Skocz do zawartości

Wioletta

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Wioletta

  1. Niedawno pofatygowałem się zdemontować przedni zderzak. Niestety, wszystkie czujniki są na swoim miejscu. Szkoda, że nikt nie pisze o tandetnie ulepionych gniazdach samego zderzaka. Muszę zrobić jeszcze jedno podejście i poprawić "fabrykę". Przy okazji czujniki obrócę o 180 stopni. Ponoć ma to osłabić czułość czujników. Jeśli nie, to pozostaje mi się pokłonić jakiemuś magikowi, który dysponuje odpowiednim sprzętem do kalibracji.
  2. 613M. 18'' oczywiście. Zakupiłem czujniki firmy Hella. Na razie leżą w pudełku i czekają na swój dzień.
  3. Czy przedliftowe różnią się od poliftowych?
  4. Warto wziąć pod uwagę, że takie amatorskie przekładki na mocniejsze hamulce, nie będą miały homologacji. Jeśli ktoś wjedzie wam w tył, a traficie na kumatego, to macie problem.
  5. [edit] Jestem po ustawianiu kół. Okazało się, że wszystko jest ustawione książkowo. Diagnosta kazał zmienić opony na właściwy rozmiar. Najpierw zedrę te co mam do końca i dopiero zmienię.
  6. Nabyłem komplet używanych kół. Tylko w dwóch są czujniki ciśnienia. Opony raczej do wymiany, więc jeszcze nie wiem co tam pod nimi jest. Ale to nie jest ważne, bo już dawno przymierzałem się do zakupu nowych czujników. Najlepiej nowych i oryginalnych, bo swego czasu poczytałem na forach o różnych "historiach" z zamiennikami. Prawdę mówiąc, gdy było daleko do zakupu czujników, to chciałem tylko nowe i OEM. Teraz jednak zapał ostygł, gdy sprawdziłem ceny w ASO. :cry: Sprawdziłem ceny też oczywiście na znanych portalach ogłoszeniowych i nie wiem co wybrać. Czy ktoś z Was doradzi mi jakie kupić? Mój model, to F11 2016r. RWD.
  7. Czy wysokość zawiasu (przód i tył) można wyregulować (obniżyć) bez kompa?
  8. Nie przyszło mi do głowy zastanawiać się, czy dekory wewnętrzne z przedlifta pasują do polifta. Kupiłem piano black, bo nie mogłem już patrzeć na te srebrne. Na ciemnych kurz widać. Dla mnie jest to znak, że samochód trzeba co najmniej odkurzyć. :)
  9. Uważam, że silnik 2 litrowy jest "za mały" do mniejszych modeli BMW, a co dopiero do "piątki".
  10. Dzięki wielkie mmw! :cool2:
  11. Dzięki wielkie koledzy! :cool2: Jestem zainteresowany gdzie co jest, ale dopiero teraz odpisuję, bo tylko późnymi wieczorami mam trochę czasu. Po Waszych wskazówkach muszę jeszcze dokładniej przyjrzeć się tym urządzeniom w bagażniku. Szczególnie temu, co jest napisane na junction box electronics (JBE). Czy jest możliwe, że jest jeszcze jeden taki ulokowany pod schowkiem pasażera? Nie mam kamery fabrycznej kamery cofania, nawigacji ani TV.
  12. Wioletta opublikował(a) temat w F10, F11
    Jak w temacie. :wink:
  13. Wioletta odpowiedział(a) na radzio76 temat w X3 (F25)
    Problem rozwiązany. :) Sprężynę da się wymienić (założyć) przy odchylonej zaślepce oczywiście. "Zabieg" jest dość trudny jak na pierwszy raz dla mnie. Zajęło ponad pół godziny, bo jest tam mało miejsca na swobodne manewry. Możliwe, że następnym razem nie będę nawet podginał sprężyny. Kilka narzędzi jest potrzebne. Jakieś długie szczypce, płaski śrubokręt, a może nawet i latarka.
  14. Gdyby jeszcze było potrzebne... :wink: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=193&t=361499
  15. Teraz nawet praca na wolnych obrotach tym silnikom szkodzi. :lol: A pamiętam jak (za małolata) sąsiad w nowym Ursusie nabijał motogodziny na wolnych obrotach, by silnik się dotarł.
  16. Ja jeszcze dłużej czekałem (IRL) bo od grudnia do marca. W tymże czasie nalegałem pisemnie i telefonicznie na wcześniejsze przyjęcie. Na obiecankach się skończyło nastał marzec. Najgorsze jest jednak to że miały być jeszcze panewki wymienione na wale. Bez odkręcania miski olejowej jakąś tylko sobie znaną metodą uznali że panewki są w porządku. I muszę wierzyć na słowo. :lol: Czyli panie i panowie... widać że ogólnie poziom usług obniża loty. Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. :wink: https://epoznan.pl/news-news-136692-poznanski_dealer_bmw_zglosil_wniosek_o_upadlosc
  17. Dzięki Ci Użytkownik525xd za radę! :cool2: Już poruszałem swój problem w pokrewnych tematach ale nikt nie zasugerował niczego. Teraz pozostaje mi bacznie obserwować okolice o których wspomniałeś. Planowałem zrzucić kolektor dolotowy i go wyczyścić gdy tylko zrobi się cieplej. Będzie okazja odkręcić też pokrywę zaworów.
  18. W moim czuć spaliny za każdym razem gdy ruszam z miejsca. Byłem na podnośniku kilka razy. Zdejmowałem osłony by zlokalizować usterkę. Samochód odpalony i obserwacja całego wydechu oraz wszystkiego wokół. Niestety bez skutku. Z góry wokół silnika też nic nie zauważyłem. Nigdzie żadnych okopconych miejsc. :cry: Liczyłem na to że po akcji serwisowej związanej z wymianą chłodnicy EGR problem ustąpi. Nie ustąpił. Jedyne miejsce które jeszcze podejrzewam to kolektor wydechowy. Miejsce to jest dość ''szczelnie" zabudowane. Będzie ''trochę'' roboty. :( No chyba że ktoś z Was miał podobny przypadek i nie był to kolektor wydechowy.
  19. Chętnie bym pomógł ale ten... shunt - nich ferstein.
  20. Koło pasowe (tłumik drgań) to tylko f-my Corteco. Kupno innych zamienników to ponoć wyrzucenie pieniędzy w błoto. Kupiłem Corteco ale nikt nie wspomniał by zwrócić uwagę na ilość rowków. Moje obecne ma o ile pamiętam 7 rowków. O jeden za dużo. Teraz trudno mi powiedzieć coś więcej o tych wibracjach bo wymieniałem koło ze względu na mrowienie na kierownicy. Przypomnę tylko że wibracje mam w przedziale 1000 - 1100 obr/min. :( Na 99% za to winię skrzynię automat. Po wymianie w niej oleju tylko jeden dzień było idealnie. Co do ceny donbulzone za usługę wraz z częściami to myślę że nie jest drogo. Tym bardziej jeśli koło pasowe Corteco i reszta z lepszej póki niż jakiś np. Meat & Doria. Sam to sobie wymieniałem. A że to było pierwszy raz w życiu to bez powtórki się nie obyło (okręcanie koła pasowego Nm). :idea:
  21. Jestem po akcji serwisowej chłodnicy EGR. (Irlandia) Teraz ładnie się błyszczy. Nawet wężyki dali nowe. Na obejmach są kolorowe kreski. Pewnie rodzaj plomby. Mam fakturę na tę usługę. :) Ale akcja objęła też panewki na wale korbowym. Z tego też powodu pobyt w ASO się przedłużył i ze względu na oczekiwanie na części. Przed wykonaniem usługi w rozmowie (kobieta przy telefonie) była wzmianka o wymianie panewek na 6 cylindrze. Po wykonaniu usługi na fakturze nie zostało to wyszczególnione zasłaniając się tym że dodatkowo zbyt wiele drobnych czynności zostało wykonanych więc zostało to naniesione tylko w ich archiwum. Mam mieszane uczucia bo ostatnio często przebywam na innym warsztacie i zdarza się że przyjeżdżają samochody które są po wymianie np. olejów i filtrów. Prócz pieczątki z ASO w książce serwisowej żadnych innych śladów usługi w aucie nie ma. Obawiam się że w moim przypadku jest podobnie. Nie widać śladów odkręcanych śrub zawieszenia. Czy ktoś z Was może powiedzieć coś więcej na ten temat? Da się miskę olejową zdjąć bez ruszania zawiasu? Większość śrub jest pod osłonami. Wyglądają jak nowe. Powiedzmy że przy umiejętnym posługiwaniu się kluczami okaleczenia śrub idzie uniknąć. Silikon na styku miski olejowej i bloku silnika wygląda świeżo i równiutko położony. Jakby fabrycznie. Ale nie mam już teraz możliwości porównania jak ten silikon wyglądał wcześniej. Jest miękki. Możliwe że ma stale taką konsystencję.
  22. Najprawdopodobniej poduszki pod silnikiem mam jeszcze oryginalne. Rocznik 2016 przebieg wkrótce będzie 170 tys.km. Czyli niezbyt stare. Za kilkanaście dni mam zamiar wymienić olej w silniku to zerknę dokładniej i się upewnię. Ale tak dla ułatwienia... na co zwrócić uwagę? Bo zaraz po zakupie wymieniałem olej i moją uwagę przyciągnęły wężyki (chyba czerwone) idące do poduszek silnika. Już samym poduszkom się nie przyglądałem. Pamiętam że suche były. :wink:
  23. Chętnie bym to mówił właścicielom X5 ale nie mogę ich dogonić. :wink:
  24. A ja "przeżywam" drżenie przy prędkościach obrotowych silnika 1000 - 1100. Czy może ktoś potwierdzić czy to jest w normie? Obawiam się, że nie jest, bo zaraz po wymianie oleju w skrzyni begów silnik "omijał" ten zakres obrotów. Wskazówka płynnie przechodziła przez ten zakres. Teraz to już nie pamiętam jak się zachowywał silnik przy tych obrotach gdy kupowałem auto. :cry:
  25. Mi w sumie nawet nie chodzi o jakieś nadmierne prędkości, tylko świadomość że jest coś nie tak z układem jezdnym. Natomiast co do większych prędkości... to pojęcie względne. Nawet niektórzy w stopce mają napisane, że ci co jadą wolniej od nas, to cioty, a ci nas wyprzedzają, to szaleńcy. :wink: Dziś na podnośniku miałem okazję przyjrzeć się oponom. Ponad pół roku temu były wymieniane opony, niektóre tuleje i końcówki, bo miały luz. Naprawa zakończona ustawieniem zbieżności. Przy tych "zabiegach" nie uczestniczyłem, ale po kilkunastu dniach miałem okazję sprawdzić wymienione części i nie miałem zastrzeżeń. Natomiast opony... trzem ścina bieżnik od środka. Czwarta dobrze wygląda. Trudno powiedzieć jak było z tym ustawieniem zbieżności. Założonych tematów o tym jest bez liku. W moim przypadku ewidentnie ta usługa była pominięta, albo wykonana nierzetelnie, lub nieumiejętnie. Pomijam fakt, że sama kierownica jest minimalnie "przestawiona". Jutro umawiam się na geometrię kół. :)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.