Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

- czy izolacja akustyczna szyb występuje w G26 (nie widzę opcji w konfiguratorze) - nie, ze względu na bezramkowe szyby

Tesla Model 3 ma bezramkowe szyby klejone więc technologicznie jest to wykonalne, szkoda że nie było takiej opcji

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczące odprysku na szybie, uderzył mi wczoraj kamień i zrobił dwa małe odpryski - w serwisie powiedzieli, że każde nawet najmniejsze naruszenie przedniej szyby kwalifikuje się do wymiany - czy rzeczywiście robić to odrazu czy może poczekać? Samochód niespełna 2 miesiące temu wyjechał z salonu..

Screenshot 2024-03-25 at 21.42.13.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj naprawić u fachowców. Zrobią tak, że nie nikt nie będzie tego widział poza Tobą. Do tego od ręki i ułamek ceny nowej szyby. Kolega, który odbierał pół roku temu też miał nieprzyjemny incydent i właśnie tak zrobił. Niestety to się zdarza, najgorzej boli w nowym aucie. Zrób i zapomnij ciesząc się nowym autem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JacekLZ napisał(a):

Jak Cię zatrzyma policja to w dalszą drogę pojedziesz na lawecie.

 

No właśnie, Polska jest daleko za krajami trzeciego świata jeśli chodzi o szybę czołową, a tu chyba chodzi tylko o karanie wedle uznania przez policję,  są państwa gdzie jest to dokładnie sprecyzowane jakie i gdzie uszkodzenie jest dopuszczalne i nie stanowi zagrożenia dla żadnego z użytkowników dróg publicznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)
10 godzin temu, Metths napisał(a):

Pytanie dotyczące odprysku na szybie, uderzył mi wczoraj kamień i zrobił dwa małe odpryski - w serwisie powiedzieli, że każde nawet najmniejsze naruszenie przedniej szyby kwalifikuje się do wymiany - czy rzeczywiście robić to odrazu czy może poczekać? Samochód niespełna 2 miesiące temu wyjechał z salonu..

Screenshot 2024-03-25 at 21.42.13.png

sprawdź ten wątek -> 

 

 

skąd jesteś? 

niestety ASO nie zna własnej oferty albo po prostu naciąga na wymianę. 

https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/Uslugi_serwisowe_BMW/naprawy-estetyczne-i-pielegnacja.html

Jeśli jest mniejsze niż 5 zł powinno dać się naprawić, chociaż widziałem też większe naprawy robione poza ASO.

 

Zrzut ekranu 2024-03-26 o 07.48.20.png

Edytowane przez M4R10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, M4R10 napisał(a):

sprawdź ten wątek -> 

 

 

skąd jesteś? 

niestety ASO nie zna własnej oferty albo po prostu naciąga na wymianę. 

https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/Uslugi_serwisowe_BMW/naprawy-estetyczne-i-pielegnacja.html

Jeśli jest mniejsze niż 5 zł powinno dać się naprawić, chociaż widziałem też większe naprawy robione poza ASO.

 

Zrzut ekranu 2024-03-26 o 07.48.20.png

Dzięki za podesłanie, jestem z Poznania i rozmawiałem z serwisem Inchcape - niestety odprysk jest bliżej krawędzi niż 10cm i teoretycznie na wysokości oczu kierowcy (tutaj ciężko to interpretować, bo niby bok ale jednak)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@Metths to sprawdź https://autoglass.pl/, zapewne Ci to naprawią ale będziesz musiał podpisać papier że na własne ryzyko. Z zewnątrz nie powinno być tego widać, od środka będziesz to zapewne widział jako ślad po muszce, pytanie czy nie będzie Cie to rozpraszać pod czas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A też macie na szybie pełno mikroskopijnych odprysków? Wyglądają jak ziarenka piasku i są widoczne jedynie pod słońce. Normalnie tego nie widać, tylko w ostrym słońcu. Na początku myślałem że to jakaś żywica czy pyłek z drzewa, ale nie da się tego usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Yossi123 napisał(a):

A też macie na szybie pełno mikroskopijnych odprysków? Wyglądają jak ziarenka piasku i są widoczne jedynie pod słońce. Normalnie tego nie widać, tylko w ostrym słońcu. Na początku myślałem że to jakaś żywica czy pyłek z drzewa, ale nie da się tego usunąć.

To chyba normalne z przybywającym przebiegiem auta - ja tak mam w G30, ale przy przebiegu 115tyś km, w G20 przy przebiegu 16tyś km szyba jest jak nowa, nic takiego nie widzę na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często odpuszczamy bo za dużo wszystkiego... ale w tym wypadku ogarniesz sam bez zbędnej wizyty w ASO gdzie stracisz więcej czasu... Reszta to wkład większościowy w dobre sushi 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy śladowe ilości oleju w m340i g20 na górze filtra powietrza (2 krople) to normalna sprawa. Filtr nie jest nasączony olejem, są tylko widoczne w rogu na gumie ślady jakby kapneło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakiej postury jesteś. Ja w 4GC z fotelami sportowymi M (strasznie zabudowane z tyłu) z tyłu mam naprawdę dużo miejsca - fotel przedni ustawiony na maxa w tył. Mam 177cm wzrostu. Za kierownicą też nie narzekam na brak miejsca.

Myślę, że w G21 nie będzie za ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zalezi napisał(a):

ja 180 cm, siedzę raczej blisko.

Mam 178, też siedzę blisko. Z tyłu mieszczą się 2 nastolatki 😉 Na początku trochę narzekały na brak miejsca na nogi w porównaniu z Octavią, ale się przyzwyczaiły i długie trasy im nie straszne. No ale bagażnik mógłby być jednak nieco większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównujmy Mondeo z 3ką. Mondeo jest wielkie z zprzepastnym bagażnikiem, większym od 5er... 25cm dłuższe od 3er... Super się nim jeździ zwłaszcza w trasy ale jednak są to zupełnie inne auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.