Treść opublikowana przez danielxc717
-
[e39] 530d - jakie koło pasowe?
Rzeczywiście. Można na czescidobmw kupić nawet i po 850zł tej samej firmy
-
[E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie
Być może. Dlatego też ma pewnie inaczej skalibrowane czujniki. Ale to tak sobie tylko gadam bo nawet na 100% nie wiem jak u mnie gaśnie :)
-
[E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie
Ja taki sam ale 5w40. Tak mamy inne silniki ale co z tego. Ciśnienie oleju powinno gasnąć w podobnym czasie bez względu na diesla czy benzynę. Zanim zrobisz to mrozy miną :mrgreen:
-
kluczyk zapasowy z grotem bez nacięcia
U siebie nie odpalam tym plastikowym na próbę bo boję się że pęknie i tam zostanie :mrgreen: więc nie wiem czy mam pestkę
-
kluczyk zapasowy z grotem bez nacięcia
jak odpalisz jak auto ma immo?
-
[E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie
Mógł byś pokazać to na teście zegarów pokazujący aktualną temp cieczy i temp otoczenia na poziomie -10st? Muszę sprawdzić u siebie kontrolkę czy gaśnie razem z aku ale przy -10 uważam że wcale późno nie gaśnie. Akurat dziś będzie dobra temp na takie testy to sprawdzę u siebie. Ty też byś mógł nagrać i pokazać. Ja u siebie mam syntetyka motula, więc olej nie najgorszy. Napiszę jak szybko gaśnie mi kontrolka ciśnienia
-
e39 530d 2001r Problem z dogrzaniem silnika
Temat jest teraz tyle wałkowany jak tematy dot klimy w lato. Pewnie nawet na tej bądź poprzedniej stronie znajdziesz wszystkie odpowiedzi, a jeśli nie to podepnij się pod istniejący temat
-
[e39] 530d - jakie koło pasowe?
To jest właśnie urok nowoczesnych diesli, że niektóre części są drogie. A tych części które się zużywają jest trochę.
-
[E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie
Jak auto mu odpaliło to zanim załapał na wszystkie gary to już kontrolka zgasła co trwało niecałą sek to nie wiem czy późno zgasła
-
Możliwy taki kolor nadwozia?
http://otomoto.pl/bmw-520-C27495826.html
-
Świst (gwizd) przy dodawaniu gazu, tylko 4 bieg, benzyna
odma
-
[524td] pompa wody i uszczelka pod glowica?
Wymień na początek pompe i porządnie odpowietrz układ. I nie jeździj tym autem :duh: Chyba, że chcesz przy okazji szukać nowej głowicy o uszczelce już nie wspominając
-
BMW e39 Wskaźnik paliwa, ekonomizer, prędkość... nie działa
Czujnik ABS wymieniony i wszystko jest ok prócz wskaźnika paliwa. Przed uszkodzeniem było ok 20-25l paliwa. Jak zaczęły się cyrki z abs świeciła się rezerwa. Po zakończonej walce z ABS świeci się dalej rezerwa dlatego dolałem 30l paliwa. Pokazuje trochę więcej niż 30l, ale w teście nr 6.1 pokazuje 31l a w teście nr 6.2 pokazuje 30. Teraz nie wiem czy mam ponad 60l czy tyle ile pokazuje analogowy wskaźnik.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
To że ktoś się zalogował na forum na tydzień to nie znaczy, że jest z forum. Tak jak wyżej pisałem. Ludzie często takie rzeczy robią dla zmyłki
-
[E39] Kontrolka ABS ASC/Czujnik ABS ASC
Na kompie wyszedł lewy tył. Nie obyło się bez wiercenia czujnika. Wymieniony czujnik na siemens i wszystko śmiga jak należy. Błąd sam się usunął przy przekroczeniu bodajże 20km/h
-
E39 528i Urwana klamka wewnętrzna
Co da Ci magnes jak klamka będzie z amelinium? :mrgreen:
-
[E39] Wymiana czyjnika ABS
Ja dziś jestem na etapie wymiany czujnika i kupiłem VDO- pudełko takie było a na czujniku Siemens. 280zł to nie majątek a jest pewność, że będzie działał. Stare sterowniki ABS są mniej wadliwe, ale też są. Dlatego nie można wykluczyć uszkodzenia sterownika
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Dużo ludzi loguje się na forum pisze kilka tyg a potem nagle musi sprzedać swój dopieszczony egzemplarz. Potem wkleja na aukcję link do galerii by kupujący się utwierdził w przekonaniu, że kupuje auto od fana marki :)
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Czy to nie jest to? viewtopic.php?f=156&t=149841
-
Lampy tylne do E39 Depo
Sprecyzowałem o które mi chodzi bo masz 2kpl :)
-
Lampy tylne do E39 Depo
Ja mam przedlifta z lampami takimi jak ma CIHY, ale tymi oryginalnymi. Włożenie lamp razem z wymianami żarówek to ok pół h. W e39 naprawdę prosto jest wyjąć całą lampę. Wystarczy wykręcić 4 śruby :)
-
520i LPG e39 - Wskazania ekonomizera a rodzaj paliwa
U mnie kiedy ekonomizer pokazuje 9,3 to auto pali troszkę powyżej 10l. (cała jazda na LPG bez PB) Jak kiedyś spaliłem troszkę powyżej 9l to ekonomizer ten od średniego pokazywał 8,5l- trasa 300km Teraz nie kasuje średniego zużycia bo nie pamiętam ani mnie to nie interesuje. Wiem, że trzeba liczyć średnio 12-13l i tego się trzymam. Wskazania ekonomizera analogowego można traktować z przymrużeniem oka, ale jest pomocny bo widać ile mniej więcej (-+ 2l) pali auto i można w jakiś sposób je zredukować.
-
[E39]523i Głośno w kabinie i drgania na wolnych obrotach
Może być sonda, przepływka albo układ zapłonowy. Trzeba podłączyć pod kompa. Mogą Ci wypadać zapłony może być nieszczelność w dolocie
-
odpowietrzenie ukladu chlodniczego
Może być tak że jak stygnie to łapie gdzieś powietrze przez nieszczelność układu.
-
[E39] Kontrolka ABS ASC/Czujnik ABS ASC
Prawdopodobnie lewy tył. Ale może być tylko zabrudzony bo widziałem że niektórzy czyszczą styl i hula. Ja mam na stałe kontrolki i brak prędk abs etc. Za 2-3 dni wymiana czujnika. Dam znać czy to było to czy sterownik. Ty masz pewnie niebieskie wtyczki i bardziej delikatny sterownik ABS. Komp pewnie prawdę powie. U siebie też dam znać co na kompie wyszło