Treść opublikowana przez madseason
-
kostka i podpięcie nie ori radia proszę o pomoc
Na allegro powinny być przejściówki z Twojego radia na ISO, poszukaj, do e39 kupiłem taką.
-
e39 520 - Ustawianie zbieżności - śruba i tuleja
Płaski - miałem na myśli, że z profilu płaski, bez tej odchylonej końcówki.
-
bmw e39 - topasblau - mpakiet - Przemek
M-pakietowe jak dla mnie to zdecydowanie lepiej wyglądają, ale ogólnie fura bardzo ładna. :) Pozdrawiam!
-
e39 520 - Ustawianie zbieżności - śruba i tuleja
To co, mówisz, żeby nie ruszać góry? Ogólnie jest z tym jakiś problem, czy tylko jak majster pierdoła?
-
e39 520 - Ustawianie zbieżności - śruba i tuleja
Wydaje mi się, że to dlatego, że musiałby od nowa całą procedurę przeprowadzić, a w międzyczasie zjechać, zdjąć koło itp, a czas to pieniądz.. trudno, pojade tam w sumie 3 razy (pierwszy, ostatni i nigdy więcej) ;)
-
e39 520 - Ustawianie zbieżności - śruba i tuleja
Mało który też ma klucz do regulacji tej górnej śruby z tyłu... a potrzebny jest płaski klucz 16, albo 18.. o długości conajmniej 30 cm, żeby go tam upchnąć i żeby chociaż trochę wystawał. Kolejny problem i znowu czekanie, aż sobie specjalny klucz znajdą.. masakra! :mad2: O dziwo, koleś pomyślał i tym razem sprawdził i z przodu nie będzie kolejnej niespodzianki i wszystkie śruby się regulują. :lol: Na szczęście na tyle na ile się udało jest ustawione, odchyłka po 3 minuty na tylnych kołach, dużo nie brakuję, nie poddam się w połowie drogi. Do tego siadłem mu na ambicję, mówi że jak następnym razem nie ustawi co do minuty to kasy za to nie weźmie. :8)
-
e39 520 - Ustawianie zbieżności - śruba i tuleja
W sobote śruby kupiłem, 104pln za komplet z podkładkami w aso Inchcape Warszawa + 30pln za wymianę. Dzisiaj skoczyłem do gazownika na przegląd i filtry, a jutro dopiero do diagnosty na regulację zbieżności, dzisiaj nie dałem już rady.
-
BMW E39 520i 97r RADIO KASETA
Wyjmij radio i zobacz czy masz piny, na podstaiw tego obrazka. Zauważyłem, że u mnie w kaseciaku są piny od zmieniarki, nie było od 'sound system'. http://www.meeknet.co.uk/e31/becker/Radio_Head_Unit_Pinout.jpg
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Wywalona uczszczelka, czyli prawdopodobnie przegrzany silnik, w najlepszym razie wymiana uszczelki i planowanie, ale możliwe, że ma krzywą głowicę. Co do LPG jak chcesz mieć pewność, że instalacja będzie bezproblemowa to lepiej kupić bez i założyć w zaufanym zakładzie, cena conajmniej 3,5k pln za dobry zestaw.
-
BMW BUSINESS CD AUX
Tu macie wszystko na temat: http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?1611782-Guide-to-Buying-E46-BMW-Business-CD53-Alpine-Radios-that-play-MP3-Data-CDs! Krótko mówiąc - radia wyprodukowane przez alpine po 01/2003 miały wbudowane wyjście AUX. We wcześniejszych modelach co najwyżej emulacja zmieniarki CD wchodzi w grę.
-
BMW E39 520i 97r RADIO KASETA
U mnie nie było w fabrycznym kaseciaku. Ale też nie mam ani instalcji pod zmieniarkę, ani samej zmieniarki.
-
e39 520 - Ustawianie zbieżności - śruba i tuleja
Czyli co, twierdzisz, że te wypustki wokół mimośrodu to sobie dla dekoracji zrobili, albo dla druciarzy co nie są w stanie sobie poradzić z regulacją na normalnej śrubie, a nie dlatego, że jak podkładka się o nie opiera to lepiej trzyma ustawienia nawet pod dużymi naprężeniami?
-
[e39] 530i Problem z przełączeniem na gaz
Czy to trochę nie za niska temperatura? Czytałem, że absolutne minimum to 35 stopni, z uwagi na to, iż zminana stanu skupienia gazu z ciekłego w lotny dodatkowo obniża temperaturę parownika, przez co przy takiej temperaturze bardzo szybko rozwala się membranę (jest mało elastyczna w niskich temperaturach i pęka) oraz wzrasta spalanie gazu.
-
Gotowi do zmiany opon z zimowych na letnie?
Ja nie mam tego problemu, z tyłu mam szerszą felgę i opony 255 vs 235 z przodu. :)
-
E39 520i Pytanko o audio
Jakość dźwięku raczej z tego rewelacyjna nie będzie, zależy jakie masz oczekiwania. Dobry dźwięk z oryginalnego radia dopiero alpine daje, ale zaczeli je montować dopiero pod koniec produkcji e39. Jeśli chcesz się tego zestawu trzymać to daj procesor dźwięku za radiem, wzmacniacz i dopiero sub-a.
-
e39 520 - Ustawianie zbieżności - śruba i tuleja
Z tego co się orientuję to mimośród trzyma ustawienia zbieżności, jakbym skręcił na zwykłe to co kilka tysięcy km mógłbym sobie opony wimieniać na nowe. A diagnosta miał rację, gwint się zerwał w jednej śrubie przy odkręcaniu i nie dałoby wyregulować na starych.. zostaje przy tym diagnoście :P
-
e39 520 - Ustawianie zbieżności - śruba i tuleja
A co się okazało u Ciebie być problemem? Nawet po ustwaieniu, (teoretycznie dobrym względem przyrządów) jakieś nierówne scieranie opon wystepowało?
-
e39 520 - Ustawianie zbieżności - śruba i tuleja
Stacja w której kalibruję ma jakiś mega wypasiony sprzęt na laserach, wyszło, że prawe tylne jest o 2 stopnie przodem do zewnątrz i górą do kabiny o jakieś kilkanaście minut. Ale to czy na letnich czy na zimowych to chyba znaczenia nie powinno mieć, w końcu ustawia się na wahaczach, nie na kołach ;)
-
e39 520 - Ustawianie zbieżności - śruba i tuleja
Idąc za Twoją radą zamówiłem w aso mimośrodowe i jutro będę wymieniał, jak coś robić to porządnie ;) Opony na zimę nowe założyłem, na szczęście nie widać asymetrii w wycieraniu.
-
e39 520 - Ustawianie zbieżności - śruba i tuleja
Dzieki za podpowiedzi, jutro skoczę do mojego mechanika, może jemu będzie się chciało tym pobawić ;)
-
e39 520 - Ustawianie zbieżności - śruba i tuleja
A które to tuleje pływające? W którym miejscu siedzą?
-
e39 520 - Ustawianie zbieżności - śruba i tuleja
Cześć, Byłem dzisiaj na wiosennym ( :x ) sprawdzeniu zbieżności. Przód wyszedł idealnie, ale z tyłem jest problem. Diagnosta powiedział, że może być problem ze śrubami - jak odkręci to może ukręcić łeb, albo może po skręceniu nie trzymać. Zdjęcie załaczam poniżej. Gdzie taką śrubę dostać, dodają do kompletu z tulejami? Czy wymiana to skomplikowany proces? Wystarczy zdjąć i założyć, czy trzeba wyciągać amortyzator, sprężynę itp? Zastanawiam się czy przy okazji nie wymienić tych tulei, jak często to się robi, czy przy okazji powinno się wymienić drugą tuleję dolnego wahacza? Pozdrawiam! http://s1.pokazywarka.pl/bigImages/1894711/6748807.jpg
-
BMW 520 E39 + LPG czy Renault Laguna II 1.9 DCI lub 1.8 +LPG
Doświadczenie jest takie, że większość osób przesiadających się z czegokolwek na BMW nie ma zamiaru przesiadać się na inną markę, a tym bardziej na reanulta :P żeby nie być gołosłownym, wcześniej miałem Audi a4 b5, nissana 100nx, nissana sunny, a w międzyczasie jeździłem wypożyczanymi prawie, że nówkami, każdym po około 2 tygodnie do miesiąca: Golfem V, VI, Oplem corsa, Astra 2 i 3, Skoda octawia i fabia.
-
Wybór radia
Jeśli odpowiada Ci radio, które do niczgo w samochodzie nie pasuje to ok, chociaż, różnicy w takiej półce cenowej dużej nie poczujesz w jakości dźwięku. Ja wymieniłem ori kaseciaka, na ori CD od alpine. Zastanawiałem się nad rozbudową w każdy możliwy sposób.. Podłączyłem na próbę Sony BT3900, ale jakość dźwięku nie była powalające, a wygląd na konsoli dosłownie poniżej krytyki. Jedna z ciekawszych opcji (prawdopodobnie pójdę w tym kierunku) to taka jaką kolega audio_system poleca na forum - procesor dźwięku podłączony pod ori radio, co wychodzi nie dużo drożej od Twojego budźetu: http://allegro.pl/alpine-prcesor-dzwieku-pxe-h650-i3118452982.html
-
"BAD GIRL" E39 525 TDS-BYŁA CICHEGO;)
Mi od wczoraj płatne parkowanie wprowadzili pod pracą, chyba zaczne z szfoferem jeździć takim MANem, czy Solarisem ;) Powodzenia w renowacji. Mi udaje się na bierząco w stanie bliskim ideałowi utrzymywać, ale niedługo muszę skoczyć na wiosenny przegląd podwozia, zobaczyć czy zima jakieś prezenty przyniosła ;)