Treść opublikowana przez BorysKrystian
-
POZANIE - KOSZTY SWAPA 2.0D NA 3.0D
do wymiany między innymi będą: silnik, hamulce, skrzynia biegów, most, wał, półosie, sterownik silnika, wiązki silnika, i nie jestem pewien ale sprężyny przednie bo silnik jest cięższy. może o czymś zapomniałem ale nie zastanawiałem się nad tym. Impreza nie opłacalna.
-
trzeci bieg w automatycznej skrz. problem !
to znak że skrzynia się sypie i należy poświęcić jej więcej czasu, np wymienić olej i (nie jestem pewien czy jest) filtr oleju w skrzyni.
-
zgubione kluczyki
Nikt Ci tego nie powie, gdybym nawet wiedział to bym nie powiedział, bo mógł byś być potencjalnym gościem do kradzieży mojego BMW. A co do dorobienia kluczyka, to w ASO nie ma problemu zamawiasz dziś (potrzebny jest numer nadwozia) i w przeciągu tygodnia masz nowy działający kluczyk. Co do ceny to kluczyk z pilotem to koszt koło 700 zł, a normalny bez niczego to 400. Jakoś tak ale nie jestem pewien.
-
Dym spod maski
proste, jak umiesz to zrób to sam jak nie to oddaj do warsztatu. Kwestia piszczenia i ładowanie to: zdjęcie paska sprawdzenie wszystkich rolek czy nie szumią i czy się kręcą, jak coś to wymienić. Sprawdzić alternator czy łożyska są ok tzn czy nie szumią oraz najlepiej sprawdzić szczotki co wiąże się z wyjęciem alternatora. Sprawa ABS i ASC to tylko komputer, ciężko strzelać i kombinować. Może być czujnik albo pompa abs'u uszkodzona lub też jest za mało płynu hamulcowego w zbiorniczku.
-
wahacz m technik
Sorry, nie wiedziałem o tej naklejce na wahaczu. a co do wahacza to też słyszałem że jest lżejszy ale sworznie są takie same.
-
wahacz m technik
Nie wiem dokładnie o co Ci chodzi bo na wahaczach nie ma naklejek i wydaje mi się że nie ma różnicy między normalnym zawieszeniem a M. wahacz to jest to http://moto.allegro.pl/item305310166_wahacz_wahacze_bmw3_e46_orginal_bmw_nowy.html bo nie wiem czy dobrze się rozumiemy. a naklejkę to możesz mieć na czymś takim http://moto.allegro.pl/item303223603_bmw_e46_amortyzator_przedni_prawy.html no ale to nie jest wahacz tylko amortyzator.
-
PROSZE O PORADE ZDERZAK M3 E36
listwy ze zwykłego zderzaka nie pasują do zderzaka M.
-
MAM PROBLEM Z E36. BETKA ,,PŁYWIE" NA ULICY
Jedz do warsztatu i niech sprawdzą co jest do wymiany, gdzie luzy, napraw i dopiero teraz na geometrie.
-
Imobilajzer
Witam, padł mi imobilajzer w kluczyku, czy można go przełożyć z innego kluczyka bmw i jakoś go zaprogramować? Jeżeli tak to ile to kosztuje.
-
płyn chłodzący
To normalne w BMW że wytwarza się ciśnienie w układzie chłodzenia, tak ma być. Zakładam że odpowietrzyłeś wszystko, a jak wywala płyn chłodnicą to masz dziurawą chłodnicę. Co do tego zawieszenia to nie chce mi się wierzyć że masz belkę szerszą. Jak miał być zawieszenie od m3 to amortyzatory i sprężyny (przednie) są inne niż w serii. mocowanie górne amortyzatora i siemerblok na dolnym wahaczu też, a co do drążka stabilizatora to z reguły powinien być krótki od stabilizatora do wahacza (standard), a jak masz amorki od m to może być zastosowany drążek od stabilizatora do amortyzatora i tyle.
-
wystarczy zrobic reset???
Dziwne po wymianie czujnika kontrolka powinna zgasnąć sama. Spróbuj odłączyć akumulator na jakiś czas a jak nie pomoże to z powrotem na komputer.
-
Brak mocy od 3500obr do 4000obr 320i E36
Jaki to silnik? Masz gaz, jak tak to jaki? Może być to wina przepływomierza, ale nie musi. Polecał bym podłączyć samochód pod komputer i przeczytać wszystkie błędy.
-
[E36]które wybrać?
raczej nie przesadzaj przy normalnej tak spali. No chyba że chcesz być pierwszy na światłach to w moim przypadku 523iA (automat, to dla nie wtajemniczonych) spala 15-18.
-
Zawsze mówimy o zaletach... a może tym razem o wadach?;)
Nie wiem czy to już było ale dla mnie wadą z którą kilka razy się spotkałem to wspomaganie. W niektórych przypadkach sączy się płyn albo ciężko chodzi kierownica.
-
Wymieniłem sondy lambda na nowe i kiszka!
A jakie były błędy komputera? wydaje mi się że większej różnicy nie będzie robić zamiana sond między kolektorami.
-
Duży problem z przepływomierzem
może przepływomierz jest zepsuty? i dlatego jak go podłączysz i odłączysz to nie ma żadnej różnicy.
-
[E36]które wybrać?
Ja bym zaproponował benzyniaka, a jeżeli zależy ci na ekonomice to wystarczy że założysz na początek dobrą instalacje sekwencyjną. Będziesz napewno bardziej zadowolona z 323i nisz z 325tds jest to wypowiedź osoby która jeździła tds'em fakt tds spali w mieście 7-9 l/100km 323 spali 11-13 l/100km Ale koszty naprawi diesla są wyższe niż benzyniaka w którym praktycznie przy silniku to jest mało do naprawy. A te pieniądze które przeznaczysz na naprawę diesla bo nie wiadomo jakiego kupisz, to możesz przeznaczyć na sekwencje.
-
gdzie kupić poduszkę powietrzną
Wybacz, ale chciał bym ciebie zobaczyć w ASO jak kupujesz poduszkę. aha, pozdrawiam tych co wiedzą co robić z kasą :lol:
-
odłączenie akumulatora
może najpierw odłonczyłes plusa? :norty: :duh: :duh: :duh: hehe :mad2: :duh: :mad2: :duh:
-
rozrząd
do jakiego silnika, napisz coś więcej. a skoro jesteś nowy to zapoznaj się z funkcją szukaj zobacz tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=32173&highlight=rozrz%B1d http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=13920&highlight=rozrz%B1d
-
E46 Problem z drzwiami....
może auto jest po dzwonie i dlatego się ciężko zamykają... i teraz będziesz musiał jechać do blacharza albo przyzwyczaić się do tego.
-
zawieszenie, Mtechnic
spoko to jednak trzeba jechać do ASO
-
zawieszenie, Mtechnic
a co ty masz a samochód? piętnastoletnie e36 po takim czasie orginalne amortyzatory pewnie się wysypały, albo naklejki na amortyzatorach od warunków atmosferycznych odkleiły się. te pierwsze to amortyzatory od e46 i jest podobna naklejka http://moto.allegro.pl/item295270297_bmw_3_e46_e_46_e_46_amortyzator_mc_person.html a tu od e36 i też jest http://moto.allegro.pl/item298801133_amortyzatory_bmw_e36_e_36_coupe.html
-
zawieszenie, Mtechnic
A co naklejki na amortyzatorze nie widziałeś? Nie pamiętam jakiej firmy BOGE czy SACHS ale mają znaczek BMW i oznaczenie M-technic. spoko już wszystko wiem. pozdr. dzięki Temat zamknięty.
-
Spotkanie chłodnicy z korzeniem
FOR VEHICLES WITH AIR CONDITIONING OR TROPICAL VERSION Nie tylko do wersji z klimą ale też na rynk o ciepłym klimacie. Jest to zabudowa chłodnic tak aby eletryczny wentylator i ten na wiskozie przedmuchiwały powietrze przez wszystkie chłodnice, a nie zasysały lewe powietrze.