Treść opublikowana przez Ponta
-
Dobieranie kół i sprężyn e90 lci
Eibach wrzuć, ale bez amorów przewidzianych do obniżenia szybko dobijesz seryjne. 193 będzie okej. 19" w e9x nie mają seryjnie opon tylko naleśnik i w takim wypadku minimum to 235-245 + 265-275. Jeszcze jedna kwestia, jak obniżasz i dajesz seryjną felgę to daj dystans, bo będzie bardzo słabo wyglądała. Przód 10 mm na stronę i tył 15 - 20 mm na stronę. do tego przód dłuższe szpilki a tył dystans będzie do piasty na płasko przykręcany w przelocie.
-
BMW E92 2009 320D - WBAWD11090PW20837
Ponta odpowiedział(a) na DEJKEJ1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie, bo to diesel w manualu a mamy XXI wiek.
-
Styling 121 opony tył (9")
Załóż to co napisałem wyżej. To homologowany rozmiar. Niestety z 235 nic ci się nie zda.
-
Styling 121 opony tył (9")
Masz nieprawidłowe rozmiary opon w swoim aucie, już abstrahując od 255 na 9J. Zobacz na nalepce w aucie jakie powinieneś mieć rozmiary opon w e60. 245/35 + 275/30 R19 powinno być w wariancie mieszanym. Masz naciąg przez rozmiar 255/35 R19. Patrz co zakłada producent a nie jakiś kalkulator z neta.
-
Koło dojazdowe do F34
135/90 R17, ale nie założysz go mając układ ham. M. nr częsci: 36 11 2 159 862
- Bmw e92 335i
-
Bmw e92 335i
Masz auto z Japonii? To jest lusterko ze slotem na japońskie toll cards.
- Felgi do F10
-
BMW E92 320xd , jakie opony zimowe do Xdrive
Kup na zimę 4x takie same felgi i opony. Producent do ciebie nie przewidział ogumienia zimowego w wariancie mieszanym, ba nawet takich nie znajdziesz z homologacją BMW. Na lato na te felgi kup opony z homologacją. Inaczej napęd ci siądzie.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
OE/Bosch Kup płyn Sonaxa, bo nie zostawia zacieków. A BP mi zamarza w iksie :roll:
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
Oferują to salony u swoich podwykonawców. Folię ochronną na krawędź załadunkową, tylne części progów ma dostępne BMW normalnie.
-
G20 LCI
Pewnie chodziło koledze od odejścia jednego wielkiego mono na rzecz dwóch ekranów.
-
G20 LCI
Co Wy wszyscy macie z tymi Chińczykami :D? Jak krytykowali grill nowej Czwórki, to tez wszędzie to powtarzanie o Chińczykach, a BMW w Chinach to nawet w Top 10 pod względem sprzedaży nie jest :wink:. Wciskanie wszędzie ekranów to przede wszystkim oszczędność na designie jak i pewnie na materiałach (łatwiej tłuc te same ekrany do wszystkich modeli zamiast różne panele, do tego jeszcze w różnych kolorach i obszyciach). Ale ktoś musi się znaleźć chętny na te ekrany, bo co z oszczędności jak nikt tego nie kupi? Source: https://www.bmwblog.com/2022/01/12/china-bmw-sales-2021/
-
G20 LCI
Właśnie dlatego teraz to robi, bo Merc odchodzi. Nie chcą tego samego w tym samym czasie. Mi też średnio podchodzi, ale widocznie Chińczykom wchodzi.
-
Jakie felgi / opony do F3x
Wejdą. Niżej 9,5 ET 40 na tylnej osi.
- E90 felgi ET
-
X4 na felgach 20"
Kup te co wysłałem, wszystko będzie ok.
-
odpowiedz na pytanie 'jaka szerokosc opon do felgi'
Tabliczkę masz z innego auta, bo e60 ma rozmiar 245/35/19 + 275/30/19 na tył w wariancie mieszanym.
- Tempomat
-
Felgi + opony zimowe 18"
Ja też bym powiedział, że na pierwszy rzut oka czerwone zaciski będą się gryzły z niebieskim lakierem, ale naprawdę to idzie w parze i spoko wygląda. No i są szybsze, bo są czerwone :?
-
Felgi do F10
Podejdą. Komplet opon coś pod 5k zł wyjdzie z homologacją BMW.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Nie wywołuj kolejnej burzy, niech każdy kupi co uważa. Tych wątków jest multum na forum. BMW to pasja i ma łączyć nie dzielić. Jedni nie są gorsi od drugich.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Musisz doczytać więcej info. Opona rft nie ma związku z bezpieczeństwem. Jeśli rozpatrujesz bezpieczeństwo jako dojazd 10 km na kapciu to tak - jedyna zaleta. Opona rft to tylko i wyłącznie cięcie kosztów, bo aucie nie trzeba projektować wanienki na zapas, nie trzeba go wozić. Auto jest lżejsze i bardziej ekonomiczne w testach o te promile. BMW M nie dostaje run flatów tylko normalne opony :cool2: Zazwyczaj na jeden stopień wyższym profilu, żeby tej gumy było więcej. Lub są zwyczajnie szersze dla trakcji. To nie tak, że im mniej opony tym auto bardziej sportowe - przykład 3er 255/30 R19, gdzie na rft jest to kamieniem a nie radością z jazdy. Opona RFT jest twarda, wpływa na szybsze zużycie elementów zawieszenia, pogarsza właściwości jezdne pojazdu, bo opona winna wykonywać pracę a nie być kamieniem i zwalać wszystko na układ zawieszenia. Jest oczywiście droższa. W czym przewyższa xDrive standardowy napęd? Mamy sezon wiosna lato. Auto więcej spala, wolniej przyspiesza, droga hamowania taka sama. Za napęd w fabryce trzeba dopłacić. Jeśli nie mieszkamy w warunkach Południowej Polski to xDrive nie jest potrzebny. Owszem przydaje się, ale ile czasu w roku. Nie mów mi też, że napęd na tł nie radzi sobie z tą ogromną mocą aż 200 KM, to nie przejdzie. M5 jest RWD :8) Tam ktoś wspominał o SZYBKIM POKONYWANIU ZAKRĘTÓW w 2t kolosie z mocą 200 KM - no bez takich. Zakręty czy xDrive czy bez pokonuje równie skutecznie. Nie róbcie z tego niepełnosprawnego auta. Podstawą opony. Także są zwolennicy xDrive jak i standardowego napędu. Są zwolennicy rft i normalnej opony. Brunetki vs blondynki itd., ale nie przekonuj na siłę. PS. na bimmerpost, czyli największym forum entuzjastów USA a nie niedzielnych używaczy BMW w Minnesocie, 90% jak nie lepiej wywala rft przy pierwszej zmianie opon.
-
X3 M40d czy X3 M40i
bimmerpost to USA a nie UK. Wszystko się zgadza. Nawet niżej schodzą na mixed.
-
M340i
Trochę bez sensu teraz to sprzedawać jeśli nie potrzeba ci na szybko gotówki, bo stratę masz ogromną, a to praktycznie „nowy" 2 letni samochód :8)