Skocz do zawartości

ILE BIERZE WAM OLEJU BMW E39


BMW e39

Rekomendowane odpowiedzi

e34 525tds - 10w40 mobil - max 1 lutr na 15 tyś, zrobiłem tym autem 60 tyś

e39 530d - 0w40 mobil 1 - może max 0,5 litra na 20 tyś.

e39 530i - 0w40 castrol brał 1 litr na 1500 km, po wymianie pompy wody i termostatu brał 1 litr na 3000km, nie wiem jaki to związek ale tak było,

po wymianie na mobil 5w50 - zużycie oleju spadło 1 litr na 6000 do 8000km, - jazda mocno dynamiczna.

e46 320da - 0w40 mobil - przez 10 tyś nie wziął nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a jak ja w swojej 530d miałem CASTROL EDGE TURBO DIESEL 5W40 a teraz jeszcze zastanawiam się czy wymienić może na CASTROL EDGE SPORT 0W-40 albo MOBIL 1 TURBO DIESEL 0W40 ??? który wg was jest najodpowiedniejszy do takiego motoru ??? przebieg 210 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 d 1999r przebieg 380 tys km. Olej Mobil 5W-50 od wymiany do wymniany nic nie dolewam,

wymiany według wskazania komutera, wypadają mniej wiecej 16-20 tyś

Kilak lat temu na samym początku zalałem raz Castrolem 0W-30 i w tedy

pierwszy i ostatni raz była dolewka po 15 tyś zjakieś 300-500 ml

Potem już zawsze używałem Mobila 0W-40 a potem 5W-50 i nic nie dolewam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie olej esso 5w40 styl raczej spokojny (automat). bez dolewek, przebieg 189tyś.

ogólnie wychodzę z założenia żeby zmieniac olej tak często jak na to mnie stac, po zakupie pierwszy olej z filtrem wymieniłem po 5 tyś, drugi raz po 8 tyś, teraz mam 8 tyś od wymiany i w najbliższym czasie mam zamiar zmienic mimo że olej czyściutki i nie ubywa. może przesadzam ale w każdym aucie tak robiłem.

powoli dochodzę do wniosku że BMW to nie marka samochodów - to nieuleczalna choroba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zakupu mija jakieś 5000km, 220000km. Zero ubytków podczas wymiany rolki klimy obejżałem cały silnik, żadnych oznak pocenia. Olej 0w40 Mobil, poprzedni właściciel stosował ten sam, jazda dynamiczna i bardzo dynamiczna spalanie od 9 do 12L/100km. P.S. dla świetego spokoju i na wszelki wypadek chciałbym wymienić filtr odmy, czy może mi ktoś napisać jak to zrobić, bedę wdzięczny za dodanie zdjeć. Edytowane przez pantrawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie olej esso 5w40 styl raczej spokojny (automat). bez dolewek, przebieg 189tyś.

ogólnie wychodzę z założenia żeby zmieniac olej tak często jak na to mnie stac, po zakupie pierwszy olej z filtrem wymieniłem po 5 tyś, drugi raz po 8 tyś, teraz mam 8 tyś od wymiany i w najbliższym czasie mam zamiar zmienic mimo że olej czyściutki i nie ubywa. może przesadzam ale w każdym aucie tak robiłem.

przesadzasz i to grubo. Lej jakiś zalecany LL i wymieniaj według kontrolek serwisowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolę przesadzać mi mieć spokojną głowę. widziałem kilka silników które jeździły na LL i ktoś traktował chyba ten olej jak ten w skrzyni automatycznej (czyli BMW nie zaleca wymiany) i w środku wyglądały jakby były pokryte grubą warstwą asfaltu. ( niestety nie nadawały się do dalszego użytkowania). a mój silniczek w środku wygląda jak nowy ( zero jakiegokolwiek nagaru - piękny złoty kolor) - wymieniałem w tym tygodniu uszczelkę po podstawą filtra oleju.
powoli dochodzę do wniosku że BMW to nie marka samochodów - to nieuleczalna choroba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Ja mam w swojej 530dA (193KM) przejechane po wymianie prawie 9tys. km i niezauważyłem ubytku oleju w silniku, jeżdżę na Castrolu Magnatec 10W40, a styl mojej jazdy co tu dużo mówić jest taki że moc autka lubię wykorzystywać :)
"Możesz mieć każde auto, M5 i tak jest szybsze..." - Jeremy Clarkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wymiany uszczelki pod pokrywą zaworów nie dolałem ani grama, przejechałem co prawda pewnie około 4 tys. ale wcześniej dolewałem ok. 200 ml miesięcznie.

Wcześniej i teraz mam Castrola Edge 5W30 spełniającego normę LL04 - wszystko jest ok, a nogę mam dosyć ciężką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wąski87 ! ten olej, na którym jeździsz nie spełnia normy LL i wg mnie musisz znienić na syntetyk, 9000km to za dużo jak na półsyntetyk, szkoda silnika.pzdr

Poprzedni właściciel jeździł już na takim niestety :( i nie jestem pewien czy zmiana z połówki na fula czy by nie zaszkodziła :(

"Możesz mieć każde auto, M5 i tak jest szybsze..." - Jeremy Clarkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz śmiało zmienić, olej półsyntetyczny ma podobne właściwości myjące jak syntetyk, więc silnik masz wewn. czysty, po zmianie napewno nic się nie zapcha, gorzej by było gdyby ktoś wcześniej jeżdził na mineralnym! na temat zmiany z półsynt. na syntetyk na forum wiele czytałem , nikt po zmianie nie miał problemów, mój kuzyn (530d 2000r.) używał ten olej co Ty i latem stojąc w korku z włączoną klimą zapalała mu się kontrolka ciśn. oleju, po zmianie na syntetyk problem się skończył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam te posty i się zastanawiam nad zmiana oleju. Moja ma na blacie 270tyś 2.8 benz+gaz z `96 po kupnie wlałem liqui moly 10w40 z dwusiarczkem molibdenu bo nie byłem pewny co tam wlane było wcześniej. Czy przejście na 5w40 nie spowoduje żadnych komplikacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
hej ludki o co chodzi z tą odmą i gdzie ona jest...? Zrobiłem swoją Baśką ok.130 tys. km. i wymieniałem tylko filtr oleju... 520i 96r. teraz od wymiany do wymiany gubi gdzieś ok.3l. oleju...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

525d 248tys. Castrol EDGE 5w30

 

Bez dolewania - według wskazań komputera od 15 do 20tys. Jazda głównie po autostradach 160/180 km/h.

Komputer liczy ilość litrów paliwa spalonych pomiędzy wymianami, także nawet jeżdżąc 180 przy spalaniu 7.5l mniej zje oleju niż w mieście gdy pali 10l/100. No ale to teoria bmw zużycia oleju połączona ze spalonym paliwem. Nie wiem do końca czy to takie dobre.

Mi ogólnie zapala się czerwona kontrolka przy 23/25 tys przy średnim spalaniu ok 7l (spalanie nie kasowane pomiędzy wymianami oleju). Wymieniam jednak nie później niż 20tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.