Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 24.03.2026 uwzględniając wszystkie działy

  1. 3 punkty
    Dokładnie, nowe RS5 jest arcydziełem wzornictwa z zewnątrz przy tym co pokazało BMW, no niestety. W tym przypadku nie jest to kwestia opatrzenia się, tylko wmawianie sobie na siłę że neue klasse jest jakimś super projektem. Ja z każdym dniem myślałem, że mi się to jakoś spodoba, ale póki co z każdym dniem coraz mniej mi się podoba. Tutaj było chyba tylko jedno założenie, wywrócenie stolika i mocna zmiana na siłę, bez patrzenia czy to ładne czy nie. Bobry też były kontrowersyjne, ale nadal każdy wiedział, że to BMW. W przypadku tego projektu, wygląda jak pierwszy lepszy Chinol.
  2. 2 punkty
    Ja Twoje zdanie popieram. W sumie też nie rozumiem, że BMW mimo wszystko tak bardzo unifikuje dwa światy. W Audi/Mb wyraźnie widać tendecje - elektyki futurystycznie, powiew przyszłości. Z kolei samochody spalinowe są bardziej spójne z klasyczna linią, znaną z dawnych lat. Audi e-tron, Mercedes Eq wyraźnie odcina się stylistyka. Jak zrobili Mercedesa CLA na tej samej platformie elektyk i spalinówka to jakoś to wyśrodkowali. Sukces bobra M to: Brak konkurencji bo RS4 już umierało, a C63 nie dojechało. W przypadku tych najmocniejszych wersji chcesz, aby Cię było widac na ulicy 😀 Mnie się M3 G80/G81 bardzo podoba. Z kolei teraz wyszła nowa M5 o niej się tak dużo nie mówi bo nie ma kontrowersji w wyglądzie, jedynie sie mówi, że jest bardzo ciężka i nie ma wielkiego postępu w osiągach względem powszednika mimo większej mocy przy tej masie.
  3. To juz też nie myj auta , kolejny wlasciciel sobie umyje. Zrob juz teraz zdjecia do sprzedaży.
  4. Hejka! To pokażę też swoją sztukę. Z podstawowych rzeczy to: rocznik 2025, odebrana 29.12.2025, brałem gotową bo akurat się trafiła fajna sztuka która miała zdecydowaną większość tego co chciałem 330i xDrive MSport tapicerka bazowa PerformTex felgi 19" styling 995 pakiet sportowy M, pakiet sportowy M Pro, pakiet Comfort, pakiet Innowacji poza pakietami miał dołożone: szyby akustyczne, szyby przyciemniane tył, podgrzewana kierownica, elektrycznie regulowane fotele, adaptacyjne reflektory, HarmanKardon Przesiadałem się z F44 220i którym fajnie mi się jeździło, ale 3ka chodziła mi po głowie już od dawna i chciałem w końcu pojeździć czymś z "prawilnym" układem napędowym bo całe życie tylko FWD ;) Miałem zamawiać do produkcji i był by Fire Red pewnie bo mi długo chodził ten kolor po głowie, ale Portimao to była druga opcja i w sumie nie żałuję bo auto super się prezentuje :) Z rzeczy które dołożyłem jak do tej pory do auta to: wygłuszenie maski i brakujące zaślepki pod maską Funkcjonalność pewnie zerowa lub prawie zerowa, ale po otwarciu maski dużo lepiej to się prezentuje i nie wygląda jakby czegoś brakowało. boxa RaceChip GTS 5 Black (z opcjami sterowania z apki i smart) Miałem RaceChipa RS w F44 - byłem bardzo zadowolony z tego jak się auto po nim zachowywało + nigdy nie miałem problemów z jego powodu więc do G20 też zamówiłem. Pomiarów 0-100 narazie nie robiłem, czekam na pierwszą wymianę oleju w tym miesiącu. Mam Dragy więc jak tylko pomierzę to wrzucę ;) kamerkę DDPAI Z90 Master wersja 2 kanałowa + 4G Box do zdalnego monitoringu Niestety jakość nagrań z drive recodera bmw jest daremna moim zdaniem i jeszcze sobie kasę wołają za to trochę żenada. Nagrania przykładowe: Autem super się jeździ, może poza pewnym niesmakiem rzeczy które BMW "ukradło" przy okazji liftingu to dla mnie auto idealne, lepiej mogło być tylko z 340 albo M3 na klapie no ale... może następnym razem ;) Jak doczytałeś do tego miejsca to pozdrawiam ;)
  5. Ale piękny konfig, no wooow. Gratulacje, fajna bryka sie zrobiła z tym boxem, jest pazur pod katem osiągów :)
  6. Ta torba ma dwa warianty - ja mam 51 47 2 209 121. To taki worek na narty w wersji XXL z usztywnionym frontem o wymiarach 26x30cm, pasami do wpięcia/zabezpieczenia i nieprzemakalnym dnem. Także przejdzie przez ten otwór, ale ograniczy możliwość „rozepchania” worka w miejscu zwężenia. Montowany z boku spokojnie mieści 3 pary dużych nart.
  7. Jasne...hehe auto było ozonowane, przez prawie 2h jak robiłem wymianę nabicie klimy itd. tak doczytałem... jedyna opcja dostatnia się do parownika to rozebranie dechy... jak mogli ;) wyjęcie kierownicy itd itd... na razie nie mam na to ochoty. może w przypływie chęci i jak zakupie solidniejszą "żabę" to postawie na kobyłkach auto i będzie mi łatwiej się zmieścić. wtedy jeszcze raz użyję chemii przez przewody ale mając więcej miejsca będę mógł je dalej wprowadzić. na razie będę "jeździł & obserwował" a właściwie "niuchał" ;) dzięki za wsparcie!
  8. Dlatego napisałem "wystarczy" w cudzysłowie 😅 Wiem, że to kupa roboty. Tak, to co widac przez filtr kabninowy to będzie nagrzewnica, ona jest zamontowana jakby na płasko. Parownik stoi pionowo za wentylatorem. Jak mówisz, że jest lepiej to pojeździj, poobserwuj. Ewentualnie ja bym jeszcze ozonowanie wnętrza teraz zrobił 🙂 Jak problem powróci w przyszłości, to wtedy bym się bawił dalej 😁
  9. Dostep jest przekichany, ale w miarę możliwy od środka auta. Tu na poczatku tego filmiku widac, że "wystarczy" rozebrać troche dechy, wyjąc wentylator i dostep jest.
  10. Zrozumiesz, gdy będziesz musiał te koła gdzieś wynieść, przenieść, itd. Tylko takie mają zastosowanie - wygodny chwyt jak walizka i robisz tzw spacer farmera
  11. Jak się woda tam zebrała, to faktycznie coś tam mogło rosnąć i sobie "gnić". Zwiekszony smród po wyłączeniu klimy może tez oznaczać zagrzybiały parownik. Takie środki typu Wurth pomogą, jednak na niedługi czas. Warto by psiknąć jakąś konkretną chemią i to pod ciśnieniem, bezpośrednio na parownik, a na koniec wyozonować wnętrze. Potem przy bieżącej eksploatacji wystarczy wyłączać klimę na 2-3 minuty przez zgaszeniem auta, żeby parownik zdążył sie osuszyć i problem z głowy 😉
  12. Od zawsze do wszystkich aut - Shell 100, BP Ultimate 98 albo Verva 98, od E10 trzymam się z daleka. 330i od stycznia 2025 i (tfu, tfu) żadnych problemów.
  13. Czy ja wiem :) bobry były na początku szokiem, ale robiły robotę i samochód wygląda jak BMW.
  14. Bo Audi i Mercedes maj dość konserwatywne podejście i ich nowe generacje to ewolucja poprzednich a BMW ma to coś co po pewnym czasie większości się zaczyna podobać. To już nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz jak jest takie psioczenie jakie to BMW nie jest brzydkie.
  15. Smutna sprawa, my się tu zastanawiamy jak źle to nie wygląda i czy nie wygląda gorzej niż poprzednio, a tymczasem Audi wypuszcza RS5 które jest po prostu ładnym samochodem.
  16. Daje znac ze E46 nabyta. Bede sie wkrotxe dzielił Pozdrawiam o dziekuje za wsparxie
  17. Musisz zakodować pilota albo dorobić grot pasujący do drzwi. Auto zamknięte z pilota można otworzyć tylko pilotem ewentualnie fizycznie grotem kluczyka.
  18. Manometr w pompce też może przekłamywać. Ja mam oddzielny manometr elektroniczny ("rowerowy" SKS) i wyniki pokrywają się idealnie. Za to co pokazują kompresory na stacjach benzynowych to jest jakiś random, +/- 0.3 bara czasami nawet.
  19. Nic sie z szybą nie dzieje. Jest mały odprysk ale trzeba wiedzieć gdzie żeby go dojrzeć. Nie powiększa się. Szyby w końcu nie wymieniałem, uznałem że przyszły kupujący doceni że jest ori szyba od początku ta sama , nie będzie podejrzenia dzwona . Za to będę lakierować tylny zderzak z ubezpieczenia AC bo ma sporo rys i jedną wgniotkę. Mam nadzieję że lakierowanie ładnie wyjdzie.
  20. Odpuść sobie. Też chciałem zmieniać lusterko, ale kupiłem pilot – zaślepkę gniazda zapalniczki. https://allegro.pl/oferta/pilot-zapalniczka-zamiennik-do-faac-fix-14450096983 Dobrze komponuje się z deską. Potem jednak zainspirowany przez kolegę @mtzecik postanowiłem zrobić sterowanie przez wi-fi. Generalnie to żaden rocket science, jeżeli masz dostęp do centrali sterującej bramą to musisz zidentyfikować wejście na stycznik wymuszający. Do takiego wejścia możesz równolegle podłączyć wiele nazwijmy to „wymuszaczy” (to może być np. wyłącznik dzwonkowy), którymi będziesz sterował otwieraniem i zamykaniem bramy, Poniżej zdjęcie mojej centralki (FAAC452 – już mocno leciwa) z zaznaczonym takim wejściem. Ja zastosowałem sonoffa. https://allegro.pl/oferta/sonoff-mini-d-inteligentny-przelacznik-sterownik-styk-beznapieciowy-matter-17332434329?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=NDljNmU4YzUtOTNkNy00YzlmLWE2MjktYzc1NDNmZGMxM2EzAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=7e8e3d8d-31c0-424e-b07d-86f5e6131a3d ale możesz np to: https://allegro.pl/oferta/sterownik-dc-5-32v-beznapieciowy-zigbee-rf433mhz-3-tryby-pracy-tuya-17747814291 lub jeszcze coś innego. Ważne jest aby był beznapięciowy (galwaniczna separacja styków – krótko mówiąc elementem wykonawczym jest przekaźnik). Dobrze jest aby był możliwie blisko routera, jeżeli brama jest dość daleko i sterownik zamontujesz w obudowie centrali to może zrywać połączenie. Ja na szczęście zawsze kładę zapasowe przewody i te wykorzystałem do podłączenia sterownika sonoff, a sam sterownik zamontowałem w domu. Dalej to już tylko kwestia aplikacji (z czego też wynika dobór sterownika) oraz tego czy ma działać w AndroidAuto czy CarPlay. Ja ma tak skonfigurowane, że jak zbliżam się do domu to wyskakuje na tablecie popup w AA i pyta czy otworzyć bramę. A pilota w zapalniczce nadal trzymam, bo raz zdarzyło się, że nie było netu i wtedy otworzyłem z pilota. To tak ogólnie poczytaj trochę, jak umiesz trzymać śrubokręt w ręce to sobie poradzisz.
  21. Cześć, szukam części Filtr z węglem aktywnym 16137466242. Może być używany. Część pasuje do modeli:
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.