Skocz do zawartości

palermos

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez palermos

  1. Bo o czujniku wałka też pisałeś, a co do korbowego to opór powinien być miedzy pinami 1-2 około 1280 ohm
  2. To było bardziej sprostowanie wypowiedzi kolegi niż pytanie :cool2:
  3. Nadmuch czy pokrętło temperatury ?
  4. Na 100% nie wiem, ale patrząc na schemat to licznik nie ma nic do immo. Więc powinno być OK.
  5. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=79129
  6. palermos odpowiedział(a) na marcinekbmw temat w E46
    Jak kiedyś takie masło miałem w golfie, przy okazji wymiany uszczelki dekla zaworów zauważyłem że tego masła pod deklem jest więcej. Wyczyściłem wszystko ładnie, poskładałem i od tamtego czasu miałem golfa jeszcze dwa lata a masło więcej się nie pokazało. :) Więc może czasami wytrąci się coś z oleju albo jakaś wilgoć do oleju się dostanie i potem się masło wala po silniku puki go nie usuniemy albo nie rozpuści się w oleju pod wpływem wysokiej temperatury i odpowiedniej ilości czasu. Ale to taka moja mała hipoteza :) Mechanikiem nie jestem :wink:
  7. palermos odpowiedział(a) na marcinekbmw temat w E46
    Może nie dogrzewasz samochodu robiąc krótkie trasy.
  8. Ja stosuje raz na jakiś czas silikon w sprayu do uszczelek i nie mam tego problemu.
  9. palermos odpowiedział(a) na Charles temat w E36
    Z tego co ja pamiętam to temperatura sygnalizowana była jednym długim gongiem a godzina trzema piknięciami, wiec nie wiem jak to jest u Ciebie.
  10. palermos odpowiedział(a) na Charles temat w E36
    A może 15 sek przed pełną godziną ? Jest taka funkcja memo.
  11. Na pewno w liczniku, tak jak przebiegi.
  12. palermos odpowiedział(a) na Degrek temat w E36
    Dokładnie w m50 rozrusznik jest w takim miejscu że od góry daleko a od dołu brak dostępu. Przy wymianie sprzęgła tak sie na niego patrzałem i modliłem żeby mi się nie zepsuł. :)
  13. ad1 Jak najbardziej prawidłowe zachowanie ad2 Może określ skąd ten zgrzyt dochodzi, z przodu tyłu ? Choć ja obstawiam skrzynia, wał, dyfer ad3 Filtra szukaj pod kolektorem dolotowym tylko trochę głębiej w komorze silnika, widać też go od spodu ad4 Tak, w sterowniku centralnego jest odbiornik a w pilotach nadajniki wiec jak masz centralny fabryczny to wystarczy tylko sterownik ad5 Niestety nie posiadam :) ad6 Poszukaj na forum chyba w "zrob to sam" jest tam opis tej czynności
  14. W obu przypadkach powinien znajdować się pod podnóżkiem w nogach kierowcy
  15. palermos odpowiedział(a) na RysiekM50 temat w E36
    Jeż ci zdechł. :) Poszukaj o jeżu na forum :cool2:
  16. palermos odpowiedział(a) na Vincent Hanna temat w E36
    Jak masz zdrowy samochód to na śliskiej powierzchni autko zbytnio nie cierpi więc można trenować :)
  17. palermos odpowiedział(a) na micgz temat w E36
    ON-BOARD COMPUTER jest tylko 18 przyciskowy więc maiłeś go od nowości. Rozumię żę widok który nam zaprezentowałeś to dziura na OBC czy z jakiejś innej perspektywy te foto było zrobione ?
  18. palermos odpowiedział(a) na Ziemniok temat w E46
    ale nie da sie zarejestrować co w wielu przyadkach jest gorsze niż poważna usterka :wink:
  19. palermos odpowiedział(a) na micgz temat w E36
    18 przyciskowy OBC był fabrycznie zamontowany ? Opisz gdzie ta wtyczka dokładnie się znajduje, jakie kolory mają przewody.
  20. palermos odpowiedział(a) na maciek86 temat w E36
    Dokładnie, też wydaje mi się że ta regulacja jest raczej symboliczna.
  21. palermos odpowiedział(a) na OpaQ temat w E36
    Łożyska są takie same roznica jest tylko będen/tarcza
  22. Może wypowie się ktoś zorientowany ? Albo niech ktoś wykona telefon do serwisu :) Ja nie mam na to cierpliwości :P
  23. Też uważam że ta siateczka jest po to aby tam była, bo jako zabezpieczenie w czasie transportu to raczej słaba osłona :) Zresztą wczoraj rozmawiałem z kolesiem który zajmuje się wymianą oleju i powiedział żeby nie zrywać choć nie potrafił wytłumaczyć po co ona jest :) Podczas poprzedniej wymiany też jej nie sciągałem i wczoraj podczas wymiany oleju przyjrzałem się staremu filtrowi i ta siateczka była w całkiem dobrej kondycji a spodziewałem się że może jej wogole już tam nie być :)
  24. Jesteś pewny co do tego że trzeba to zdjąć ? Przed czym ta siateczka miała by chronić filtr ?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.