Treść opublikowana przez Wioletta
-
Klapa bagażnika - regulacja wysokości.
Klapa lekko ociera o zderzak. Nie mogę namierzyć regulacji wysokości. :( Z góry dziękuję za podpowiedź!
-
Zaślepka spryskiwacza.
Aha, czyli jak nie wyciągnę spryskiwacza, to sprężyny w zaślepce nie wymienię, tak?
-
F10 - co to za plastikowa część z wnętrza auta
Dzięki Burza1234 :cool2: Tę rdzę między zderzakiem a karoserią zauważyłem. Zderzak będę jeszcze raz zdejmował. I nie tylko jego. Czekam na nowe części. Z tą folią świetny pomysł! Oczywiście rdzę trzeba usunąć i zabezpieczyć antykorozyjnymi środkami. Miałem starsze modele BMW. Teraz ewidentnie widać, że nowe modele są wyłącznie dla pierwszych właścicieli. A będzie jeszcze gorzej. :( Ps.Moje auto jest po przejściach. :cry: Jest chyba całe przekopane, malowane i szpachlowane, co już widać na zdjęciu. Poprawek czeka mnie co niemiara. Na razie czytam wszystko o efkach. :wink:
-
F10 - co to za plastikowa część z wnętrza auta
Myślę, że to dobry tytuł, by zapytać o coś innego. Co to za "patent? :shock:
-
Zaślepka spryskiwacza.
Dzięki za podpowiedzi! :cool2: Dzisiaj jeszcze raz przyjrzałem się tej pokrywce. Okazuje się, że brakuje sprężyny. Muszę dokupić i założyć. :wink:
-
Zaślepka spryskiwacza.
Dzięki za zainteresowanie i podzielenie się swoim doświadczeniem marcin62! :cool2: Mało precyzyjnie się wyraziłem o tej zaślepce. Ona u mnie jest luźna. Tyle że się jakoś trzyma. Na YT zauważyłem, że ta zaślepka odchylana palcami stawia opór. Potrafi wymknąć się spod palców i wraca na miejsce.
-
Zaślepka spryskiwacza.
Trochę czasu minęło, to pewnie już dawno usterka usunięta. Dziś po spryskaniu reflektorów pokrywka spryskiwacza nie wróciła na miejsce. Ma luz. Rękami ją zamknąłem. newtis nie działa teraz za darmo z tego co się doczytałem. :(
-
E87 Tylny spryskiwacz.
Od tamtej pory kiedy zlikwidowałem nieszczelność, zdarza się że dysza się przytka jak w każdej e87. :( W takim przypadku wyciągam dyszę i przetykam zazwyczaj miedzianym drucikiem. Przed wciśnięciem tej dyszy na miejsce, wykonuję ruch manetką, by z wężyka wyleciało to co mogło by być powodem kolejnego niedomagania spryskiwacza. Minęło sporo lat, co jakiś czas ''odtykam'' ten spryskiwacz. Zbiornik zawsze uzupełniam płynem a jednak ciągle muszę pamiętać, by profilaktycznie utrzymywać w sprawności to ustrojstwo. Teraz to oczywista oczywistość, że e87 już tak ma, ale ja jako że nie jestem pierwszym właścicielem auta, upatrywałem zaniedbania przez poprzednich właścicieli. Wierzyć się nie chce, że BMW odwaliło taką "bryndzę". To powinno być objęte akcją serwisową. :(
-
Fotele komfort w F11 - czy w każdym jest mata grzewcza?
Potomni nie skorzystają, bo link już nie działa. :cry: Trzeba było napisać czy istnieją fotele niepodgrzewane. Sprzedający zapewniał mnie, że podgrzewana skóra jest niezdrowa szczególnie na hemoroidy. Musiałem mu uwierzyć, bo cena samochodu była atrakcyjna. :mrgreen:
-
Wymiana lusterka na fotochromatyczne - czy to możliwe?
Pozwólcie, że się podepnę... nie chcę zakładać nowego tematu dla takiej błahostki, jak obudowa lusterka wewnętrznego. Kupując auto zauważyłem obudowę w schowku, więc moja czujność została uśpiona. Po przyjeździe do domu postanowiłem ją założyć. Niestety nie dało się. Jakoś inaczej jest zrobione wyprofilowanie na sam "wysięgnik" lusterka. Niby średnica otworu się zgadza i nawet wskoczy obudowa, ale tylko gdy lusterko jest opuszczone. To jednak nie wszystko... przymierzając "na sucho" (że tak powiem), obudowę do szyby, okazuje się że jest szczelina między obudową a krawędzią szyby kilka centymetrów. Oczywiście można tę obudowę dosunąć do góry aż po podsufitkę, ale wtedy nie zgrywa się otwór w obudowie z lusterkiem. Wtedy też widać, że obudowa nie zakryje czarnego pola na szybie, bo jest po prostu za krótka. Może to auto, miało inne lusterko. To co mam, to raczej zwykłe. ''Bajery'' jakie posiada, to mrugająca dioda od alarmu i pokrętło do przerzucania góra - dół. Szyby mam przyciemnione, to wrażenie jest jak by i to lusterko było przyciemnione. :mrgreen: W ETK jest wiele rodzai obudów. Kupił bym, ale nie wiem które wybrać. Kto wie jak dopasować właściwe? Jechać do ASO? Na obudowie są jakieś numery, ale żadne się nie pokrywają z ETK. Tyle że wytłoczony znaczek BMW ma. :mrgreen:
-
520D F11 ubytek płynu chłodniczego
Dzięki Burza1234 za dobre rady i poświęcony czas! :cool2: Problem jednak w tym, że po rozgrzaniu silnika nic nie cieknie. Poszedłem na łatwiznę muszę przyznać, bo zamiast dokładnie przyjrzeć się tej magistrali, poleciałem czytać posty na forum szukając gotowej recepty. :oops: A sprawa jest prosta... potrzebuję dwóch węży. Jeden grubszy idący z chłodnicy do silnika i drugi cieńszy długi, z silnika do zbiornika wyrównawczego. To co tam jest uwieszone na cieńszym wężu wygląda na pierwszy rzut oka tajemniczo. Po zdemontowaniu przyjrzę się temu ustrojstwu. Póki co, wygląda mi to na zaślepione króćce służące być może do bardziej rozbudowanych układów chłodzenia.
-
Wymiana foteli ze zwykłych na sport
Nr. VIN: WBA5K12000G283040
-
520D F11 ubytek płynu chłodniczego
Ciężko mi określić czy te dolne o mniejszej średnicy przewody ciekną czy nie, bo mycie nic nie daje. Zaraz wszystkie są zabarwiane na różowo. :( Jest tam zbyt ciasno, by się przyjrzeć z bliska. Auto raczej w ciągłej eksploatacji. Gdyby nie to, to spuściłbym płyn, zdemontował przewody i spróbował dobrać jakieś o-ringi. Pozostaje mi kupić nowe oryginalne przewody. Czyli nr.1 i nie wiem które następne. Chyba nr. 12 i 13. Może jeszcze nr.6.
-
BMW F10 - montaż rejestratora jazdy.
Dziękuję! :D Świetny tutorial! Właśnie noszę się z zamiarem montażu kamerki. Muszę sobie sprawić takie rozgałęźniki z bezpiecznikami. :cool2:
-
Wygłuszenie silnika BMW f 10 n57
W takim razie dołączę się skoro mowa o wygłuszeniach. Może ktoś jeszcze tu zajrzy i podpowie jaki jest numer prawej osłony silnika. A dokładniej... jest to ta część która wypełnia lukę między dolną osłoną silnika, a nadkolem. Częściowo chyba też zakrywa skrzynię biegów. Z góry dziękuję za podanie numeru! :)
-
520D F11 ubytek płynu chłodniczego
Pozwólcie, że się podepnę... :wink: Nie udało mi się złapać ostrości grubego przewodu z którego kapie płyn. Przewód ten idzie od chłodnicy do silnika (stojąc przodem do maski - lewa strona). Ale i chyba te niżej też nie są szczelne, bo jak je odchyliłem by lepiej się przyjrzeć temu górnemu, to zaczęło z nich kapać. Niedawno kupiłem ten samochód... praktycznie nie znam tego modelu. Z postów wnioskuję, że podcieka z króćców. I że osobno nie występują. :( Przewody o jakich numerach muszę kupić?
-
Wymiana foteli ze zwykłych na sport
Pozwólcie, że się podepnę do tematu. Nie wiem jakie mam fotele, bo niedawno kupiłem F11 i prawie nic nie wiem na temat tego modelu. Ogólnie to bieda edyszyn. Fotele bez żadnej pamięci, tylko oparcie w prądzie i chyba podnoszenie foteli. I do tego podgrzewanie nie działa. Bezpieczniki ok. Pewnie maty poprzerywane. Chciałem sprawdzić moduł zanim zdemontuję stołki, ale nie wiem gdzie go szukać. Pewnie nie ma sensu kupować komfortów. :cry:
-
Maty przednich foteli
Miałem okazję kilka razy naprawiać maty grzewcze, ale w E34. Teraz w F11 czeka mnie to samo. Pewnie zasada jest ta sama, ale chętnie bym poczytał zmagania innych forumowiczów.
-
BMW F10 535xd 313km pompa oleju
313 km zrobiłeś? Pewnie tysięcy. Niedawno kupiłem sobie manometr do mierzenia ciśnienia oleju. Mam mniej najechane, ale sprawdzę to ciśnienie dla świętego spokoju.
-
Automatyczna roleta bagażnika
Mam ten sam problem, ale rozwiązanie jest proste. Trzeba kupić 2 magnesy o średnicy 8mm i grubości 5 mm i wkleić na końcach rolety bo wypadły. Obejrzyj wideo poniżej. https://www.youtube.com/watch?v=sodCRY3OAWA
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Poproszę o rozkodowanie mojego nr. VIN. Z góry dziękuję! :) WBA5K12000G283040
-
[E87] Nie działa nawiew
Bezpiecznik sprawdzałeś? Przekaźnik? Jeśli tak, to trzeba to napisać. Prąd nie dochodzi do dmuchawy. Po nitce do kłębka.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Z góry przepraszam, że nie chce mi się czytać 194 stron! Mam tylko jedno pytanie: czy silnik 4,8 is da się zamontować np. do bmw np. e39 w miejsce silnika m62 b44? Chodzi nie tylko o oprogramowanie, ale czy nie jest jeszcze wyższy od 4,6 is.
-
[E 87, E 82, E 90, E 91) Obejmy węży intercoolera.
Jak w temacie... uparłem się założyć oryginalną obejmę na wężu intercoolera ze względu na jej estetyczny wygląd. Zadanie jest dość "karkołomne" bez odpowiedniej zaciskarki. Chciałbym się w taką zaopatrzyć, ale w sieci nie mogę znaleźć. Czy ktoś z Was koledzy mógłby pomóc w poszukiwaniach?
-
[M57] Montaż wtryskiwaczy. Jak podejść.
Blisko 40 lat temu miałem okazję przyglądać się jak mechanicy takie podkładki podgrzewali np. na druciku i zaraz wkładali je do zimnej wody. Miało to na celu ich rozhartowanie. Na YT ktoś to nazwał hartowaniem. Być może prawa fizyki się teraz zmieniły. :shock: Zajrzałem tutaj, bo w w mojej 120d robi się mokro pod wtryskami i przygotowuję się do usunięcia tego wycieku. Zastanawia mnie jeden szczegół, którego nie widzę w ETK. Przejrzałem kilka tematów o wtryskach i nikt o nim nie wspomina. Co to jest i czy ważne?