Treść opublikowana przez madseason
-
e39 hamulec ręczny / postojowy regulacja
Ok, Ok, faktycznie szczęki, najważniejsze, że wymienione ;) Powiedz jak z wymianą linek, ile zajmuje i czy jakieś akrobacje trzeba robić? Po wymianie blokuje Ci koła, czy dalej o tyle o ile?
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Takiej literówki jeszcze nie miałem :twisted:
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
To chyba względne, mam 194cm wzrostu, zawsze mam na max do tyłu, a żeby ktoś za mną usiadł muszęze 2 ząbki do przodu minimum. O dziwko jechałem ostatnio e38 taxi, z tyłu mi się siedziało dużo gożej niż w e39 :shock: nie ma jak stóp pod fotel wsunąć i dach jakoś niżej jest, tak, że waliłem na głową na wybojach, do tego kanapa tylna jakaś dziwna jest... Co do skody (ocatvia) jak dla mnie to podobnie jak w e39 tylko mniej miejsca na kolana (przy tym samym komplecie pasażerów) Jeśli chodzi o komfort dla dryblasów to najlepiej w e60 jest dla mnie - wiem już na co zmienie moją kiedyś ;)
-
e39 hamulec ręczny / postojowy regulacja
Dzisiaj byłem na przeglądzie i wyszło, że mam lewy postojowy za słaby, żeby dostać pieczątkę... No więc tak. Miesiąc temy wymieniałem cały tył: - Klocki do tarcz - tarcze - klocki ręcznego wraz z zestawem naprawczym Jestem świadom, że ręczny w e39 to ogólnie porażka, ale przegląd trzeba mieć.. Po montażu próbowałem go sprawdzić, jednak działanie znikome, pomyślałem, że może musi się trochę podkład z tarcz zetrzeć zanim zacznie działać, więc kilka razy podczas jazdy zaciągałem ręczny, żeby się przetarł - chyba pomogło, bo zaczął lepiej działać i żyłem w tej świadomości do dzisiaj. Co dziwne, na połamanych klockach przed wymianą łapał lepiej, ale i tak nie można było zablokować kół w czasie jazdy (co jest normalne w innych samochodach którymi jeździłem). Na przeglądzie zabrałem się do szybkiej narawy - pod dźwignią skręciłem lewą stronę na maxa - rezultat znikomy. Czas na pytanie :) Czy jest jakaś dodatkowa regulacja, czy czas na zmianę linek. Jeśli zmiana linek, to czy jest to mocno praco-chłonne, czy da radę to ogarnąć w godzinkę?
-
Witam Proszę o Pomoc Car Audio
Ja trochę modernizowałem sprzęciora. Miałem kaseciaka, wrzuciłem Alpine CD53 - ori z 2003 roku. Do tego z przodu głośniki zamieniłem na zestaw Hertz ESK 130.4. To co będę robił dalej - zależy mi przede wszystkim na oryginalnym wyglądzie, CD53 daje radę ,ale nie wykorzystuje pełnej mocy Hertzów więc to co pójdzie dalej to: 1. Procesor dźwięku alpine 2. Wzmacniacz 3. Zestaw Hertz na tył Nie będę wrzucał tuby, bo szkoda mi miejsca w bagażniku, już mam butlę i zapas ;)
-
E39 525i 2001rok trzęsię się kierownica bezradność pomoc?
Sprawdź na innych felgach / oponach. Czasem krzywe felgi, lub nierówno wytarte lub stare opony mogąbyć przyczyną.
-
[E39] 530d - czarnula :)
Wygląda jak "Nówka salonowa, nie bita, niemiec płakał jak sprzedawał" ;) A jak się sprawa "wahacz-gate" zakończyła? Była wada materiałowa czy tylko mocne PUSTE słowa? Poza plastikami i nadkolem coś jeszcze było walnięte, w sensie mechanicznie? Felę udało się uratować, czy wymieniona? Ze zdjęć wygląda na to że tylko plastikowa kosmetyka, trochę lakieru.. no i oczywiście wahacz wymieniony ;)
-
jakie amortyzatory do 530d M-pak
W tym sklepie masz robicie na zawieszenie standardowe i M. Nr części są różne. http://www.czescidobmw.pl/kategorie/M-Podwozie-sportowe-S704A,7626.html 556 832 - standard 556 834 - m- (704 M SPORT)
-
"BAD GIRL" E39 525 TDS-BYŁA CICHEGO;)
Kiedyś piłem browara w taki upał, szybciej łapał kac niż bania :duh: No to siup na drugie kółko i 100lat! Pamiętaj, według amerykańskich naukowców pierwszy poważny kryzys w związku przychodzi po siedmiu latach :norty:
-
wymiana orginalnego radia z navi e46 na radio mp3
Ja polcecę z nową instalacją, cośmi się wydaje, że tyle km kabli jak u Cibie może negatynie na dźwięk wpłynąć. Przypomniałeś mi o jednym, antenę będę musiał teżpociągnąć. Gdzie jest antena w e46, też w tylnej szybie? Z tego co szukałem to wtyczka jest właśnie z tyłu w lewym nadkolu.
-
jakie amortyzatory do 530d M-pak
Odboje i osłony też są inne przy M-technik. Symbol: 900 084 Do standardowego jest: Symbol: 900 083
-
wymiana orginalnego radia z navi e46 na radio mp3
Kiker, jak możesz to napisz na forum, kładłes instalacje?
-
wymiana orginalnego radia z navi e46 na radio mp3
Dwu-drożne? nieeee. Jak już to średni + gwizdki. np hertz ESK 130.4. U siebie wrzuciłem taki zestaw na przód i nieźle daje radę. Z tym, że w e39 w drzwiach jest ORI zwrotnica, myślałem, że w e46 podobnie będzie. Narazie wywalam moduł navi 4:3 z kasetą bo dziadostwo straszne (tylko 1 głosnik gra i pół wyświetlacza świeci) a wrzucać ORi 16;9 to średni interes. Narazie wrzucam radio Sony co zalega w szafie i ciągnę instalację, jak coś to później będzie łatwy upgrade do 2DIN + nowe głośniki, ale to do młodego decyzji. Póki co ma grać cokolwiek, ważne żeby w ogóle grało :8)
-
e39 postojowe led - jakie polecacie
Znalazłem 2 rodzaje, niestety nie udało mi się znaleźć takich z radiatorem jak któryś kolega polecał, wiecie czy któreś z tych będą dobre na dłużej: http://allegro.pl/postojowki-xenon-led-can-bus-h6w-bax9s-bmw-audi-i3381511514.html http://allegro.pl/zarowki-led-9-smd-ba9s-t4w-bax9s-h6w-can-bus-fv-i3408268180.html
-
e39 postojowe led - jakie polecacie
Ogólnie to [BAD] straszna, szyna ich nie wykrywa, jestem mało spostrzegawczy i nie zauważyłem, że koledze też kierunki świecą.. Błąd wyskakuje i nie ma bata. 10pln w błoto. Przy okazji święcą o połowę słabiej niż mojej poprzednie przepalone ledy i mrugają dość intensywnie świecąc. To teraz na poważnie, co zamontować, żeby było dobrze i na długo? http://s1.pokazywarka.pl/bigImages/2184582/8011137.jpg
-
(EXX) działanie ASC przy wyższych prędkościach
Tak jak mówisz Tom.
-
(EXX) działanie ASC przy wyższych prędkościach
Raz leciałem 130km/h w zakręcie, widziałem jak mruga kontrolna od trakcji, więc chyba coś tam się działo, ale szczególnie nie poczułem. Z kolei zimą wjechałem na mokry 5-centymetrowym opad śniegu jakieś 80km/h i mimo skręcania kołami reakcja była minimalna, ASC świeciło, ale reakcji żadnej na naprostowanie kierunku jazdy nie czułem, chociaż możliwe, że dzięki ASC właśnie udało mi się utrzymać tor jazdy, ale napewno pomógł spokój, opanowanie i hamowanie silnikiem ;)
-
wymiana orginalnego radia z navi e46 na radio mp3
Poszukam w tej kostce niebieskiej, albo białej, tam też powinno być chyba, co? Jeszcze jedno, w drzwiach są basy i gwizdki, jest tam też zwrotnica? Planuję ciągnąć jeden kabel, czy przed rozbiórką kołować zwrotnice czy są tam już?
-
wymiana orginalnego radia z navi e46 na radio mp3
A napięcie skąd pociągnąć? 12v + stacyjka.
-
wymiana orginalnego radia z navi e46 na radio mp3
Panowie, W braciaka samochodzie mam tą niebieską wtyczkę, + białą od navi. Wybór padł na pociągnięcie całej instalacji. Mam tylko kilka pytań: 1. Skąd wziąć napięcie ze stacyjki oraz napięcie stałe. Pod radiem są jakieś wiążki, można się wpiąć? 2. Którędy pociągnąć kable do głośników z tyłu (z przodu pewnie da radę za deską, ale do tyłu? Po suficie, po podłodze? Prawy i lewy razem i rozejście z już na tyle, czy każdy oddzielnie osobną stroną? Czy może tunelem po środu? Fura to e46 kombi 1999r.
-
Jakie sa najlepsze zamieniki - tarcze hamulcowe!!! BMW 530
:duh: Ktoś Ci płaci za reklame bosha? :mad2: Ostatio kupiłem zimmermann sport na tył i zaskoczę Cie, parę tysięcy już przejechałem i jeszcze się nie pokrzywiły...
-
520i Problemy z kołami.
Popieram przedmówcę - opony do wywalenia. U mnie po prostowaniu felg wiosną zaczęło mi delikatnie trząść kierownicą i mocniej przy hamowaniu, mimo, że wyważone były, a bieżnika jeszcze kilka mm, choć miały swoje lata, chyba z 6 z tego co pamiętam (po poprzednim właścicielu). Po zmianie opon na nówki jak ręką odjął, żadnego drgania, dużo ciszej się zrobiło i spalanie trochę mniejsze też. Mam 235 z przodu i 255 z tyłu na 17' a na koleinach nie ma dramatu, ale mogę tylko porównac do zimówek 16' i 225 szerokości. Co do szumów to wyząbkowany bieżnik, stara opona, albo walnięte łożysko bym obstawiał. Ewentualnie może ocierają Ci o nadkole?
-
e39 postojowe led - jakie polecacie
Zgada się , dlatego chciałem tylko w drzwi to władować, w środku wolę mięć przyjemne ciepłe światło ;) Ja tam widziałem tylko pustą flaszkę ;)
-
e39 postojowe led - jakie polecacie
Te co miałem u mnie mrugały zaraz po przekręceniu kluczyka. Dodatkowo powodowało to problemy w połączeniu OBD z komputerem gazu.. W kierunkach też masz te żarówki? Jeszcze jedno pytanie. W drzwiach od dołu też można takie ledy zamontować? Tam jakaś inna żarówka jest, podłużna z zasilaniem po bokach. Wiecie jaka dokładnie (link do alle by się przydał ;)
-
E39 Touring 520i
Zmineń dział na viewforum.php?f=156 Powodzenia przy reaktywacji furki ;) BTW, brewki i wydech chyba do wywalenia, co? ;)