Skocz do zawartości

BorysKrystian

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez BorysKrystian

  1. do wymiany między innymi będą: silnik, hamulce, skrzynia biegów, most, wał, półosie, sterownik silnika, wiązki silnika, i nie jestem pewien ale sprężyny przednie bo silnik jest cięższy. może o czymś zapomniałem ale nie zastanawiałem się nad tym. Impreza nie opłacalna.
  2. to znak że skrzynia się sypie i należy poświęcić jej więcej czasu, np wymienić olej i (nie jestem pewien czy jest) filtr oleju w skrzyni.
  3. BorysKrystian odpowiedział(a) na gladol temat w E36
    Nikt Ci tego nie powie, gdybym nawet wiedział to bym nie powiedział, bo mógł byś być potencjalnym gościem do kradzieży mojego BMW. A co do dorobienia kluczyka, to w ASO nie ma problemu zamawiasz dziś (potrzebny jest numer nadwozia) i w przeciągu tygodnia masz nowy działający kluczyk. Co do ceny to kluczyk z pilotem to koszt koło 700 zł, a normalny bez niczego to 400. Jakoś tak ale nie jestem pewien.
  4. BorysKrystian odpowiedział(a) na Whitemage temat w E46
    proste, jak umiesz to zrób to sam jak nie to oddaj do warsztatu. Kwestia piszczenia i ładowanie to: zdjęcie paska sprawdzenie wszystkich rolek czy nie szumią i czy się kręcą, jak coś to wymienić. Sprawdzić alternator czy łożyska są ok tzn czy nie szumią oraz najlepiej sprawdzić szczotki co wiąże się z wyjęciem alternatora. Sprawa ABS i ASC to tylko komputer, ciężko strzelać i kombinować. Może być czujnik albo pompa abs'u uszkodzona lub też jest za mało płynu hamulcowego w zbiorniczku.
  5. BorysKrystian odpowiedział(a) na dzik320d temat w E46
    Sorry, nie wiedziałem o tej naklejce na wahaczu. a co do wahacza to też słyszałem że jest lżejszy ale sworznie są takie same.
  6. BorysKrystian odpowiedział(a) na dzik320d temat w E46
    Nie wiem dokładnie o co Ci chodzi bo na wahaczach nie ma naklejek i wydaje mi się że nie ma różnicy między normalnym zawieszeniem a M. wahacz to jest to http://moto.allegro.pl/item305310166_wahacz_wahacze_bmw3_e46_orginal_bmw_nowy.html bo nie wiem czy dobrze się rozumiemy. a naklejkę to możesz mieć na czymś takim http://moto.allegro.pl/item303223603_bmw_e46_amortyzator_przedni_prawy.html no ale to nie jest wahacz tylko amortyzator.
  7. listwy ze zwykłego zderzaka nie pasują do zderzaka M.
  8. Jedz do warsztatu i niech sprawdzą co jest do wymiany, gdzie luzy, napraw i dopiero teraz na geometrie.
  9. Witam, padł mi imobilajzer w kluczyku, czy można go przełożyć z innego kluczyka bmw i jakoś go zaprogramować? Jeżeli tak to ile to kosztuje.
  10. BorysKrystian odpowiedział(a) na waldek888 temat w E36
    To normalne w BMW że wytwarza się ciśnienie w układzie chłodzenia, tak ma być. Zakładam że odpowietrzyłeś wszystko, a jak wywala płyn chłodnicą to masz dziurawą chłodnicę. Co do tego zawieszenia to nie chce mi się wierzyć że masz belkę szerszą. Jak miał być zawieszenie od m3 to amortyzatory i sprężyny (przednie) są inne niż w serii. mocowanie górne amortyzatora i siemerblok na dolnym wahaczu też, a co do drążka stabilizatora to z reguły powinien być krótki od stabilizatora do wahacza (standard), a jak masz amorki od m to może być zastosowany drążek od stabilizatora do amortyzatora i tyle.
  11. Dziwne po wymianie czujnika kontrolka powinna zgasnąć sama. Spróbuj odłączyć akumulator na jakiś czas a jak nie pomoże to z powrotem na komputer.
  12. Jaki to silnik? Masz gaz, jak tak to jaki? Może być to wina przepływomierza, ale nie musi. Polecał bym podłączyć samochód pod komputer i przeczytać wszystkie błędy.
  13. BorysKrystian odpowiedział(a) na okaja temat w E36
    raczej nie przesadzaj przy normalnej tak spali. No chyba że chcesz być pierwszy na światłach to w moim przypadku 523iA (automat, to dla nie wtajemniczonych) spala 15-18.
  14. Nie wiem czy to już było ale dla mnie wadą z którą kilka razy się spotkałem to wspomaganie. W niektórych przypadkach sączy się płyn albo ciężko chodzi kierownica.
  15. A jakie były błędy komputera? wydaje mi się że większej różnicy nie będzie robić zamiana sond między kolektorami.
  16. może przepływomierz jest zepsuty? i dlatego jak go podłączysz i odłączysz to nie ma żadnej różnicy.
  17. BorysKrystian odpowiedział(a) na okaja temat w E36
    Ja bym zaproponował benzyniaka, a jeżeli zależy ci na ekonomice to wystarczy że założysz na początek dobrą instalacje sekwencyjną. Będziesz napewno bardziej zadowolona z 323i nisz z 325tds jest to wypowiedź osoby która jeździła tds'em fakt tds spali w mieście 7-9 l/100km 323 spali 11-13 l/100km Ale koszty naprawi diesla są wyższe niż benzyniaka w którym praktycznie przy silniku to jest mało do naprawy. A te pieniądze które przeznaczysz na naprawę diesla bo nie wiadomo jakiego kupisz, to możesz przeznaczyć na sekwencje.
  18. Wybacz, ale chciał bym ciebie zobaczyć w ASO jak kupujesz poduszkę. aha, pozdrawiam tych co wiedzą co robić z kasą :lol:
  19. BorysKrystian odpowiedział(a) na bmwojtas temat w E46
    może najpierw odłonczyłes plusa? :norty: :duh: :duh: :duh: hehe :mad2: :duh: :mad2: :duh:
  20. BorysKrystian odpowiedział(a) na miluś1685046679 temat w E34
    do jakiego silnika, napisz coś więcej. a skoro jesteś nowy to zapoznaj się z funkcją szukaj zobacz tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=32173&highlight=rozrz%B1d http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=13920&highlight=rozrz%B1d
  21. BorysKrystian odpowiedział(a) na Słowik temat w E46
    może auto jest po dzwonie i dlatego się ciężko zamykają... i teraz będziesz musiał jechać do blacharza albo przyzwyczaić się do tego.
  22. spoko to jednak trzeba jechać do ASO
  23. a co ty masz a samochód? piętnastoletnie e36 po takim czasie orginalne amortyzatory pewnie się wysypały, albo naklejki na amortyzatorach od warunków atmosferycznych odkleiły się. te pierwsze to amortyzatory od e46 i jest podobna naklejka http://moto.allegro.pl/item295270297_bmw_3_e46_e_46_e_46_amortyzator_mc_person.html a tu od e36 i też jest http://moto.allegro.pl/item298801133_amortyzatory_bmw_e36_e_36_coupe.html
  24. A co naklejki na amortyzatorze nie widziałeś? Nie pamiętam jakiej firmy BOGE czy SACHS ale mają znaczek BMW i oznaczenie M-technic. spoko już wszystko wiem. pozdr. dzięki Temat zamknięty.
  25. FOR VEHICLES WITH AIR CONDITIONING OR TROPICAL VERSION Nie tylko do wersji z klimą ale też na rynk o ciepłym klimacie. Jest to zabudowa chłodnic tak aby eletryczny wentylator i ten na wiskozie przedmuchiwały powietrze przez wszystkie chłodnice, a nie zasysały lewe powietrze.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.