Treść opublikowana przez WojtekE_32
-
Żywotnośc klimatyzacji.
Dziękuję za infromację na temat czynników i kosztów. Mojej beci leci 16 rok ale z zaparowaniem szyb to dotychczas nie miałem w niej problemu, po prostu przy włączonej wentylacji na "auto" nie dochodzi do tego. Delikatnie słuchać, że sprężarka się załącza nawet na mrozie, ale czy wtedy jest to skuteczne smarowanie całego układu? Układ nabijałem we wrześniu ubiegłego roku przy kupnie auta, ponieważ czynnik był spuszczony (ten freon) a auto było prosto z Niemiec.
-
Żywotnośc klimatyzacji.
Nie wiem do którego roku był stosowany freon i mam u siebie napełnioną freonem. Przeróbka na nowy czynnik R 134 jest podobno dość kosztowna, natomiast w Niemczech już nie można stosować freonu (od kilku ładnych lat), co oczywiście się przekłada na niższe ceny starszych modeli. Zimą staram się odpalać przynajmniej raz na dwa tygodnie, ale co zrobić jak temperatura jest poniżej zera, czy wtedy sprężarka się załączy.
-
Pytanie do posiadaczy 730iA
Mam 730iA R6 i w trasie wychodzi 10-11 l/100 km, raczej poniżej 10 nie zejdziesz. W mieście to minimu 13-14, a przy ostatnich mrozach około 18 l wychdziło. Oczywiście wszystkie dane dotyczą benzyny, gdyż nie mam gazu i raczej nie wstawię. Teraz zimą jeżdzę czym innym m.in. ze względu na spalanie, a Becia stoi w garażu.
-
vs. Renault Scenic
Witam. Sam mam Scenica 1.6 RT z 1997 roku i jest to bardzo przyzwoite auto. Bardzo się wygodnie podróżuje w 5 osób. W ubiegłym roku w 5 osób byłem nim w Bułgarii i pasażerowie chwalili sobie komfort. Ale jest to auto małolitrażowe stąd też ma BMW 730. Są to w zasadzie auta nieprównywalne po prostu z innej bajki. Scenika używam teraz zimą, gdyż pali o połowę mniej, Beci mi szkoda na tę aurę i stoi w garażu.
-
Wymieniłem górne wahacze prawie nastała cisza....
Mam również Vectrę 2.0 z 1992 r. i też w niej występuje delikatne pukanie kolumny kierownicy na wyboistych nierównościach. Vectra z tym przejechał już ponad 140.000 km i pukanie to się nie zwiększyło. Na bezpieczeństwo jazdy nie ma to wpływu. Obecnie od 3 lat jeździ nią moja małżonka i nawet tego nie zauważyła nigdy.
-
problem z automatem
Witam. Jeśli się zdecydujesz na używaną to podaję Ci namiary na osobę która niedawno wystawiała skrzynię na allegro. Nr tel 608-734-687. Była to skrzynia 4HP-22, czyli taka jak w Twoim aucie i podobno w dobrym stanie, a człowiek chciał za nią 1000 zł.
-
Szalony wskaznik temperatury
Popieram. Takie objawy świadczą raczej o tym, że to czujnik siada, a nie wskaźnik. Poza tym upewnij się czy przewód od czujnika jest nieuszkodzony.
-
Potrzebna informacja o telefonach
P.S. W jakiej cenie można nabyć taki telefon? To może też bym się pokusił o zamontowanie.
-
Potrzebna informacja o telefonach
Witam. Z tego co wypatrzyłem w ETK to prawdopodobnie ta puszka (w lewym tylnym błotniku) dotyczy aut z zestawem głośników Hi-Fi (bo było też zwykłe stereo) i jest to jakiś amplifilter (prawdopodobnie), bo w tych ze stereo to nie ma tej puszki.
-
Własne zabezpieczenie.
Witam. Jak oceniacie możliwość fabrycznego zakodowania auta z komputera.
-
PILNE - PLUSY I MINUSY 730!!!
P.S. Zapomniałem dodać, że moja 730iA to R6 i całkiem przyzwoicie jeździ.
-
PILNE - PLUSY I MINUSY 730!!!
Jestem posiadaczem E-32 730iA od trzech miesięcy i uważam, że jest to przyzwoite autko. Kupiłem je w bardzo dobrym stanie. Najważniejszy to jest stan auta, bo w 7 to spokojnie można wpakopwać drugie tyle za ile się je nabyło aby doprowadzić do przyzwoitego stanu.
-
Jakie napiecie ladowania
Faktycznie moze to byc padniety akumulator. Ja ostatnio w wiekszosci jezdze w miescie, a komputer pokazuje ladowanie na poziomie 13,6-13,8V i na razie nie mam problemow z odpalaniem
-
Ekonomizer szaleje
Ekonomizer dziala dopiero przy okreslonej predkosci (chyba 5 km/h). Przy ruszaniu lub przyspieszaniu chwilowe zuzycie moze byc bardzo duze, stad wylatuje poza skale :wink:
-
[E39] nietypowa zamiana
Witam. Jestem nowy na forum, a uato mam od 2,5 miesiąca. Ok 100 km. od Białegostoku jest człowiek, który siąga i przerabia takie samochody (głównie ople). Podobno jest z tym trochę zabawy. Namiarów nie mam ale mogę się dowiedzieć. Pozdrowienia