Treść opublikowana przez palermos
-
Światła cofania
Nowych rzeczy się raczej nie naprawia a tym bardziej spalonych bezpieczników :) Sprawdź bezpiecznik nr. 26, rozpiske powinieneś mieć na pokrywie bezpieczników. Jeżeli w kompakcie jest tak samo jak w innych budach to masz je w komorze silnika po prawej stronie patrząc od przodu samochodu. Ja bedzie dobry to zostaje czujnik w skrzyni.
-
M3 COMPACT poszukiwania??
Heh czy masz na mysli słynne M3 316 compact ? :mrgreen: :lol:
-
Problrem z lampą Angel Eyes.
To powodzenia w szukaniu :) Tym bardziej że nawet nie podałeś która strona ani jak ta lampa wygląda. No chyba że chcesz mieć dwie różne :)
-
problem z diagnostyką OBD
Wydaje mi się ze spalanie lekko wzrosło tak z +- 1 do 2 litrów na 100, no i mam problemy z odpalaniem ciepłego silnika, muszę pokręcić z 3 sek zanim odpali, na zimnym to raczej nie występuje, tylko na ciepłym szczególnie jak chwile postoi po zgaszeniu, bo jak zgaszę i od razu zapale to też dobrze odpala :D ps. teraz tak patrze po necie na interfejsy i wydaje mi się że podłączali do bmki KTSa, poznaje po tej zielonej skrzynce no i było to bezprzewodowe, tzn. interfejs przy aucie a wózek z kompem osobno. Czyli to może być tego wina ?
-
lusterka m look podlaczenie elektryki
Nie wiem jak jest w tych m lookach ale w oryginalnym lusterku jest jeden silniczek elektryczny sterowany lewo prawo poprzez zmianę polaryzacji napięcia. Dodatkowo jest też elektromagnes który odpowiedzialny jest za zmianę napędzanych zębatek. Tak więc elektromagnes odpowiada za zmianę sterowania (poziom - pion), natomiast sam silniczek za ruch (lewo - prawo, góra - dół) Przyjrzyj się dobrze jak jest w tych m lookach i daj znać to coś wymyślimy.
-
lusterka m look podlaczenie elektryki
Tak , w e36 sterowanie jest 4 przewodami, na 2 jest zasilanie po stacyjce, pozostałe dwa sterują. Jak chcesz coś więcej to musze zerknąć w schematy.
-
320i ma problem z wchodzeniem na obroty i mocą
Zgadza się, filtr masz w komorze silnika, pod kolektorem dolotowym, dostęp trochę utrudniony ale trochę gimnastyki i da się zrobić. Przydatny jest kanał.
-
problem z diagnostyką OBD
Chciałem wreszcie zobaczyć parametry Live Data swojego autka i postanowiłem wybrać się do serwisu Boscha. Jako że mieszkam w Tychach udałem się do firmy "Bojdoł Bosch Service" w Tychach. Jednak na miejscu pomimo wielu prób nie udało się wyświetlić tych parametrów a jedynie kody błędów których i tak nie było :) Powiedziano mi że pewnie mają za słaby sprzęt żeby zagadał z tym sterownikiem. Poradzono mi abym udał się do Mikołowa bo tam podobno jest ktoś specjalizujący się tylko w BMW. I tu moje pytanie, czy ktoś miał z Was podobne problemy ? A może zna ktoś może w Mikołowie ten serwis albo inny w pobliżu mojego zamieszkania. Mój silnik to M50B20 z vanosem rok 93 sterownik silnika to MS 40.1 (siemens). ps. z tego co wyczytałem na necie to jest możliwość odczytu live data z mojego auta. Choć by np. tu http://www.automotivetools.com/online-store/scstore/baum/bmw-kit.pdf
-
"zawór odpowietrzający zbiornika paliwa" - działan
Ale jak zawór jest ciągle otwarty to leci lewe powietrze do dolotu poprzez filtr węgla aktywnego więc wydaje mi się że mogą pojawić się problemy z pracą silnika.
-
"zawór odpowietrzający zbiornika paliwa" - działan
Dokładnie tak może być.
-
"zawór odpowietrzający zbiornika paliwa" - działan
Nie jestem mechanikiem więc mogę się mylić ale dużo czytam i staram się praktykować więc... Działanie tego zaworu jest powiązane z pojemnikiem węgla aktywnego. W czasie gdy silnik jest wyłączony zawór jest otwarty i opary benzyny wydostają się z baku poprzez przewód odpowietrzania baku i pochłaniane są przez pojemnik z węglem aktywnym. W czasie uruchamiania silnika zawór powinien się zamknąć. Kiedy silnik osiągnie odpowiednią temperaturę i nie jest nadmiernie obciążony komputer otwiera impulsowo zawór pozwalając za pomocą podciśnienia wyssać zawarte w zbiorniku z węglem opary do kolektora dolotowego. Zastosowanie tego elementu ma na celu zmniejszenie emisji trujących oparów do atmosfery.
-
szarpie na wysokich obrotach - jaka przyczyna?
Jaki czujnik prędkości ? Ten w dyfrze ?
-
Jak otworzyć bagażnik
A jaka wersja nadwozia ? Można próbować przez tylne siedzenie się dostać.
-
Elektrycznie podgrzewana przednia szyba
Widziałem już dużo samochodów z ogrzewaną przednią szybą i to nowych np. ford focus.
-
Wskaźnik paliwa opadł
Pływak jest w obu komorach, z tym że w prawej jest dodatkowo pompa paliwa. Najprościej sprawdź oporność na wtyczkach od wskaźnika poziomu paliwa, jak bedzie w granicach 2 do 300 ohm to jest ok i szukaj problemu w instalacji.
-
M40 1.8 - co to za element pod przepływomierzem?
Praktycznie do jazdy nie jest to potrzebne, służy temu aby opary benzyny nie dostawały się do atmosfery. Więc jak ktoś chce być fair w stosunku do matki natury powinien to mieć :cool2: Dodam jeszcze że jeżeli nie ma tego elektrozaworka to przewód idący do dolotu należy zatkać IFAIK :)
-
Jak naprawić odklejającą się tapicerkę z boczków?!
Monter ma racje, przynajmniej w moim przypadku a mam skórzane boczki. Skóra odkleiła się bardzo podobnie jak na fotkach i do tego skurczyła. Jedyny ratunek to podgrzewanie, wtedy jest szansa odpowiednio ponaciągać materiał.
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów- problem z uszczelka
A to w dieslach są uszczelki w korkach spustowych bo ja w swojej nie miałem a nic mi nie cieknie :lol:
-
Co to za kable w dzwiach kierowcy ???
Aha przypomniało mi się że kiedyś ktoś pisał że w coupe opcja domykania szyb nie była dostępna ze względu na specyfike sterowania szyb (automatyczne uchylanie przy otwieraniu i domykanie po zamknięciu) tylko nie wiem na ile to prawda.
-
Co to za kable w dzwiach kierowcy ???
Ja też mam te 3 wtyczki i wszystkie podpięte. A domykania szyb po przekręceniu zamka nie posiadam ? Normalne to ? :)
-
Podnośnik elektryczny szyby kierowcy
Z coupe i cabrio nie podejdzie bo drzwi i szyby są inne, mechanizm też.
-
Alarm o dwóch nie działających żarówkach z tyłu
Ale o jakich konkretnie ? Jak brzmi komunikat ?
-
Pompa paliwa, wklad
W golfie wymieniałem też sam wkład i z tego co wiem chodzi do teraz a wkłady te są bardzo podobne do tych z BMW. Bardziej podejrzewał bym jakość wykonania Twojego nowego zamiennika, w pompie ważne jest cisnienie (5 bar).
-
problem z pedalem sprzegla
U mnie pomogło wd40
-
Gdzie umiejscowiony komputer ?
Dokładnie tak jest, nawet gdzieś o tym czytałem że chwile może potrwać zanim wszystko wróci do normy, u mnie objawia się to tym iż nie działa jakiś czas samoczynne domykanie lub otwieranie szyb po mocniejszym wciśnieciu przycisku