Skocz do zawartości

Swap m30b30 na m30b35


siodemka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej nieobecności. Szukałem na ten temat na forum znalazłem jeden temat z zeszłego roku ale nie znam odpowiedzi na dręczący mnie problem. Przymierzam się do wymiany silnika m30 3,0 na 3,5 w e32 z manualna skrzynią biegów. Posiadam już golutki silnik 3,5 co będzie mi jeszcze potrzebne do wymiany? Swap jest nieunikniony i nie biorę pod uwagę innych możliwości a pytam żeby nie stanąć z robotą jak już w aucie nie będzie silnika. Pozdrawiam
...lubię ją,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna będzie jeszcze wyciągarka do silników i skrzynka piwa :D Przecierz to te same motory różnią się poza mocą i pojemnością programem w motroniku M30 możesz wyżej kręcić chyba o jakieś 400 obrotów ale jak założysz M35 to będzie działać.Powodzenia.

W124 260E

W201 200E ex.

W126 260SE

W115 240D (250 M123) ex.

BMW 730i E32 ex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Taki swap to jak wymiana motoru, więc luzik :mrgreen:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to swietnie, zwyczajnie kupilem ostatnio 730 z woda w oleju, i mysle wsadzic do niej 3,5 bo jak juz i tak zmieniam silnik to zawsze lepiej troszke wiekszy :twisted2: dzis juz "posprzatalem" komore silnika jutro zabieram sie do wyciagania starego. w razie problemow będę sie odzywal :) aa może powinienem poszukać ale komputer silnika znajduje się w którym miejscu?
...lubię ją,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja bunia jest juz po takim zabiegu. Przelozylem tylko silnik, bez komputera, czy innych gratow. Efekt? ...piorunujacy. 0-100km/h w 9.1s! :dance: Mowa oczywiscie o wersji z automatem. Z przekladka tez nie bylo zadnych problemow. Przekladaj smialo i bez zadnych obaw! :cool2:
BMW - Like No Other
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
witam. silniczek wsadzony dzis skrecalismy wszystko do kupy ;) mam teraz maly problemij czy wtryski od b30 i b35 są takie same? zalozylem blok z glowica od b35 caly osprzet od b30, pozostal mi kolektor z wtryskami (od 3,0) - zakładać? :wink:
...lubię ją,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pasowac ok, ale czy bedzie wszystko pracowac tak jak nalezy bo jak ma byc slabsza czy cos podobnego to kupie od 3,5. a i jeszcze jedno sa w niej zalozone fotele elektryczne ale nie sa podlaczone(byly manualne) poniewaz sa juz wsadzone utrudniony mam dostep pod siedzenie, w ktorym miejscu dokladnie szukac tą kostkę z prądami, od strony tunelu, od strony progu, z przodu/ z tylu szyn?
...lubię ją,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy kolektor mi strzelił przy dociąganiu na szybko pojechałem dokupiłem drugi założyłem wtryski od 3,5 i Panowie naprawde - rakieta :lol: :lol: mam taki odcinek drogi gdzie swoją 3,5 w automacie łapie 120 a tą było lekko ponad 140 - dla mnie rewelacja. wyrzuciłem wszystko związane z gazem mikser, zwężke, wiązke, parowniki - w komorze teraz jest pięknie :) wymieniłem drążek poprzeczny - końcówki, tylne gumki w zawieszeniu, klocki, autem jeździ się cudownie ale.... jest jedna rzecz która mi psuje piekny obraz jazdy... :mad2: siedzenie kierowcy. jest elektryczne ale chyba jest spalony silniczek od przesuwania przód - tył nie mogę go za nic cofnąć, podłączałem prąd bezposrednio z aku zwierając przewody od sterowania - NIC. tragedia bo siedzi się fatalnie bo siedzenie jest bardzo blisko kierownicy. Poradźcie jak wyciągnąć to siedzenie albo chociaż manualnie cofnąć, abym doraźnie dopóki nie zmienie wszystkich, mógł nią wygodnie pojeździć. Proszę o pomoc i instrukcję dla laika :) pozdrawiam aha i pod siedzeniem nie ma jednej szerokiej kostki jak mam w drugiej jest około 15 różnych wtyczek małych i średnik - same wtyczki zadnego gniazdka ;) nie wiem co ktoś namodził - skąd powyciągał te kable.
...lubię ją,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz zagłówki,,

odkręcasz 2 śrubki znajdujące się z tyłu fotela w szynach,,

podnosis lekko fotel odpinasz kostki i tą linke od pasów

potem fotel całkiem go góry aż wysunie się z przednich zaczepów,,a potem już tylko wyjęcie go z auta

Powodzenia

ps te fotele sporo ważą :D

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wyciagnalem, zmieniłem w sumie nie było z tym zadnych problemów, ale wiazka z nowego fotela nie pasuje wogole do 3 waskich jakie wychodzily spod siedzenia, dlatego troche druciarsko znalazlem w tamtych plus i minus w fotelu tez i spialem na ostro ;) nie ma z tym tragedi :)
...lubię ją,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O ile mnie pamięć nie zawodzi,co do tych wtyczek pod fotelem-masz instalację do foteli z pamięcią,a moduł ,którego nie masz,steruje lustrami (dodatkowo "zbija" prawe lustro przy cofaniu).

Ja osobiście szukałbym sterownika siedzeń-bajer niesamowity.

 

 

PADRE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem pod skrzynię manualną, poprzedni właściciel jeździł na automacie - nie ma znaczenia.

 

A tak wogóle to i ja mam pytanie, zmieniłem silnik, jest wszystko w porządku, ma moc itd, zrobiłem 3tys km , spalanie w okolicach 10-11 litrów - pięknie. Tylko silnik cały czas pracuje na kompie z 3,0 - warto zmieniać na ori z 3,5? Czy odczuję jakąś różnicę? pozdrawiam i życzę szczęśliwych świąt.

...lubię ją,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, kompletnie nic nie robiłem. Na mój chłopski rozum - silnik to część zamienna. w dowodzie nie ma wpisu z nr silnika.

 

No ale masz pojemnosc w dowodzie rejestacyjnym...

 

Jakies 5 lat temu zmiałem silnik w Escorcie z 1,3 na 1,6 i wiem ze na 100% byłem na przeglądzie, potem w wydziale komunikacji i w ubezpieczalni - zrobić korekty... - i nie wiem czy sie przepisy coś zmieniły, czy tez nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.