Treść opublikowana przez WojtekE_32
-
zamarzniete szyby pomocy!!!
Elektrozawory mogą się przytykać. Ja miałem latem odwrotną sytuację (gorąco). Założenie używanych pomogło tylko na chwilę i musiałem założyć nowe i teraz jest OK. Pozatym jest tam również pod elekrozaworami pompa elektryczna i one też dość często padają, a trzecia przyczyna to właśnie zamulona nagrzewnica. Obstawiałbym w takiej kolejności.
-
Na tył wieje tylko zimne powietrze?!
Po pierwsze poszukaj na forum (było już o tym nie raz), po drugie patrz do instrukcji - jak nie masz to kup w serwisie.
-
325i Kontrola trakcji ASC PROBLEM
Nie wiem jak to jest w E-36, ale linka i potencjometr powinien być w dolocie powietrza za fitrem, linką steruje silniczek.
-
325i Kontrola trakcji ASC PROBLEM
Czy również się zapala kontrolak ABS czy nie? Jeśli z ASC nie zapala się kontrolka ABS to prawdopodobnie to nie czujniki ani pompa. Może to być linka i silnikczek potecjometru ASD. Właśnie u siebie miałem to niedawno. Linka ta dławi dolot (ogranicza moc silnika), u mnie po jej wyjęciu okazało się, że zacina się w pancerzu. Nowa w ASO ok 40 zł. Ale najpierw diagnozowałem na komputerze.
-
Czy 1000 zł za wymianę uszczelek pod głowicą to przegięcie?
Przy takich kosztach jakie Ci spiewają to może lepiej kupić drugi silnik. Kompletny w świetnym stanie można znaleźć za 3500-4500 zł.
-
Olej silnikowy 5W30 a 0W40 - czy jest jakaś różnica ?
Jeżeli nie bieże oleju, a używasz syntetycznych to spokojnie możesz zmieniać. "0" są wręcz wskazane na zimę. Ja ostatnio przeszedłem w E-32 z półsyntetyka na syntetyk i jest nawet lepiej.
-
wymiana oleju w skrzyni
Tak A5S 310Z to to samo co 5HP18. I zależy od rocznika. Jeżeli masz na spodzie skrzyni zielony dekielek (plastikowy) to masz olej longlife i do wymiany stosuje się ESSO ATF ... (taki jest zalecany przez producenta tej skrzyni oraz w dokumentacji BMW - patrz TIS). Jeżeli masz czarny dekiel to może być również olej klasy Dextron III (wówczas trzeba częściej wymieniać). W E-39 były już chyba tylko te z zielonym deklem.
-
Witam.... e39 - diesel czy gaz?
Montowali takie radia i MID, były one montowane prawdopodobnie od początku produkcji tak jak i nawigacje. W mojej orginalnej instrukcji (auto z lutego 1997) są wszystkie opcje. Po prostu widzieliście dotychczas standardowe wersje.
-
E32 '89 735 automat skrzynia nie działa ...
Do pio999. Jeśli masz uszkodzone przewody gumowe to zobacz średnicę wewnętrzną i zewnętrzną i dobierz takie w sklepie z tego typu przewodami. Ja wymieniałem kiedyś w Vectrze automat i założyłem przewody po 5 zł chyba za metr i do dziś chodzi. Jeśli masz uszkodzone metalowe to dorobią w zakładzie zajmującym się hydrauliką do maszyn. Rozgarnięty mechanik powinien wiedzieć gdzie to zrobić.
-
E32 '89 735 automat skrzynia nie działa ...
Poziom oleju w ASB sprawdza się miarką (w tym roczniku), a nie w zbiorniczku ATF (to wspomaganie). W E-32 z 1989 roku to powinna być miarka żółta taka mniej więcej jak od oleju (pod zbiornikiem wyrównawczym płynu chłodzącego). Możę być też czarna bez uchwytu (taka jakby zaślepka). Poziom się sprawdza na pracującym silniku. Te objawy świadczą właśnie o braku oleju, komunikat w takiej sytuacji nie pojawi się. Prawdopodobnie uszkodziłeś przewody chłodzące oleju.
-
Hałasujący pasek klinowy i jego napinacze M30
W M30 nie ma napinaczy, poszczególne paski są napinane regulacjami na poszczególnych urządzeniach (kopresorem od klimy, alternatorem, pompą wspomagania). Być może trzeba wymienić pasek, a piszczenie może pochodzić od łożysk. P.S. U siebie ani u kolegi który również ma M30 w E-32 nigdy nie słyszałem piszczenia, a wspmaganie jest bardzo ciche.
-
Ostra przymiarka do E39. Proszę o rady znawców ;)
Mi też to auto wygląda na co najmniej 400 tys. km. W Posce się też jeździ po 60-100 tys. km rocznie więc co się dziwić. Zwróćcie uwagę, że np na allegro są BMW 3-4 letnie z przebiegami po 200-250 tys. km.
-
Nie moge otworzyć bagażnika w mojej E32 :(
Miałem to ubiegłej zimy. Po wyjęciu zamka okazało się, że wprawdzie zamek jest pancerną konstrukcją to ma jeden słaby element, którym jest mała plastikowa dźwignia. która przekazuje ruch bębenka do zamka. Ten plastki w 30 stopniowe mrozy po prostu się złamał. Ponieważ nie mam otworu na narty i nie chciałem robić otworu od środka do kufra (mimo, że blacha jest nacięta) to kupiłem zamek z bębenkiem na allegro, ustawiłem bębenek pod swój kluczyk ( u fachowca) i w warsztacie rozwiercono stary zamek w miejscu mocowań (wiercenie w aluminium). Nie radzę wiercić przez bębenek gdyż stal jest hartowana i szkoda wierteł.
-
530D vs 530i
To po co pytasz jak wiesz ile pali i umiesz jeżdzić żeby spalił jeszcze mniej.
-
Problem z telefonem w E-39
Szukać. Było już to na forum nie raz.
-
Spalanie w E34 a E32
Zapomnij o takim spalaniu gazu. Moja 730iA R6 przy 100% jeździe po mieście spali od 19 do 22 l lpg (sekwencja) - odcinki po 6-7 km z dużą ilością świateł, a ostatnio postałem trochę w korkach to chyba wiecej nawet spalił. Oczywiście jak pokręcisz się po mieście w niedzielę po południu lub w nocy to wyjdzie 14-16 l lpg. W 750 będzie trudno zejść poniżej 24-25 l lpg (uważam, że to minimum).
-
czujnik cofania
Jakaś chinszczyzna za 150 lub 190 zł (teraz to pewnie trochę tańsze) z wyświetlaczem typu "półksieżyc". Wyświetlacz zamontowano mi w rogu przy lewym słupku i nie rzuca się w oczy, a czujki w miejsca fabrycznych (w E-39 w zderzaku są otwory pod listwami). Montowali mi to razem z alarmem.
-
czujnik cofania
Ja dołożyłem do E-39 czujniki z wyświetlaczem i uważam, że sprawują się bardzo dobrze (właśnie bardziej uwagę zwracam na wyświetlacz niż dźwięk bo wiadomo z której strony jest przeszkoda). Pokazują nawet do 0,1 m i po kilku testach wynika, że są w miarę dokładne. Bardzo chwali je moja małżonka, która właśnie jeździ E-39.
-
Czy warto za tą cenę E 39 ??
Zobacz po ile są ładne egzemplarze w Niemczech to 7-8 tys. euro. Jeżeli to idealny stan i taki przebieg to warto. Można kupić dużo taniej, tylko ja bym takich trupów nie chciał.
-
Ile tak naprawdę pali 750?
Ja mam 730iA i sekwencję i pali mi 19-21 gazu w mieście przy spokojnej jeździe i jest to normalne, gdyż gazu powinie spalać 20% więcej, a spalanie benzyny oscylowało mi w granicach 16-18, czyli książkowo (wg instrukcji 17,3). Jeżeli ktoś twierdzi, że pali mniej to jeździ na zubożonej mieszance.
-
E32 E 34 co lepsze trwalsze
Ja mam E-32 i E-39 i odnoszę wrażenie, że E-32 jest zbudowane solidniej, jest to można rzec pancerka, a E-39 jest już delikatniejsze.
-
kontrolka automatu
Kontrolka gaśnie po 15 minutach i jak otwierasz zamek pilotem lub z kluczyka to się zapala, stąd wrażenie, że świeci się cały czas.
-
telefon w 525 z 98r - jak uruchomić?
Powinien być MID (wyświetlacz nad radiem) z obsługą telefonu (przycisk TEL i 3 diody). Być może ktoś zmienił wyświetlacze. Jeśli wkładasz kartę do centralki (góra lewego tylnego błotnika) to powinien działać. U mnie działa słuchawka nawet po wyłączeniu kluczyka (do 15 minut), ale wymaga ponownego włączenia (na kalwiaturze).
-
dziwny objaw podczas ruszania i przyspieszania...
Sprawdź tuleje tylnej belki
-
Co się posypało w Twoim E32 zaraz po zakupie?
Przede wszystkim obejrzyj auto. Po zakupie ja w swojej zminieniłem tylko tuleje belki tylnej i to profilaktycznie bo były już rozwulkanizowane. W zawieszniu po 25 tys. km tylko łączniki stabilizatora. Trzeba kupować perfekcyjne egzemplarze a nie złomy. Niedawno kupliśmy znajomemu i w zawieszeniu nic nie trzeba robić, tarcze, klocki nowe (wymienione w niemczech), ma tylko delikatnie nieszczelną chłodnicę klimy - koszt nowej 300 zł, reszta super stan.