Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie również Colourlock Soft. Używałem do dakoty, teraz używam do nappy.

Jako ciekawotka - raz postanowiłem użyć Colourlock-a do wyczyszczenia mocniejszego zabrudzenia na kanapie w domu i załatwiłem skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, często na forum piszą ludzie o statusie zamówienia, zmieniają się kody, produkują auta, wstrzymują, itd. Kupiłem auto które jest w transporcie, jest możliwość sprawdzenia czy dotarło do portu w Niemczech czy może jest już w transporcie z Niemiec (bo z tego co zrozumiałem tam dopływają/dojeżdżają) do Polski? Posiadam nr VIN do tego auta. Proszę o stronę jeżeli ktoś może i o ile się da to sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie światełko w tunelu. Rozkodowalem sobie VIN I auto zostało wyprodukowane w zeszłym tygodniu. Po VIN wygląda, że jest wszystko co zamówiłem w tym HK, domykanie, ekran dotykowy z asystentem cofania, head up, wentylacja etc.


No to teraz zostaje mi czekać na transport i potem zweryfikować wszystko przy odbiorze. Liczę, że w styczniu odbiorę auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie światełko w tunelu. Rozkodowalem sobie VIN I auto zostało wyprodukowane w zeszłym tygodniu. Po VIN wygląda, że jest wszystko co zamówiłem w tym HK, domykanie, ekran dotykowy z asystentem cofania, head up, wentylacja etc.


No to teraz zostaje mi czekać na transport i potem zweryfikować wszystko przy odbiorze. Liczę, że w styczniu odbiorę auto :)

 

No to dobre wieści, może i ja się doczekam, konfig mam podobny…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm,jak to jest że kolega dostanie auto z wentylacją,HK .. a ja z tych opcji musiałem zrezygnować i nie mam nawet terminu produkcji. Restrykcje są wybiórczo i zależą od szczęścia? .Jak to jest?

Zapewne najlepiej trzymać się zapisów umowy i je egzekwować :8)

U mnie też status 150 i VIN, z niczego nie rezygnowałem bo i po co……

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam egzekwować zapisy z umowy skoro pierwotnie miałem mieć auto w październiku, w międzyczasie musiałem ( może nie musiałem ale polecono mi dla szybszego terminu)zrezygnować z ładowania indukcyjnego, HK, wentylacji i czegoś jeszcze-nie pamiętam a do tej pory z pneumatyką na którą się uparłem jest sprawa niejasna. Jakoś nie słyszałem na forum,żeby ktoś wysłał pismo od prawnika ,które zmusiło dealera do dostarczenia w terminie lub po terminie z karą za zwłokę ( również ujętą w umowie) auta takiego jak było w zamówieniu. Na mnie dodatkowo próbowano wymusić rezygnację z zamówienia z powodu wzrostu cen i tylko źle skonstruowana umowa przez dealera mnie od tego uratowała. Wiem,że nie tylko mi próbowano obciąć zniżki z zamówienia ale jakoś nikt się tym nie pochwalił.

Teraz boję się,że zadzwoni telefon i polecą zrezygnować z następnych opcji wyposażenia i w końcu wyjedzie golas po minimum roku czekania. Czy ktoś ma takie problemy , czy czekacie do upadłego i nie rezygnujecie z niczego,czy jeden dealer dostanie więcej restrykcji od drugiego??? Problemy zaczynały się od pneumatyki a niedługo może polecą zrezygnować z m pakietu-co za czasy :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam egzekwować zapisy z umowy skoro pierwotnie miałem mieć auto w październiku, w międzyczasie musiałem ( może nie musiałem ale polecono mi dla szybszego terminu)zrezygnować z ładowania indukcyjnego, HK, wentylacji i czegoś jeszcze-nie pamiętam a do tej pory z pneumatyką na którą się uparłem jest sprawa niejasna. Jakoś nie słyszałem na forum,żeby ktoś wysłał pismo od prawnika ,które zmusiło dealera do dostarczenia w terminie lub po terminie z karą za zwłokę ( również ujętą w umowie) auta takiego jak było w zamówieniu. Na mnie dodatkowo próbowano wymusić rezygnację z zamówienia z powodu wzrostu cen i tylko źle skonstruowana umowa przez dealera mnie od tego uratowała. Wiem,że nie tylko mi próbowano obciąć zniżki z zamówienia ale jakoś nikt się tym nie pochwalił.

Teraz boję się,że zadzwoni telefon i polecą zrezygnować z następnych opcji wyposażenia i w końcu wyjedzie golas po minimum roku czekania. Czy ktoś ma takie problemy , czy czekacie do upadłego i nie rezygnujecie z niczego,czy jeden dealer dostanie więcej restrykcji od drugiego??? Problemy zaczynały się od pneumatyki a niedługo może polecą zrezygnować z m pakietu-co za czasy :duh:

 

Największy problem to, że restrykcje się zmieniają i sama pneumatyka może Cię przeciągnąć.

Ja czekam, zamówienie bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku piszę, że konsekwentnie czekam i z niczego nie rezygnuję, zresztą zakomunikowałem to sprzedawcy na samym początku.

Akurat termin realizacji zamówienia to najmniejszy problem przy obecnie panującej na rynku motoryzacyjnym sytuacji.

Trudno doradzać osobom, które pomimo posiadanej umowy lecą do dealera po każdym jego telefonie i dobrowolnie godzą się na pogorszenie jej zapisów. :mad2:

Coś takiego jak ładowarka indukcyjna i tak już nie istnieje i z automatu wypadło tak samo halogeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ładowarkę przełknąłem dosyć bezboleśnie ale HK i wentylacja już mnie zabolała. Teraz wypadałoby powrócić do pierwotnego zamówienia i czekać,tylko ile? Zamówienie złożone w marcu i przy dobrych wiatrach produkcja w styczniu ale bez ww elementów. A jak słyszę ,że ktoś odbierze z HK czy wentylacją to pytam na jakiej to zasadzie działa? Co z tego ,że mam umowę gdzie był termin odbioru i kary za opóźnienia w dostawie? Dla mnie opóźnienie w dostawie to jednak jest problem bo muszę ponosić przez to dodatkowe koszta co miesiąc,których nikt mi nie zwróci a dealer tylko czeka aż zrezygnuję z zamówienia. Ale jak to mówią- wszystko wina ...Tuska :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ,że mam umowę gdzie był termin odbioru i kary za opóźnienia w dostawie? Dla mnie opóźnienie w dostawie to jednak jest problem bo muszę ponosić przez to dodatkowe koszta co miesiąc,których nikt mi nie zwróci a dealer tylko czeka aż zrezygnuję z zamówienia. :mrgreen:

To próbuj z powództwa cywilnego, wygranym na pewno będzie prawnik :mrgreen:

Nwm czym się zajmujesz na codzień i jak się uchowałeś, że nie wiesz iż od czasu ogłoszenia pandemii coś takiego jak terminowe realizacje umów tak z grubsza nie istnieje.

Jedni tracą inni zyskują, odbierają nowe samochody po „starej” cenie, a używane sprzedają po „nowej” :D

Dla mnie blisko roczne oczekiwanie jest bardzo korzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm,jak to jest że kolega dostanie auto z wentylacją,HK .. a ja z tych opcji musiałem zrezygnować i nie mam nawet terminu produkcji. Restrykcje są wybiórczo i zależą od szczęścia? .Jak to jest?

 

Ale żeby nie było za słodko to musiałem zrezygnować z pneumatyki i czekam od stycznia.


Myślę, że u mnie duże znaczenie maja elementy BMW individual tj. Merino i drewno. Podobno to daje priorytet w produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam info co daje jednemu możliwość odbioru auta z wyposażeniem z restrykcji a reszta nie ma na to szans (Notype być może dzięki temu indywidual) a takie mądre rady klakierek to sobie zachowaj dla siebie- sprawę założyć łatwo i na pewno będę chciał tego uniknąć a co do ceny to mam odebrać po starej i wiem dobrze,że teraz terminy z umów nie mają większego znaczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wczoraj odebrałem.

Napiszę krótko , Super samochód!

https://files.fm/u/yaqk89j3a

 

Gratulacje - niech Ci służy :cool2: .

Dziękuję!


Pytanie, czy ktoś ma zawieszenie jak niżej.

Adaptacyjne zawieszenie sportowe M

X5 xDrive30d WBA....................

Na Czas Nieokreślony


1999,00 zł

Mam to do kupienia w sklepie i się zastanawiam co się zmieni, czy będzie coś widać w idrive? , ktoś przerabiał coś takiego?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To standardowe zawieszenie jeśli wybierasz opcję M-pakietu. Mając to w trakcie zmiany trybu jazdy z Comfort na Sport usztywnia się też zawieszenie. W Sport Individual i Eco Pro Individual masz możliwość ustawienia także zawieszenia pod siebie. Tak przynajmniej było u mnie w 40i z M-pakietem i adaptacyjnym zawieszeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To standardowe zawieszenie jeśli wybierasz opcję M-pakietu. Mając to w trakcie zmiany trybu jazdy z Comfort na Sport usztywnia się też zawieszenie. W Sport Individual i Eco Pro Individual masz możliwość ustawienia także zawieszenia pod siebie. Tak przynajmniej było u mnie w 40i z M-pakietem i adaptacyjnym zawieszeniem.

To była odczuwalna różnica w zmianie z "miękkiego" na "utwardzone" , czy tylko efekt podświadomy?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.