Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 29.04.2025 uwzględniając wszystkie działy

  1. Taka jeszcze dygresja, że nie rozumiem, dlaczego auta premium generalnie mają słabą ergonomię kabin, mało schowków, miejsca, źle przemyślane miejsca na telefony. W takiej Skodzie, czy VW są łatwo dostępne ładowarki indukcyjne na telefon i to dwa, na dodatek wentylowane. Głębokie schowki, flokowane kieszenie, nawet schowek na okulary w podsufitce. A czy to w BMW, czy w Audi - wszystko ciasne, małe i słabo przemyślane 😞
  2. To partner forum, jest nawet wątek, w którym Maciej zrobi Ci ofertę:
  3. Prawie pod każdą uwagą mógłbym się podpisać. Od siebie dodałbym jeszcze: - Lag w Audi jest nie do wytrzymania na dłuższą metę. Auto zawsze jest o jeden bieg za wysoko, a sama reakcja na wciskanie pedału gazu jest z początku opóźniona (leniwa), a później za bardzo nabiera tempa. - Wrażenie "otulenia" w BMW, ale w tym znaczeniu, że lepiej czuje się auto, jego wymiary, wszystko jest jakby dopasowane do kierowcy, auta są niby tej samej szerokości (2 m), ale BMW jest jak garnitur szyty na miarę, w Audi nie ma takiego poczucia jedności z autem. Nie umiem tego lepiej opisać, ale odnotowałem to podczas kilku jazd testowych X5. - Co do audio, to na papierze mały Bang i HK są niby takie same, ale potwierdzam, że w Audi brakuje mocy, bas jest słabszy niż HK, a jak się rozkręci volume na więcej niż 50 %, to zaczynają się wspomniane szelesty. HK w X5 LCI ma pier****nięcie prawie do samego końca. Do tego stopnia, że zastanawiałem się po co jest oferowany Bowers, ale to pewnie wychodzi, gdy słucha się po kablu i czegoś bardziej z klasą niż typowa łupanina. - Co do wyciszenia, to w Q8 FL miałem podwójne szyby i było naprawdę cicho. Nie wiem czy ciszej niż w X5 LCI z podwójnymi, to się okaże. Ale podejrzewam, że Q8 miało trochę lepsze aero (choćby bardziej pochylona przednia szyba), a więc pewnie jest trochę cichsze wewnątrz. - Kierownica w Audi może i mniej przyjemna do trzymania, ale sam materiał robi lepsze wrażenie niż ta śliska po chwili, błyszcząca kierownica w BMW. - W Audi miejscami czuć VW. Np. boczki drzwi, w rejonie tam gdzie opiera się łokieć (na granicy boczka drzwi i szyby) wyraźnie uginają się pod naciskiem i chrupią. Podobnie po czasie podłokietnik. Jest sporo takich wątpliwych miejsc lub dużych połaci plastiku. W X5 jest pod tym kątem solidniej i ładniej. - Podłokietnik w X5 jest bardziej funkcjonalny, bo rozkłada się na boki. W Audi praktycznie nie da się położyć/wyjąć czegoś z podłokietnika w trakcie jazdy, bo nie ma jak tam przełożyć ręki (podłokietnik jest jednoczęsciowy). Na korzyść Audi: - Bardziej spójny design niż w BMW. Widać, że każda jedna linia ma sens i w coś trafia. Dotyczy to również, a może przede wszystkim wnętrza, gdzie w X5 LCI znalazło się niestety co najmniej kilka niespójnych elementów, a najgorszym z nich jest ta podpórka trzymająca ekran po prawej stronie. Sam ekran też jest dość dziwnie zamontowany, widać, że na siłę, pod różnymi kątami (zwróćcie uwagę, że patrząc przez kierownicę ekran opada ku prawej stronie + jego lewa część jest dalej od kierownicy niż prawa) itd. - Wydaje mi się, że wspomniane wyciszenie. - Klapa bagażnika zamyka się premium a nie z trzaskiem jak w X5. - Z tyłu na klamkach jest keyless. - Lasery. - Wybitne fotele, nie wiem czy nie odrobinę lepsze niż komforty w BMW (mówię o fotelach S-line w Q7/Q8, nie kubły). - Wg mnie martwe pola z dużymi lampkami na obudowie lusterek są lepiej widoczne gdy migają niż w BMW te małe trojkąty na szkłach. - Quattro w trudnych warunkach idzie jak złe do przodu. Jednak co Torsen to Torsen. Xdrive zaczyna się wykazywać dopiero na zakrętach. - Gdy porównujemy SQ8 vs X5 M60i, to w Audi postarali się naprawdę mocno i auto brzmi pięknie, agresywnie i głośno. - Brak problemów z różnymi szerokościami opon, a co za tym idzie, szczególnie brak problemów zimą, kiedy to do X5 większość zakłada 4 x 275 i auto z tyłu wygląda jak kupa, bo koła są głęboko w nadkolach. Z kolei jeśli ktoś weźmie na zimę 315 z tyłu (na R21), to podobno mocno wzrasta ryzyko aquaplanningu z tak szeroką gumą w zimę. W Audi zawsze jest 4 x ta sama opona, a nadkola i ET są dostosowane tak, że wygląda to zawsze zacnie.
  4. Cześć, tam gdzie ustawiasz włączenie grzania foteli czy automatyczne opuszczanie szyby przy szlabanach: CAR” > „Ustawienia” > „Ustawienia ogólne” > „Asystent osobisty” > „Automatyzacja nawyków” > „Określ nową zasadę” niestety nie znalazłem filmu dla poliftu :
  5. 1. Dzisiejsze diesle BMW grzeją sie bardzo szybko, tam są chyba jakieś grzałki. Przy około 0st Po 1.5-2 km już leci lekko ciepłe powietrze, tak wiec chyba to nie problem. Olej potrzebuje okolo 8km. 2.Tu sie nie wypowiem bo mam dopiero 8tys km, a w poprzednim nie miałem adblue. 3.Pewnie ma gorszą, ale akurat w G20 6cyl kultura pracy dla diesla jest bardzo wysoka. Mam jeszcze e90 M3 i tu kultura pracy B57 pomimo diesla jest wyższa. Fakt że akurat e90 wzgledem chociażby f30 bardzo przenosił wibracje. To znowu g20 względem F30 to znowu poziom wyżej. Nie wiem czy tak bedzie zawsze, bo teraz są nowe wtryski i reszta osprzętu, ale zobaczymy - jeżeli chodzi o kulturę pracy i brak wibracji jest rewelacja. 4. Tu się zgadzam, są nieprzewidywalni. Benzyna ma duże atuty w tym temacie. 5.Tu się także w 100% zgadzam, 340i ma pazur i myślę że ze względu na porządanie przez większość kierowców sporo lepiej utrzyma wartość. 340d to poprostu żwawe auto. Dodatkowo benzyna ponoć sporo lżejsza. Diesel ma ciężki przód i nie wiem kto wymyślił 225 na przód przy takiej wadze. Dodatkowo wysokie "chopperowe" zawieszenie pseudo M niestety nie pomaga. Założyłem koła 20 cali i nie pomogło, dalej nieprzyjemnie gnie się w łukach.
  6. Mialem to samo w B48, ale przy przebiegu 50kkm+. Dopiero 3 ASO dokladnie sprawdzilo, a nie twierdzilo, ze to normalne, ze plyn chlodniczy ubywa... Diagnoza: pompa wody do wymiany
  7. W Marcu jak w garncu...mówią a w kwietniu przed Majówką może pierdzielnąć króciec od wody....ehh. od jakiegoś czasu obserwowałem delikatny ubytek... ale odparowuje pomyślałem albo coś... jakieś 100 ml na miesiąc... Az w niedzielę ja na motorku...telefon on mojej lepszej połowy "a wies, jakiś dziwny komunikat się pojawił, coolant level low czy coś" ja przerażenie w oczach. Zjechałem na pobocze ale mówi że stała pod skosem na spadku, więc może dlatego. No i pojechała do miasta, jak wróciłem odkręciłem korek. W zbiorniczku pusto. Na szczęście tylko ze zbiorniczka uciekło, więc się nie zagotowała. Dolałem, przyjechałem na chatę i niedzielne śledztwo. Osłona mokra, na bloku widać ślady, a ciasno tam . Najpierw myślałem, że klapka kolektora delikatnie zaczęła puszczać i stąd zapocenie na sterowniku świec...ale niestety króciec. Tym razem auto u mechanika, bo już zostało na podnośniku jak pojechałem dodatkowo zweryfikować skąd może lecieć. No nic ciekawe czy uda mu się bez zrzucania kolektora ogarnąć. ale wątpię. Sterownik też niektórzy potrafią wyjąć, ja nie. Dobrze że wiadomo skąd leciało bo ubytki płynu chłodniczego potrafią przerazić 😉 c/d/n.
  8. Ja myślę że niektórzy tu zdecydowanie zbyt bardzo panikują, ale każdy ma swoje sumienie 😉
  9. Przecież ty nie masz nawigacji.Widzisz ją w menu? Bo ja nie widzę.
  10. Jesteś przekonany że dotyczy to nawet takich błahych ustawień? Bo jeśli chodzi o ECU silnika to wiadoma sprawa. Bywałem w ASO nawet z CarPlayem aktywowanym poza BMW, przez co przy aktualizacji wysypała się nawigacja. Odpowiedź była taka że będą wymieniać jednostkę i ani słowa o gwarancji. No ale to było w G01.
  11. Guzik na konsoli centralnej, przy lewarku skrzyni biegów, na pewno reguluje klapy 🙂 Ten guzik nie wyłącza w pełni ASD. Działanie tego cholerstwa można w jakimś stopniu regulować tym guzikiem i ustawieniem opcji “M sound” w menu Szkopuł, że coś z tych głośników leci, nawet jak oba te kontrolery ustawi się na “off”. I wczoraj diler pogroził palcem i powiedział “nie ruszaj” OBD 😕
  12. Oby oby. Powiem szczerze że bardzo rzadko otwieram. Może dlatego mu odbiło,zdziwił się że nacisnąłem a nie był na to przygotowany po zimie 😂.
  13. Sorry ale większej bzdury dawno nie słyszałem. Dla mnie auto było nowe jak zjechało z lawety u deleara. 1. A jak już czytam "miałem przypadek w rodzinie to" już większego autorytetu nie może być... A ja miałem przypadek, że po wymianie w ASO trzeba było jeszcze raz wycinać i poprawiać. Znam przypadek, że ASO przy wycinaniu porysowało cały styk szyby z dachem. Sprawa skończyła się w sądzie. Czy to coś dowodzi? Nie. To naprawa zawsze się może coś nie udać. Czy w ASO czy poza. To tylko auto i szyba, a nie operacja na otwartym sercu u pierworodnego. 2. Pakiety szyby - "są super" niezależnie od wieku. Bo to nie chodzi o wiek, czy ASO - tylko kto płaci za wymianę i jaki jest tego wpływ na zniżki a nie gdzie naprawa jest robiona.
  14. Koła wrzucone, zobaczymy co opony i powłoka na felgi warte. Poki co wokół komina tylko, wiec za wiele nie da się powiedzieć 😉 x drive jeszcze nie krzyczy 😉 specjalnie głośne jakoś też nie są, więc na razie na plus 😉
  15. Zmień BMW na BYD, części zawsze będą oryginalne nawet z Alli... Przepraszam za ironię, ale podziwiam ludzi dokupujących akcesoria do marek premium na MyFriendowych portalach. Nie rozumiem jak można kupować auto za 300-400-500 tysi i szukać tanioch części w Chinach ...
  16. NMVTIS powinien wystarczyć, to agencja rządowa w USA a Carfax to tylko integrator danych. https://www.transfernow.net/dl/20250425oFgGKNeX
  17. Ja mam zupelnie odwrotne przekonanie. W ASO nikt z sercem nie traktuje Twojego pojazdu. Od momentu przekazania kluczykow auto niemal anonimowo znika gdzies na tylach wielkiego budynku i tyle go widzieli. Pozniej zajmuje sie nim z reguly mlody chlopak, ktoremu wszystko jest obojetne, wlacznie z opinia na temat jego pracy. Wspomniany Wiltronic to nie jest zaden Janusz, tylko duza hala z wieloletnia historia, gdzie mozesz ogladac jak auto jest serwisowane, masz wplyw na wszystko, a wlascicielowi zalezy na dobrej opinii. Na Google widac jego opinie i sa zdjecia.
  18. Nic odkrywczego, ale ta cholerna akcyza na powyżej 2L to robienie z polskich kierowców dziadów.
  19. ad.1 siatki mocujące to też te, które masz po obu stronach (albo tylko po jednej - nie pamiętam). W wersji bez tego pakietu, tych siatek nie ma. ad.2 tylko podczas postoju ad.4 indukcja w preLCI jak i LCI jest ta sama i jest do bani. W nowych BMW (X1, 5,X3, itd) jest nowa, wentylowana, dużo lepsza. Do tego z możliwością wyłączenia z poziomu menu. ad.6 Polecam "popracować" ze skrótami i gestami. Obsługa głosowa też daje radę, trzeba tylko znać komendy 😉 ad.12 ja osobiście mam w schowku w bagażniku tam gdzie jest apteczka. Osobiście nie wziąłem Alcantary. Z perspektywy czasu żałuję. Nie wpływa na komfort jako taki, ale jest miła w dotyku i robi fajne wrażenie - uważam, że dopełnia auto.
  20. To są bardzo dobre korekty. Jak oddasz do regeneracji to jest duża szansa, że się pogorszą. Trzeba zrobić test przelewowy, być może tylko jeden daje na przelew i jego wymienić. Jeśli przelewy wyjdą w normie to szukać przyczyny dalej. Teoria jest taka, że pompa wstępna podaje 4 bar na pompę CR, która zwiększa to ciśnienie i przy odpalaniu powinno być w okolicy 200 bar, a na wolnych obrotach około 330-350 bar. Jak ciśnienie wstępne jest zbyt niskie to CR nie wytworzy odpowiedniego ciśnienia i nie uruchomisz silnika. Jeśli wstępne jest prawidłowe, a CR nadal zbyt niskie to znaczy, że gdzieś ucieka paliwo. Zwykle puszczają wtryskiwacze na przelew. Może być jeszcze problem z regulatorem ciśnienia na pompie CR (wytarte uszczelki), ale wtedy podczas normalnej jazdy też będą problemy szczególnie pod obciążeniem. Zawieszony tłoczek w pompie to już skrajny przypadek, wcześniej te pompy zaczynają cieknąć na uszczelkach, ale to czuć intensywnie ropą pod maską. Nie wiem jak mogły się nie wkręcić do końca, chyba, że jest uszkodzony gwint. Świece wkręcasz na 10Nm max. 13Nm. Przed wykręceniem trzeba wydmuchać z gniazda co tam zalega, żeby nie wpadło do środka.
  21. Tak wygląda moja L6, oprócz cech charakterystyczny posiada również dokumenty L6 wystawione przy sprzedaży w BMW.
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.