Treść opublikowana przez CICHY525
-
530d - mróz, zimny zapłon, nierówna praca
W TDS-ie też tak mam 4-6 sekund takiego bujania później normalnie.Miałem też kiedyś VW 1.9SDi było to samo,patrząc na auta innych wygląda to podobnie,więc myślę,że stresu nie ma.
-
poduszki ilosc
Zgadzam się z kolegą,też mam dwie.Prod. 05.96' To według mojego liczenia to masz 4, 2+2=4 :mrgreen: Coś źle Ci się naliczyło kolego :mrgreen:
-
540 Touring i felgi 15 z zimówkami?????
16' podejdą bo fabryka wypuszczala też na takich.ET 15-20 i dobrze będzie,od E39 będziesz miał bez przeróbek.Od serii 3 nie podchodzą bo inne ET,od pozostałych modeli są ok.tylko trzeba roztoczyc otwór w feldze bo będzie za mały.Na zimę to najlepsze standartowe felgi alu, można tanio kupic,są wytrzymałe i nie musisz obawiac się,że jak wiedziesz w dziurę to szybko się uszkodzi lub zwichruje(w porównaniu do chińszczyzny).
-
Strasznie parują mi szyby.
Dobrze by było,jakbyś wstawił auto do ogrzewanego garażu.A na wykładzinie warto jest rozłożyc gazety,tylko nie ze śliskim papierem,bardzo dobrze i szybko wciągnie ci wode,potem tylko dosuszyc.
-
530d 2000r. zatrzaśnięte drzwi, jak otworzyć??
Wyjmnij kanapę z tyłu,wyjmnij również uszczelkę w środku ta co idzie dookoła drzwi,boczek delikatnie zdejmniesz bez rwania go.Po wyjęciu uszczelki drzwi zrobią się luźne,w zamku gdzie jest zapadka jest jakiś ząbek który trzeba wcisnąc i drzwi się otworzą.Mi otwierał drzwi fachowiec i widziałem jak to robił.Swoją drogą nie podjął bym sie tej roboty :D
-
Wymiana kierownicy 4 ramiennej na m power w e39
Podpinam się do tematu.I mam pytanie,czy kierownicę z każdym rodzajem poduszki da się założyc,żeby to działało i nie było błedu poduch.
-
Strasznie parują mi szyby.
Kolega kiedyś miał coś uszkodzone w panelu i nie mógł wyłączyc obiegu wewnętrznego i też bardzo zachodziły. Tak jak koledzy wyżej obstawiam filtry.
-
2.0D nie jedzie poniżej -15stC
Wymień filtr paliwa.
- Kod VIN
-
E 39
Oj ortografia fatalna,poziom niżej niż podstawówka,aż ciężko zrozumiec,chyba że to dyslektyzm. Na temat-w niektórych zestawach wskaźników była kontrotka EML(a nie ELM),ta kontrolka zastąpiła kontrolkę znaną przez wszystkich jako DDE w dieslu. Więc twój problem tkwi w układzie zasilania.Jeżeli zaświeci się ta kontrolka to autko schodzi z obrotów i czasami aż gaśnie. Pozdrawiam.
-
E39 radio a zamiana na niefabryczne
I za taką zmieniarkę lub CD Beckera używane,bez gwarancji zapłacić więcej niż za nówke radyjko :nienie: ale każdy ma swój gust i zrobi co zechce Witam. Widzę,że temat kręci się w koło co założyc aby dalej pierdziało a nie grało.Oryginalne radia jakie by nie było czy CD czy kaseta to dno.Z drugiej strony jeżeli mamy założyc radio rzędu 300-500 zeta to też bez sensu,bo efekt będzie nieco lepszy i psuje się wygląd.Zauważyłem,że niektóre osoby nie wiedzą co to BRZMIENIE i dobrze jest aby cokolwiek grało,dlatego nie dojdziemy do porozumienia.To co dają z siebie transmitery i inne wynalazki to jest śmietnik.Dobry dźwiek to :tony wysokie,środek, i dół(bas),a nie cokolwiek bo słychac.Profanacja bo co-Parę guzików podświetlanych na bursztyn,takie to cudowne?Audio u mnie wyniosło jakieś 4500-5000 tyś,same radio 2100(2 lata temu),choruje na Alpine #F1 Status radio nie produkowane już kilka lat,ale powala na kolana(ceny zabójcze 10 tyś :evil: i jeszcze ciężko znależc)Strojenie zajęło cwierc dnia i efekt jest naprawdę :cool2: Mam troszkę inaczej zamontowane jak kolega i na zdjętym panelu zamyka mi się klapka(ta ori od radia).Głośniki ori to też dno,zwykły papier jak z bazaru.Dziwi mnie bardzo jak ktoś uważa,że ori gra dobrze i tak krytykuje zmianę,proszę posłuchac prawdziwego dźwięku. Na prawdziwy dźwiek,ori ucieka 100 metrów i jeszcze się chowa w krzaki :mrgreen: . Temat audio trzeba przemyślec dokładnie.I proszę zastanowic się nad słowem dźwięk i jego znaczeniem,i czy ma to się rzucac w oczy,czy w ucho(jak się ma dobrą muze to i rzuca się w oczy i uszy przechodniów :D ).Życzę trafnych wyborów i super nagłośnień waszych aut. Pozdrawiam :cool2:
-
opony ciekawostka moze ktos wykorzysta
Nie spotkałem się z tym,żeby opona spadła z felgi :shock: To bardzo dziwne,a może było R opon większe co najmniej z jeden rozmiar,bo innego wytłumaczenia sensownego nie ma!!!!!!!!!!! Co do opon zimowych,najlepsze opony jakie miałem to Kleber.
-
zatrzasniete drzwi pasazera pomocy !!
U mnie też mam problem co prawda z drzwiami prawy tył.Mianowicie przy zamknięciu drzwi czasami zaryglują się czasami nie,bądz czasami nie ryglują się(trzeba ręcznie).Wkurza to bo można zostawic auto nie zamknięte :( .Czasami jak duży mróz jest to zamarzną tak,że są cały czas zaryglowane i nie da się ich otworzyc ani z zewnątrz ,ani ze środka.Co prawda nie używam za często tych drzwi,bo jeżdzę sam.Zamki są bardzo pokombinowane w swojej budowie,pomijając że wszystko tam jest na lineczki,ale strasznie niedopracowane i niewdzięczne w użytkowaniu. Aby do wiosny Panowie! :D
-
ABS czy tak powinno byc?
Serwo przeważnie nabiera wody jak zapchane są kanały od wody przy filtrze pyłkowym,dlatego czyszcze je aby zawsze było ujście,a tam zawsze jest mnóstwo syfu i liści.Z wrażenia,aż pobiegłem "przepalic"autko i zobaczyc "heble",bo nie ruszane jest już 4 dni,a jutro do pracy(1 dzień po urlopie),a temperatury jakie nadają nawet -22 przerażają mnie.W benzynkach silnik potrafi zaciągnąc wodę z serwa do oleju,przewodem od podciśnienia i robi się masło z oleju. A wracając do tematu z tym ABS-em to dziwna sprawa.To że ABS zapina na takich śliskich drogach jak teraz to normalne,tylko dlaczego łapie tak wysoko/wcześnie.Przeważnie najpierw biorą hamulce,a przy blokowaniu kół dopiero ingieruje ABS,a tutaj tak jakby było odwrotnie.Coś związane z ABS i podejrzewam,że bez podłączenia do kompa się nie obejdzie.
-
ABS czy tak powinno byc?
Nie ma "gupich"pytań :D .Najlepszy sposób to:wstawic autko do ciepluteńkiego garażu. Tylko jak wyjedziesz na mróz to znów Ci zamarznie,bo w serwie zebrała się woda.Tak czy inaczej serwo do wymiany,i nic z tym się zrobic nie da.Niestety :cry2: .
-
wymontowanie akumulatora i zamkniecie drzwi
Ale wymyśliłeś :mrgreen: W E39 centralny jest elektryczny,a nie pneumatyczny jak w VW.Zrób kolego tak jak to napisał kolega Nighstalker.
-
Koło pasowe - Problem
Jak najbardziej.Przy okazji jak będziesz miał wszystko na wierzchu to sprawdz czy cały napinacz nie ma luzu na tulei jak będzie duży to też wymień. Jeszcze jedno wisko odkręca się w drugą stronę.Jest to po to żeby na pracującym silniku się samoczynnie nie luzowało/odkręcało
-
Olej w skrzyni wymiana przy jakim przebiegu?
Ja mam skrzynię manual.I w książce wyczytałem,że jest to olej który jest dożywotnio(most też).Zastanawiałem się czy wymieniac czy nie,od nowości na pewno nie było wymieniane bo znam auto.Stan jest jak sprawdzałem(podczas wymiany uszczelniacza) otworem kontrolnym to na palcu raczej czysty.Na naklejce na skrzyni pisze MTF-LT-1 BMW BEST NR 2300-1434-404,co to za olej i jaki mogę np. wlac.Auto ma 300 tyś przelotu.Skrzynia pracuje ok. Dzięki i pozdrawiam.
-
Koło pasowe - Problem
Spoko kolego andrzej29,zakręciłem się trochę w postach :roll: A z tym wisco to coś w tym jest.Mój kierownik w 530d wymieniał wisco na nowe i dopiero trzecie mu łapało jak trzeba. A to co tam się psuje jak leży nie tak jak powinno?Może ktoś wie?Bo to ciekawe.
-
ile pali wasza 525d
Moja też,nigdy mniej! :D Nie po to mam takie auto żeby wyliczac,co do dziesiątych litra.Pali tyle ile ma palic,chociaż może zszedł bym do 3l :mrgreen:
-
ABS czy tak powinno byc?
Czy jak stoisz i wciśniesz pedał hamulca to też wciska ci się 2 cm,bo jeżeli tak to serwo Ci zamarzło(u mnie jest teraz -8,5).Pedał hamulca bez względu na to czy ślisko czy nie mam zawsze w tym samym położeniu a że ABS zapina to już inna sprawa,ale napewno nie przy tak małym wciśnięciu pedału jak u Ciebie.Po prostu zamarzło serwo.
-
Koło pasowe - Problem
A czy ja Ci każę wymieniac wszystko.Sam pytałeś co wchodzi w skład napinacza "żeby się nie okazało, że kupiłem 1/3 napinacza i jeszcze czegoś brakuje" to ci napisałem,przeczytaj swój post.Wymienisz bez ściągania visco,pasek przechodzi ładnie za wentylatorem,nie luzowałem żadnej obudowy.Jak będziesz wymieniał siłownik to wykręca się jedną śrubę drugą luzujesz i wciskasz siłownik razem z całym mocowaniem :D .W sklepie ten siłownik kosztuje 130 zł,bez bawienia się w allegro.Ceny napisałem orientacyjnie bo wymieniałem u siebie,urwała się rolka razem z dwoma wąsami od napinacza(siłownik był jeszcze w miarę) A tak z ciekawości.Czemu visco przy zdjęciu musi byc w pozycji"tak jak jest przykręcone",przecież nowe w sklepie leży tak jak go położą na półce.
-
WYMIANA PROGU E39 530D
Z tym się niezgodzę.Blachy tak jak mam w E39 są w takim stanie,że niejeden pięciolatek nie ma takich.Najlepsze blachy w porównaniu z samochodami które miałem poprzednio :D Popatrz kolego na Mercedesa W 210 tzw.okular tam w 10 latku nie ma się do czego dotknąc,a jak się przechodzi obok to słychac chrupanie :mrgreen: Koledzy którzy mają E39 też sobie chwalą-blacha bez zastrzeżeń.Co do Audi to fakt mają zaj.... ocynk(te starsze),a jak są w aluminium to logiczne,że nie rdzewieje nic.To musiałeś trafic na felerny egzemplarz,może za często myjesz :mrgreen: Albo:
-
528i: problem z cykaniem silnika
Byc może,wtedy olej jest za gęsty i pompa nie jest w stanie popchnąc oleju z takim ciśnieniem jak potrzeba. A najlepiej podjedź do mechesa i wtedy ci powie, bo tak na odległośc to raczej ciężko gdybac,a nie chciał bym wprowadzac Ciebie w bład.
-
WYMIANA PROGU E39 530D
Moj '96 sedan i blacha jak dzwon :D :D :D Mam tylko 2 pryszcze na tylnej klapie(jak jest wytłoczenie nad tabl rej.) i delikatnie wyszło na rancie błotnika prawy przód(symbolicznie) I pomyślec,że chciałem Mercedesa W 210 :duh: :mad2: