Treść opublikowana przez Shadow69
-
Wydech przelot e39 530d.
Wg mnie białas chodzi naprawdę dobrze, za to czarna mnie nie przekonuje, przy czym trochę mocno przydymia, jakiś ten dźwięk jest robiony na siłę, nie ma to brzmienia. :roll:
-
[e39] przekładka anglika proszę o pomoc
Rozmowa jest o e39 i tego się trzymajmy, a passat akurat z tym modelem nie ma nic wspólnego, więc po co do tego nawiązywać? :roll: Nie wiadomo, bo możliwe że w e39 środek instalacji zostaje bez zmian. I na logikę biorąc ja też tak myślę.
-
Cyrk z servotronic
No to może ktoś wymienił gm na inny i tak już zostało? A jak chcesz uruchomić servtronik, to wyciągnij zasilanie po stacyjce na niego i będziesz miał cały czas mocne wspomaganie, tyle że przy wyższych prędkościach to nie za dobre.
-
e39 525d zapieczona sztanga gruchy (turbiny)
Tam nawet nie próbuj, bo wtedy gruszka będzie się nadawać tylko do wymiany. Zacina się cięgno jak coś, i po nim psikaj.
-
520d Przekładnia kierownicza - czy są podkładki pod wężami
Dlaczego nie?
-
520d Przekładnia kierownicza - czy są podkładki pod wężami
Są miedziane podkładki, w kolejności: Śruba, podkładka, wąż, podkładka, przekładnia. Jak wymieniałeś przekładnie, to najlepiej założyć nowe podkładki, inaczej będzie lało.
-
e39 525d zapieczona sztanga gruchy (turbiny)
Możesz próbować jakiś WD40 albo coś, zakładając że to na 100% zapieczona gruszka, a nie uszkodzenie sterowania podciśnieniowego, albo zapieczona sama kierownica w turbinie.
-
E39 problem po wymianie przedniej szyby
Kalibracja czujnika deszczu tylko przez interfejs.
-
E39 problem po wymianie przedniej szyby
Ja bym dał uszczelkę nową, znając życie siedzi jeszcze fabryczna, więc odżałować parę złociszy i mieć problem z głowy. Niby na szczelność aż tak to nie wpływa, bo szyba siedzi na kleju, ale stara może potem świszczeć albo wydawać inne dziwne dźwięki w czasie jazdy. Czujnik po ponownym montażu trzeba będzie pewnie od nowa skalibrować, ale to akurat nie problem. Ważne jest jego dobre obsadzenie, jego sie na jakimś dziwnym żelu/kleju montowało. Co do ramek to nie słyszałem, więc się nie wypowiem.
-
E39 problem po wymianie przedniej szyby
Na ramieniu wycieraczki powinna być zaślepka, a pod nią śrubka, popuszczasz ją i przestawiasz ramię. Nie pamiętam jak jest w e39, ale zazwyczaj jest tam wieloklin ze stożkiem, dlatego czasem wychodzi że musisz trochę ramieniem pokiwać żeby stożek puścił.
-
5xx "syczacy" amortyzator, oznaki uszkodzenia?
Nic nowego w nim nie napisali, w technikum już wpajali nam do głowy co powoduje uszkodzony amortyzator, oraz jak poznać jego uszkodzenie po innych elementach. Tyle że mnie interesuje dlaczego z dwóch identycznych amorków jeden syczy, a drugi nie. :wink:
-
520d - wybita tuleja wahacza przedniego
Tanie wymieniasz częściej, a na markowych częściach pojeździsz dłużej.
-
bmw 530d zawór sterujący turbo głośna praca po wyłączeniu si
Gruszka zacznie się znaczniej poruszać, gdy silnik jest obciążany przy różnych prędkościach obrotowych silnika. Bez obciążenia na biegu jałowym tego nie sprawdzisz.
-
BMW E 39 520 d tłumik drgan
Zamienniki są nic nie warte. Bierz oryginał, wymienisz raz, i śmigasz długi czas.
-
bmw e39 530d czyszcznie zaworów egr
Zostaje ci regulacja sztangi od turbo, skracasz ją albo wydłużasz, ale nie pamiętam co w którą stronę powoduje, kiedyś na forum widziałem instrukcję.
-
E39 530d przewody paliwowe
Kiedyś miałem to na wierzchu, ale dokładnie nie pamiętam, wydaje mi się że on leci aż pod maskę, ale mogę się mylić, musiał byś sprawdzić, nie mogę się końca w real oem dopatrzeć...
-
E39 530d przewody paliwowe
Mi to wygląda na numer 5: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP81&mospid=47559&btnr=16_0432&hg=16&fg=15
-
E39 530d przewody paliwowe
To nie webasto, do webasto jest sporo cieńsza rurka, również stalowa, biegnie zaraz obok tych na zdjęciu. Tej nie możesz zaślepić, to od zasilania silnika. Wymień ją najlepiej, proponuje miedziane o średnicy 8mm, u siebie mam takie i jest okej, przy czym zrobisz to w miarę tanim kosztem.
-
bmw e39 530d czyszcznie zaworów egr
U mnie ciśnienia zachowują się prawidłowo, a gruszka sterowania turbiną również chodzi ciężko.
-
Bmw e39 Nie działajacy 3 pinowy wenty klimy
Nie, przed liftem REST to tylko odzysk ciepła z silnika, i nic więcej, po lifcie MAX to maksymalne chłodzenie i zarazem odzysk ciepła z silnika. Więc nie działa to tak samo w obu przypadkach.
-
e39 530d 00r. -świeci się ABS/ASC i do tego nie działa klima
A połączyć trzeba jedne z drugimi :mrgreen:
-
Bmw e39 Nie działajacy 3 pinowy wenty klimy
No to albo ktoś ci podmienił panel, albo sam guzik. A co się dzieje jak wciśniesz ten guzik normalnie jak jedziesz?
-
bmw e39 530d czyszcznie zaworów egr
Jak miałeś 2cm syfu w samym egr, to radzę wyjąc kolektor i także jego wyczyścić, bo tam bywa znacznie "ciekawiej". Jak czyścić, to już wszystko, sam zawór to tylko początek.
-
e39 530d 00r. -świeci się ABS/ASC i do tego nie działa klima
W każdym bądź razie naprawa sterownika w warunkach domowych jest wręcz niemożliwa. Tam są takie druciki niewiele grubsze od włosa, tego nie da sie polutować, a jeśli chodzi o klejenie, to trzeba kogoś o zdolnościach manualnych chirurga. :roll:
-
Bmw e39 Nie działajacy 3 pinowy wenty klimy
Prawdopodobnie webasto. Włączało ci się w zimie?