Treść opublikowana przez palermos
-
sprzęgło z klimą lub bez oraz dwumas
Ok, to skoro wszystkie M50 miały dwumasy to dlaczego sprzęgła do m50 bez klimy mają tłumiki drgań (te sprężynki) ?
-
wymiana sprzęgła
Rozumie że chodzi o element nr2 http://bmwfans.info/original/E36/Cou/320i-M50/ECE/L/M/1992/09/mg-23/ill-23_0118/ Ile jest tych poduszek ? Jedna czy dwie ?
-
wymiana sprzęgła
No i nadszedł czas na wymiane sprzęgła. Mam już komplet sprzęgła, grzybka po którym chodzi łapa docisku, uszczelniacz wału. Biorę sie za to z kumplem, ja mam mało doświadczenia z mechaniką on więcej lecz bardzie z motorami. W każdym razie ja i on nie wymienialiśmy nigdy sprzęgła w e36. Ma ktoś może jakieś tutoriale do tego ? Jakieś wskazówki, porady lub knify ? Na co warto zwrócić uwagę coś w tym stylu. Czy przy demontowaniu bedą potrzebne jakieś nowe uszczelki ? Chciałbym to wszystko już mieć skompletowane. Mógłbym to zlecić mechanikowi ale nie mam jakiegoś zaufanego i wole zrobić coś "sam" bo wiem że sie do tego przyłożymy a przy okazji trochę wiedzy się zdobędzie.
-
Centralny zamek z pilota do e36
O tym który podlinkował Nest ze świstaka.
-
Tak ludzi oszukują, porównajcie!!
Zgłoś do allegro. Nawet jeżeli to zdjęcie poglądowe czego nie napisał, łamie prawo.
-
Centralny zamek z pilota do e36
Ta centralka jest bardzo dobrze przystosowana do obsługi siłowników w e36. Można to wykonać tak jak pisał GRACUS7 albo wpiać się w obwód oryginalnej centrali (jest to opisane w instrukcji dołączonej do tego sterownika) tylko że po niemiecku.
-
Centralny zamek z pilota do e36
Montaż banalny. Centralka działa elegancko, piloty też ale tak jak pisałem grot do bani.
-
Centralny zamek z pilota do e36
Też mam taki, niedawno zakładałem, pilot wykonany super ale sam grot jest tandetny i nie trzyma parametrów, trudno dorobić.
-
problem z abs
Może czujnik. Poszukaj na forum, ostatnio był na ten temat wątek.
-
LED przypominający wtryskiwacz ...
http://img80.imageshack.us/img80/3570/strona16zs6.th.jpghttp://img80.imageshack.us/images/thpix.gif
-
sprzęgło z klimą lub bez oraz dwumas
I jaki ma to związek z klima ?
-
montaż lampki z diodami
czyli pasuje bez problemu ? Chodzi mi o sam montaż, nie podłaczenia elektryczne. Światło pada w dobrym kierunku ?
-
Domykanie szyb w e36 coupe
Zamykając drzwi kluczykiem przekręć do do oporu w strone którą zamykasz i przytrzymaj.
-
sprzęgło z klimą lub bez oraz dwumas
Też dochodze do takich wniosków przeglądając realoem . Czyli jeżeli nie mam klimatyzacji to automatycznie nie mam koła dwumasowego ?
-
sprzęgło z klimą lub bez oraz dwumas
Czym sie różni sprzęgło z wersją do auta z klimatyzacją i bez ? I czy wszystkie e36 m50b20 miały koła dwumasowe ?
-
Domykanie szyb w e36 coupe
Ja w swojej coupe '93 nie mam domykania szyb z kluczyka dlatego podpiąłem się pod 2 pozycje przycisku w celu domknięcia szyb oraz pod niebieski przekaźnik który odcina napiecie elektryki szyb po zamknieciu auta. Przekaźnik ten znajduje się po stronie kierowcy za osłoną kolumny kierowniczej.
-
Domykanie szyb w e36 coupe
Jest w stanie to zrobić bez modułu domykania szyb z kluczyka. Tylko kwestia czy posiada ten 2 pozycyjny przełącznik szyb czy nie bo od tego zależy co musi dokupić.
-
tłumik
Też polecam ULTER, miałem dedykowany w Golfie 3 który miał konkretną glebe, "orałem" nim po każdej nierówności, nie raz krawężnik przytarł i nic wielkiego mu sie nie działo, solidne wykonanie dobry materiał. Tylko ULTERY lubią sobie buczeć wiec jak komuś zależy na maksymalnej ciszy to niech się dowie jak dany model pracuje.
-
Domykanie szyb w e36 coupe
Posiadasz przyciski kontroli szyb dwupozycyjne ?
-
problem z oświetleniem przednim
Zadowolony jestem z wyglądu, (posiadają ringi wykonane z diody i elementy przewodzącego swiatło) w dzień ringi są raczej słabo widoczne ale o zmierzchu i w nocy świecą bardzo ładnie. Co do oświetlania drogi to nie widze różnicy miedzy swoimi a oryginałami (te same żarówki) wiec jest OK. Teraz mam włożone OSRAM nightbreaker i jest rewelacja. Choć jedna z żarówek przestała już świecić po miesiącu ale to inna historia. Koszt (rok temu) to ok 500-550 zł. Ogólnie polecam tym którzy chcą lub muszą zmienić lampy za niewielkie pieniądze. Lecz tak jak pisałem minusem jest jakość materiałów i wykonanie.
-
[ E36 ] 316i compact '95 Jest czujnik zapięcia pasów?
I nie zapomnij odpiąć akumulatora jak zegary będziesz wyciągał bo sie błąd poduchy zapali:) Ja niestety zapomniałem to zrobić :D wiec dlatego uczulam :)
-
[ E36 ] 316i compact '95 Jest czujnik zapięcia pasów?
Zgadza się też przetestowałem to w swojej e36 , miejsce było puste wiec wyjąłem zegary wkręciłem żaróweczke i teraz zawsze po zapaleniu swieci sie przez chwile a następnie gaśnie.
-
problem z oświetleniem przednim
Musiałem zmienić z oryginałów bo miałem "angliki" :) poszedłem po kosztach i wybrałem SONARY choć jakoś ich wykonania odbiega dalekoooo od oryginałów. Mam je już rok i wbrew pozorom jestem bardzo zadowolony :) Choć nie ukrywam że wolał bym coś podobnego ze stajni Hella.
-
Co robicie z wyginajacymi sie schowkami??
Dokładnie, lata robią swoje, materiał się nadoił i dlatego te dodatkowe (choć ja widziałem sposób z jedną i w mniej widocznym miejscu) śrubą.
-
Co robicie z wyginajacymi sie schowkami??
Widziałem gdzieś na necie opis jak naprawić zbyt "obwisłą" klapkę schowka. Trzeba gdzieś w okolicy tego zatrzasku wkrecić blachowkręt który podniesie mocowanie nieco wyżej. Z foto opisu wygladało że powinno się udać. Sam musze kiedyś spróboować