Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Przy drogich markach zgoda.

Opłaca się jeszcze kupić auto wyłącznie do celów firmowych z pełnym odliczeniem VAT do 150tys wartości

Wstyd zabierać głos w tej szkolnej dyskusji nie popartej wiedzą, ale co ma limit 150k do auta wykorzystywanego wyłącznie do celów firmowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drogich markach zgoda.

Opłaca się jeszcze kupić auto wyłącznie do celów firmowych z pełnym odliczeniem VAT do 150tys wartości

Wstyd zabierać głos w tej szkolnej dyskusji nie popartej wiedzą, ale co ma limit 150k do auta wykorzystywanego wyłącznie do celów firmowych?

 

No widzę wskoczył kolega z ironią w głosie, samemu niejako nie ma chyba wiedzy w temacie.


Limit 150 tys złotych tyczy się każdego auta osobowego w firmie. Dla tych z kilometrówką również. Przy kilometrówce Vat jedynie można odliczyć w 100% zamiast w 50%, dochodowy zawsze ma limit 150k (netto dla vatowcow). W celach wyłącznie firmowych również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu dyskusji, miałem przesunięty już kilka razy termin produkcji na połowę listopada. Dzisiaj dowiedziałem się, że z uwagi na powrót restrykcji - pneumatyka, wentylowane fotele, hak, HK samochód się nie wyprodukuje (chyba, że dziwnym przypadkiem znajdą się części do mojego auta) restrykcje mają niby zniknąć w 51 tygodniu. O tyle o ile wyprodukowałby się. w styczniu, BMW będzie miało wybaczone ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu dyskusji, miałem przesunięty już kilka razy termin produkcji na połowę listopada. Dzisiaj dowiedziałem się, że z uwagi na powrót restrykcji - pneumatyka, wentylowane fotele, hak, HK samochód się nie wyprodukuje (chyba, że dziwnym przypadkiem znajdą się części do mojego auta) restrykcje mają niby zniknąć w 51 tygodniu. O tyle o ile wyprodukowałby się. w styczniu, BMW będzie miało wybaczone ;)

 


z moich informacji wynika ze restrykcje na HK znikną najwcześniej kwi/maj 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie marki premium mysiałyby solidarnie się przyznać, że jest problem. Kto przyznałby uczciwie, że nie ma możliwości produkcji danego auta w konkretnych konfiguracjach straciłby klientów na rzecz konkurencji. A tak, klient zaklepany, nie ma gdzie pójść, zysk do wycashowania na potem. Tzw planowania długofalowe sprzedaży ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest też tak że tych elementów nie ma całkowicie, obecnie są dostępne i kamery360 i HK ale w bardzo ograniczonej ilości,głównie sa wyposażane auta M lub te najdroższe wersje a póżniej inne mniej lub bardziej podstawowe serie/wersje.Sukcesywnie będą wyposażane inne zamówienia w to,wiadomo niektórzy będa musieli sporo czekać,ale niektóryym sie może poszczęścić (ostatnio jedna osoba z moich znajomych odebrała 330ix z HK)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rozmawiałem dzisiaj z dealerem , podał mi Vin i przy okazji powiedział że to jest całkowita loteria co się produkuje a co spada na późniejszy termin. Fabryka nic nie mówi oni też klientom nie wiedzą co mówić.

Powiedział że miałem szczęście i tyle, mam hak którego teraz już nie produkują.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czy ktoś wie jakie są obecnie restrykcje bo w przyszłym tyg właśnie przymierzam się do zamówienia a każdy co innego mówi.

Zapytaj handlowca u którego będziesz składał zamówienie, powinien mieć plik z restrykcjami na każdy tydzień, wszystko zmienia się dynamicznie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego problemu-próby rozwiązania umowy przez dealera :

Sprawa wróciła na właściwe tory i czekam nadal na swoje auto w starej cenie. Pracownik dealera dzwonił do mnie kilka razy-co zdecydowałem,rezygnujemy,zamawiamy po nowych stawkach,może jednak hybryda...Ja chciałem mieć na piśmie oficjalną rezygnację z ich strony żeby się do wszystkiego ewentualnie odnieść i to było to. Ostatni telefon,że jednak po rozmowach z górą wszystko pozostaje po staremu tylko musimy wykreślić wentylację foteli bo będzie z tym lipa ,pneumatykę na razie zostawiamy na liście i czekamy na produkcję.

Nie wiem czy była to chęć sprzedaży zamówienia mojego auta na boku bo trafił się klient czy dealer każe pracownikom dzwonić z takimi propozycjami -a nóż się uda i ktoś zrezygnuje po telefonie. Mi nie pasowało ,że nie otrzymuję dłuższy czas tej rezygnacji na maila i wszystko jest przez telefon oraz ,że nikt na forum nie miał podobnego telefonu. Oczywiście coś tam działał mój znajomy ,który mi wszystko załatwiał ,dzięki czemu dostałem kiedyś zniżki ale to już pomijam. Próbowano mnie wydymać bez mydełka a to bardzo nieładnie ,póki co nie podaję nazwy dealera bo na to jeszcze przyjdzie czas ,teraz modlę się żeby doczekać się produkcji i tego auta,które przez restrykcje staje się coraz bardziej ubogie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavko pamiętaj, że wyprodukowanie auta w tej firmie to nie wszystko. U mnie zaraz minie miesiąc od rejestracji, a auto dalej nieoddane. Wymienili moduł bdc, błędy z reflektora zniknęły, pojawiły się kolejne. W czwartek była mowa o wzmacniaczu, w piątek dowiaduję się, że moduł ram jest do wymiany. Dramat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie chodzi o to aby udowadniać na siłę wyższości jednej marki nad drugą, ale biorąc pod uwagę niedoróbki, awaryjność oraz jakość wykonania obecnych modeli bmw - napewno będę chciał „spróbować” czegoś innego a co konkretnie to się okaże.

 

Coraz więcej marek idzie zgodnie z trendem wyznaczanym przez Teslę :) więcej, szybciej, taniej, z wyższa marżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam kolege od Mercedesow i wiem co sie u nich dzieje z jakoscia, awariami, serwisowaniem tego potem. Znany film o S63 AMG ma wiele wspolnego z ogolnym klimatem dla tej marki.

Audi z napedami z duza zwloka, skrzyniami i innymi elementami jak w Skodzie. Dalej jest jednak nieporownywalne Volvo czy dosc niszowy Jaguar/Land Rover lub duzo drozsze Porsche.

Nie wiem gdzie jest ten raj ale jak dla mnie BMW jest z tego towarzystwa najlepsze. Zdecydowanie najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, do mnie diler dziś dzwonił i mówił że jest już na składzie celnym w Kleszczewie odbiór do 2 tyg, teraz czekanie na dokumenty rejestracja finansowanie i ubezpieczenie. :) konfigurowałem i zamawiałem w lutym 50i w lakierze brązowy manhatan na 21 cali Y-spoke 741 Runflat, bez head-up bez pneumatyki, szklanego dachu, dostępu komfortowego i bez harmana kardona ale za to jest na webasto, lasery, i night vision.


Czy przez pierwsze 5 tys km jazda spokojniejsza na niższych obrotach, pytanie do właścicieli benzyn tankujecie 95 czy 98 i jakich stacji unikać a jakie polecacie, czy wystarczy 95 do M50i.


Zastanawiałem się tylko nad tapicerką kolor czarny najlepszy według mnie tylko nie miałem pojęcia jaka jest różnica pomiędzy Vernesca a Merino we wcześniejszych autach nigdy nie miałem skóry, w salonie nie mieli akurat wtedy Merino na aucie tylko próbki ale próbki wiadomo nie oddadzą realnie tego co na aucie, sprzedawca mówił że Vernesca jest twarda i łatwiejsza w utrzymaniu od Merino która jest miękka i ostatecznie padło na Vernesca.


Link do konfigu : https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/7dm3g1uu


Pytanie czy przy finansowaniu przez dilera jestem zobowiązany do wykupienia GAP-u w ubezpieczeniu czy jeżeli nie chcę to nie muszę tego robić nigdy nie miałem GAP we wcześniejszych samochodach.


Jak auto odbiorę to wrzucę zdjęcia.


Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.