Treść opublikowana przez anjinsan
-
525 TDS Klekotanie..:)
Należy zdjąć pokrywe zaworów, pompke recyrkulacyjną, motor ustawić w GMP, poluzować śrubę zębatki wałka rozrządu, przyłożyć przyrząd do ustawiania wałka rozrzadu, następnie od strony kolektora ssącego włozyć pod przyrząd szczelinomierz o grubości 6,25mm w celu przestawienia wałka kluczem 27mm i mamy w ten sposób 2 stopnie. Dokrecić śrubę zebatki rozrzadu siłą 20Nm + 90 stopni i po robocie. Jeśli nie pomoże, to łańcuchy do wymiany. Przy tej operacji nie trzeba przestawiać pompy wtryskowej.
-
SWAP automat-> manual
Taka przeróbka to koszt około 2000pln
-
SWAP automat-> manual
Sprzedaj i kup sobie 325 albo 328
-
Nagle zaczął cieżko odpalać 525 tds
Wyjąłeś mi to z ust :mrgreen:
-
525 TDS Klekotanie..:)
Wyciągnął się łańcuch i trzeba o 2 stopnie przestawić wałek rozrządu a klekotanie zniknie :idea:
-
wymiana poduszki
Nie musisz :idea: Widać głym koiem :mrgreen:
-
740 iA wymiana oleju.
Wadą motoru 4l jest to, że odkecić się lubi pompa oleju, może jest juz luźna i nie daje rady smarować góry :roll:
-
Swap m30b30 na m30b35
Taki swap to jak wymiana motoru, więc luzik :mrgreen:
-
Zawieszenie przednie
Bez diagnozy organoleptycznej na forum nie da sie wywnioskować co jest do wymiany. Jakby co zapraszam do mnie do warsztatu :8)
-
E32 730i..HELP
Sprawdziłeś cisnienie na cylindrach :?:
-
Problem auto gaśnie po zagrzaniu?? Pomocy
Żebyś miał pewność, że to ten czujnik, to odepnij wtyczkę, wówczas ECU przejdzie w tryb awaryjny i motor będzie pracował bez wzgledu na temperaturę. Może być problem tylko z rozruchem na zimnym silniku.
-
Padła skrzynia, druga sprawna też nie chce działać
Jeśli sprzęgło hydrokinetyczne zostało to samo, to wniosek jest prosty.
- Filtr powietrza
-
Szyba elektryczna - mechanik/elektryk
Zapraszam do mnie :8)
-
Co sądzicie o tym tłumiku--->>
Zarówno technicznie jak i wizualnie nie pasuje :idea:
-
problem rzucil palenie
Jest to l-jetronic, który posiada moduł zapłonu w okolcy pojemnika płynu spryskiwaczy (taki aluminiowy). Zaś w schowku znajduje się ECU. Jest też szansa, że się zepsuł.
-
problem rzucil palenie
Jeśli iskry brak, to padł moduł zapłonu. Jeśli iskra jest i zalewa świece to być może zablokował się wtrysk rozruchowy albo zwyczajnie leją wtryskiwacze.
-
Jak odpowietrzyć NIVO??
Układ jest samoodpowietrzajacy się. Podaj namiary na firmę, która regeneruje amortyzatory do NIVO.
-
Skrzynia biegów - uszczelki
Wszystko zalezy od tego, czy to olej silnikowy czy przekładniowy :mrgreen:
-
Hamulce
Taki objaw jest gdy skorodowane są zazwyczaj tylne koronki czujnika ABS
-
Co zrobić prosto po zakupie ?
Święte słowa :idea:
-
Jaki olej do silnika M106 3,5 litra
Do M30, M102, M106 i S38 leję valvoline 10W40, a po remoncie w moim wykonaniu 10W60
-
745i Pytanie o miskę olejową - czy pasuje??
poprawione :8)
-
745i Pytanie o miskę olejową - czy pasuje??
Miska pasuje od każdej E23 E24 i E28 z M30 po 82 roku z czujnikiem oleju. A jesli chodzi o koła :?: Złe ET i za mała szerokość :8)
-
POLECANE WARSZTATY dla klasyka w Twoim miescie
Tu kilka fotek :idea: http://images23.fotosik.pl/142/b6aa4760e7980b79m.jpg http://images25.fotosik.pl/142/a2e8f70e7cc8849am.jpg http://images33.fotosik.pl/112/6650704c2564ee85m.jpg http://images34.fotosik.pl/112/a64327648606eec5m.jpg http://images32.fotosik.pl/111/a4bd3619e93f9248m.jpg http://images33.fotosik.pl/112/fc77beca5847a174m.jpg http://images31.fotosik.pl/112/bdfff5438ddab917m.jpg http://images34.fotosik.pl/112/79979c883ae11ce6m.jpg