Treść opublikowana przez Shadow69
-
E39 530d(a) buczenie przy zatrzynywaniu samochodu
Żadnych drgań być nie powinno. Patrzyłeś w jakim stanie są poduszki skrzyni i silnika?
-
E39 523i 99r ; ABS a klimatyzacja
Ale obrotomierz nie idzie przez ABS, ja jeździłem bez sterownika ABS kilka tygodni, i jedynie nie chodził prędkościomierz, ekonomizer i tempomat. Obrotomierz normalnie hulał, i klima także.
-
M57 Falujące obroty zrzuty INPA, próba przelewowa
Co jak co, ale mit o wygląda na padnięty regulator ciśnienia CR. Były jakieś błędy?
-
e39 sedan - tylna klapa a lifting
Ja się pocieszam tym, że merce rdzewieją bardziej :mrgreen:
-
E39 96r m52b20 s3 Brak odzewu od rozrusznika , reszta ok
Nie radzę, e39 są mściwe :mrgreen: Wyciąg z auta i daj do sprawdzenia, koszt 20pln, w razie czego od razu powiedzą ci co do wymiany.
-
Zablokowany dostęp do testów w liczniku e39
Każda tak ma, bo tylko V8 posiadają czujnik temperatury oleju, pozostałe niestety niet.
-
e39 sedan - tylna klapa a lifting
No mi się wydaje że coś tam jest, bo jak mi się rant klapy przetarł od kabla od anteny CB, to mimo braku warstwy lakieru nie rdzewiało nic.
-
e39 sedan - tylna klapa a lifting
Na bank jest, dużo starsze auta z niższych półek miały, to e39 będzie miało na 100% :wink: Moje rdzewieje tylko tu gdzie było poobijane albo przetarte, ale to głównie rdzawy nalot.
-
e39 sedan - tylna klapa a lifting
Ale z tego co wiem, po lifcie są odporniejsze na rdzę :wink:
-
520d czy 525d czy 530d
Kombiak będzie bardzo ciężki, więc chyba w żadnym silniku się nie łapie. Mój 530dAT ma DMC 2320.... Może jakiś sedanik z małym silnikiem się złapie.
-
BMW e39 światła dzienne. Możliwa aktywacja? -moduł LCM zrzut
Nie na 30, tylko 18%. Dlaczego nie wygląda ciekawie? Jak na mnie fajna sprawa, przecież patrząc z daleka na lampę nie widać czy mamy xenon czy zwykłą H7, lampa wygląda tak samo, a światła mijania są wyłączone :roll:
-
Samochód mi zgasł i nie chciał zapalić 530d
No i poza gorzką i myszą jest coś ciekawego? :mrgreen:
-
530D gaśnie po dodaniu gazu.. obie pompki nowe..
To troszkę nie tak, bo ta pompka sama nie przelewa paliwa pomiędzy komorami, tylko podaje paliwo z prawej komory baku na pompę progową, a umieszczona pomiędzy tymi dwoma pompkami pompa strumieniowa przepompowuje paliwo z lewej do prawej komory, przy czym działa tylko gdy istnieje przepływ paliwa z pompy elektrycznej w baku. Dlatego jak pada pompa elektryczna (zanika strumień paliwa) to pompa strumieniowa też nie działa, i paliwo zalega w jednej komorze baku, a auto gaśnie poniżej 15l. Pooglądaj i poczytaj: viewtopic.php?f=72&t=193392
-
[e39 5xx] Shadow Line - skład pakietu, naprawa w ASO
Może individual? :norty: Shadow line to poprostu matowe listwy zamiast chromowanych, ktoś wyżej wymieniał które dokładnie.
-
[e39 5xx] Shadow Line - skład pakietu, naprawa w ASO
Widziałem już u kogoś te listwy i lustro w połysku, i jest to czarny błyszczący lakier, a auto nie miało m-pakietu, więc to jakaś niezależna opcja. Wygląda to całkiem fajnie :cool2:
-
Climatronik-problem_e39
U mnie było identycznie i winny był właśnie jeż :wink:
-
Naprawa regeneracja pompy w baku
Proste pytanie, jaką dajesz gwarancję na regenerację?
-
Climatronik-problem_e39
Posprawdzajcie sobie jakie macie odczyty z czujników klimatronika, zaznaczam że są 3. 2 w kanałach powietrznych po jednym na każdą strefę, i jeden ogólny w panelu. Jak macie padnięty czujnik temperatury zewnętrznej, to też będzie głupiało. Tak samo jeśli nie działa wentylatorek w panelu, bez niego na czujnik nie jest podawane powietrze z kabiny. Jeśli jest problem z nadmiernym grzaniem albo chłodzeniem, a czujniki podają w miarę normalne temperatury, zainteresujcie się zaworami ogrzewania. Na pierwszy raz i tak najlepiej będzie jak rozbierzecie panel i porządnie wyczyścicie czujnik i wentylatorek, jeśli nikt tam wcześniej nie zaglądał, to będzie sajgon, i odsysanie odkurzaczem na niewiele pomoże. Co do samego działania klimatronika, to przy sprawnym układzie naprawdę można o tym zapomnieć, ustawiamy temperaturę i wszystko mamy z głowy, układ jest szybki i wydajny jak mało w którym aucie.
-
Ruszające sie odbłyśniki żarnikow xenonowych w kloszu.
Na 100% połamane regulatory.
-
530d słabe chłodzenie cieczy
Oj, tego to ja nie pamiętam, osobiście to wyciągałem wszystko, i z tym jechałem komunikacją miejską dobrać nowe :wink:
-
e39, 2,0d urwany pasek
Silnik powinien ci spokojnie bez paska odpalić. Ja odpalałem zarówno swój, jak i 2,0d. Ale tak jeździć nie wolno, bo pompa wody nie ma napędu i przegrzejesz silnik.
-
530d słabe chłodzenie cieczy
Zależy ile mają oringi. Ja miałem chyba jeszcze ori jak czyściłem układ chłodzenia, i po ponownym podłączeniu ciekło praktycznie wszędzie. Oringi można swobodnie wymieniać, ja po wymianie mam sucho. Koszt niewielki, za wszystkie oringi zapłaciłem jakieś 5 zł.
-
E39 <wszystkie> TEST NR7
M57D30 Latem bez klimy 92-93, przy ostrej jeździe, albo z klimą 95-96. Temperatura na zewnątrz niewiele u mnie zmienia, jedynie zimą jak wiadomo wolniej się silnik nagrzewa. A czy miasto czy trasa to może ze stopień różnicy jest, ale nie więcej.
-
Pdc tył zderzak M pakiet
Z tego co wiem, to nie, mi przynajmniej się nie udało.
-
530d słabe chłodzenie cieczy
Może próbować czymś agresywniejszym, np takim specyfikiem jak DIMMER?