Treść opublikowana przez WojtekE_32
-
Wentylator klimatyzacji
też poszukuję i znalazłem to:www.totu.pl/chce_kupic.php?c=5864 - 18k. Dzwoniłem, będą pod koniec maja w cenie ok 500 zł, pochodzą z rynku niemieckiego (być może mogą to być oryginały), do E-39 produkowanych do 09.98.
-
Lewy Amortyzator przedni. Kolejna wymiana?
Wydaje mi się, że dolnego talerza nie da się dowolnie ustawić w stosunku do amortyzatora i dlatego są te znaki lewa prawa. Może być tak, że same znaczki są nieprawidło naklejone (to tylko nalepka). Więc kierowałbym się prawidłowym ustawieniem dolnego talerza.
-
Lewy Amortyzator przedni. Kolejna wymiana?
Z tego co wyczytałem w jednej z gazet leżących u mojego mechanika, to ustawienie lewa prawa ma związek właśnie z talerzami amortyzatorów aby były one prawidłowo ustawione i nie obcierały.
-
Przestroga dla wymieniających amortyzatory!
Przecież to normalne że jak się wymienia amortyzator to kompletny, niestety wielu na allegro sprzedaje te amortyzatory bez talerzy. Ponadto blisteiny są stalowe i talerz też stalowy a oryginały są całe aluminowe (zarówno sam amortyzator jak i talerz). Przy wymianie amortyzatora należy też wymienić odboje i osłony.
-
PROSZę O WASZE OPINIE NA TEMAT TEJ BETY. 4,4BENZ+SEKWENCJA
Zdjęcia tak robione aby nie pokazać fotela kierowcy i kierownicy (na jednym widać że trochę matowa). No i gość deklaruje, że silnik 4,4 a chyba 4,4 (M62) weszły po lifcie w 1998 roku.
-
Czemu 528 jest dwa razy mniej niż 530D?
Podobno obecnie 90% sprzedawanych BMW to diesle.
-
czy mozliwe by tyle palil 523 ???
Normalka. Moja 528iA pali nawet 0,5-1 litr więcej właśnie na podobnej trasie w mieście. Inne opowieści między bajki włożyć. Pozdrawiam.
-
Jak zaświeci sie rezerwa to jak dlugo mozna jeszcze jechac??
proponuje dalsze sprawdzania rezerwy i jeżdżenie na niej to pompa paliwa do wymiany :mad2:
-
Problem z nawiewem - caly czas cieple powietrze.
Do Michaela. W Twoim przypadku może być padnięta pompka elektryczna (pod zaworami) lub cały czas dostają sygnał na zamknięcie. Ewentualnie ktoś je może ręcznie zablokował. W E-32 elektrozawory dało się rozkręcić (są śrubki).
-
Świeci sie lampa od DSC - o co chodzi ??
Masz awarię kontroli trakcji. Trzeba zdiagnozować na komuterze i to dobrym. U mnie świeciło ASC i komputer wskazał na linkę sterującą przepustnicą, okazało się że zacina się w pancerzu. Wymieniłem i jest ok - linka 40 zł w ASO
-
Problem z nawiewem - caly czas cieple powietrze.
Nie wiem jak jest w e-36, ale sprawdź w ETK. Pod zaworami powinna być jeszcze pompka elektryczna.
-
Problem z nawiewem - caly czas cieple powietrze.
Elektrozawory lub ich zasilanie. Są dwa (na obie strony wentylacji) i jest to jedna część. Mi do e-32 udało się kupić nowe za 500 zł w ASO. Najpierw założyłem używane to po miesiącu też padły i kupiłem nowe. Spróbój je wyjąć i rozebrać może akurat uda się coś zrobić. Pozycja spoczynkowa dla elektrozaworów to otwarcie i dopiero po nastawach wentylacji zamykają się lub pozostają otwartę. Może w twoim przypadku nie dochodzi prąd.
-
W czasie jazdy 92 stopnie na postoju do 96 st. czy to wisko?
Normalna temperatura.
-
Nowy zakup dokonany - kilka pytań...
Ad. 1 Tylko syntetyk, ten który był może być, Ad. 2 najlepiej zblizone do fabrycznych - 225/55/16, moim zdaniem na większe felgi szkoda zawieszenia i nieco spada komfort. Instrukcje były dodrukowywane w ubiegłym roku i może jeszcze w niektórych serwisach trafić lub na allegro. W serwisie kosztowała ok 70 zł. Telefon jest prosty w obsłudze i zbędna jest instrukcja (po polsku chyba nie była wydawana). Jak go uruchomić to znajdziesz na forum. Pozostałe sprawy są też do znalezienia.
-
Układ chłodzenia, termostat, problem
Nie wymieniałem w serwisie tylko w zaprzyjaźnionym warsztacie. Obrócz tego wymieniałem jeszcze jedną lampę przednią, uzupełnili płyn i jeszcze jakieś duperele robili to za robociznę zapłaciłem 50 zł.
-
Układ chłodzenia, termostat, problem
Do Dormar_2004, czy kleiłeś osłonę termostatu (tą z odpowietrznikiem), bo nowa w ASO to 70 zł.
-
Piloty w kluczykach
jest to CR2016 - patrz instrukcja
-
Klima-jak sprawdzić
Jak będziesz nabijał to niech najpierw wpuszczą azot i sprawdzą czy nie ma większych nieszczelności i jak jest ok to dopiero napełnić czynnikiem
-
Klima-jak sprawdzić
Musisz nabić gaz to akurat niewielki koszt i wtedy wszystko posprawdzasz. W E-32 jest nawet szklany wziernik (pod czarnym deklem obok komputerów - prawa strona podszybia) i gdy jest czynnik i włączona klima to widać jak krąży.
-
jak i czy da sie przestawic jezyk
Nie jestem pewien jak jest w E-38, ale w E-39 zmiana języka jest wgrywana poprzez koputer serwisowy.
-
Jaki olej do skrzyni E-39 523 97rok??
Temat ten był wałkowany dziesiątki razy, ale poszukania wymaga trochę zaangażowania.
-
Jaki olej do skrzyni E-39 523 97rok??
Szukajcie, a znajdziecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ludzie włóżcie trochę wysiłku w szukaniu na forum.
-
Komunikaty usterek z komputera-polskie odpowiedniki
instrukcja obsługi, np http://www.allegro.pl/item169460301_bmw_e39_serii_5_instrukcja_obslugi_pl_e_39_nowa.html, ten akurat przegiął z ceną. To dodruk z ubiegłego roku i w ASO można było kupić po 60-70 zł, na allegro były nawet trochę taniej.
-
Układ chłodzenia, termostat, problem
Biały nalot zimą przy ktrótkich trasach to normalne. W Twoim przypadku, to odpowietrzenie, sprawdzenie pompy wodnej i termostatu. Może to być też skutek tej naprawy może nastąpiło przytkanie obiegu.
-
stan oleju w automacie
Może być i na kanale, ale ważny jest dobry dostęp do skrzyni, koła w powietrzu i w miarę pozioma pozycja auta.