Treść opublikowana przez kajjman
-
[524TD] Ciężko pali
Spróbuj stanąć tylnymi kołami na krawężniku (żeby [BAD] stała wyżej ) , jeżeli jest zapowietrzony powinien lepiej odpalić ,ja swego tadzia odpowietrzałem przy wtryskach poluzowałem przewody wysokiego ciśnienia na wtryskach i zakręciłem parę razy potem przewody dokręciłem i autko odpala jak nowe.
-
[E34] Zerwany gwint w piaście , jak odkręcić i co dalej
Spróbuj przykleić klucz do śruby klejem do metalu ( może trochę dziwne rozwiązanie ale jak klej dobrze złapie to byle śrubą złapać gwint a wtedy powinna się wykręcić).
-
2.4 TDS nie odpala
Jak faktycznie posadzona pompka w zbiorniku to wypnij z filtra paliwa przewód paliwowy idący do pompy wtryskowej zalej jakąś butlę ropą i wpakuj do niej ten koniec przewodu jak pokręcisz to pompa wtryskowa powinna zassać i odpalić. Sprawdź przekażniki pompy ( nie wiem gdzie w 2,4 się znajduje ), myślę , że to jego wina skoro pompka niedostaje napięcia.
-
[E34] Zerwany gwint w piaście , jak odkręcić i co dalej
W szaranie szpilki mają gwint 14 ale czy w otwory w feldze ci wejdą . Lepiej wymienić na drugą i nie kombinować (napewno bezpieczniej). Jak masz zwykłe stalowe felgi to w otwór w feldze wsadź łapkę lub dłuższy przecinak tak , żeby zpierał między piastą a felgą i spróbuj powoli ( żeby nie zniszczyć felgi ) wbijając przecinak lub łapkę odkręcać szpilki ( metoda sprawdzona w wielu autach i działa )
-
E34 525 TDS 93r mrugające kontrolki ,nie odpala
Do tdsa musisz mieć 85ah i ponad 700a mocy rozruchowej często niby akumulator dobry ale już mocy nie ma wystarczającej żeby go ruszyć. A to na 100% objawy padniętego akumulatora. ( zobacz też czy nie masz złodzieja prądu).
-
1.7 tds PROBLEM Z POMPA WSPOMAGANIA E36!!!!
W warszawie na strażackiej masz spory szrot.(dokładnego adresu nie pamiętam )
-
1.7 tds PROBLEM Z POMPA WSPOMAGANIA E36!!!!
Na pasku na jednym z alternatorem i pompą wody.
-
E 36 2500tds
Na 90% masz zabity filtr kabinowy ( w autach bez klimy chyba siedzi w podszybiu ale nie jestem pewien).
-
turbina od 2.5 tds do 1.8 tds
Porównywałem obie turbinki i mają inne mocowanie do kolektora , ale bez większego problemu można dopasować (wiertarka , gwintownik i trochę roboty ) smarowanie turbiny i reszta będzie pasowało , ale potem jeszcze pozostjae zestrojenie wszystkiego ( ja osobiście obawiał bym się o głowicę , żeby wytrzymała).
-
E36 1,8 TDS Problem z wejściem na obroty
Ten czujnik (inaczej map sensor ) powinien siedzieć w kolektorze dolotowym od dołu a do niego idzie dwupinowa wtyczka z wiązki silnika.
-
E36 1,8 TDS Problem z wejściem na obroty
Jak jest odpięty to musi gdzieś być schowany bo jak dobrze pamiętam to idzie on od wiązki silnika ( ale sprawdzę w swoim i dam ci znać).
-
1.7 tds PROBLEM Z POMPA WSPOMAGANIA E36!!!!
Odkręcasz wąż powrotny koniec do miski lub wiaderka , odpalasz silnik i ruszasz kierownicą , gasisz silnik . zakladasz przewód zalewasz okołó litra ropy odpapasz silnik i kręcisz kierownicą , gasisz silnik , ściągasz wąż powrotny odpalasz silnik delikatnie ruszasz kierownicą i czekasz aż cała ropa zleci. Zakładasz przewód powrotny na miejszce zalewasz płyn ( zobaczysz ile syfu i opiłków siedziało w układzię) i cieszysz się wspomaganiem. To co pisze Nest to ma jedno na tysiąc aut , najpierw lepiej wymienić płyn niż rozebrać pół autka, wymiana pompy bez płukania układu to totalna głupota. w układzie wspomagania w tak wiekowych autkach jest pełno opiłek i innego syfu po płukaniu układ (pompa jest mniej obciążona) ( nie płucz bęzyną bo można zatrzeć pompę można przepłukać też olejem atf ale olej nie wypłucze wszyskiego). Nest może się śmiać ale u mnie wyleciało pełno opiłek i coś czarnego przypominającego konsystencją kisiel , już dwa latka a olej dalej jest czerwony.
-
1.7 tds PROBLEM Z POMPA WSPOMAGANIA E36!!!!
Wymień olej i przepłucz układ ropą.
-
E36 1,8 TDS Problem z wejściem na obroty
Pod kolektorem dolotowym masz mapsensor inaczej czujnik zasysanego powietrza jeżeli tak jak piszesz jest odłączony to masz odpowiedź na swoje pytanie na schemacie element nr 10 powinieneś tą wtyczkę pod kolektor wpiąć i sprawdź ( Możliwe ,żę ktoś odłączył go sprcjalnie bo jest zepsuty koszt zamiennika 66zł) http://www.realoem.com/bmw/diagrams/d/c/9.png
-
316i Jak dodać więcej Koni???
Stożki i tłumiki poza kupą hałasu nic ci nie dadzą najlepiej to po prostu zachipować ale u dobrego fachowca. Znajdź na forum Bagora gość już nie jednemu pomógł masz tu podobny temat (temat jest o 1,8) i parę wykresów. viewtopic.php?f=68&t=54129&start=270
-
E 36 poduszka amortyzatora!!!!!!
A dałeś z obu stron poduszki podkładki , znajomy miał podobnie i okazało się ,że nie podłożył podkładki nr6 na schemacie http://www.realoem.com/bmw/diagrams/o/t/1.png
-
turbina od 2.5 tds do 1.8 tds
Najlepiej zajedź na pierwszy szrot z brzegu weź w turbinę od 2,5 i kolektor od 1,8 i sprawdź a będziesz miał pewność. Jutro porównam oba mocowania turbiny do kolektora i ci dam znać.
-
316i compact problem z odkręceniem bębna hamulcowego.
Przyklej do śruby klucz na klej do metalu (ja używałem distal i się udało) i odrazu szukaj drugiej śruby bo na 99% to na niej gwint leci lub poprostu korozja robi swoje
-
[e34] nivo - twarde zawieszenie, a na trzpakach wzorowo
U mnie skakał jak zając okazało się ,że mam za wysoko ustawiony tył i może być za twardy po opuszczeniu na regulatorze zawieszenie zrobiło się miękkie. Tylko nie pamiętam jaka powinna być prawidłowa wysokość ,ale w necie gdzieś to było ( tylko chyba z e32)
-
Bmw E34 2.5 TDS brak mocy jak zimny
Sprawdź czujnik doładowania turbiny może być zasyfiony i się wiesza, ewentualnie przewody (wężyki gumowe podciśnienia). Takie objawy może też dawać padnięta pompa waku.
-
1.6 na 1.8tds
Jak ci się 1,6 dobrze sprawuje to zostań przy nim ja mam tdsy i nie narzekam ale ja mam od pewnych ludzi a jak silnik dostał dobrze w D..... to możesz mieć nie małe wydatki. Ogólnie z tymi silnikami można jeździć aż ci obrzydnie. Ale jak poprzedni właściciel był kretynem to możesz wpierdzielić się w kanał.Poza tym jak zajedziesz bęzyniakiem do mechanika to ci prawie każdy naprawi a na tdsa trzeba kumatego bo byle cymbał to ci zacznie wymieniać pompę , turbinę i pół silnika a najczęściej wystarczy 15 minut roboty i po naprawie.
-
318tds '97 nie działające kierunkowskazy i awaryjne
Sprawdź przerywacz , ( w 1,8 tds w skrzynce bezpieczników czarny i długi) na 99% to on w moim tadku było identycznie i walnięty był ten czarny przerywacz. Ja swoją całą skrzynkę bezpieczników przetłumaczyłem na tej stroni 10minut roboty i wszystko jasne http://translate.google.pl/?hl=pl&tab=wT
-
e34 zamek centralny.
Może tym ciebie poratuję masz tu stronkę z której za darmo ściągasz instrukcję obsługi polską do e34 na samym początku jest o kodowaniu kluczy ( sporo wiadomości ,warto ja już mam ściągniętą ale jedynie na meila mogę podesłać bo na pw się nie zmieści !) http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1362846&highlight=&sid=
-
e34 zamek centralny.
To jest od świateł wewnnątrz autka , odbiornik sygnału pilota masz w lusterku wstecznym prawy dolny róg. Musisz kupić pilota i zaprogramować , w instrukcji obsługi masz dokładny opis programowania (jak nie masz instrukcji to daj znać mogę ci przesłać). Najlepiej logują się tego typu http://allegro.pl/bmw-e34-e36-e38-e39-e46-kluczyk-pilot-siemens-oryg-i2644084937.html Albo http://allegro.pl/bmw-e34-stacyjka-zamki-zamek-klapy-komplet-i2621189815.html
-
Nowy akumulator - alternator - ładowanie E34 525TDS
Mój ma ładowanie 13,8V i też wydaje mi się za niskie bo w e36 tds mam 14,4V . Wygląda na to , że regulator napięcia się posypał.