Treść opublikowana przez Rufio
-
spalanie 15 l
Ja juz widziałem 15,5l. Odcinki 2-3 km. Permanentnie zimny silnik
-
Bmw e91 320d ??
Tylko, ze każdy chciałby kupić takie np E91 z pełną historią serwisową za cene jakie są na otomoto. Zresztą w ASO nie jest aż tak strasznie drogo. Ostatni serwis E60 530d. Olej, filtr oleju, filtr odmy, filtr paliwa, filtr powietrza, filtr klimatyzacji, ogólny przegląd( zawieszenie, płyny, grubość tarcz itp) itp) Cena z robicizną i częsciami to 2200zł. Na zamiennikach ile zaoszczedzę? 300zł -500? Pan kazio też moze zrobi taniej.
- Bmw e91 320d ??
-
Bmw e91 320d ??
Wersję z 10 głośnikami poznasz po tweeterach w słupkach koło lusterek. Wersję LOGIC7 poznasz po głośniku tutaj: http://bmwfans.info/original/E91/tou/320d-M47N2/ECE/L/N/2005/06/mg-65/ill-65_1527/
-
Bmw e91 320d ??
Radio professional nie znaczy, że będzie 10 głośników. Opcja nr: 663 Radio Professional 6 głośników 676 Zestaw głośnikowy hi-fi z 10 głośnikami 677 Zestaw hi-fi Professional LOGIC7 z 13 głośnikami
-
Bmw e91 320d ??
Ja mówię że takie wysposażenie jak u mnie i przebieg kosztuje w DE od 21 tys euro. Rzeczywiście ceny zaczynają się od 15 tys euro. Tu wyszukiwałem: http://ecom.bmwgroup.com/ecom32gahp/DE-GAHP/UVMBMW/de/pages/uvse/index.jsp?process=uvse
-
Bmw e91 320d ??
Kurcze ale mają przebiegi E90/91 w DE. Masa z rocznika 2006 ma 150 -180tkm. A roczniki 05' już pow. 200tkm. Sprowadzają do Polski skręcają liczniki i zaniżają ceny. I przy ubezpieczeniu wychodzi wartość E91 z 2005r 65 tys zł. :( A cena niemczech z tym przebiegiem i wyposażeniem wynosi między 21 tys euro a 24. A gdzie akcyza i zarobek handlarza :roll:
-
Bmw e91 320d ??
Ciekawa teoria.Filtr klimy wymieniam sam i kasuje wskaźnik. Cena z węglem aktywnym Nr : 64319142115 Cena z VAT: 179.09 zł Zawsze mnie zastanawiało skąd jest taka cena na allegro.W ASO olej 60 -70 zł /l Flitr oleju oryg. Nr : 11427787697 Cena z VAT: 68.72 zł Chyba trzeba mieć taki komp jak w ASO żeby skasować błędy Grają kiepsko.
-
Bmw e91 320d ??
A co chcesz kasowac komputerem serwisowym. Na taryfę hm, nie jeżdżę z tyłu. Czasami jak mnie brat wiezie na imprezę, miejsca jest ok. Zelezy jak ustawisz fotel. Sprawdź w jakimś salonie. Lepsze byłoby 520d ale koszty serwisu będą wyższe. A dlaczego mechanicy mieliby sobie nie dac rady.
-
Bmw e91 320d ??
Użytkuję E91 z 2005. Opony RUNFLAT na feldze 16'' jest jeszcze ok. Seryjnie audio ma 6 głośników (w tym dwa subwoofery pod siedzeniem) MP3 czyta radio Professional a nie Bussines. DVD nie odtwarza filmów. Po 85 tkm w zawieszeniu zero luzów. Na gwarancji po 40 tkm wymienili jakieś tuleje z tyłu na wahaczach. Wskaźnik przeglądów można samemu kasować- Kombinacja klawiszy. Tylko olej musi spełniac normę LL04 dośc drogi. Wymieniam średnio co 30 - 40 tkm Jak klikniesz w spalanie pod moim postem to będziesz miał średnie spalanie na każdym tankowaniu.
-
Jaki bluetooth
To że masz przycisko o niczym nie świadczy. Po prostu masz kierownicę wielofuncyjną. Musisz mieć opcję nr 644 Ewentualnie jak masz opcję 640 to możesz doposażyć fabrycznego za jeszcze w miarę rozsądne pieniądze. Jesli nie, to fabryczny bluetooth to kwąta rzędu 5 - 6 tys zł
-
Jaki bluetooth
Da się poszukaj moich postów. Zestaw głośnomówiący Parrot Ck3000evo i przejściówka firmy connects2.co.uk. Jeżeli masz radio Logic 7 to niestety nie edzie działało. U mnie działa: odbieranie rozmów głośniej ciszej wybieranie głosowe Koszt całkowity wyniósł mnie niecałe 1000zł
-
BMW 320d Automatyczna Skrzynia Biegów-pytanie
6 biegów. Seryjny silnik ma 340Nm a skrzynia wytrzymuje do 400Mn więc można chipować spokojnie. Ostatnio byłem na jeździe próbnej 320d z silnikiem co prawda 177KM, ale mam wrażenie, że skrzynia jest szybsza niż w 530d.Spalanie między 6 - 9 litrów
-
Zakup E60 - szczegoly i ktora lepiej
Ja do tej pory wziąłem dwa samochody. I na razie są to b. malo awaryjne samochody. Jeden był ex AG roczny z przebiegiem 25tys km. Cena nowego 330 tys zł zapłaciłem 205tys Demo dealera roczny z przebiegiem 28 tys km. Cena nowego 176 zaplaciłem 120tys. Myślę, że całkiem niezłe obnizki ceny. Dlatego trzeba negocjować do upadłego. Prawdopodobnie następne też kupie roczne. Na nowe można dostać niewielki rabat. A, że czasami trafi się na "poniedziałkowe" auto. Takie życie. A jak wam poszły negocajce na roczne BMW?
-
Run Flat, jak to sie je?
Było tak: Ostrzeżenie na HUDzie Zwolnienie do prędkości 80km/h Przejechany dystans 30km Wizyta w wulkanizacji i naprawa opony. Uwagi do użytkowanych opon Goodyear NCT5 bardzo latwo robią się bąble na bokach - dobra przyczepnośc Pirelli Euforia szybkie ścieranie i b. twarde boki, dobra przyczepność Goodyear ULtragrip zimiwa kiepska przyczepność na śniegu i na mokrym Dunlop zimowy nie pamiętam modelu naprawdę ok Osobny temat to znalezienie warsztatu który ma maszyny do Runflatów W jednym uszkodzili mi felgę na szczeście odkupili nową. W końcu znalazłem warsztat z odpowiednimi maszynami koszt przekładki 300zł Prawidłowa maszyna: http://pl.youtube.com/watch?v=ojKxXzY11e8 A tak się kończy czasami na zwykłej maaszynie http://pl.youtube.com/watch?v=8Wt4GQQHfS0
-
Wymieniał ktoś sam! filtr odmy w 530d (separator oleju)
POwinno być wymieniane co 3 wymianę oleju. Ja wymieniłem co drugą. Koszt w ASO sto kilkadziesiąt złotych
-
Szwedzi nie dają się robic w bambuko jak Inni
Dzwoniłem do tego kolesia od Mercedesa. Pytam się jaki ma przebieg a on: "taki jest w ogłoszeniu", Pytam się dlaczego wychodzi że ma 400tkm. "nie wiem, taki miał jak kupiłem go w szwecji". Nic tylko lać 3x dziennie. Handlarze z bożej łaski. :twisted:
-
tuleje przedniego wahacza
Co za serwis? Mi podali za przedni lewy wachacz 700zł + wymiana.
-
spalanie silników 2.0D, 2.5D, 3.0D i "3.5"
Najlepeij mieć porównanie jak jedzie ten sam kierowca różnymi autami to masz wtedy jasny obraz różnic w spalaniu. Jeżdże E91 320d 163KM manual(chip 185KM) silnik dostępny też jest w E60 i E60 530d 231KM automat. BMW trójka kombi waży ile piątka sedan z tym samym silnikiem +/- 10kg B. oszczędna jazda trasa: 320d 5l 530d 6,5l Normalna jazda w trasie: 320d 6,5 - 7,5 530d 7,5 -9l Cykl mieszany 320d 7,5 - 8 530d 9 -11l Miasto krótki odcinki zimny silnik 320d 9 - 10 nie spaliło nigdy więcej niż 10 530d 12 -15 Teraz masz porównanie ten sam styl jazdy, to samo miasto. Generalnie duży silnik w trasie pali niewiele więcej. Ale w mieście pali zdecydowanie więcej. Co prawda w piątce jest automat. Ale nie sądzę, że powoduje on aż taki wzrost spalania. Może 0,5l więcej
-
[E60] Ile pali?
Macie specjalne otwory w podłodze, żeby mieć jeszcze napęd nozny jak jaskiniowcy. :lol: Ostatnio trasa. Sredniaprędkość na komputerze 70km/h spalanie 7,0. Silnik 231KM automat
-
centralny wyświetlacz nie włącza sie po uruchomieniuauta
U mnie pomogło wgranie nowego programu - robiono to na gwarancji
-
Zakup E60 - szczegoly i ktora lepiej
Pali jak 530d, a jedzie jak 520d tylko ma lepsza kulture pracy niż 4 cylindry
-
Zakup E60 - szczegoly i ktora lepiej
Nie kupuj starego 525d -177KM. pojemność 2,5 litra. Jak już jesteź zmuszony budżetem brać 525d to już lepiej 520d 163 lub 177KM. 525d jak brać to w wersji 197KM.
-
BMW Xdrive tour
w kolorze białym :8)
-
520D 2005-2007 Proszę o opinie posiadaczy i dobrze pionformo
klima jest ok, tylko trzeba dobrze ustawic w i-drive