Treść opublikowana przez WojtekE_32
-
stan oleju w automacie
W E-39 poziom sprawdza się faktycznie na D (na korku przelewowym), ale samochód stoi wówczas na podnośniku bo innej możliwości nie ma.
-
wymiana akumulatora w E39
Jak masz duży wyświetlacz na liczniku (komputer) to nie ma takiej kontrolki tylko w przypadku awarii wyświetli się odpowiedni komunikat. System poduszek aktywuje się już po przekręceniu kluczyka w 1 pozycję i wówczas każdy zanik napięcia traktowany jest jako błąd. Być może dobrze to zdiagnozowali, że to mata (wykrywa ona czy fotel jest zajęty czy pusty), ale jeżeli nie był to dobry komputer serwisowy to trzeba to jeszcze raz sprawdzić bo często podają błędne odczyty. Jak ostatnio jeżdziłem na komputer to gość sprawdzał na dwóch i jeden dobrze zdiagnozował a drugi nie.
-
wymiana akumulatora w E39
Prawdopodobnie zapali się kontrolka poduszki jeżeli ten akumulator wyjmiesz przy przekręconej stacyjce.
-
Układ chłodzenia, termostat, problem
Jak to wentylator się nie załącza przecież to wisco i zawsze się kręci. Przyczyn może być parę, ale nie termostat skoro chłodnica jest zimna bo jeżeli siada to jest otwarty. Może to być pompa wodna. Co do braku grzania to może masz wyciek przy nagrzewnicy nieszczelność (sprawdź czy nie masz mokro pod dywanikami) lub też może być to pompka elektryczna do obiegu płynu w nagrzewnicy, o ile nie padło sterowanie wentylacją.
-
Jaki olej do mojej skrzyni AUTOMATYCZNEJ? [tu pytać]
A oznacza automatyczną skrzynię biegów. Czy ten olej był zmieniany w Polsce czy zagranicą. Jeśli był zalany mineralny to wymiana co ok 40 tys. km (typu dextron III), a jeśli syntetyczny (typu longlife) to z 80 tys. km. Musisz się upewnić jaki powinien być olej w twojej skrzyni. Jeśli był zmieniany zagranicą to zalano prawdopodobnie właściwy jeśli w Polsce to nie wiadomo.
-
ASB olej i nadbieg ??? E39
olej, filtr i uszczelkę dekla skrzyni.
-
OBC wskazania predkosci
Co do wskazań ilości paliwa to nigdy komputer nie pokaże dokładnia, są to dane szacunkowe. Ponadto rejestruje on jeżeli do zbiornika wlewasz jednorzowo więcej jak 5 litrów, tak więc jak tankujesz z przerwami to nie zliczy całego paliwa.
-
Klika pytań dot. automatu..........
Tylko na D, chyba że postój jest dłuższy np. przejazd kolejowy itp. Wachlowanie skrzynią na światłach niczemu nie służy i przy takich którkich wachlowaniach może być to szkodliwe.
-
Kontrolka poduszki zaświeciła się bez powodu.
Tego bez podłączenia do komputera nie wykasuje się.
-
Co kupić ? 528 czy 535 ???
Historycznie rzecz biorąc to na początku produkcji E-39 najmocniejszym silnikiem był właśnie 2,8. V8 weszły dopiero po ładnych kilku miesiącach w 1996 roku. Tak więc gama silników wcale nie była taka wielka na początku produkcji
-
instrukcja po polsku do e39
Był dodruk w ubiegłym roku (wiosną) i kosztowała coś 60-70 zł, dużo wówczas pojawiło ich się na allegro. Może jeszcze niektóre serwisy mają.
-
Kontrolka poduszki zaświeciła się bez powodu.
Wystarczy, że przy włączonej stacyjce na chwilę nastąpiło poluzowanie czy rozłączenie wtyczek. Można to tylko skasować podłączając się do komputera i wtedy Ci wskaże w którym miejscu wystąpił błąd. Będzie to prawdopodobie napinacz pasa przy fotelu. Trzeba uważać przy sprzątaniu auta i manipulacjach z fotelami.
-
BMW ETK - skąd wziąć?
link do serwera z tymi cenami ftp://84.242.142.100/ETK/ETK%20Price%2014.11.2006/. Znalazłem na forum bułgarskiego klubu BMW
-
Swieży artykuł o E-39
Świeży artykuł o E-39: http://auto.gazeta.pl/auto/1,72135,3916178.html
-
Przednia szyba ogrzewana?
W "7" już od E-32 ogrzewane są miejsca spoczynku wycieraczek.
-
ubywa wody mala ilosc wody
Przyjrzyj się dobrze wszystkim plastikowym elementom przy chłodnicy, czy nie ma tam malutkich pęknięć. Rozmawiałem z mechanikami i mówią, że praktycznie co 5 lat trzeba zmieniać chłodnicę bo te plastiki pekają i się kruszą. Też mam drobne pęknięcie przy odpowietrzniku za termostatem i cały ten element wypadałoby wymienić. To,że jest trochę białego osadu na korku to zimą i przy jeździe miejskiej to rzecz normalna w tych silnikach.
-
jaki olej do bmw 520i e39 1999r pomóżcie
Jak kupiłem E-39 528 to nie wiedziałem jakim olejem była zalana, a ponieważ powinien być syntetyk i zbiżało się lato to zalałem catrolem 10W/60. Ponieważ nie było ubytków więc przy następnej zmianie (na zimę) zalałem castrolem 0W/30 i jest ok. Teraz ceny castrola 0W/30 są niższe niż poprzednio i to znacznie. W instrukcji od mojej E-39 podana jest gama olejów od 0W do 10W. Natomiast gdy weszły (od 2000 chyba) podwójne VANOSy to w instrukcjach zalecają oleje 0W -5W.
-
Problem ze skrzynia automat
Właśnie tak działa AGS, skrzynia stara się dostosować do stylu jazdy kierowcy. Jeżeli gwałtownie dałeś w podłogę i trzymałeś to ona potrzymuje niski bieg abyś mógł dalej szybko przyspieszać.
-
wymiana termostatu? foto wskaźnika
Sprawdź najpierw temperaturę na komputerze - test 7.
-
Ile tak naprawde pali 523i E39 ?
Zależy jakie miasto, jakie trasy. U mnie E-39 528 w automacie jeździ żona głównie do pracy tak 6-7 km w jedną stronę z dużą ilością świateł to spalanie jest 16-17 l. Jak się przejadę po pustym mieście (np późnym wieczorem) to pokazuje spalanie na poziomie 12-14 l. Poprzednio żona jeździła vectrą 2.0 w automacie i na tej samej trasie wychodziło ok 13 l.
-
Ile tak naprawde pali 523i E39 ?
Nie licz, że M 52 2,5 spali tyle co 1,8. Na trasie może to być różnica nieduża ok 1 litra ale już w mieście to może być więcej (2-3).
-
TOP10 - najlepszych chińskich kopii
Podróbki podróbkami, ale na przykład w 2003 roku najwięcej 760i sprzedano właśnie w Chinach. Nie wiem jakie są dane za następne lata ale jak nie pierwsze to pewnie drugie miejsce.
-
drewno w BMW...
Ta na fotkach nie jest jeszcze najgorsza. Ja jedziłem prezentacyjną M6 z czerwonym wnętrzem tam to dopiero był kredens. Prawdopodobnie ta sama M6 była pokazywana w świątecznym "zakupie kontrolowanym" w TVN TURBO. Jest używana jako pojazd testowy bo z takim wnętrzem to chyba nikt jej nie chciał.
-
Rejestracja BMW
WojtekE_32 odpowiedział(a) na pavlo temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneGniezno to zagłębie sprowadzaczy i po prostu różni się trafiają. Ja kupiłem swoją e-39 prawie rok temu i jestem zadowolony. Do rejestracji powinieneś mieć również fakturę zakupu (lub umowę) auta przez komis od poprzedniego właściela.
-
Jak jeździć zimą automatem???
Do Bartak. W mojej ocenie jayda automatem zimą jest lepsza niż autem biegowym. Na pełzaniu samochód rusza w największym sniegu i lodzie bez problemów (z dobrymi zimówkami), co nie jest już tak oczywiste w manualu. Wszystkie redukcje odbywają się bardzo łagodnie co przy bardzo śliskiej nawierzni nie wpływa na tor jazdy. Osobiście uważam, że automat w zimie ma bardzo dużo zalet.