Treść opublikowana przez kajjman
-
Brak mocy ,ciężko pali/ 525TDS ,po problemie.
Najczęstsza diagnoza przy tdsie to mechanik do wymiany. Za każdym razem wymieniali by jak nie turbo to pompę wtryskową a najczęściej jest tak jak piszesz. (ale ile mogą skosić kasy za turbinkę czy pompę a ile za wymianę filtrów i czyszczenie układów paliwowego i dolotu)
-
318TDS Znowu rozrusznik
Wyjmij rozrusznik , daj nowe szczotki i przeczyść komutator papierem ściernym 100 , chyba, że te szczotki co masz zawiesiły się i są jeszcze dość grube . Spotkałem się z tym , że elektryk przy wymianie szczotek nie wyczyścił komutatora i po tygodniu rozrusznik zaczął się wieszać , wystarczyło go rozebrać przeczyścić komutator papierem ściernym i rozrusznik hula jak nowy.
-
E34 Światło wewnątrz przy otwieraniu drzwi - nie działa
Tylko przy otwieraniu drzwi kierowcy czy wszystkich? Sprawdzałeś włączniki w drzwiach?
-
rozrusznik 525tds magneti
Te przewody są zgrzewane , jak polutujesz to za długo nie potrzyma .
-
318TDS Znowu rozrusznik
Jak przekręcasz kluczyk i rozrusznik cyka , na do wymiany szczotki , jak nie ma cyknięcia to poleciał bendyks ( elektromagnes) najlepiej wymontować dziada i podpiąć pod prostownik a będziesz miał wszystko jasne . Ewentualnie sprawdź wszystkie kable przy rozruszniku jeden z kabli (o ile dobrze pamiętam) jest na wsuwkę i możliwe , że nie łączy lub zleciał , a bez niego rozrusznik nie kręci.
-
BMW E34 touring 525 TDS brak mocy, zamulony silnik!
Czujnik ciśnienia doładowania wraz z wężykiem wymień i auto wróci do normy. http://allegro.pl/czujnik-doladowania-omega-b-bmw-2-5-tds-td-2-5-i2603282546.html
-
Spryskiwacze 318i
Prawdopodobnie pompka spryskiwacza przyrdzewiała , masz dwa wyjścia wymontować pompkę wpuścić do środka wd40 i jak lekko przyłapało to powinno odpuścić ( moja po nocy odpuściła) . Drugie wyjście http://allegro.pl/pompka-spryskiwacza-szyby-bmw-e36-e46-e39-e38-i2563883473.html
-
e34 525tds jak sie sprawuje
Ja mam dwa tdsy i sprawują się bardzo dobrze . Jak się o niego dba to pojeździsz aż ci zbrzydnie. Trzeba pilnować wymiany oleju , nie gazować na zimnym silniku, co jakiś czas skorygować nastawnik (wyregulować dawkę paliwa), ja u siebie wyczyściłem cały dolot (a było z czego). Teraz silnik pracuje równiutko , bez kopcenia. Jak trafisz autko a dobrym silnikiem to będziesz śmigał.
-
Schemat do 34 - opis wtyczek
Ja wszelkie schematy i opis bezpieczników tłumaczyłem na nasz pół godziny roboty i przetłumaczone. translate.google.pl
-
525TDS Kilka pytań odnośnie przedniego zawieszenia
Ja mały remont zawieszenia zrobiłem na elementach firmy dachsteina i nie narzekam. Ale wybór firmy to kwestia portfela ,i uprzedzeń bądź fanaberi kierowcy. Za drążek płaciłem 80zł (a moje auto trochę kilometrów robi i to głównie po drogach których stan często jest tragiczny) Do swojej e36 też wpakowałem końcówki i łączniki tej firmy , śmiało mogę polecić dachsteina jako części dobre , nie drogie i wytrzymałe.
-
2.5 td czy 2.5 tds
Na giełdzie w Kielcach był tds w sedanie z niemiec (po opłatach) stan BDB (dokładnie obejrzałem i jeździłem) 92r za 5000 by poszedł.Ale wart tej kasy (nie kupiłem tylko dla tego , że nie potrzebuję trzech aut)
-
BMW E34 524td klimatyzacja
Komputer od klimy wsadziłeś też z tdsa, bo wygląda jak by to on miał problem z połączeniem , częstą bolączką klimy w tdsie jest stycznik temperaturowy jego awaria też daje takie objawy jak piszesz (w tds wkręcony jest w głowicę).
-
2.5 td czy 2.5 tds
Musi odpalać bez dłuższego kręcenia na zimnym i na ciepłym silniku , nie mogą falować obroty . Kalibracja nastawnika to prosta robota ( jak masz możliwość podpięcia pod komputer) ale ja osobiście powierzam ją specjaliście od ropniaków (nie są to wysokie koszty) zwróć uwagę na uszczelnienie pompy wtryskowej (koszt do 500zł) .Reszta objawów to jak przy kupowaniu każdego innego BMW. Najlepiej jak masz możliwość to na oględziny autka weź kogoś kto podepnie autko pod komputer , a ten prawdę ci powie. (lepiej zapłacić 100 lub 200 , niż wdupić kilka tysiączków)
-
2.5 td czy 2.5 tds
To jest ten sam silnik , różni się tym , że td ma nieco inny program i nie ma interculera. Co do awaryjności tdsa to prawdy jest w tym tyle co w bajce o smoku wawelskim , ja mam dwa tdsy i jakoś żyję , a nawet jeżdżę . I to nie mało . patrz na stan silnika a czy td czy tds to już obojetne.
- [E34] 525TDS Wtryski
-
e34 TD/TDS wspomaganie problem
Jak wymienisz pompę to przepłucz układ ropą (NIE BENZYNĄ!!!) wywalisz w ten sposób cały syf z układu , opiłki które pozostały w układzie po starej pompie i inne badziewia . U mnie wyleciało pełno syfu ( przypominało czarny kisiel) , ale teraz pompy nie słychać , wspomaganie leciutko chodzi , a olej od zalania nie zmienił koloru. Wystarczy odpiąć wąż powrotny od zbiornika i przepuścić przez układ 1,5 l ropy. 15 minut roboty a pompa ma później lżejszy żywot.
-
E36 problem z wyjęciem piasty tył
Jak wymieniałem łożysko to na godzinę wpakowałem je do zamrażalnika , jak montowałem do prawie 2cm łożyska weszło bez oporu potem resztę docisnąłem długim ściągaczem do łożysk i gotowe.
-
problem z czujnikiem temperatury
W tdsie czujnik masz w zderzaku po stronie kierowcy ,zaraz za wlotem do chłodzenia tarcz hamulcowych. Jak pokazuje -37 to czujnik nie wysyła w ogóle sygnału , czyli odpięty , lub walnięty kabel .
-
e34 525 tds 94r poroblem z wysokimi obrotami
Symbol wtrysku może sugerować awarję wtrysku sterującego. Posprawdzaj wtyczkę i kabelki od wtrysku sterującego bo czasami jak pęknie izolacja to robią zwarcie.
-
Wymiana progów e34 520i sedan.
Około miesiąca wstecz brałem znajomemu nowe na allegro cena chyba za szt 90 zł . To były dokładnie te progi. Cena wymiany 250 do 300zł , ale ten co wymieniał to wszystko w środku czyścił i zabezpieczył od rudej. http://allegro.pl/prog-progi-bmw-e34-sedan-kombi-lewy-i2529609705.html
-
E36 1,8 tds nie dzała klima
Po wymianie silnika nie działa klimatyzacja , wstawiłem silnik od autka bez klimy i nie było w nim stycznika temperaturowego nr 9 na schemacie czujnik przerzuciłem ale brak w wiązce wtyczki do niego , pod jakie przewody i jaki pin powinienem to podpiąć. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CC51&mospid=47440&btnr=11_1444&hg=11&fg=15
-
BMW E36 1,8 TDS DUŻO PALI
nowy zamiennik kosztuje 60zł a wymienisz go sam bez większego problemu.
-
M51 tds pytanie o odpalenie
Może być problem z odpowietrzaniem zbiornika . Spróbuj odpalić z otwartym wlewem (u mnie pomagało).Czasami przewód odpowietrzający salepi się syfem i zaczynają się cyrki.
-
BMW E36 1,8 TDS DUŻO PALI
Duże spalanie może być spowodowane uszkodzonym mapsensorem (czujnikiem w kolektorze dolotowym) Posprawdzaj szczelność dolotu i skoro pompa się poci to może wymagać uszczelnienia. Ale najlepiej pojedź na kompa i niech sprawdzą co jest nie tak bo możesz wpakować kupę kasy a okaże się ,że to duperel. Poza tym w tadek wymaga by co jakieś czas korekcji dawki paliwa. Jak jest wszystko dobrze ustawione i sprawne to tadek nie kopci.(przynajmniej moje nie )
-
Czujnik Deszczu E34 525TDS
Do wymiany moduł wycieraczek , ale gdzie on jest w e34 to nie jestem pewien ( ale to prawdopodobnie ten pod kanapą pierwszy za plecami kierowcy )