednym rozmiarze. To zimówki, na lato sobie 19" założysz.
-
Passat B8 vs Audi A4 B9 vs BMW f30
:roll:
-
Felgi do F10
Będzie praktycznie seria z tymi felgami. 8,5 ET 33. Szukaj staggered, F10 ma duży tyłek i opony 245 na tylnej osi wyglądają meh. 275-285 :cool2: :wink:
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
Ja robię dokładnie to co konopson, ale wosk co 2 - 2,5 miesiąca w sezonie summer. Za cenę folii 15k zł netto to ja mam detailingowe pełne mycie auta 2x w miesiącu przez dwa lata + zabezpieczenie zymolem przez pedantów dla pedantów. Biorąc pod uwagę, że to summer ride a nie daily, to mam to mycie na lat 4. Ba, tam się jeszcze zmieści usunięcie mikrorys co miesiąc delikatnym finisherem. Bo ostra korekta i cięcie lakieru to auto przeżyje tylko raz i się bezbarwny skończy. Idąc dalej, to ceny frontu, samego frontu osiągają koszt malowania zderzaka w ASO. 2 lata temu 3k netto za element. Może mówię z wygodnej perspektywy, bo mam gdzie zajmować się lakierem samochodu i lubię to robić, ale sekta studiów i ich folii trochę jak piramida finansowa albo sekta thermomixów. Znaleźli sobie nałożenie powłoki ALE rewitalizacja, ale siamto ale tamto i nagle abonament mają na klienta.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Chyba nie zniesie, skoro banda inżynierów napisała tak na nalepce z oponami na słupku B :roll: Instrukcja dopuszcza ~1% w obwodzie toczenia.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
To są fabryczne opony od BMW, nie poprawiaj fabryki. Zmień felgę na kalkulatorze na 12J zamiast 8J - nic się wg niego nie zmieni. Jaką masz wiedzę, żeby podważać różnicę> jaka różnica ma według ciebie być? :wink: Martw się o znalezienie opon z homologacją BMW :cool2:
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Bierz, nawet się nie zastanawiaj. Bardzo dobra opona. Dodatkowo plus za brak rft :cool2:
-
Emblematy M - 50 lat BMW M
Jest to zawsze limited, ja bym to wziął. Zawsze wartość modelu wzrasta. Nie podoba się to przekładasz na zwykłe, ale te unikatowe zawsze warto wziąć, tak uważam. Wygląda naprawdę fajnie. Mamy tutaj mocno kontrastowe kolory, ale przy białym, black sapphire czy titansilber to może wyglądać fanastycznie. https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1831719
-
Emblematy M - 50 lat BMW M
https://www.bmwblog.com/2021/11/25/bmw-m-50th-anniversary-badge/
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Masz xDrive, stąd muszą być homologowane opony w opcji mieszanej, a takie robią tylko marki premium.