Treść opublikowana przez BorysKrystian
-
[ E34 ] Zaświeciła się lampka od wtrysku w TDS
Kolego mylisz się, to wszystko zależy od klienta, jeżeli przychodzi i na samo wejście mówi "czemu tak drogo" to oczywiście że kupuje mu się tanie żeczy żeby później z nim się nie przekomarzać. A mechanikowi jest na rękę kiedy bierze droższą rzecz np z foty czy intercarsu bo: kiedy np sworzeń tani kosztuje 100 to mechanik zarabia na nim 40 procent wartości czyli 40 zł, a jeżeli kupuje sworzeń za 200 to wtedy dla jego zniżki 40 procent zostaje mu w kieszeni 80 zł. I koszt takiej naprawy sworznia to koszt sworznia + robocizna, a koszt robocizny jest taki sam dla sworznia za 100 jaki i za 200. I takie zarobki ze zniżek można zainwestować na sprzęt do warsztatu. Więc podsumowując, to jest wybór klienta jakie mają być zamontowane części.
-
jak ustawić rozrząd w E39 528
a co tam rozumieć, jak masz obrazki to wszystko jest pokazane. Priorytet to blokady, bez nich dużo nie zwojujesz.
-
czy to krokowy?
jeździsz na gazie, jaki masz gaz? Może przepływomierz jest zesputy od strzału gazu. A jak chcesz zdiagnozować silniczek krokowy, wyjmij z niego wtyczkę, zobaczy czy jest jakaś różnica jak tak to raczej nie jest to silniczek krokowy i odwrotnie.
-
Ile wydajesz na paliwo miesięcznie?
minimum 250 zł tygodniowo.
-
Gaśnie przy wrzucaniu II biegu - o co chodzi???
WINNA JEST POMPA nie szukaj gdzie indziej i nie szukaj dziury w całym, wyjmij ją i oddaj do regearacji ( nie jest to łatwe odstaw do warsztatu, trzeba rozrząd rozebrać). Uważam że uszkodzona może być głowiczka pompy (taki elektroniczny nastawnik) kosztuje koło 1500 zł :/ prawie połowa ceny nowej pompy. Jak już się zdecydujesz na to, odstaw auto tam gdzie potrafią USTAWIĆ ZAPŁON, bo auto będzie kiepsko palić i jeździć. pozdr.
-
Co zrobic regenerowac ? czy nowe ?
InterCars oferuje za 321 zł jeden amortyzator przedni sacha więc nie kosztuje to 1000 zł, skąd wziąłeś taką kwotę? Jeden tylni kosztuje 223. pozdr.
-
xenony
Ile!!?? 12000 kelwinów. Jest kilka, TOTALNA WIOCHA!!!! W nocy wogóle nie będą oświetlały drogi. Pierwszy lepszy patyrol policji przyczepi się do tych świateł. Jak już tak bardzo chcesz xenony to 6000k, widoczność super i misiaki się tak o nie nie czepiają.
-
Jak powinny byc zamontowane tuleje wahacza E36
http://ekatalog.intercars.com.pl/9935325643578/3355fhh65/show_pic.php?pro=101&artnr=1514171917&pic=0&lang_id=PL
-
PRZEDNIE ZAWIESZENIE!!!
Szarpaki chyba :P
-
Zderzak przedni :/
wątpię, ja ma takie cudo tylko że w sedanie :D najprawdziwszy oryginał
-
Stuki przy ruszaniu
po co zrobiłeś dwa tematy??
-
Było: gotuje się..., jest: kolektor M50B25 w M52B28
ładnie musiałeś katować tą bemke skoro olej zaczął lecieć spod uszczelki, raczej napewno uszczelka do wymiany a co do głowicy to musisz sprawdzić jej szczelność i wtedy będziesz wszystko wiedział.
-
uszczelka pod głowica
słuchaj musisz przygotować się na najgorsze. Na analizie spalin tego raczej nie da rady wywnioskować :/ Może od początku: Przegrzałeś silnik,l zagotowała się woda, wskazówka weszła na czerwone pole? Przewody chłodnicze muszą być twarde bo jest tam dość spore ciśnienie , nawet jak odkręcisz korek w chłodnicy to ciśnienie nie spadnie. Ale nie powinno być takie duże żeby przewody spadały i pękały. Płyn Ci ubywa?? Jak tak to postaw samochód w garażu i sprawdź czy płyn nie wycieka przez jakiś przewód albo pompę wody (musi być rozgrzany silnik). Sprawdź rano czy niema plam wody na podłodze (wiem że teraz jest mokro na dworze, ale musisz coś wymyślić). Jeżeli płyn ubywa, ale nie widać żeby lał się po silniku pewnie będzeisz musiał zdjąć głowice. Tam gdzie planują głowice powinni sprawdzić szczelność.
-
uszczelka pod głowica
to pewnie uszczelka, albo nawet pęknięta głowica. Jak oddasz na planowanie głowice to powiedz żeby sprawdzili jej szczelność. pozdr.
-
bateria sloneczna ?
nie wiem, pewnie ładuje, ale jak masz problem z akumulatorem to założę się że ta mata kosztuje więcej niż kupno nowego akumulatora.
-
Ustawianie zbieżności
:cool2: prawda, popieram. compakt - nie.
-
Jaki jest kolektor w 525 92r
A co to za różnica czy plastikowy czy inny? W plastikowy też da się wkręcić wtryskiwacze, jak koleś nie chce się podjąć to jedź gdzie indziej.
-
Który to czujnik?
zazwyczaj jest tak że czujnik w chłodnicy jest do wentylatora, a drugi jest w głowicy, ale nie wiem jak jest w twoim silniku. Te czujniki kolorowe jednopinowe są do ciśnienia oleju.
-
520i 24v nierówno pracuje w całym zakresie obrotów
sprawdź ciśnienie na tłokach, jeździsz na gazie?? może zawory się wypaliły.
-
Problem z odpaleniem 525 tds
ustaw zapłon!! nic innego nie rób tylko ustaw zapłon!! i nie daj się nakręcić na jakieś głupie wymiany podzespołów.
-
Problem ABS , DSC w 540 po wizycie w M-AUTO
nie jest to możliwe, jeżeli warsztat się ty zajmuje, ma komputer do diagnostyki i nie grzebali przy tym kole to nie jest możliwe że to z ich winy czujnik się popsuł. Możliwe że to zbieg okoliczności i akurat się popsuł.
-
Skrzynia biegow
szukaj skrzyni, bo remont wyjdzie drożej. No chyba że znasz się trochę na tym, rozłożysz skrzynie i zobaczysz jak wyglądają koła ale raczej wydaje mi się że koło z przesuwka od pierwszego i drugiego biegu i koło od 2 biegu są do wymiany, ciekawe jak synchronizator ;/
-
Poduszka w e39
poduszka ta w m-pakiecie jest miękka. jak naciśniesz na niej na znaczek BMW to zobaczysz takie przełamanie poniżej znaczka skierowane do dołu, to oznacza że jest ok.
-
przekladka-angielska wersja
coraz trudniej zarejestrować takie auto, wchodzą takie rygory jak np. będziesz potrzebował zaświadczenia z ASO o tym że taka przeróbka jest możliwa, lub faktury z warsztatu za tą przeróbkę.
-
ściąga na prawo
jak problem narasta, to sprawdź na stacji diagnostycznej czy nie masz luzów, a później przejedź się na geometrie. pozdr